Feministes pret sievietēm

 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/664965-ep_mudina_mazinat_gandriz_40_lielo_starpibu_starp_viriesu_un_sieviesu_pensijam
Tad nu tvnet.lv ir jauns feminisma sasnieguma raksts. Par sieviešu pensiju nevienlīdzību...
Lasīsim starp rindiņām. Sievietei nevajag pavadīt laiku ar savu bērnu, karjera un nauda ir svarīgāka. Piedāvā ņemt aprūpes kredītu, lai var strādāt. Elastīgākus darba grafikus, lai var maksimāli strādāt...
Šis pensiju raksts ļoti līdzīgs algu propagandai...
Ko tad feministes vēlas noniecināt ģimenes lomu, iznīcināt tēva un mātes tēlus, padarīt ģimeni bezpersonisku. Jo starp tām sievietēm, kurām ir mazākas pensijas visticamāk ir liela daļa ar 2 vai vairāk bērniem, vīru un lielu ģimeni. Bet tās kurām ir lielās pensijas visticamāk ir vecmeitas...
Lai kā arī šī sociālā inženierija censtos panākt, viens ir skaidrs feministes ienīst parastās sievietes.
Un to pierāda pētījumi, sievietes ir laimīgas pavadot vairāk laiku ar savu ģimeni un bērnu. Pieaugot sieviešu nodarbinātībai un ekonomiskajai vienlīdzībai ir ievērojam krities viņu laimes līmenis...
Tātad gala jautājums laiks ar savu bērnu un ģimeni vai lielāka pensija, labāka karjera un lai aukle audzina tos bērnus?
15.06.2017 00:20 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Caloo, tā kā tu ņemtu vērā to, kas sievietēm ir par slogu, kam jāiet cauri, kā neņem darbā, kā atlaiž un visādus gadījumus, tad gan nasks uz plikiem skaitļiem, divkosība.
15.06.2017 23:02 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tu nevari nezināt, ka šādi pētījumi balstās uz visu vīriešu algas pret visu sieviešu algām attiecību un neņemot vērā, ne cik daudz, kurš dzimums strādā (vīrieši strādā daudz vairāk stundas), ne kādās speciālitātēs (vīrieši izvēlas bīstamākas, sarežģītākas, augstāk atbildīgas), faktiski neko. Statistisks neko neizsakošs cipars.

Tas, ko es ieliku, balstās uz kopēji vidējo ciparu algu starpībās. Man šķita, ka Tu varētu būt apmēam mana līmeņa diskusiju biedrs un ievākt informāciju, pirms palaist pirkstus uz klavas. Jo labāk apmaksāta profesija, jo lielāka starpība un mazāks sieviešu īpatsvars tajā. Pētījumi par šo ir kaudzēm, es neliku, jo neesmu pārliecināta, ka mans sarunu biedrs pārzina valodu. Īpatsvars ir nevis tāpēc, ka sievietes nevar, bet tāpēc, ka viņām borē, ka viņu misija ir ar vienu roku pamperu mainīt, ar otru kotletes griezt un nav ko tur līst (Tas pats vēstījums no Tevis jau pirmajās lapās). Tad vēl sievietei ir jāprot noturēt vīrieti, lai viņš ar savu pensiju palīdzētu viņai, kas ir audzinājusi bērnus, kas to pensiju reāli izmaksā, nopirkt zāles. Tā ir šodienas realitāte un es ceru, ka tāda tā nebūs nākotnē. Man, kā strādājošai mātei, netaisnība par to, ka tas, kurš sēž BK jūtami zaudē pensiju, cērt acīs. Cirstu ari tad, ja manā vietā būtu sēdējis bērna tēvs (Atgādināšu, ka tas nozīmē, ka bērnam ir jāiemāca karoti, dakšu, podu, runāt, aizmigt, apģērbties, aizsiet kurpes, nerauties nost no rokas uz ielas, jo balodis aizlidoja utt - caurmērā izklausās vieglāk par naudas pelnīšanu? Pamēģini mēnesi no vietas, nevis 2 dienas. Katra no šīm lietām, ja vien neiespaido fiziski, aizņem daudz laika). Par pirmo bērnu es zaudēju maz. Bet, piekritīsi, ka, lai uzturētu diviem vecākiem - pensionāriem pensiju, vajag vismaz 2 bērnus. Viens to summu samazinās uz pusi. Bet, pie tā, kā no janvāra mainās apmaksas kārtība BKA, otrs manā gadījumā nav iespējams un, ļauj atgādināt - bankas augsti apmaksātu darbavietu skaits nav pārāk liels. Apkalpojošajā sfērā, kas ir mazākapmaksāta, pieprasījums vienmēr ir lielāks, citādi, kas saslaucīs ielu aiz bankas prezidenta, kas viņam ikrus veikalā pārdos, kas pieņems samaksu par degvielu un audzinās viņa bērnu bērnudārzā un vēlāk skolā. Par policiju un medicīnu pat nerunājot. Es ceru uz loģiku situācijas izpratnē, jo finansiāli ar cirvi sev kājā iegāza Tavu bērnu māte. Lai gan tas varētu arī nenotikt.
Statistisks neko neizsakošs cipars.

Statistika iekļauj kopējo ainu. Tā nestāsta, ka Agnese Boža fiziski spēj daudz vairāk kā Jaroslavs Borišņikovs, kurš labāk par Agnesi zina, kādas kurpes piestāv manai somiņai. Bet tas nemaina statistiku par to, cik bieži uz vadošiem amatiem piesakās vairāk sieviešu, nekā vīriešu, bet, ar to pašu kvalifikāciju, darbu dabū vīrietis ar argumentu "labāk iekļausies kolektīvā", kas skarbajā realitātē aiz sevis nes to, ka sievieti, pat, ja viņa nevēlas bērnus, neizvēlējās, jo, ja nu sagribēs. Patriarhāta stulbums tik ātri nepāries, Tu pats esi tam pierādījums.
15.06.2017 23:25 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Callo, starp citu. Tu prasīji pierādījumus no Dūjas, ka netaisnība ir, tos iedevu es. Kur palika Tavi pierādījumi, ka tā nav? Varbūt tas ir vēl viens pierādījums tam, ka sievietei ir jāiegulda darbs, lai viņu ņemtu nopietni, bet vīrietim jātic uz vārda? :-D Been there, done that. Un te nu es esmu atkal, skaidrojot kaut ko vīrietim, kura viedoklis bez pierādījuma ir valīds.
15.06.2017 23:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet tas nemaina statistiku par to, cik bieži uz vadošiem amatiem piesakās vairāk sieviešu, nekā vīriešu

Gribētu koriģēt - cik bieži pieņem svievietes un cik vīriešus.
15.06.2017 23:38 |
 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
Ja apskata top vispelnošākās profesijas ir tādas, kurās gandrīz vispār nav sieviešu, bet ja apskata vismazāk pelnošākās profesijas tad tās pamatā dominē sievietes. Tā ir izvēle, tā pat, kā iet pie priekšnieka un runāt par algu vai amatu.
Zinu diezgan sieviešu, kuras pelna vairāk kāvīriešī un krietni vairāk. Neviena no viņām man nekad nav teikusi, ka justos mazspējīgāka par vīrieti. Ja runā ar 50 gadīgu viņas ir teikušas, ka tā ir, ka vīriešīem ir vieglāk bijis, bet ja runā ar 20-30 gadīgu tieši pretēji daudzas pat saka, ka sievietei daudz vieglāk labāku darbu dabūt un ka nekad nav jutušās tā, ka viņas būtu nevienlīdzīgas. Jo sievietes, laikam rada simpātijas un kārtīguma un apziņas iespaidu labāk kā vīrieši...
Cik zinu bērnus daudzas labi pelnošās negrib. Kad es jautāju atbildēja apmēram tā pat, kam man to? Var labāk ceļot un pasauli apskatīt, veidot karjeru, darīt, ko grib utt...
Un tā būs vienmēr, pat ja valsts dos pabalstus, nodokļu atvieglojumus un utt. Būt vienam vai bezbērnu pārim ir izdevīgāk.
Galu galā tā ir cilvēka izvēle un dabū visu nevar. Vai nu liela ģimene ar tās bonusiem. Vai jaunākā mašīna, ceļojumi un citas ekstras. Kas kuram lielāku laimi dod.
15.06.2017 23:49 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un dama ir ceriba ka sos palagus ar kads lasa?:-O
15.06.2017 23:54 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja apskata top vispelnošākās profesijas ir tādas, kurās gandrīz vispār nav sieviešu

Un tas ir tāpēc, ka tiek uzskatīts, ka viņas iekārtosies siltā vietā un aizies dekrētā, pat, ja bērni viņām neinteresē. Sievietes tur neielaiž, jo viņas jau nekas nav, lai tur tiktu, sievietei ir jābūt 2x labākai par vīrieti, nevis jāspēj tas pats, kas vīrietim. Reizēm pat 5x labākai, ja ir viemaz viens vīrietis, kas kvalificējas. Jo sieviete spēj dzemdēt un ar to ir norakstāma.
15.06.2017 23:56 |
 
Reitings 137
Reģ: 24.05.2017
Nezinu pasaki man kāpēc elektriķu, programmētāju, būvniecības un citās inženieru fakultātēs un 20 puišiem ir pāris meitenes? Viņas ies dekrētā jau 18-20 gados:-O
Latvijā tomēr ir daži fenomeni un mēs esam līderi piemēram to cik daudz sieviešu ārstu mums ir.
Laikam bērnudārza audzinātājas visas jau par to vien domā, kad būs stāvoklī un kā aizies no darba. Lielai daļai kompāniju ir ļoti laba attieksme un politika un vari iet mierīgi dzemdēt vieta tevi gaida atpakaļ un zin tak, ka arī daudzas nemaz negrib bērnus un nu cik vienu varbūt otru pēc pieciem gadiem?
Kad Tu pēdējo reiz runāji ar meiteni, kura gribēja vairāk kā 2 bērnus? Es, ko tādu vispār neatceros...
16.06.2017 00:11 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nezinu pasaki man kāpēc elektriķu, programmētāju, būvniecības un citās inženieru fakultātēs un 20 puišiem ir pāris meitenes?

Esi bijis komā vairāk, kā 10 gadus? Būtu labi, ja minētu to faktu, jo kopš tiem laikiem pasaule ir mainījusies. Tāda situācija bija laikos, kad es studēju. Tagad ir pilnīgi savādāk un šajās programmās ir apm 60% vīriešu un 40% sieviešu. Vīriešu joprojām vairāk, bet nav kā bija dienā, kad es aizgāju uz pirmo lekciju - izskatījās, ka esmu tur pārpratuma pēc.
16.06.2017 00:44 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
AlfaOmega, starp citu, kur ir fakti Taviem argumentiem? Par auditorijām, kur sieviešu teju nav. Dod šurp universitāšu statistiku, vai arī beidz liet ūdeni, jo es redzu, ka tā nesakrīt ar Tavu teikto. Ja pats neesi spējis iekļūt tur, tad ņuņņā par sevi.
16.06.2017 00:47 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Un dama ir ceriba ka sos palagus ar kads lasa?

Cerība, ka Tu spēj izlasīt tik daudz burtu = nulle, bet tos Tev neviens arī neadresē, tā, ka tam nav nozīmes.
16.06.2017 00:49 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Alexxa , dikti skaisti visu uzrakstīji, visu izlasīju un piekrītu par visiem simts. Vienmēr apbrīnoju tavu prasmi komunicēt ar otru, kura viedoklim tu nepiekrīti. :)
16.06.2017 00:50 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Mazapmaksātās profesijās (pārdevējas, bērnudārza audzinātājas, skolotājas, vecmātes, medmāsas utt.) ir daudz sieviešu. Bet vai sievietes tajās strādā tāpēc, ka tās ir mazapmaksātas (lasi - it kā vieglākas), vai varbūt tās ir mazapmaksātas tāpēc, ka tradicionāli tajās dominē sievietes? Atalgojuma atšķirības ir kompleksa problēma. Manuprāt, ir jābūt ļoti šauram redzeslokam, lai teiktu - likums nevienu tiešā veidā nediskriminē, tātad problēmas nav.
Šīs problēmas sakne ir jau bērnībā, kad ierborē, ka šī, lūk, ir puiku profesija, šī meiteņu. Manā bērnībā meiteņu profesijas bija pārdevēja un skolotāja, puiku profesija bija direktors :-) Cilvēks attīstās sabiedrībā, nevis vakuumā.
Es esmu saskārusies ar divām dzimumu diskriminācijas izpausmēm profesionālajā sfērā. Viena no tām bija darba devēja nevēlēšanās nodrošināt oficiālas darba attiecības (un līdz ar to sociālās garantijas), jo es taču varētu palikt stāvoklī. Otra - maigāka savās izpausmēs - ir neadekvāti mazas algas piedāvāšana un neiespringšana par laicīgu tās izmaksāšanu. Tiešā tekstā tas netika pateikts, taču man radās sajūta, ka zemteksts ir "tu taču esi sieviete, gan jau kāds tevi uzturēs".
Daudzas sievietes pieņem piedāvājumus strādāt par zemu atalgojumu ne jau tāpēc, ka viņām šausmīgi patiktu strādāt par grašiem, bet gan tāpēc, ka, piemēram, 275 eiro uz rokas ir labāk par 0 eiro uz rokas. Arī profesijās, kurās tiek prasīta izglītība, bieži maksā savus 400 līdz 500 eiro, par ko vispār viens cilvēks nevar sevi uzturēt, ja ir jāīrē dzīvesvieta. Bet kāds jau to darbu tāpat strādās. Visticamāk, sieviete, jo viņām dažreiz ir alternatīvas (piemēram, lielāko daļu rēķinu nomaksā vīrietis, vecāki palīdz u.tml.). Diemžēl no šīs vispārējās "pretimnākšanas" algu jautājumos visvairāk cieš sievietes, kurām nav papildus finansiāla atbalsta.
16.06.2017 00:53 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Caloo, kādēļ tu uzskati, ka sievietes ieguldījums bērnā, ir tik mazvērtīgs, lai tā dēļ ciestu viņas pensija?
16.06.2017 10:21 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Alexxa
Piedod, bet ne mana pacietība, ne laiks nav bezizmēra un vakar, uz visu šo sviestu, es iztērēju jau nedēļas normu un vairāk neplānoju. Diskusiju par pay gap uzskatu par bezjēdzīgu jau nosaukto iemeslu dēļ. Darba devēji nav tikai vīrieši. Patriarhāta stulbums - gimme a break.... :D
Attiecībā uz sieviešu īpatsvara kritumu augsti apmaksātās profesijās - ja neesi pamanījusi, tad labi apmaksāts darbs nāk komplektā ar milzīgu atbildību, 12h darba dienām, darbu brīvdienās un nenormālu stresu, jo Tu nedrīksti kļūdīties. To visu spēj izturēt noteikta cilvēku kategorija un sieviešu īpatsvars tajā ir ļoti ļoti mazs! Šādus cilvēkus arī palaižot mežā, viņi gāzīs kokus no rīta līdz vakaram, jo tāda ir viņu būtība.
Sieviete mācās, iegūst labu izglītību, strādā, kāpj pa karjeras kāpnēm, sasniedz to labi apmaksāto darbu (ar visiem tā darba mīnusiem kas uzskaitīti augstāk), kā likums viņa apprec vīrieti no sava sociālā slāņa, tātad vismaz tikpat labi pelnošu, un tālāk kas?? Pelna tūkstošus, bet skrien kā stresaina vāvere ritenī un tā ir tā laimīgā dzīve? Sorry, pēc noteikta līmeņa papildus nauda nedod nekādu laimi un piepildījumu, tāpēc kāds brīnums, ka lielākā daļa šādu sieviešu pamet šos darbus un pievēršas normālam 9-17 darbam un brīvo laiku velta ģimenei un tām lietām, kas viņas interesē un ļauj saviem vīriem rauties. Nekas šo situāciju nemainīs un tas ir normāli!
Attiecībā uz laiku BKA ar bērniem - Tu mani nepazīsti, Tev nav ne jausmas, ko es savā dzīvē un cik daudz esmu darījis, tāpēc aiztaupi man stāstu par to, cik grūti iemācīt karoti, dakšu, podu, runāt, aizmigt, apģērbties, aizsiet kurpes, nerauties nost no rokas uz ielas, jo balodis aizlidoja utt..
16.06.2017 10:42 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Tu mani nepazīsti, Tev nav ne jausmas, ko es savā dzīvē un cik daudz esmu darījis, tāpēc aiztaupi man stāstu par to, cik grūti iemācīt karoti, dakšu, podu, runāt, aizmigt, apģērbties, aizsiet kurpes, nerauties nost no rokas uz ielas, jo balodis aizlidoja utt..

Tavi komentāri izskatās tā, itkā Tev šķistu, ka to viegli var izdarīt 3 dienās.
Diemžēl, viss pārējais Tavs komentārs ir ūdens, kas, tāpat, kā visi iepriekšējie, ir bez pamatojuma, jo - kam gan Tev pierādīt savus izteikumus. Pats paskaties, cik vīriešu ir darba devēji lielos uzņēmumos, kuros augstos amatos ir Tevis minētā slodze un procentuāli cik ir sieviešu. Šobrīd Tavi argumenti ir no gaisa pagrābti, tieši kā Tu Dūjai piesējies, ka viņa neko nepierāda, tikai runā. Tu dari to pašu. Ja vēlies kaut mazākajā mērā diskreditēt manu viedokli, dari to ar faktiem, nevis pieņēmumiem. Ooops, pareizi - Tev nav laika. Bet laika Tev nav, jo nav faktu, kas pierādītu, ka Tev ir taisnība. Tāpēc Tev ir laiks uzrakstīt man palagu, kurā nav neviena fakta, bet nav 30 sekunžu, lai googlē atrastu kaut vienu faktu, kas apstiprina Tavu viedokli.
Ja vēlies turpināt šo diskusiju, bet nepataisīt sevi par idiotu - pāriesim pie faktiem, kurus Tu pats visu diskusijas laiku prasi no visiem citiem. Tagad Tava kārta likt galdā faktus. Vai arī aizvērties.
16.06.2017 10:54 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Alexxa
Tavi komentāri izskatās tā, itkā Tev šķistu, ka to viegli var izdarīt 3 dienās.

Es nezinu, kas Tev šķiet, bet es pateicu to, ko es zinu par sevi - kas man būtu vieglāk.
Diemžēl, viss pārējais Tavs komentārs ir ūdens

Tu ieliki 1 pētījumu par pay gap, par kuru es jau pateicu ko domāju. Viss pārējais ir tāds pats ūdens un vēl kaudze emociju. Ja Tu nespēj pārdzīvot ar to, ka es Tev nepiekrītu - tā ir tava problēma. Es gribēju redzēt, uz kā balstās Dūjas pārliecība - tā arī neieraudzīju.
Tu parādīji uz ko balstās tava pārliecība - jauki, paldies par to, jo nu es vismaz saprotu no kurienes tam kājas aug. Bet man nekādi netraucē tas, ka Tu dzīvosi arī tālāk ar šo savu pārliecību, lai es mestos Tev pierādīt pretējo.
16.06.2017 11:09 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Caloo, es tik laipns un atbildi uz manu jautājumu, man interesē.
16.06.2017 11:11 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Ja Tu nespēj pārdzīvot ar to, ka es Tev nepiekrītu - tā ir tava problēma.

Vēl viens komentārs, kas aizņēma vairāk laika, nekā sagooglēt faktus par labu sev. Tālāk nav jēgas ar Tevi runāt, citējot Tevi:
Tu kaut 1 reizi konkrēti pēc būtības atbildi uz jautājumiem, ko es Tev uzdevu. Ja nespēj, tad diskusiju var beigt...

Ja piemirsies, mans jautājums bija - kur ir fakti, kas apstiprina Tavu viedokli?
16.06.2017 11:16 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
To sieviešu čīkstēšanu par bērnu dzemdešanu, atvaļinājumu utt es vienkārši nevaru izturēt.
Bļā nu nevar tas vīrietis iznēsāt, piedzemdēt un barot ar krūti! Nu nevar un viss. Tad varbūt ieviešam bērnu audzēšanu laboratorijās, kolbās un inkubātoros utt...lai audzina viņus aukles...un viss, vienlīdzība atrisināta. Un būsi tu savu dns padevis tālāk, jo izklausās ka dažiem tik tas ir svarīgi.
Neviens tevi ar varu nespiež dzemdet un audzinat bērnus. Nu nedari to! Dažām laikam liekas ka par to ka viņas piedzemdējušas un uzaudzinājušas SAVU bērnu citiem vēl būtu alga viņai jāmaksā par to. Wtf nu.
16.06.2017 11:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!