Kopmītņu dzīve

 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Sveikas!
Rudenī sāku studēt, līdz ar to arī sanāk tā, ka dzīvošu universitātes kopmītnēs. Nedaudz biedē šis jaunais posms dzīvē, jo īsti nav priekšstata par dzīvi kojās un mācībām universitātē.
Līdz ar to arī vēlējos vienkārši sirdsmieram palasīt jūsu stāstus par laiku, kad studējāt. Cik smagi ir studēt, cik liels ir darbu apjoms, īpaši interesē to meiteņu viedoklis, kuras studēja filoloģiju - es studēšu latviešu filoloģiju un papildus krievu valodu.
.
Tāpat arī par kopmītnēm. Ko ņemt līdzi pašā pirmajā nedēļā, kādas mantas? Protams, kaut kādi trauki, panna, katliņš, apģērbs, kosmētika, higiēnas preces, dators. Un vēl? :-D Un, jā, vai no ledusskapjiem bieži zūd pārtika un no istabas mantas kāda čiepēja rokās?
.
Kā ar istabas biedriem? Kā sadzīvojāt? Šis laikam biedē visvairāk, jo neesmu visai komunikabls cilvēks. Laikam vienīgais, ko šobrīd atliek darīt, ir skaitīt pātarus, lai viss būtu kārtībā. :-D
.
Īsāk sakot, padalieties ar jūsu pieredzi, ne konkrēti atbildes uz iepriekš uzdotajiem jautājumiem. Cenšos morāli sagatavoties šim posmam. (s)
15.07.2017 18:23 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
Šogad sākšu studēt, bet koju dzīve, diemžēl, man ies garām, jo draugs savāc uz savu dzīvokli ar vārdiem, ka "ar savu raksturu tu kojās pazudīsi, no ballītēm atteikties nevarēsi".
Un tāpēc, no vienas puses, es priecājos par privāto telpu, bet no otras puses es baidos, ka palikšu bez jautrības, svarīgiem kontaktiem, draugiem, un ārpus visiem pasākumiem, arī ārpus kopīgās mācīšanās vai svarīgas informācijas nodošanas. Tāds kā outsaideris. Pietam vēl liels pārsvars manā studiju programmā ir puiši. :(
Meitenes, sakiet - tā būs vai nebūs? Es par to visu laiku škrobējos :(
16.07.2017 13:40 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
mauvii, muļķības, tā nebūs. Varēsi iedraudzēties arī studiju laikā, studentu pasākumos. Ja esi ļoti aktīva, vari iestāties pašpārvaldē - tur parasti ir super pasākumi, ballītes, kopīgi piedzīvojumi/izaicinājumi.
16.07.2017 13:44 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.09.2015
freya , tieši tāpēc arī es baidos, ka esmu pārlieku sociāls cilvēks, un bez pasākumiem, cilvēkiem pilnīgi nekādi nevaru. Skolā arī biju pašpārvaldē, kultūras daļas vadītāja, cerams manā fakultātē būs normāla studentu pašpārvalde, tad jau viss būs kārtībā. :)
16.07.2017 13:48 |
 
Reitings 790
Reģ: 05.01.2016
Nodzīvoju precīzi mēnesi kojās. Esmu sociāls cilvēks, viegli atrodu kopīgu valodu un reti satieku cilvēkus ar ko nu neizveidojas pilnīgi nekāds kontakts. Te satiku tādus 3 uzreiz. Un vēl tie netīrie trauki, daudzie maisiņi pie gultas. Brrrr. Tas gan bija pirms 3 gadiem, bet laikam nekad neaizmirsīšu :D
16.07.2017 14:19 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Paldies, nē. Nodzīvoju vienu dienu. Okey, ja būtu kaut kāds eiro remonts, vēl padomātu, bet atceroties RAV, ak dievs, auksts, ūdens mūždien auksts, par ko turpināja sūdzēties draudzenes, prusaki, netīrība, tā drausmīga netīrība virtuvē, ēdienu atliekas u.t.. es nekad neapmeklēju publiskas dušas, man vajag savu privāto istabu, vannu, toaleti. Drausmas tās bija. Protams, ok ballītes ir un liekas jautri vakaros ķiķinot zagties pa gaiteņiem ar pudelēm u.t.t, bet tas apnīk.
Protams vajag savu veļu, čības, draudzenēm arī bija savi čaiņiki, pannas, trauki, sildītājs. Protams, ja tai laikā būtu bijis eiro kaut kādas kopmītnes, kur viss ļoti smuki, es varbūt padomātu. Bet es vispār zinu, ka es nekādā gadījumā neizvēlētos kopmītnes, nekad, man tas liekas drausmīgi.
16.07.2017 16:52 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kojas? Da nav tur nekā īpaša, šur tur drusku neizremontēts, prusaki un žurkas cīnās par pārtiku ar cilvēkiem, ledaini aukstās tualetes, piecūkotās dušas, skaļās ballītes. Un protams tā apziņa, ka Tu esi pamodies no tā, ka kāds aiz sienas vai blakus nodarbojās ar seksu.:-D

vai no ledusskapjiem bieži zūd pārtika un no istabas mantas kāda čiepēja rokās?

Gadās ka no kojām pat cilvēki pazūd.
Ko ņemt līdzi pašā pirmajā nedēļā, kādas mantas?

Obligāti paņem bisi un patronas, lai ir ar ko šaut nost žurkas.:-P
16.07.2017 17:27 |
 
Reitings 11
Reģ: 27.07.2016
Dzīvoju RTU pašās lētākajās kojās arī tagad vasarā, jo strādāju. Lasot citu atbildes, sapratu, ka man ir dikti paveicies, jo tusiņi pie manis blokā nenotiek, jo visi pārsvarā strādā studiju laikā un baļļukiem nedēļas vidū vienkārši nepietiek spēka. Piektdienas paliek piektdienas, bet arī tad nekas traks jau nav.
Koju dzīvi, manuprāt, jāizjūt katram studentam.
Es vēlreiz pārliecinājos, ka vīriešiem nav tās labākās gatavošanas prasmes, it īpāši puisim no manas blakus istabiņas, vienmēr virtuvē kaut kas dega, pirms Ziemassvētkiem piparkūkas, bet parasti tie bija aizmirstie pelmeņi vai griķi. :D :D
Istabas biedrenes bija mans pretstats, bet mēs radām kopīgo valodu, palīdzēja ar mācībām, varējām kopīgiem spēkiem sameklēt zelta vērtos matemātikas kontroldarbus, jaunas paziņas tas ir labākais ko tu iegūsi studējos, jo kontakti ir ļoti svarīgi. Ja tu nespēsi komunicēt ar, studiju biedriem, ir ļoti liela iespēja, ka tu nepavilksi mācības, jo parasti nesaņemsi visu informaciju.(protams, ja kārtīgi apmeklēsi visas lekcijas tad gan jau visu zināsi, bet tā kā man patīk nobastot kādu lekciju, studiju biedri ir tie, kas tev neatteiks ;))
Kādās DU kojās dzīvosi, varbūt tā saucamajā "klopovnikā"" ? :D
18.07.2017 18:49 |
 
Reitings 6
Reģ: 18.07.2017
TimeToDream Uz kuru fakultāti dosies, ja nav noslēpums? Un kuras kojas izvēlējies? Šogad arī sākšu studēt DU, un ir liels satraukums, ka būs jānomaina ierastā vide:-D
19.07.2017 00:12 |
 
Reitings 406
Reģ: 29.06.2017
Zeza, studēšu Humanitārajā fakultātē. Kojas izvēlējos Parādes ielā, jo tuvāk universitātei, ērtāka nokļūšana, apmēram 3 min gājiens. Bet, manprāt, DU mājaslapā bija sadalīts, kuru fakultāšu studenti kurās kojās dzīvo. Bet runājot par pašu universitāti, tad nav nekā traka, abas ēkas ir foršas, gan vecā ēka, kur ir humanitārā fakultāte, gan jaunā ēka. Viss ir labi aprīkots, kojas arī labā stāvoklī. Tikai jāatzīst, ka vecā universitātes ēka ir diezgan vēsa un drūma.
Pati kurā fakultātē studēsi? Būsim varbūt kursabiedrenes? :-D
19.07.2017 00:31 |
 
Reitings 893
Reģ: 17.01.2011
Vai dzīvotu kojās, ja mājas jau ir tajā pašā pilsētā, bet pusotru stundu no fakultātes? :-D:-D
19.07.2017 00:54 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Nodzīvoju kojās 1 mācību gadu. Mācījos gan LKA, bet dzīvoju LU SZF kojās Rāznas ielā, Maskačkā. Bijām 3 meitenes kopā (sākumā tikai divatā ar kursa biedreni). Pa lielam bija ok tikai besīja, ka trešā meitene mēdza mācīties caurām naktīm lie ieslēgtas lielās gaismas, bet nu izkarojām, ka sadabū sev mazo galda lampu. Viņa mācījās Stradiņos :D ik pa laikam traucēja kaimiņi vai ballītes, bet nu nekas ļoti traks nebija. Kojas bija tikko izremontētas. Kopīgās dušas bija pagrabstāvā, mūsu istaba bija 5.stāvā vistālāk no trepēm tā kā tas bija super neērti :D
19.07.2017 01:29 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Fionna, RAV kojās esmu bijusi, abi brāļi tur dzīvoja. Nu nedomāju, ka kādās no universitātes kojām ir tik ļoti briesmīgi kā tiešām bija RAV(t)
19.07.2017 01:32 |
 
Reitings 6
Reģ: 18.07.2017
TimeToDream, nē, nebūsim kursabiedrenes. :-( Esmu MMF :-D
20.07.2017 15:12 |
 
Reitings 1666
Reģ: 17.05.2012
Uz kojām ņem visu to pašu līdz, kas Tev nepieciešams dzīvojot mājās. Arī koju istabiņu var pārvērst ļoti mājīgi tā, ka prieks uzturēties. No ledusskapjiem zūd pārtika. Ieteiktu savu pārtiku labi sasaiņot, neatstāt brīvi pieejamu.
Par istabas biedrenēm.. vai nu paveiksies vai nē. Var salikt kopā ar jebkādu meiteni. Man ļoti paveicās ar istabas biedreni. Taču man aiz sienas, blakus istabiņā, dzīvoja meitene, kas man ļoti nepatika kā cilvēks, paveicās, ka netiku tieši ar viņu vienā istabā. Tā kā viss atkarīgs no veiksmes. Turi īkšķus! Un koju laiks ir foršs. Lai Tev veicas jaunajā dzīves posmā!
20.07.2017 15:55 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
mvk, nedzīvotu. :D
20.07.2017 16:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits