Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par piedalīšanos dzemdībās.

 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Sen atpakaļ šķiet bija tēma,bet gribu dzirdēt jaunus viedokļus. Tās kam nesen dzimuši bērniņi vai dzemdībās piedalījās kāds?(draudzene,topošais tētis,māsa,mamma) . No draudzenēm dzirdu,ka ir ļoti svarīgi,lai kāds būtu klāt.
Pie reizes šajā tēmā pajautāšu kādos gadījumos veic ķeizaru,izņemot nepareizu guļu. Biju dzirdējusi,ka redzes dēļ ,bet domāju,ka mūsdienās ļoti daudziem cilvēkiem ir slikta redze. :-)
20.07.2017 19:56 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ja mazulis ir pārāk maiņu maziņš
22.07.2017 15:30 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Piedzemdēju ar ķeizaru pirms 3 nedēļām. Vīrs stāvēja blakus un viņa morālais atbalsts bija nenovērtējams. Pats ķeizars bija sīkums salīdzinot ar tām šausmām atlabšanas procesā.
Plānoto Ķeizaru veic jau pieminētajā nepareizajā guļā,
Zemu noslīdējusi placenta vai arī placenta nosedz dzemdi, infekcijas gadījumā kā, piemēram, Hiv vai herpes
Ja ir dvīņi,
Ja mazulis ir pārāk maiņu,
Ja iepriekš ir bijis ķeizars,
Medicīnisku apstākļu dēļ, kā, piemēram augsts asinspiediens, sirds mazspēja,
Neplānota ķeizara gadījumā taisa, ja ir pēkšņas problēmas ar mazuļa veselību, ja apstājas dzemdību process, stipra asiņošana.
Un tās, kas saka,ka negrib lai vīrietis piedalās dzemdībās, jo redzēt mani tādu, kas Jūs domājat, ka atvedot pēc tam uz palātu izskatīsieties pēc konfektēm.
22.07.2017 15:25 |
 
Reitings 503
Reģ: 30.10.2014
Dzemdībās nebija vīrs klāt, ne tāpēc, ka negribējām, vienkārši diemžēl nesanāca atbilstoši apstākļi. Dzemdību laikā man bija ļoti žēl, ka viņš nebija blakus, ne mammu, ne draudzeni man nevajadzēja, pat iedomāties nevaru viņu klātbūtni.
Par redzi - man lieli mīnusi, pie acu ārsta neviens nesūtīja, bet biju lasījusi, ka tas ir svarīgi un gāju pati, pārbaudīja un pateica, ka viss ok, drīkstu dzemdēt pati.
22.07.2017 13:15 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Bērni nav,bet izteikšos. Nevēlētos vīrieti klāt,neuzskatu,ka viņam ir jāredz,kā es dzemdēju.
22.07.2017 11:30 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Mans vīrs abu bērnu dzemdībās bija līdz brīdim, kad kāpu uz krēsla. Būtībā man tai brīdī arī negribējās viņu blakus.

+++
Es arī negribētu ,lai vīrietis skatās kā bērns nāk ārā.
22.07.2017 11:20 |
 
Reitings 2872
Reģ: 26.10.2012
vīram jau netika dota iespēja pierādīt

tā kā es savējo ļooti labi pazīstu, tad zinu, ka viņš būtu pārstresojies vēlvairāk par mani un nekāds baigākais atbalsts nebūtu :D
un vispār tanī brīdī man tiešām nevienu negribējās blakus.
22.07.2017 10:57 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Es īstenībā to personālu apbrīnoju, kā var tās garās maiņas noturēties pie skaidras apziņas. Man jau pie standarta darba laika pēcpusdienā uz pusi krītas darba ražīgums. Es gan pati nekad negribētu vecmāti, kas ir nostrādājusi maiņu, nezinu, man tas liekas necilvēcīgi likt vēl strādāt cilvēkam, kas jau ir norāvis 24h, bet nu varbūt viņas ir pieradušas un tas nav nekas.
21.07.2017 22:03 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Raven, man bija vecmāte pēc savas garās maiņas + bija man komplikācijas beigās. Bet par vecmātes darbu nevaru NEVIENU sliktu vārdu pateikt. Viss nav tik viennozīmīgi.
21.07.2017 21:53 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
NightSky man ar bail no dzemdībām un ļoti gribu lai ir blakus draugs kas spēs sapurinat,palīdzet.
Kad taisīja man tīrīšanu no pirmās grūtniecības, draugs bija blakus, pat paņēma brīvu dienu darbā, protams op zālē nelaida bet palātā jau sagaidīja ,palīdzēja aiZiet uz tualeti, saģērbties pēc tam. Tie tādi sīkumi,bet man ļoti atviegloja tā sacīt dzīvi. Un ceru,ka dzemdību dienā būs tāds pats atbalsts. :-)
21.07.2017 18:00 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
Man šķiet, ka dzemdības ir tas viens dzīves mirklis, kad sievietei ir tiesības noteikt kas un kā un vecim jāsabož olas un jādara kā sieva liek. Ja viņa gribu vīru blakus, tad vīram jābūt lakus, ja negrib, tad vīram jāiet prom.

protams, tas no katras sievietes atkariigs, vai grib beerna teevu blakus vai nee. bet kad dzemdiibas ir ievilkushaas vairaaku stundu garumaa, tad viss jau ir vienalga.. beigaas pat vecmaate jau saka kas un kaa draugam/viiram , jo ne visu sieviete, kas dzemdee uztver.
pirmajaas dzemdiibaas es starp kontrakcijaam migu ciet, jo biju tik nogurusi.. :D
21.07.2017 17:55 |
 
10 gadi
Reitings 1503
Reģ: 11.03.2010
pirmajaas dzemdiibaas bija klaat draugs, mamma un maasa. draugs ar mammu ljoti paliidzeeja - gan kaajas tureeja, gan kompreses lika, gan deva padzerties.. maasai gan bija pretiigi buut klaat un vairaak stuurii seeedeeja nekaa piedaliijaas. par drauga un mammas piedaliishanos dzemdiibaas biju ljoti pateiciiga, neko nenozheeloju un neko nemainiitu. 2 x bija mamma un draugs. 2aa reizee ir lielaaka kontrole paar situaaciju, un bez mammas vareeju iztikt.. viena gan nekad negribeetu dzemdeet. uzskatu, ka dzemdiibas ir gan man, gan draugam svariigs briidis, taapeec man ir svariigi, lai draugs ir blakus..
21.07.2017 17:49 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Es gribēšu vīru blakus... mani tas morāli nomierinās. Man ir pagrūti lielās stresa situācijās būt vienai. Un dzemdības mani biedē, es gribēšu mīļotā cilvēka atbalstu
21.07.2017 17:35 |
 
Reitings 175
Reģ: 21.05.2017
Man šķiet, ka dzemdības ir tas viens dzīves mirklis, kad sievietei ir tiesības noteikt kas un kā un vecim jāsabož olas un jādara kā sieva liek. Ja viņa gribu vīru blakus, tad vīram jābūt lakus, ja negrib, tad vīram jāiet prom.
21.07.2017 16:03 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Pirms grūtniecības,kad vēl tikai plānojām mazo, tuvākie draugi prasīja, vai piedalīsies dzemdībās,.tajā laikā vēl teica,ka nē ,kas tur tāds? Ko viņš tur darīs,labāk pasēdēs palātā un pagaidīs ,kamēr es piedzemdēju,es ar tajā laikā domāju,.ko gan viņš tur darīs? Tad draugi,kam ir bērniņi, pastāstīja cik svarīgi ir kad kāds ir blakus un tas nav tikai sēdēt un skatīties,bet gan palīdzēt ,tad gan man gan draugam domas mainījās un uzskatām,ka bērna dzimšanas brīdī jābūt klāt arī tētim.
Draugs pateica,ka nemaz nevarēja iedomāties,ka tas ir tik grūti un sāpīgi kā viņam stāstīja , domāja,ka sāp tikai kad jāspiez ,bet ne kad var sāpēt vairākas stundas un tā ka pat paiet nevar.
21.07.2017 15:54 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja vēlaties, ka dzemdībās jums blakus ir kāds, kam patiesi rūpat jūs un jūsu bērns, tad labāk ir nebūt vienai ar medpersonālu.
Te meitenes ir rakstījušas, ka dēļ līguma ar vecmāti, ir sanācia, ka vecmāte piedalās dzemdībās pēc 24 stundu maiņas. Viņām paveicās ar dzemdībām bez komplikācijām, bet tā vecmāte varēja būt pārāk nogurusi un kaut ko nepamanīt. Atbildīga vecmāte, kam rūp jūsu un jūsu bērna veselība tā neriskētu. Viņai svarīga bija nauda, ne jūs.
21.07.2017 15:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Par to, ka sieviete nesmuka, pārmocījusies, drausmīgi skati u.t.t. - ja to vīrietis var atļauties pateikt, tad nu sorry, bez komentāriem..

Es domāju, ka vairumā gadījumu vīrietis nedz tā saka, nedz tā domā. To saka pati sieviete.
Jebkurā gadījumā ne jau katrai ir vajadzīgs vīrietis klāt dzemdību procesā. Un tas ir normāli - mēs visas esam dažādas.
21.07.2017 09:21 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bērna nav, bet viedokli ir :-D
Manam vīrietim, protams, ka būtu jāpiedalās. Citu variantu nemaz nevar būt. Labi, ka viedoklis mums šajā jautājumā saskan.
Par to, ka sieviete nesmuka, pārmocījusies, drausmīgi skati u.t.t. - ja to vīrietis var atļauties pateikt, tad nu sorry, bez komentāriem.. komentāri gan ir, bet necenzēti, tpc labāk neteikšu.
21.07.2017 09:15 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Mans uzskats tads, ka virietim nemaz nav izveles, vinam vienkarsi ir jabut lidzas. Uztaisit bija prieks, lai tad palidz sievai tikt gala jo tas nav viegli, emocionalais atbalsts ir neavserams. Ja sieviete pati blakus nevienu negrib, cita runa. UN varat absoluti vienalga ko, mans uzskats nekad nemainisies.
21.07.2017 08:20 |
 
Reitings 108
Reģ: 12.09.2014
Ja uztaisījāt kopā,tad tālāk ar vajag kopā. Vīrs pats piekrita un tas ir nenormāls atbalsts. Viņš nestāv kājgalī un nelūr kā tur viss plīst,bet atbalsta pirms izstumšanas un tās laikā,tāpat pēc. Tas satuvina ģimeni. Padomju laikos bija aizliegts kas tāds,tas bija sieviešu darbs,ne velna,tas ir abu darbs. Vīrietis tevi labāk saprot un mazāks risks skandāliem un kreisajiem soļiem. Tām kas vēl nav mammas,bet domā būt, ņemiet savus vīriešus pie ginekologa,vecmātes līdzi,lai mācās jūs saprast.(l)
21.07.2017 07:11 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Esmu piedalījusies vairākās dzemdībās.. ja godīgi.. negribētu, lai mana 2.pusite to redz.. protams, ja viņam nenormali gribēsies būt klāt.. gan jau neliegšu.
21.07.2017 01:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!