Dzemdēt, kad vīra nav blakus

 
Reitings 453
Reģ: 17.05.2013
Vai jūs apzināti plānotu grūtniecību, ja nezinātu, vai vīrs būs klāt vai nē?
Iedomājieties situāciju, ka vīrs strādā uz kuģiem un ir prom pa vairākiem mēnešiem. Un tāds režīms būs vēl vairākus gadus. Bet jūs vēlaties bērniņu. Bet, plānojot bērniņu, jūs, protams, nevarat zināt, kad viņš pieteiksies un kad būs dzemdību datums. Un nezināt, vai vīrs būs prom dzemdību laikā vai nebūs, vai jūs būsiet kādu laiku viena grūtniecības laikā vai viena dzemdībās vai viena bērna pirmos mēnesīšus. Vai varbūt tomēr sakritīs laiki, ka būsiet kopā.
:)
Vai jūs riskēt un tomēr plānotu grūtniecību? Vai arī atliktu to uz laiku, kad būtu pavisam drošas, ka vīrs to gadu būs mājās un būs klāt. Bet tas var prasīt pāris gadus... un gadi iet.
Cik jums vispār bija svarīgs vīra atbalsts grūtniecības laikā, dzemdību laikā un pirmajos mazulīša mēnešos?
05.07.2017 16:15 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Hmm, manuprat, tev isti nav izveles! Ja tiesam velies bernu, tad uz prieksu! Jo ilgak bremzesi, jo ilgak nevaresi sanemties!
Zinu divas jurnieku sievas, nu, tads vinam liktens. Abam gan ir berni un kaut ka gala tiek! Vismaz ir ar ko nodarboties, kamer virs prom.. nav majas vientuli! :)
Par mani - grutniecibas laika vareju but ari viena. Tiri fiziski vareju iztikt bez viriesa palidzibas, jo nekas tads man nekaiteja! No emocionalas puses noteikti butu nedaudz skumji, jo gribetos, lai ari vins redz un jut ka mazais aug un dauzas pa punci.
Pec dzemdibam - ja tev ir mamma, masa, kada laba draudzene, kura vajadzibas gadijuma var tevi atbalstit kaut ar savu klatbutni, tad super!
Es biju galigi viena, virietis darba un majas tikai vakara.. pirmas dienas biju nedaudz ka no laivas izmesta, jo viss bija jauns, nepierasts, neko nevareju saprast. :D Saposas krutis, nesaprasana par to vai berns ir paedis vai nav.. jamodina vai jalauj gulet cik grib un tml uztraukumi/pardzivojumi. Taja pasa laika, virietis neko daudz man ari nebutu varejis palidzet. Ne pabarot vins var, ne pateikt ka ir pareizi! Tik, cik ta sajuta, ka neesi viena jau dod daudz!
Bet, nu, ja butu pilnigi, pilnigi viena, tad izmantotu PEP mammas pakalpojumus!
05.07.2017 23:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tev ir 30 _ sava vieniga dzive riske palikt bez gribeta berna tikai tapec ka redz virs dazus menesus rocinu nepatures? Nu nopietni?
05.07.2017 23:48 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Riidziniece +Nu tiesaam ...domaat par kaut ko faktiski tik nesvariigu.Manos laikos vispaar pat nelaida tos viirus klaat ,un labi vien bija!Man laikam pat trauceetu kaut kur tas viirs blakus,jo tad es uztrauktos ,lai tam arii kaut kas nenotiek-nenogiibs utt.Ne visi viiriesi ir speciigi,redzot dzemdiibas utt.Reizeem jau no asiniim giibst!
06.07.2017 01:04 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Es plānotu bērnu. Kāpēc ne, ja finanses atļauj un dzīve nokārtota. Tāpat lielāko ties par bērniņu būs jārūpejas pašai. Pielāgosies apstākļiem un situācijai. Visu var, ja grib.
06.07.2017 01:05 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nu, pats sākums ir grūts - it īpaši ar pirmo bērnu. Tomēr tas grūtums ir visai nosacīts - daudz kas atkarīgs no jaunās māmiņas attieksmes/ enerģijas/ veselības pēc dzemdībām. Manuprāt, ja ir kāda atbalsta persona, kas var palīdzēt - māsa, māte, vīramāte utt., tad var iztikt arī bez tēva tiešas klātbūtnes... Ja ir vecums 30+, es nevilcinātos ar bērna plānošanu, jo zināms, ka šajā vecumā, kad auglība sāk samazināties, un, ņemot vērā, ka otrā puse bieži ir prom, ģimenes pieaugumu var nākties gaidīt pat vairākus gadus.
06.07.2017 01:18 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Gruutiibas gruutnieciibas laikaa noteikti nesaistiijaas ar viiru blakus,arii dzemdiibaas,bet veelaak gan es teiktu viirs man bija loti labs paliigs , vienmeer buusu vinam pateiciiga!Noteikti vieglaak ir ja kaads paliidz ,iipasi pie pirmaa beernina.
06.07.2017 01:23 |
 
Reitings 490
Reģ: 14.08.2014
Biju vientuļā māmiņa. Visu grūtniecību un bērna pirmo gadu biju bez vīrieša blakus. Tāpēc pat īsti nezinu, kā tas ir, kad vīrietis ir blakus. Bet es domāju, ka tev nav ko ilgāk gaidīt. Protams, ka tu tiksi galā. Noskaņojies uz to, ka ir kā ir. Nesaceries lieki. Dzīvo ar domu kā būs tā būs. Kamēr vīrietis būs mājās izbaudīsi to laiku. Kamēr prom, centies saglabāt mieru un dzīvo sev un mazajam. Un ticu, ka tev arī atradīsies palīdzīgas rokas! Man nebija grūti. Es plānoji savu laiku kā vēlos, ļoti labi tiku ar visu galā bez tā vīrieša blakus. Un gan jau nebūs tā ka vispār nebūs viņš mājās? Dažus mēnešus no grūtniecības taču būs? Dzīve un laiks nestāv uz vietas. Gaidot var arī nokavēt to laiku..
06.07.2017 05:59 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es arī 30+ vairs negaidītu piemērotu brīdi, īpaši, ja saki, ka tādi vēl būs vairāki gadi..
Pilnībā piekrītu šim
Tomēr tas grūtums ir visai nosacīts - daudz kas atkarīgs no jaunās māmiņas attieksmes/ enerģijas/ veselības pēc dzemdībām.

Es nesatraucos par katru sīkumu un man ir diezgan daudz enerģijas, tāpēc īpaši grūti nebija arī pirmās nedēļas (bēbis ir salīdzinoši mierīgs, taču pa vakariem iet traki un raudāšanas arī bija padaudz sākumā), bet kopumā bija tikai viena tāda šausmīga nakts, kas labāk nebūtu bijusi :-D, taču visā visumā vienīgais grūtais likās aprast ar situāciju, saprast, kā kurā brīdī labāk rīkoties utt., vienvārdsakot saprast bēbīti, BET pašas dzemdības neplānoti beidzās ar ķeizaru, un es nevaru un negribu iedomāties, kā tās pirmās dienas būtu bijušas bez vīra blakus, tīri fiziski. Tāpēc no savas puses iesaku uzreiz jau padomāt par to, kas varētu būt Tava atbalsta persona, kas varētu palīdzēt jo, manuprāt, ir tomēr vieglāk, ja kāds ir blakus. Protams, var iet un cīnīties viena, bet vai tas ir vajadzīgs? :-)
06.07.2017 08:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Man vīrietis dzemdībās nav vajadzīgs , man šī vīrieša iesaistīšana šādāslietās, šķiet kā tāds modes trends. Bērnam piekritu tad , kad gadījumā ja nu kas varu uzņemties atbildību pati.
Bet jāpiebilst , ka es nekad nevarētu būt kopā ne ar jūrnieku , ne karavīru vai citu profesiju pārstāvi , kas mēnešiem nav mājās.
06.07.2017 09:28 |
 
Reitings 934
Reģ: 08.09.2015
Nu, apprecot jūrnieku, es būtu rēķinājusies arī ar šo un bērnu plānotu tad, kad būtu gatava par viņu rūpēties vienatnē (apzinoties, ka vīrs var nebūt klāt). Nav jau tā, ak viņš pēkšņi sāka braukt jūrā uz pāris mēnešiem... Jā, protams, ka plānotu, ja man pāris mēneši kopā, pāris šķirti visādi citādi apmierinātu. Jūrniekiem galu galā gadu tūkstošiem ir dzimuši bērni, ar ko mūsdienu sieviete ir tik atšķirīga, ka pēkšņi netiks galā. Tāpat arī mūsdienās ir vientuļās mātes - un tiek galā.
06.07.2017 10:19 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
vīrieša iesaistīšana

man likās, tā ir katra vīrieša izvēle būt klāt tik svarīgā mirklī, kad šajā pasaulē rodas viņa pēcnācējs/dzimtas turpinātājs.
06.07.2017 10:53 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
man likās, tā ir katra vīrieša izvēle būt klāt tik svarīgā mirklī, kad šajā pasaulē rodas viņa pēcnācējs/dzimtas turpinātājs.

Jābrīnās, ka vispār esam pasaulē, jo gadsimtiem sievietēm šādu iespēju nebija.
Atslēgas vārdi - jūs vēlaties bērniņu. Tas, ka vīrs kādu laiku nevar būt blakus, ir otršķirīgi.
06.07.2017 11:04 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tavā gadījumā jau īsti variantu nav. Tāda tā darba specifika. Galvenais, lai ir mamma, māsa vai ģimene no vīra puses, kas atbalsta. Ja jau prasi padomu, tad satraukusies esi, katra ir citādāka. Un katrai grūtniecība un mazai nav vienādi. Citas viegli spēj tikt galā un citas ne. Es negribētu būt viena un vīrs arī mani neatstātu, viņš gribētu būt blakus mazajam. Bet nu tev cits gadījums, cits vecums un labāk plānot tagad un laicīgi gatavoties morāli, ka vari būt viena, meklē atbalstu ģimenē un būs labi :)) bēbis augs, sāksi visu saprast kas un kā
06.07.2017 13:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es negribētu dzemdēt viena, taču, ka tā sanāktu - gan jau tiktu galā. Principā ar pirmo bērnu grūtniecību nostaigāju viena un domāju, ka arī dzemdēšu viena (vīrs bija ārzemēs). Bijām to tā runājuši un plānojuši. Taču laimīgā kārtā vīrs paspēja atgriezties 3 dienas pirms dzemdībām un visā piedalījās, par ko man bija liels prieks.
Pēc dzemdībām gan es nestādos priekšā kā būtu tikusi galā bez vīra vai kāda, kurš var atbalstīt. Tad nu labāk iesaku koncentrēties uz atbalsta un palīdzības meklēŠanu pēcdzemdību periodā.
06.07.2017 20:11 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Manuprāt 30+ gados kaut ko vēl atlikt un gaidīt bērnu ziņā ir drosmīgi :D
07.07.2017 09:10 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man likās, tā ir katra vīrieša izvēle būt klāt tik svarīgā mirklī, kad šajā pasaulē rodas viņa pēcnācējs/dzimtas turpinātājs.

Tas ir pēdējās desmitgades modes kliedziens.
07.07.2017 09:42 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Modes kliedziens vai nē, bet, ja salīdzina, kāda agrāk bija vīriešu attieksme pret grūtniecību un bērniem, tad šis modes kliedziens nāk tikai par labu.
07.07.2017 09:45 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
zinot patiesus notikumus un lasot kosmo diskusijas, tāds modes kliedziens vīrietim ir pēc bērna piedzimšanas sajukt prātā un pamest ģimeni :D
07.07.2017 10:32 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Modes kliedziens vai nē, bet, ja salīdzina, kāda agrāk bija vīriešu attieksme pret grūtniecību un bērniem, tad šis modes kliedziens nāk tikai par labu.

+
zinot patiesus notikumus un lasot kosmo diskusijas, tāds modes kliedziens vīrietim ir pēc bērna piedzimšanas sajukt prātā un pamest ģimeni

Ja vien neseko šis. :D
07.07.2017 13:20 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Fiziski man viss abas reizes bija viegli, bet emocionālās brūcītes liek par sevi manīt arī vairākus gadus pēc tam. Atkarīgs no Tevis pašas - cik nobriedusi, gatava, morāli stabila esi. Ko pats vīrs par to saka? Vai viņam pašam būtu svarīgi būt klāt, atbalstīt, redzēt bērniņu dzīvē?
07.07.2017 14:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits