Pusaudzis

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nāku pie jums ar sasāpējušu problēmu. Ir vecākais bērns,meitene,14 gadi. Pirms diviem gadiem viņai sākās,es nezinu pat kā nosaukt,niķošanās,viņa vairs neklausīja,sāka darīt blēņas. Pēdējais gads vispār ir visšausmīgākais,vēlu nāk mājās ap kādiem 23 jau vai pat vēlāk,ir divas reizes no tuvējā parka nesta uz pleca mājās,jo bija piedzērusies,esmu jutusi arī,ka ir atnākusi iedzērusi,pīpē. Es tieku saukta visdažādākajos veidos-kuce,daune,lose,cirvis,sūtīta prom trīsstāvīgiem vārdiem. Nerespektē nevienu. Bija sarunājusi ar kaut kādiem 18 gadīgiem puišiem,ka tie ieliks lombardā viņas datoru,kuru uzdāvināju uz dzimšanas dienu,to naudu kaut kur iztērēja,uzzināju tikai pēc kāda laika,kad sāku prasīt,kur dators ( bija teikusi,ka aizdeva draudzenei) pazaudēja arī telefonu,bet man tomēr aizdomas,ka tas arī ir lombardā. Gada sākumā trīs mēnešus neapmeklēja skolu,teica,ka tas ir tā dēļ,ka tur viņu citi skolēni pazemo. Izlūdzās,ka labosies,tāpēc viņu pārcēlu uz citu skolu,bet jaunajā skolā viss pa vecam,turpina neapmeklēt.
Kad viņa palika pie manas māsas,kamēr viņa bija darbā izvadīja mantas un nozaga pāris drēbes,es sapratu,ja viņai nebūtu,ko ģērbt,bet meitene tiek nodrošināta.
Nesen mums apzaga dzīvokli,nozaga vīra datoru un viskija pudeli,bet dīvainākais jau bija tas,ka dzīvokļa durvis bija nevis uzlauztas,bet atslēgtas ar atslēgām. Man uzreiz aizdomas krita uz meitu,jo viņa tieši tajā dienā pateica,ka savas atslēgas pazaudējusi,bet nākošajā dienā atklājās,ka tie bija kādi viņas paziņas,kas bija atraduši viņas atslēgas.
Es nezinu,ko iesākt,jo runāšana nelīdz,fiziski neiespaidoju,visu laiku mēģinu pa labam.
Tagad arī,uz nedēļu aizbrauca pie omas uz laukiem,domāju varbūt tur paliks prātīgāka,bet nē,paņēma līdzi vēl savu draudzeni,es neļāvu,bet omei izlūdzās. Tur izrādās ir uztaisījušas nekārtību pa visu māju,kaut ko vēl nozagušas,pīpējušas istabā,aizcūkojušas ar saulespuķu sēkliņām,un divos naktī vēl izlēkušas pa logu un atbraukušas uz mājām. Šodien,protams,visi man krīt virsū,bet es nezinu ko ar viņu iesākt,man vairs nav ideju,negribu,lai viņa sev sabojā dzīvi :'-( Bija doma varbūt meklēt kāda speciālista palīdzību?
16.06.2017 12:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un cik vecs ir jaunākais bērns?
16.06.2017 13:35 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
nu tas jā, sazin kas tajā galvā darās pa putru. Var arī dot pērienus, bet galvā neielīdisi.. Es ieteiktu autorei apmeklēt to ģimenes centru, ieteiktu vairāk laika pavadīt ar meitu, izolēt no apkārtējās pasaules, varbūt divatā varat aizbraukt uz laukiem?
16.06.2017 13:35 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
kāds bija sods par zagsanu? par dzivokla apzaksanu? ari tad meginaji mili izrunaties? vai saja visa iesaistas ari tevs?
16.06.2017 13:40 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Pa pa pa, ja neko nejaucu, tad gadījumā nesanāk tā, ka viss sākās ap to laiku, kad piedzima juanākais bērns?
16.06.2017 13:40 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Šausmas.
Labi ka vēl stāvoklī nav no 40gadīga alkāna.
16.06.2017 13:46 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
ja mans berns ko tadu daritu (tpu tpu tpu) par zagsanu, policija iesniegumi. par skolas neapmeklesanu, es personigi katru dienu pavaditu uz skolu, no skolas savaktu un ja nav skola, skolotaja uzreiz zino vienam no vecakiem. te viss ir pamatigi ielaists. izskatas, ka vina nesaprot, ka visam darbibam ir sekas. un izskatas diemzel, ka nav bijusas stingri noteiktas robezas no vecaku puses.
nekada nauda, telefons nost, dators nost, nekads tv. tevs vai pati sedetu klat kamer pilda majas darbus. psihos, bo majas ara vidpar netiks. ja muks prom, tad lai tiek pati gala ja jau tik liela un gudra. majas atpakal var nenakt. es esmu par drastiskam metodem. te vairs sirsniga izrunasanas nelidzes.
16.06.2017 13:47 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Jums visai ģimenei steidzami jameklē terapeita palīdzība. Domā tavas un vīra nesaskaņas (no iepriekšējās diskusijas) nekādīgi neiespaido tavu meitu?
Piedzimst jaunākais bērns, tu sēdi visu laiku mājās un atsakies strādāt kaut gan vīrs saka, ka nevar finansiāli visu pavilkt viens, sākas kašķi utt. - tiešām domā, ka tas tavu meitu nekādīgi neiespaido un viņa to visu neredz? Pilnībā nebrīnītos, ja viņa tevi iekšēji pie visas tās atmosfēras un naudas problēmām vainotu (pamatoti vai nepamatoti) un tāpēc arī tā apsaukātos un ārdītos.
16.06.2017 13:50 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Aurelia
piekritu, ja meita dzird sis nesaskanas, vina vecakus necienis, ipasi to vecaku kuru vaino.
16.06.2017 13:53 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs, ka meitai nav nekāda respekta pret vecākiem. Nekāda.
Es nekad nebūtu varējusi atļauties mammu vai tēvu nosaukt kādā lamuvārdā, neapmeklēt skolu, nākt mājās pēc 22iem ( turklāt brīvdienās, ne darba dienās) u.t.t. jo es zinu, ka tam būs sekas. Nevis man pateikts- tā nevajag darīt. Ja es tiktu cauri ar tādiem tekstiem un man atļautu vazāties apkārt, rezultāts tik pat labi arī varētu būt līdzīgs.
Nebiju nekāda pareizā paijmeitiņa, arī paspēju visādus s*dus sastrādāt par ko arī dabūju un nākamajā reizē padomāju divreiz - vai tiešām nepaklausīt tēvu un nebūt mājās tikos, cikos viņš pateica, vai tiešām to riebīgo ķīmiju vajag nobastot u.t.t.
Noteiktām robežām un respektam ir jābūt.
par skolas neapmeklesanu, es personigi katru dienu pavaditu uz skolu, no skolas savaktu un ja nav skola, skolotaja uzreiz zino vienam no vecakiem. te viss ir pamatigi ielaists. izskatas, ka vina nesaprot, ka visam darbibam ir sekas. un izskatas diemzel, ka nav bijusas stingri noteiktas robezas no vecaku puses.
nekada nauda, telefons nost, dators nost, nekads tv. tevs vai pati sedetu klat kamer pilda majas darbus. psihos, bo majas ara vidpar netiks. ja muks prom, tad lai tiek pati gala ja jau tik liela un gudra. majas atpakal var nenakt. es esmu par drastiskam metodem. te vairs sirsniga izrunasanas nelidzes.

+++++
Ja jaunietis pats nav saprātīgs tad ar maigām metodēm nekas nenotiek. Tā arī rodas visas tās izlaisto jauniešu masas.
16.06.2017 14:00 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 29.01.2009
Labi, es saprotu - Tu varbūt esi maigas dabas u.t.t. Bet ko dara tēvs? Tam jau nu gan tad vajadzētu uzņemties stingro audzināšanu. Piemēram, ja es kādreiz atļautos mammu nosaukt par ku*i, (it sevišķi ja tēva klātbūtnē) tad man tā uzšautu pa muti, ka izlidotu no istabas, jo tēvs nekad nevienam neļautu necienīt savu sievu. Bet izskatās, ka tavam vīram ir pie kājas, ka Tevi kāds par ku*i, dauni u.t.t. sauc. Un nav pat svarīgi vai to saka pašu bērns vai kāds cits. Un es to atbalstu.
Varbūt izskatās, ka mani ir baigi situši :-D, bet nē, man vnk bija siksnas audzināšana. Nebaudīju to bieži, jo zināju kā vajag uzvesties, lai tas nenotiktu, Ļoti iedarbīgi starp citu. Pati esmu sastapusi cilvēkus par kuriem nodomāju, ka viņiem būtu derējušas tādas metodas, lai uzvestos normāli. Piemēram manam bijušajam, ja būtu bijusi līdzīga audzināšana kā man, viņš būtu pilnīgi cits - normāls cilvēks, nevis tusiņš un draugi - tas ir viss....Un vecākiem +/- liek mīksto.
16.06.2017 14:09 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Turklāt tagad to meiteni būs ļoti grūti savākt un uzdabūt uz normāla ceļa.
Tu kā māte padomā pati, ka viņai jau dzīve ir sačakarēta un bus ļoti liels darbs jāiegulda lai viņa būtu spējīga nodzīvot kaut cik normālu dzīvi.
16.06.2017 14:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
ka viņai jau dzīve ir sačakarēta un bus ļoti liels darbs jāiegulda lai viņa būtu spējīga nodzīvot kaut cik normālu dzīvi.

Nu šitas jau ir nedaudz pārspilēti.
16.06.2017 14:20 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Labi, es saprotu - Tu varbūt esi maigas dabas u.t.t. Bet ko dara tēvs? Tam jau nu gan tad vajadzētu uzņemties stingro audzināšanu.

Cik es sapratu no tās iepriekšējās diskusijas - vīrs šai meitai ir patēvs. Tas īstenībā arī varētu būt viens no iemesliem, piemēram, īsti nav pieņēmusi patēvu/ jutās izstumta un lieka jaunajā ģimenē, vai arī tieši otrādi - domā, ka patēvs tavas rīcības dēļ aizies prom tāpat kā īstais tēvs.
Es nedomāju, ka jūs reāli bez terapeita palīdzības tiksiet paši galā, jo tur visdrīzāk ir tik daudz viss kas sakrājies, ka meitene pati nespēs nodefinēt, kāpēc tā uzvedas un kas tieši visas tās dusmas, rūgtumu un agresiju (verbālo) viņā izraisa.
16.06.2017 14:35 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Situācija izklausās šausmīgi! Kā tik tālu to visu var novest? Es laikam esmu pesimiste, bet liekas, ka te kaut ko labot varētu būt ļoti grūti.
16.06.2017 14:37 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Wee.
Sāksim ar skolu kuru neapmeklē un kur noteikti nav īpaši labas sekmes. Tas viss jāatgūst.
Pieradusi pie " vieglas " tusiņu dzīves - nav normālu pamatu un atbildības sajūtas.
Zog - iedomājas ka var ņemt ko grib, bez sekām. Un tas viņai noteikti šķiet normāli.
Nav cieņas pret ģimeni un noteikti arī apkārtējiem cilvēkiem.
100% draugi ir labākie pasaulē kuri viņai ir līderi un skolotāji. Ar tādiem draugiem kā viņai pat ienaidniekus nevajag.
Kā ar šādu dzīvesveidu var izaugt kaut cik normāls cilvēks. Kādas viņai vispār ir darba spējas, atbildība, spēja parūpēties par sevi, savu nākotni un veidot ģimeni.
16.06.2017 14:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Es nedomāju, ka jūs reāli bez terapeita palīdzības tiksiet paši galā, jo tur visdrīzāk ir tik daudz viss kas sakrājies, ka meitene pati nespēs nodefinēt, kāpēc tā uzvedas un kas tieši visas tās dusmas, rūgtumu un agresiju (verbālo) viņā izrai

Un vēl no šī skatu punkta
16.06.2017 14:47 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja tā meitene vismaz nezagtu, droši vien būtu vieglāk. Bet te jau pilns komplekts - dzeršana, zagšana, blandīšanās apkārt. Un, ja vēl stāvoklī paliks vai visam klāt narkotikas, nu, tiešām beigas.
--
Ja paši netiekat galā, tad, protams, jāvēršas pie speciālistiem.
16.06.2017 14:51 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Izklausās, ka ģimenē nav kārtīga tēva...
16.06.2017 15:26 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Grūti spriest kā tagad tīņi uzvedas un attiecās pret vecākiem,bet kad man bija 14/15gadi, jā bija ,mazi strīdi, sodi,ja es ko izdarīju sliktu( nobastoju stundas, atnācu mājās vēlāk kā bija runāts),un sodi mani tik tiešām iespaidoja, lai padomātu par to ko es daru . Protams dusmīga biju, bet lai es apsaukātu tēti tādos vārdos kā autore te minēja ,nemūžam ,par tādiem vārdiem es sen pa muti būtu dabūjusi vai nedotu man kabatas naudu ,bet tētis mēdza mani baidīt,ka sūtīs uz internat skolu,ja būs vēl kādas sūdzības no skolas vai neklausīšu,nu man tas tiešām baidīja,jo nu galīgi negribējās tādā tipa skolā iet!
Te palasot ,mati ceļas stāvus! :-(:-/
16.06.2017 15:33 |
 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Es vienmēr ar viņu runāju,vienmēr! Pēc katras sarunas ir tāda sajūta,ka viņa kaut ko saprot,kādu brīdi viss ir kārtībā,ka tas,ko viņa ir izdarījusi bija slikti,pēc laika kaut ko atkal izstrādā. Jā,bērnībā audzināju ar vieglu roku,jo negribēju,lai mans bērns izaug kā es-lielā stingrībā.
Pret vīru viņai bija respekts,klausīja,viņi arī bieži devās kopā zvejot vai uz kādu pasākumu kopā devās,kad es nevarēju. Viņš pret viņu vienmēr ir bijis stingrs,bet es parasti nostājos pa vidu,jo es negribu,lai viņš kliedz uz viņu,kad dusmojas par to visu. Bet īstais tēvs tikai pirms pieciem gadiem iesaistījās audzināšanā,līdz tam brīdim viņš izlikās,ka neeksistē.
16.06.2017 15:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits