Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Feministes pret sievietēm

 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/664965-ep_mudina_mazinat_gandriz_40_lielo_starpibu_starp_viriesu_un_sieviesu_pensijam
Tad nu tvnet.lv ir jauns feminisma sasnieguma raksts. Par sieviešu pensiju nevienlīdzību...
Lasīsim starp rindiņām. Sievietei nevajag pavadīt laiku ar savu bērnu, karjera un nauda ir svarīgāka. Piedāvā ņemt aprūpes kredītu, lai var strādāt. Elastīgākus darba grafikus, lai var maksimāli strādāt...
Šis pensiju raksts ļoti līdzīgs algu propagandai...
Ko tad feministes vēlas noniecināt ģimenes lomu, iznīcināt tēva un mātes tēlus, padarīt ģimeni bezpersonisku. Jo starp tām sievietēm, kurām ir mazākas pensijas visticamāk ir liela daļa ar 2 vai vairāk bērniem, vīru un lielu ģimeni. Bet tās kurām ir lielās pensijas visticamāk ir vecmeitas...
Lai kā arī šī sociālā inženierija censtos panākt, viens ir skaidrs feministes ienīst parastās sievietes.
Un to pierāda pētījumi, sievietes ir laimīgas pavadot vairāk laiku ar savu ģimeni un bērnu. Pieaugot sieviešu nodarbinātībai un ekonomiskajai vienlīdzībai ir ievērojam krities viņu laimes līmenis...
Tātad gala jautājums laiks ar savu bērnu un ģimeni vai lielāka pensija, labāka karjera un lai aukle audzina tos bērnus?
15.06.2017 00:20 |
 
Moderators
Reitings 3696
Reģ: 13.11.2016
Robotizācija nenozīmē, ka lielai daļai cilvēku nebūs darbs. Tas nozīmē, ka daļa cilvēku darīs kaut ko citu. Līdzīgi kā šobrīd darba tirgus pa nozarēm un amatiem ne tuvu nav identisks darba tirgum pirms 25, 100 vai 200 gadiem.
27.06.2017 10:18 |
 
Reitings 16
Reģ: 26.06.2017
Robotizācija atmetīs visas šīs idejas, jo lielai daļai cilvēku nebūs darbs un dzīvos uz pabalstiem vai no rokas mutē.
27.06.2017 09:59 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Uzgāju nejauši citātus, nav gan pilnīgi par tēmu, kas diskusijā attīstījās, bet, manuprāt, interesanti.
Daughters were more likely than sons to speak about their emotions with their fathers when talking about past experiences. And during these reminiscing conversations, fathers used more emotion-laden words with their 4-year-old daughters than with their 4-year-old sons.

Fathers also sing and smile more to their daughters, and they use language that is more “analytical” and that acknowledges their sadness far more than they do with their sons. The words they use with sons are more focused on achievement — such as “win” and “proud.” Researchers believe that these discrepancies in fathers’ language may contribute to “the consistent findings that girls outperform boys in school achievement outcomes.”

Michael Kimmel, the masculine studies researcher and author, maintains that “the traditional liberal arts curriculum is seen as feminizing by boys.” Nowhere is this truer than in English classes where, as I’ve witnessed after more than 20 years of teaching, boys and young men police each other when other guys display overt interest in literature or creative writing assignments. Typically, nonfiction reading and writing passes muster because it poses little threat for boys. But literary fiction, and especially poetry, are mediums to fear. Why? They’re the language of emotional exposure, purported feminine “weakness” — the very thing our scripting has taught them to avoid at best, suppress, at worst.

Such squelching messages run counter-intuitively to male wiring, it turns out: Guys are born more emotionally sensitive than girls.

Some of their research found that boys’ emotional reactivity was eventually “restricted or perhaps more change-worthy than the reactivity of girls”

Why do we limit the emotional vocabulary of boys? “Research shows that people who suppress emotions have lower-level resilience and emotional health.”
19.06.2017 21:55 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Kamēr nesakaras ar kaut ko vai ja tas neattiecas uz sevi, tad noteikti ir citādāks skatījums. :-) Kāpēc sievietes esot neloģiskuma pilnas upuru tēlotājas, nesapratu. :D
18.06.2017 22:51 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
kādēļ tu uzskati, ka sievietes ieguldījums bērnā, ir tik mazvērtīgs, lai tā dēļ ciestu viņas pensija?

Caloo, mums uzskatīt, ka uz šo jautājumu tev nav pamatotas atbildes?
18.06.2017 18:13 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Caloo
12 stundu darba diena 5x nedēļā nav norma ne ierindas darbiniekam, ne vadītājam. Latvijas valsts Darba likumā ir noteikts normālais darba laiks 40 stundas nedēļā, proti 8x5. Virsstundas ir izmantojamas akūtā situācijā (turklāt par tām saņemot dubulto samaksu), nevis ikdienišķo darba problēmu risināšanā. Un tas attiecas gan uz eksaktajām, gan humanitārām, gan sociālajām darba jomām un profesijām.
.
Verdzība ir strādāt virsstundas (un lepoties ar to), nevis profesijas joma un dienesta pakāpe.
.
Piekrītu spārnotajam teicienam, ka prātīgāk ir strādāt gudrāk, nevis vairāk - un tas attiecas gan uz padotajiem, gan vadītājiem neatkarīgi no dzimumpiederības. Prātīgs vadītājs (neatkarīgi no tā, vai ir vīrietis vai sieviete) gan savu, gan padoto darbu organizē tā, lai visi (ieskaitot pašu) strādātu normālu darba laiku, ne katru dienu rukātu darbā 12 stundas no vietas ar milzu atbildību un stresu. Manuprāt, ne vīrietim, ne sievietei nav jālepojas ar to, ka pastāvīgi strādā virsstundas - tas nav nekāds sasniegums, drīzāk otrādi, tas ir darbaholisms, kas ir viens no atkarības paveidiem.
.
QFT
Atvaino, ka noturēju Tevi par vīrieti. :) Te, protams, nostrādāja mans pieņēmums, ka persona, kas jūsmo par gadu desmitiem ilgušu mazapmaksātu ikdienas virsstundu darbu prestižā kompānijā ar tālu cerību saņemt sešciparu algu pēc paaugstinājuma, noteikti pieder vīriešu dzimumam. :D
18.06.2017 13:48 |
 
Reitings 75
Reģ: 08.01.2016
Attiecībā uz jūsu loģiku, tā pati nerātnā to labi nodemonstrēja - man aizmuguriski uzbrauc, cik Alexxa labi visu pamatoja un pēc tam mēģinot runāt pretī QFT apstiprina to, ko rakstīju es, ar tekstiem, ka sieviešu vidū ir izplatīts uzskats, ka tāds darbs ir verdzība, viņām tas nav vajadzīgs, bla bla bla.

Un plus vēl piebilda, ka tā kā es šādam sieviešu vidū izplatītam viedoklim personīgi nepiekrītu, tad noteikti patiesībā esmu vīrietis :D Nav nekā paradoksālāka par feministu domu gājienu.
18.06.2017 01:07 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
No vienas puses es piekrīstu 57days par stereotipiem, no otras puses, es piekrītu Caloo par stereotipu šūpuli - ģimeni. Banāls piemērs: mana mamma ir absolūti eksakts cilvēks, matemātiķis. Bērnībā visiem likās pašsaprotami, ka arī es, kā jau matemātiķes meita, ļoti labi rēķināšu (ko es arī darīju), vidusskolā visi skolotāji un radi domāja, ka iešu studēt inženierzinātnes vai ko līdzīgu uz RTU, bet es aizgāju uz sociālajām zinībām, par ko skolotājiem un radiem bija nepatīkams pārsteigums, jo visi taču domāja, ka Daenerys1 ir tāda loģiskā domāšana un tādas spējas fizikā un matemātikā! Līdz ar to es izaugu ļoti pašpārliecināta par savu spēju rēķināt un esošajā darbā ar rēķināšanu "iekabinu" daudziem vīriešiem, praktiski visiem... Līdz šim es par to nebiju aizfomājusies, bet, lasot šo diskusiju, sapratu, cik ļoti man ir paveicies, ka nepiedzimu, piemēram, mākslinieku ģimenē, jo tas nozīmētu sevi nostādīt kaut kādā ziņā zemāk par pārējiem. Sak, es jau māksliniece, es jau nerēķinu, es jau neprotu, man jau vecāki tādi paši, man nav tie gēni.
.
Un vispār, kāpēc eksaktās zinātnes tiek vērtētas augstāk par sociālajām vai humanitārajām? Labs mākslinieks vai reklāmists pelna daudz vairāk par inženieriem, kuri iekārtojas kaut kādos stagnējošos uzņēmumos.
18.06.2017 00:20 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Izlasīju sarakstīto.
nerātnā
Tu lieliski pamatoji savu viedokli. :-) Un, ja kādam nepatīk, ka Tu atļaujies būt sieviete ar prātu, turklāt vēl izrādīt to, lai iet dillēs. ;-)

Pff, šitais gan bija lēts aizmugurisks izgājiens. :D:D
Alexxa
Attiecībā uz taviem palagiem, kur atmetot visu ūdeni, stāsts noreducējas uz pay gap un patriarhālo sabiedrību kur izrādās, ka problēmas sakne ir sliktie vecāki, kuri spiež nabaga sievietes mācīties humanitārās profesijas, un nabaga sievietes tā kā tādas aitas - izaug līdz 18 gadiem, nespēj pieņemt patstāvīgus lēmumus un tik iet vecāku pavadā.
Kautkā es neredzēju, ka forumietes ar sajūsmu piebalsotu šai tavai fantāzijai, ka nevis viņas pašas izvēlas to kas viņām interesē, bet izdara to vecāku spiestas.
-
Attiecībā uz jūsu loģiku, tā pati nerātnā to labi nodemonstrēja - man aizmuguriski uzbrauc, cik Alexxa labi visu pamatoja un pēc tam mēģinot runāt pretī QFT apstiprina to, ko rakstīju es, ar tekstiem, ka sieviešu vidū ir izplatīts uzskats, ka tāds darbs ir verdzība, viņām tas nav vajadzīgs, bla bla bla. (t)
-
Labi, whatever, social justice tagad ir topā - katrs apdalītais to vien meklē, kā par pēc iespējas lielāku upuri uztaisīties, kuram sliktā sistēma traucē dzīvot. Tā ar turpiniet...
18.06.2017 00:10 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
57days
Tai plikajai, striktajai loģikai ir viens liels mīnuss - tā uzkaras, kad sastop kaut ko ārpus savas saprašanas.
17.06.2017 13:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://cosmo.lv/forums/topic/205573-fiksitis/
Un izlasiet xanax 12:59 komentāru - "joku,
Sievietes un loģika - tas dažreiz ir nasavienojamas lietas

un izdariet secinājumu - vīrieši vienmēr, vot reāli VIENMĒR ir draugos ar loģiku. Neloģisku vīriešu nemaz nav.
.
Štrunts par xanax, štrunts arī par Caloo profila bildi, kura saka ko stipri līdzīgu, bēdīgi ir, ka tādi jociņi un viedokļi ir tik ļoti ieēdušies un iedzīvojušies, ka mēs, meitenes, pasmejamies līdzi un pat neaizdomājamies.
17.06.2017 13:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...Nāciet, meitenes, studēt uz RTU! Tur jūs iedrošinās un motivēs un liks noticēt saviem spēkiem :D
17.06.2017 13:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Jup, mūsu inženieru kalve un tehnisko inovāciju epicentrs - RTU
17.06.2017 13:00 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
puiši ģenētiski zin, kā strādā iekšdedzes dzinējs

:-D:-D:-D Un šis ieksdedzes dzinēja gēns nāk no Atlantīdas, kas daudzus gadu tūkstošus snauda puišu smadzenēs, jo sievietes - raganas viņus nobūra.
Bet vispār es šo jau agrāk biju dzirdējusi no vienas draudzenes, ja nemaldos, kaut kāds RTU(?) pasniedzējs izcēlās?
17.06.2017 12:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012

.
Man ir gadījies saskarties ar "puiši ģenētiski zin, kā strādā iekšdedzes dzinējs, meitenēm labas atzīmes ekzaktajos priekšmetos mēdz būt tāpēc, ka viņas iezubra (bet nesaprot)"
.
Bēdīgāk ir tad, kad tam tic arī meitenes pašas.
.
Stereotipiem IR ietekme, lai kā mums arī negribētos, lai tā nav.
17.06.2017 12:33 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par patriahātu runājot, ko es novēroju gan savā ģimenē, gan klasesbiedru un draugu ģimenēs -nezinu, vai tas ir labi vai slikti, bet meitenēm visu laiku tiek borēts smadzenēs: tev jāmācās, tev jāmācās, tev jāmācās! Tev jāiegūst izglītība! Vairumam vecāki ļāva brīvi izvēlēties studiju jomu, no matemātikas līdz mūzikai. Vienu manu draudzeni vecāki piespieda studēt bioloģiju, lai gan viņa gribēja mākslu (godīgi sakot, viņa no visas klases ir tikusi vistālāk), vēl vienu meiteni piespieda studēt medicīnu, viņa arī strādā par ārstu. Meitenēm vairums vecāku apmaksāja studijas vai kā minimums galvoja studiju kredītu, pilnīgi visām manām draudzenēm vecāki, pat nabadzīgākie, deva atspaidu studiju pirmajos gados, kaut kādu kabatas naudu, lai var izdzīvot. Un tā doma ir apmēram tāda "nu viņa taču meitene, viņai jāpalīdz!"
.
Bet puišiem esmu redzējusi pretējus scenārijus, kad pat turīgi vecāki pēc vidusskolas pasaka: es tev naudu nedošu, ej strādā! Ja gribi, ej studē, bet neceri, ka es tevi uzturēšu! Tu jau liels vīrietis, kulies pa dzīvi pats.
.
Rezultātā zinu vairākas sievietes, kas studē/studēja studēšanas pēc, lai pēc vidusskolas nav jāiet strādāt, un to izglītību arī ieguva, bet karjeru veidot īpaši necenšas, vai nu strādā tādu darbu, kur tjipa var izdzīvot un meklē vīru, vai nu atrod vīru un mērķtiecīgi veido daudzbērnu ģimeni. Manā klasē arī puiši rūpīgāk attiecās uz studiju jomas izvēli, atceros, gudrākie prāti gāja uz RTU, teica: pabeigtu šo programmu, varētu Latvenergo strādāt vai Latvijas Gāzē, tur tīri neko algas! Tajā pat laikā starp meitenēm bija tikai dažas, kas zināja, ko gribētu strādāt, vairums teica "nu es nezinu, man laikam viss ar komunikāciju saistītais patīk, laikam jāiet uz LU SZF!"
17.06.2017 12:05 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Rekur statistika piem. par 2016.g. Latvijā grādu ieguvušajiem, t.sk. sievietēm dažādās studiju jomās: http://data.csb.gov.lv/pxweb/lv/Sociala/Sociala__ikgad__izgl/IZ0290.px/table/tableViewLayout1/?rxid=cdcb978c-22b0-416a-aacc-aa650d3e2ce0
Kopā 15 796 absolventi, no tiem 10 369 sievietes (66%), no humanitārās zinānes beidzēju skaita sievietes ir 77%, no dabas zinātņu un eksakto zinātņu skaita - 37%.
Izglītības un veselības aprūpes beidzēju proporcija sievietes vs. vīrieši nemaz tik ļoti neatšķiras.
Turklāt pievērsiet uzmanību absolventu skaitam ciparos, no 15 796 absolventiem 6000 beidza sociālās zinātnes (es to skaitā :-D ), bet dabas un eksaktās zinātnes kopumā pabeidza tikai 1146 absolvents (7%), inženierzinātnes - 1988 absolvents (12,6%), tā ka īstenībā taisnība ir abām cosmo pusēm. :-D No vienas puses, sievietes ļoti maz izvēlas studēt inženierzinātnes un dabas zinātnes, no otras puses - vīrieši mums arī izskatās, ka ir mākslas un komunikācijas mīļi. :-D Man nav tādas statistikas, bet es varētu izvirzīt hipotēzi, ka sievietes biežāk strādā savā studiju jomā, bet vīrieši - strādā citu darbu, ne tur, kur studējuši. Uzreiz nāk prātā viens mans klients, metālapstrādes uzņēmuma vadītājs un īpašnieks, kuram ir augstākā izglītība pedagoģijā. :-D
17.06.2017 11:50 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
QFT jau neteica, ka kaut kas vainas ir nevēlēšanani strādāt ilgas stundas. Vienkārši sekas šai izvēlei var būt tādas, ka paaugstinājumiem izvēlēsies tos, kuri strādā šīs garās stundas. Vienmēr gan jau var būt izņēmumi.
Saistībā ar seksismu mana personīgā pieredze gan diemžēl iekļauj nepatīkamu gadījumu (prieks, ka tikai vienu), kā arī draudzenes. Jā, lielākoties nav tā, ka jāsaskaras ar ko tādu katru dienu, bet nedomāju, ka šādi gadījumi vajadzīgi. Turklāt tas, ka nu nav tas seksisms tikai tukšas iedomas, ilustrē, piemēram, šeit minētās darba intervijas. Pārsvarā tieši sievietēm darba intervijās nākas dzirdēt jautājumus par ģimenes plānošanu (vai arī nācās?). Vīriešiem arī ir ģimenes, arī viņi var dalīt BKA un arī viņiem var nākties ņemt dienas brīvas, kad bērns slimo. Līdz ar to man patīk, ka jaunā tendence ir tomēr izvairīties no šādiem jautājumiem intervijās.
17.06.2017 11:25 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
QFT
Un kas tad vainas šādam sieviešu vidū uzplatītam lietu skatījumam?
.
Un mani tiešām nevilina 72 stundu darba nedēļa gadu desmitiem ilgi dēļ sešciparu algas un megakrutas mājas kaut kad mistiskā nākotnē.
.
Tā sāku noprast, ka esi cosmo lietotājS.
17.06.2017 03:12 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Diskusija jau nav par to, vai "vajag" šādu krutu darbu, bet kādēl tik maz sieviešu krutos darbos

Laikam jau tāpēc, ka sievietēm pietiek gudrības saprast, ka tamlīdzīgs darbs un vergošana tajā nav vienīgās dzīves vērtības?... Nav normāli katru dienu, 6x nedēļā strādāt pa 12h ilgtermiņā. Nu nav tas normāli un viss! Lai vai ko par to maksā, lai vai kādas karjeras izaugsmes - kur katrā amatā tāpat ir tās 12h, 6x nedēļā. Es savam vīram ko tādu nenovēlētu, jo pastāv arī citas darbavietas, citi amati, kur var nopelnīt tādu pašu piķi, ja ne vairāk, neplēšot sev dirsu un neziedojot visu savu privāto dzīvi kaut kādai firmai, svešam biznesam.
17.06.2017 02:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!