Izdegšana + darbaholisms

 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Īsumā...
Uzņēmumā strādāju jau 2 gadus, šī būs mana trešā vasara bez atvaļinājumiem. Sākumā darba pienākumi man patika, katru darba dienu pavadīju produktīvi un aktīvi, īpaši patika nenoteiktais darba laiks un vadības pozitīvā attieksme.:-)
--
Visu laiku piedāvāju savu palīdzību arī nesaistītiem uzdevumiem, darīju vairāk kā vajadzēja, teicu, lai prasa, ja kaut ko vajag. Paralēli studēju, kā iepriekš rakstīju, pēdējo gadu brīvdienas man nebija, uzdevumi krita neplānoti. Attieksme arī mainījusies.
--
Visu tāpat darīju, nečīkstot, cenšoties pierādīt savu konkurētspēju. Pēdējos mēnešus jūtu milzīgu riebumu pret darbu. Es nevaru darba dienās dzīvot bez stresa. Tas, kas agrāk aizņēma 5 min tiek darīts ievērojami ilgāk. Es skatos darba sludinājumus, bet nevaru sevi iedomāties darot to pašu dien dienā. Tas, kas iepriekš patika, man riebjas, man nav spēka.
--
Es nevaru atslēgties no darāmajiem darbiem un novilkt robežu starp savu dzīvi un darbu. Visu laiku esmu saspringta, nevaru atslābināties, padarīt kaut ko citu.
--
Varbūt kādai ir bijusi līdzīga pieredze vai ieteikumi kā cīnīties ar izdegšanu. :)
25.06.2017 19:59 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Nelasīju visu diskusiju, bet, manuprāt, Tev steidzīgi vajag paņemt atvaļinājumu! Aizbrauksi ceļojumā, sakārtosi domas, atpūtīsies un viss atkal būs kārtībā!
Veiksmi!
26.06.2017 10:30 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man gribas pateikt vēl rupjāk - muļķe tu esi.
.
"Savu konkurētspēju" ir jēga izmisīgi censties pierādīt lielos uzņēmumos, kur ir daudz saskarsmes ar klientiem, lai tu kļūtu interesanta kādam citam uzņēmumam, kurš tevi pārvilinātu pie sevis ar labāku amatu, algu, apstākļiem. Mazā kantorītī ar dīvainu šefu - bezjēdzīgi.
.
Tev ir BA diploms un 2 gadu darba pieredze, plus, cik saprotu, arī svešvalodu zināšanas. Tu esi pietiekoši pieprasīta darba tirgū, nu nav tev jāsēž mazā kantorītī. Jā, tu dari no visa pa druskai, un tā nav slikta pieredze, bet tu šādi neiemācies profesionāli (!) strādāt kādā konkrētā, šaurākā jomā.
.
Bet nu ko, veiksmi turpināt baidīties! Kā jau tev pareizi saka, tu ne pirmo mēnesi ņaudi, cik darbā slikti, kamēr vadzis nelūzīs, vēl ilgi varēsi turpat ņaudēt. Ceru, ka vismaz normāli maksā par tavu "pusslodzi".
26.06.2017 10:28 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Zini ,kad tas, kas ir pretrunā ar darba likumu(pret darbinieku interesēm) tas neskaitās.Oficiāli , reāli pēc likuma Tev, tāpat pienākas 1mēn. atvaļinājuma(neatkarīgi, kas līgumā rakstīts) . Tu jau pat viņu piedāvātās 2nedēļas neizmanto!
26.06.2017 10:24 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Visiem ir vajadzīgs atvaļinājums. Pat vislabākās lietas nevar darīt 24/7 gadu no vietas. Tev ir jāatpūšas pat tad, ja mīli savu darbu. Es savējo mīlu, bet reizi pusgadā ņemu savas divas nedēļas, lai atgūtu spēku un pilnībā atslogotu sevi. Pēc tam uz darbu atkal eju ar prieku un entuziasmu. Atpūsties VAJAG!
26.06.2017 09:57 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Man te sāk izskatīties, ka Tevi virza bailes - bailes no tā, ka Tevi neatzīs, ka nebūs naudas, ka nebūs tā, ka nebūs šitā, nebūs vēl kaut kā.

Jā, es esmu bailule, to ļoti labi zinu.
ko var izmantot visos citos darbos -paņemt atvaļinājumu. Arī baidīsies ņemt slimības lapu un iesi pusmirusi uz darbu un aplipināsi citus?

Iepriekš es neprasīju, jo līgumā ir rakstīts, ka pienākās 2 nedēļas un max viena nedēļa uzreiz (zinu, ka nav likumīgi). Ļoti slima arī esmu strādājusi, jo ir asap projekti un nevienam neinteresē, kas ar tevi notiek, jo ir interneta pieslēgums un pie darba organizācijas vainīga esmu es.
26.06.2017 09:49 |
 
Reitings 16
Reģ: 07.05.2017
Man šobrīd notiek tieši tas pats. Nestrādāju tajā darba vietā tik ilgi, pat gads vēl nav, bet ... tas nav mans.
Plānoju pēc kāda laika (šobrīd finansiālu apsvērumu dēļ nevaru) iet prom no darba, un vai nu paceļot vai meklēt darbu savā nozarē, ja nesanāks atrast LV, tad gan jau braukšu prom.
Nezinu... sākumā ļoti par to pardzīvoju, katru dienu pēc darba raudāju, jo man likās, ka es izniekoju savu dzīvi darot to, kas nepatīk. Tagad esmu saņēmusies, palikšu vēl kādu laiciņu, un tad darīšu to ko vēlos. Dzīve ir īsa.
25.06.2017 23:31 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ieteiktu Tev uzlabot pašvērtējumu!
Viena negatīva pieredze nenozīmē,kad visur būs negatīvi, izgāšanās. Nav pie pirmās,it kā veiksmīgās , darba vietas jāturas mūžīgi. Un ja Tu jūties tik sasodīti nelaimīga, depresīva, tad ,kas tajā darbā ir tik labs, ja Tu pat nevari izmantot to ,ko var izmantot visos citos darbos -paņemt atvaļinājumu? Gribi būt kā vergs ,kurš strādā bez atvaļinājuma? Tev to atvaļinājumu nedod, vai arī Tu pat neiedrošinies iet un paprasīt vai drīkst augustā ņemt atvaļinājumu , uzrakstīt iesniegumu? Ja bail,kad mēnesi bez Tevis tur neiztiks ,tad ņem katru mēn. pa 1-2 nedēļām brīvu! Ja baidies,kad Tevi atlaidīs,jo Tu pēc 4gadu strādāšanas beidzot izdomāji iet atpūsties, tad diez vai tā būs un ja arī būs, tad Tev noteikti nevajag darba vietu ,kur Tu nekad nekādos gadījumos nevari ņemt atpūtas dienas! Un ko darīši ,ja pamatīgi saslimsi? Arī baidīsies ņemt slimības lapu un iesi pusmirusi uz darbu un aplipināsi citus?
25.06.2017 22:47 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
iepriekš bija vēl sliktāk nekā tagad
Nu, vismaz kāda virzība uz priekšu. ;) Lai arī tikai neliela, tomēr. :D
.
Man te sāk izskatīties, ka Tevi virza bailes - bailes no tā, ka Tevi neatzīs, ka nebūs naudas, ka nebūs tā, ka nebūs šitā, nebūs vēl kaut kā... Vai tiešām vēlies, lai visu Tavu dzīvi nosaka bailes? Un kur prieks no tā visa?
(lai gan varbūt Tu ķer savdabīgu kaifu no tā, ka baidies :D ;) )
25.06.2017 22:30 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
Tiešām izskatās, ka nav vis tev apnicis, ja reiz atteikšana priekšniekam vai atvaļinājuma paņemšana ir tik baisa pārmaiņa. Cik ilgu laiku jau čīksti cosmo un ik pa laikam izdomā jaunu attaisnojumu. Neesi pat ņēmusi esošajā darbā atvaļinājum -, nosauc pantu, ar kuru tas pienākas un izslēdz telefonu. Kaut vai nomaini darbu uz citu uzņēmumu, tajā pat jomā, ja reiz nevari izdomāt ko citu gribi.
25.06.2017 22:22 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
nerātnā, labi ticēšu, ka vēl nav apnicis.
Boss, es zinu, ka ir. Pirmais gads bija prakse, tad tālākais.
Kam Tu visu laiku centies pierādīt savu konkurētspēju? Kam Tev atzinība no kaut kāda darba devēja?

Man ir gadījies arī neveiksmīgs pārbaudes laiks, tāpēc pārdzīvoju par to vēl tagad un cenšos izdarīt vairāk nekā prasa. Atzinība, tātad būs darbs un nauda arī nākamajā mēnesī.
Tu sevi šobrīd novērtē par zemu

Iespējams, iepriekš bija vēl sliktāk nekā tagad.
25.06.2017 22:22 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kam Tu visu laiku centies pierādīt savu konkurētspēju? Kam Tev atzinība no kaut kāda darba devēja? Padomā par to, kas piepilda Tavu dzīvi, kas padara Tevi laimīgu... Ja tas ir darbs, tad no tā Tev būtu jāsaņem gandarījums. Varbūt ir laiks kaut ko mainīt!

Pikrītu šim. Īpaši jau "kam Tev atzinība no kaut kāda darba devēja", piemetināšu - jo īpaši DD, pie kura Tu negribi strādāt. Tu saki, ka Tev ir bailes no pārmaiņām (es to pilnībā varu saprast), bet realitātē, ja Tevi apstākļi neapmierina tik ļoti - ko tad Tu īsti vari zaudēt? Ja baidies, ka neatradīsi citu darbu, meklē jau tagad, kamēr vēl strādā šajā.
25.06.2017 22:13 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Katrs uzņēmums ir citādāks, bet tevis nosauktajā piemērā tā ir makaronu karināšana. Izlasi darba likumu - tās ir tavas tiesības. Tavs tagadējais darbs nav vienīgais pasaulē, lai būtu ar zobiem un nagiem jāturas pie tā. Paseko līdzi darba sludinājumiem, izsūti pieteikumus, intervijā noskaidro par atvaļinājumiem un visu pārējo, kas tev ir svarīgi. Tu sevi šobrīd novērtē par zemu, un to var just pa gabalu.
25.06.2017 22:01 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Paskaties darba likumu, ka tik nesen nebija sabiedrībā diskusijas par to, ka 2 gadu laikā obligāti ir jāņem atvaļinājums, citādāk darbiniekam tas "dzēšas", no sērijas - pats vainīgs, ka darbaholiķis :) vismaz darba devējam pēc n-tajiem gadiem nav jāizmaksā milzu atvaļinājumu kompensācijas, kad darbinieks pamet darbu.
Bet pēc būtības - man arī šķiet, ka šeit nav izdegšanas gadījums. Visu laiku var manīt, ka "čīksti" par darbu, bet tāpat turpini strādāt. Ticu, ka esi gudra meitene, kas varētu mierīgi atrast darbu, kur nekakā uz galvas. Bet nez kādēļ šķiet, ka te ir dziļāka problēma... Kam Tu visu laiku centies pierādīt savu konkurētspēju? Kam Tev atzinība no kaut kāda darba devēja? Padomā par to, kas piepilda Tavu dzīvi, kas padara Tevi laimīgu... Ja tas ir darbs, tad no tā Tev būtu jāsaņem gandarījums. Varbūt ir laiks kaut ko mainīt!
25.06.2017 21:59 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Nav gan apnicis. :-P Tad, kad būs apnicis līdz beidzamajam, tad vairs nekādas iedomātas bailes no pārmaiņām neapturēs. ;)
25.06.2017 21:58 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Ir, ir apnicis, man vienkārši ir bailes no pārmaiņām.(t)
25.06.2017 21:55 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Jā, bet, kad lielie uzņēmumi stāsta, ka 15 min pusdienu pārtraukums un virsstundas ir ok...Es esmu strādājusi arī lielajā uzņēmumā un tur viss bija atkarīgs no vadītāja, ja trāpās sakarīgs viss ok, ja nē. Varbūt ne tur meklēju.
25.06.2017 21:49 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Izskatās, ka līdz baltajām pelītēm Tev vēl nav apnicis viss. ;)
.
Kad būs, tad arī dzirdēsi un redzēsi, ko tiešām vari šai sakarā darīt. :)
25.06.2017 21:45 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
darba vietām, kas ciena tevi un tavas tiesības uz privāto dzīvi, nevis tikai "bet uzņēmumam vajag to un šito"

Tās ir bankas un SSC?

Nē, kāpēc? Esmu strādājusi gan mārketingā, gan žurnālistikā tādās darba vietās, kur ir normālas darba stundas, atvaļinājumi un sociālās garantijas, lai gan tādas, protams, nav visas. Nevajag pieņemt, ka darba devēji mēģina diktēt savus noteikumus, kas ir pretrunā ar likumdošanu. Kad tādiem vairs nebūs, kas strādā, tad varbūt arī kaut kas mainīsies.
25.06.2017 21:43 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Par izdegšanu runāju konkrēti domājot par to, ka darbs ir radošs un laikietilpīgs. Un darbu izpildes ātrums samazinās, lai loģiski padomātu nepietiek ar divām brīvdienām. Vai to vispār var mainīt.
25.06.2017 21:24 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Meitenes, to, ka darba inspekcija raud pēc uzņēmuma es ļoti labi zinu. Man ir normāls darba līgums (darbojas skaisti viss uz papīra). Es centos, jo cerēju, ka piedāvās normāli aprīkotu darba vietu un labākus apstākļus.
--
Tās ir bankas un SSC?
darba vietām, kas ciena tevi un tavas tiesības uz privāto dzīvi, nevis tikai "bet uzņēmumam vajag to un šito"
25.06.2017 21:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits