Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pusaudzis

 
Reitings 54
Reģ: 21.06.2016
Sveikas! Nāku pie jums ar sasāpējušu problēmu. Ir vecākais bērns,meitene,14 gadi. Pirms diviem gadiem viņai sākās,es nezinu pat kā nosaukt,niķošanās,viņa vairs neklausīja,sāka darīt blēņas. Pēdējais gads vispār ir visšausmīgākais,vēlu nāk mājās ap kādiem 23 jau vai pat vēlāk,ir divas reizes no tuvējā parka nesta uz pleca mājās,jo bija piedzērusies,esmu jutusi arī,ka ir atnākusi iedzērusi,pīpē. Es tieku saukta visdažādākajos veidos-kuce,daune,lose,cirvis,sūtīta prom trīsstāvīgiem vārdiem. Nerespektē nevienu. Bija sarunājusi ar kaut kādiem 18 gadīgiem puišiem,ka tie ieliks lombardā viņas datoru,kuru uzdāvināju uz dzimšanas dienu,to naudu kaut kur iztērēja,uzzināju tikai pēc kāda laika,kad sāku prasīt,kur dators ( bija teikusi,ka aizdeva draudzenei) pazaudēja arī telefonu,bet man tomēr aizdomas,ka tas arī ir lombardā. Gada sākumā trīs mēnešus neapmeklēja skolu,teica,ka tas ir tā dēļ,ka tur viņu citi skolēni pazemo. Izlūdzās,ka labosies,tāpēc viņu pārcēlu uz citu skolu,bet jaunajā skolā viss pa vecam,turpina neapmeklēt.
Kad viņa palika pie manas māsas,kamēr viņa bija darbā izvadīja mantas un nozaga pāris drēbes,es sapratu,ja viņai nebūtu,ko ģērbt,bet meitene tiek nodrošināta.
Nesen mums apzaga dzīvokli,nozaga vīra datoru un viskija pudeli,bet dīvainākais jau bija tas,ka dzīvokļa durvis bija nevis uzlauztas,bet atslēgtas ar atslēgām. Man uzreiz aizdomas krita uz meitu,jo viņa tieši tajā dienā pateica,ka savas atslēgas pazaudējusi,bet nākošajā dienā atklājās,ka tie bija kādi viņas paziņas,kas bija atraduši viņas atslēgas.
Es nezinu,ko iesākt,jo runāšana nelīdz,fiziski neiespaidoju,visu laiku mēģinu pa labam.
Tagad arī,uz nedēļu aizbrauca pie omas uz laukiem,domāju varbūt tur paliks prātīgāka,bet nē,paņēma līdzi vēl savu draudzeni,es neļāvu,bet omei izlūdzās. Tur izrādās ir uztaisījušas nekārtību pa visu māju,kaut ko vēl nozagušas,pīpējušas istabā,aizcūkojušas ar saulespuķu sēkliņām,un divos naktī vēl izlēkušas pa logu un atbraukušas uz mājām. Šodien,protams,visi man krīt virsū,bet es nezinu ko ar viņu iesākt,man vairs nav ideju,negribu,lai viņa sev sabojā dzīvi :'-( Bija doma varbūt meklēt kāda speciālista palīdzību?
16.06.2017 12:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tu viņai besī, šādas lietas nenotiek vienā dienā un no zila gaisa. Pie draugiem viņa jūtas novērtēta , vajadzīga un uzklausīta.
16.06.2017 12:48 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Ieteiktu vest pie terapeita. Palīdzēja tikt galā ar mazo māsu viņas pusaudža gadu ziedu laikā.
Bērns taču pats sevi vismazāk saprot šajā situācijā!
16.06.2017 12:54 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu ar varu nevienu , nekur nevar aizvest!
16.06.2017 12:54 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Atceros arī, ka gājām uz tādu ģimenes terapiju, es mamma un māsa, kad netikām ar dzīvi galā un sākām baigi strīdēties. Pati gāju uz smilšu terapiju, tur nav jārunājas kā pie parasta terapeita, varbūt vajag meitu aizvest?
16.06.2017 12:55 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Wee, nepiekrītu. Savus bērnus, ja redzi, ka iet postā, ar mietu aizdzīt! To es no savas mammas iemācījos un paldies viņai par to :-D
16.06.2017 12:57 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es tomēr pieturēšos pie tā , ka nav ko ielaist līdz šādai situācijai. Šāda uzvedība norāda , ka mājās bērns nevienam nav vajadzīgs. Protams ja 12 gados mājās ierodās ap pusnakti , tad nav ko brīnīties. 3 mēnešus neapmeklēt skolu (6 klase ? ) , nopietni ? Tur vecākiem sen jau nav nekāda teikšana ....
16.06.2017 13:01 |
 
Reitings 67
Reģ: 03.01.2015
Wee taisība, izklausās viss ir dziļi ielaists. Pašai pieredzes nav, bet teorijā palīdzēt sola kominācija no 3 lietām: pusaudzim ir jājūtas mīlētam + cienītam + jānosprauž stingras, negrozāmas robežas. Un, protams, ğimenes pieaugušajiem jādzīvo pēc tādiem pašiem standartiem kādi tiek uzstādīti bērnam.
Paskaties youtubē tādu raidījumu World's strictest parents.
16.06.2017 13:01 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
1 solis ir sāk izturēties kā pret līdzīgu. Varu derēt , ka autores attieksme ir , ka viņa ir galvenā un būs kā viņa teiks , Skandāli kur viena otru apsaukā pēdējiem vārdiem ...
16.06.2017 13:04 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
wee
Es nepiekrītu tev. Pusaudžu laiks ir vētrains, hormoni trako, ķermenī notiek dažādi procesi. Atceros sevi pusaudžu laikā, nebija tik traki kā autores tekstā, bet mēdzu ilgi nenākt mājās,taisīju niķus un pret visu protestēju, brūķēju muti pret vecākiem, jā, bija sajūta, ka esmu nesaprasta un negribēta, bet nu pagāja laiks, izdzīvoju šo vecumu un nomierinājos.
16.06.2017 13:05 |
 
Reitings 57
Reģ: 11.11.2016
Cilvēk mīļo, 2 gadus ilgst šis bardaks un tu tikai tagad attapies! Ar steigu kaut kas jādara, jā - kaut vai ar varu, bet jādabū pie psihoterapeita. Ja esi Rīgā, labi speciālisti ir ģimeņu centrā Līna, Miera ielā. Piem., Ukstiņa. Pēc vienas reizes jau būs skaidrs, vai tie ir pusaudža untumi, vai varbūt problēma dziļāka. Cīnies par savu bērnu ar zobiem un nagiem! Meitene visiem līdzekļiem sauc pēc palīdzības, bet Tu to nedzirdi!!! Nekad neatmet ar roku savam bērnam un nepārstāj cīnīties! Lai Tev spēks un izturība tikt visam cauri, viss ir labojams, bet ir jārīkojas uzreiz, tūlīt.
16.06.2017 13:06 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Man liekas, ka meitene vienkārši neuztver savu māti kā autoritāti. Iespējams, ka visu dzīvi viss bija atļauts. Es uzskatu, ka vecākiem jābūt gan draudzīgiem, gan stingriem, un noteikti iesaku meklēt speciālista palīdzību.
16.06.2017 13:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Šī nav standarta spītība , kur pasūta dirst mammu un iet istabā klausīties mūziku , skuķis zog , inscinē zādzības , neapmeklē skolu 3 mēnešus hvz kur vazājoties un ko darot. Tādas lietas nenotiek vienā dienā. Vairumā gadījumu ir vainīgi paši vecāki , kuriem nav laika un velmes ieklausīties savos bērnos.
16.06.2017 13:09 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Ja situācija ir ielaista tik tālu, tad šaubos, ka to bērnu varēs aizvilkt pie psihoterapeita un kur nu vēl ka viņa tur godīgi runās par savām jūtām.
Vispirms pati apsēdies, saproti, kad viņai tas viss sākās, ko tu darīji nepareizi, ka tas ir nonācis tik tālu, ko tu vari labot un tad ej ar viū runāt, un uzkalusi kas viņai ir sakāms un nonākat pie kompromisa. Vēlas tusēt ar draugiem? Lūdzu, to lai dara brīvajā laikā, kad būs tikusi galā ar saviem pienākumiem? Nevēlas mācīties? Lai iet strādāt! Vēls vairāk naudu? Nevis lai zog, bet lai nopelna. Vēlu pārrodas mājās? Nākošajā rītā tik un tā jāceļas un jāiet uz skolu. Pārdeva datoru? Pati vainīgga, nāksies iztikt bez. Ja 3 mēnešus neapmeklē skolu, kāpēc kaut kas netika darīts uzreiz, nevis pēc 3 mēnešiem?
No pieredzes varu teikt, ka pusaudzis uzvedīsies normāli, ja pret viņu izturēsies atbilstoši. Un nevis ierobežot tā ka no mājas uz skolu un atpakaļ, un nevis atļaut darīt visu ko grib, bet izturēties normāli, lai jūtas novērtēts, mīlēts, bet tajā pašā laikā, lai apzinās, ka viņš tomēr vēl nav pieaugušais un viņam jāpakļaujas zināmai kārtībai.
16.06.2017 13:11 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
No pieredzes varu teikt, ka pusaudzis uzvedīsies normāli,

Tā ir ar cilvēkiem jebkurā vecumā
16.06.2017 13:13 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Piekrītu Wee, sen jau bija jàpamana problēma un jàmeklè risinàjumi. Tagad jau ir riktīgi ielaists, ja 13 gados var 3 mènešus vnk neiet uz skolu, un vecàkiem ne silts, ne auksts, tad tur jau tikai psihologs var ko līdzēt. Bet labs psihologs nevis tie , kas skolàs dibenus deldē.
16.06.2017 13:17 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man arī šķiet, ka tas ir gadu gaitā krājies. Nespēju iztēloties ka mīlošā, labā ģimenē kur vecāki ir autoritāte, atbalsta savu bērnu un rada labu piemeru, kas tāds ir iespējams. Vai vispar tam bērnam tika veltīta uzmanība, mīlestība un rūpes?
16.06.2017 13:25 |
 
Reitings 175
Reģ: 26.05.2017
Mnemo, pilnībā piekrītu!
16.06.2017 13:28 |
 
Reitings 132
Reģ: 04.03.2015
Nu ar varu nevienu , nekur nevar aizvest!

kamēr esi bērna aizbildnis, tikmēr vari vest kaut vai uz ekvatora malu
16.06.2017 13:30 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vai vispar tam bērnam tika veltīta uzmanība, mīlestība un rūpes?

Nedomāju , es nekur neizlasīju , ka autore būtu ar meitu runājusi. Neiet uz skolu , nenāk mājās , bet vecāki dāvina datoru , gan jau cerot ,ka vismaz pie tā tupēs mājās.
Gan jau par zādzību nemaz neziņoja policijai , jo kauns vispirms par sevi.
Un attapās pēc šī
Šodien,protams,visi man krīt virsū,bet es nezinu ko ar viņu iesākt,man vairs nav ideju,

Un ne jau bērna dēļ, bet dēļ apkārtējo spiediena .
16.06.2017 13:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
kamēr esi bērna aizbildnis, tikmēr vari vest kaut vai uz ekvatora ma

Ok aizvest aizvedīsi , bet runāt gan nepiespiedīsi un galvā neielīdīsi ne tik.
16.06.2017 13:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits