Dzemdēt, kad vīra nav blakus

 
Reitings 453
Reģ: 17.05.2013
Vai jūs apzināti plānotu grūtniecību, ja nezinātu, vai vīrs būs klāt vai nē?
Iedomājieties situāciju, ka vīrs strādā uz kuģiem un ir prom pa vairākiem mēnešiem. Un tāds režīms būs vēl vairākus gadus. Bet jūs vēlaties bērniņu. Bet, plānojot bērniņu, jūs, protams, nevarat zināt, kad viņš pieteiksies un kad būs dzemdību datums. Un nezināt, vai vīrs būs prom dzemdību laikā vai nebūs, vai jūs būsiet kādu laiku viena grūtniecības laikā vai viena dzemdībās vai viena bērna pirmos mēnesīšus. Vai varbūt tomēr sakritīs laiki, ka būsiet kopā.
:)
Vai jūs riskēt un tomēr plānotu grūtniecību? Vai arī atliktu to uz laiku, kad būtu pavisam drošas, ka vīrs to gadu būs mājās un būs klāt. Bet tas var prasīt pāris gadus... un gadi iet.
Cik jums vispār bija svarīgs vīra atbalsts grūtniecības laikā, dzemdību laikā un pirmajos mazulīša mēnešos?
05.07.2017 16:15 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
30+ gados es noteikti vēl uz pāris gadiem neatliktu grūtniecības plānošanu.
--
Bet es laikam arī nekad nevarētu būt sieva cilvēkam, kurš darba dēļ ilgstoši nav mājās.
07.07.2017 15:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Es esmu ārzemēs, man te ģimenes nav, tāpēc vīrieša klātbūtne bija ļoti svarīga. Arī dzemdības sākās ar ūdeņu noiešanu un attiecīgi elles sāpēm jau esot mājās, tāpēc es pat nezinu kā viena tiktu galā, man bija grūti pat līdz auto tikt. Ja ir mamma vai kāda cita tuva persona, kas būtu tuvumā uz dzemdību laiku, tad jau būtu ok :) Tas pats arī ar mazuļa pirmajiem mēnešiem - ja ir kas palīdz, tad aiziet!
07.07.2017 17:04 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Ko pats vīrs par to saka? Vai viņam pašam būtu svarīgi būt klāt, atbalstīt, redzēt bērniņu dzīvē?

Tas gan, vai vīrietis pats negrib piedalīties?
07.07.2017 19:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Man draugs bija blakus .. un nevaru iedomāties, kā būtu, ja nebūtu - lai gan īpaši jau neko daudz palīdzēt nevarēja, tomēr bija svarīgi, ka zinu, ka viņš ir tuvumā :-) Man gan gadījās super jauks personāls un ticu, ka viss būtu bijis labi arī bez viņa klātbūtnes, tomēr tā ir diezgan liela laimes spēle un riskēt es laikam negribētu (t)
Ja zināt, ka nevarēs būt blakus, bet bērniņu vēlētos - slēgtu līgumu ar vecmāti 8-)
Bet kopumā piekrītu meitenēm, ka daudz svarīgāks ir mīļotā cilvēks atbalsts tieši pēc dzemdībām, jo pirmie mēneši ar mazo (un sevišķi - ja tas ir pirmais bērns) nav viegli! ;-)
09.07.2017 01:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!