Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Jo vairāk centies, jo mazāk dabū?

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Vecākiem esam divi bērni, es un māsa. Nesen tēvs no onkuļa mantoja auto. Tā kā auto viņam pašam ir, viņš to vienkārši atdeva meitai, manai māsai. Kāpēc tieši viņai? Jo viņai nav auto, bet man ir. Jāsaka, ka man mans auto nenāca tā viegli, ka ņēmu un nopirku, es vairākus gadus intensīvi krāju, sevi ierobežoju, kamēr sakrāju. Māsa tikmēr dzīvo no algas līdz algai, neko nekrāj, sevi īpaši neierobežo, un viņai auto tiek par velti.
Vai jūs šeit saskatāt netaisnību? Vai arī es cepjos ne par ko.
Tagad krāju dzīvokļa pirmajai iemaksai un turpmāko divu gadu laikā plānoju to iegādāties uz kredīta. Turpretī māsa par tādām lietām pat nedomā, viņa īrē.
Man ir tāds čujs, ka, ja ģimenē būs kaut kāds nekustamā īpašuma mantojums, tad tas atkal tiks viņai. Jo? Jo man jau būs savs dzīvoklis (tas nekas, ka 25 gadi kredīts jāmaksā), bet viņai nebūs savs.
06.06.2017 14:44 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Nelasīju visu diskusiju, bet pieņemot, ka nav nekādu zemūdens akmeņu... Es autori saprotu! Protams, svarīgi arī, kas tā bija par mašīnu. Golfs pa 300 eur vai normāls vāģis par vairākiem tūkstošiem. Ja pirmais variants (maz ticams), tad vienalga. Bet ja otrais variants, tad es tiešām, tiešām saprotu autores cepienu! Nav jau runa par to, ka autorei vajag to mašīnu. Runa ir par to, ka auto ir vērtība, kuru var pārvērst naudā un izmantot citām lietām, piemēram, maksai par nekustamo īpašumu. Arī man šobrīd ir aktuāls jautājums par nekustamā īpašuma iegādi un tik tiešām nesūdzētos par lieku naudu. Brīžiem, cenšoties pēc iespējas ātrāk izmaksāt savu kredītu, es brīžiem jostas pievelku vairāk nekā jebkurš no malas nojaustu un es tiešām novērtēju katru centu no malas.
Manuprāt, vecākiem vajadzēja to auto pārdot un naudu sadalīt vienādi abām māsām.
18.06.2017 21:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
No DieKleineHexe tik īss komentārs laikam pirmo reizi. :D
09.06.2017 12:31 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Tev tachu braalis bija citaa teemaa? Un puisis nevis viirs.Nu,nu,trolljo tik taalaak.
09.06.2017 00:19 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
bļāviens , ja kaut viena no jums mācētu labāk organizēt naudu , lai arī nelielu , tad spētu vismaz kā autore kaut kam sakrāt .

Ā, cilvēku viedoklis norāda uz to, vai māk iekrāt naudu? :-D
08.06.2017 20:42 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Iedomājoties sevi šādā situācijā nāk prātā, ko mamma man mūždien bērnībā teica - "nopelni pati, tad redzēsi, kur nauda paliek"
Un man vienmēr, vienmēr ir bijusi daudz lielāka vērtība tām lietām, ko es pati esmu sapelnījusi, sakrājusi un nopirkusi, nevis tām, ko man kāds ir atdevis vai uzdāvinājis.
Ar nekustamo īpašumu gan jau būtu citādāk, bet auto un tamlīdzīgi nieki... Nu nav jēga dēļ pāris simtiem vai tūkstoša skaust un uzmest lūpu uz savu ģimeni.
08.06.2017 19:27 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Palasot šīs autores tēmas,maz ticās, ka ir tik traki kā te raksta, viņa visur sitas pati dzīvē,bet ļaunā māsa visu tāpat dabū. Ir radit cilvēki,kas neredz,kad viņiem palīdz,bet redz tikai kad kādam labāk iet kā pašam. Un vienreiz lai izdomā,kas tad ir viņai, māsa vai brālis(t)
08.06.2017 18:33 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, nu pēc diskusijām tu vienīgā māki :D
08.06.2017 18:28 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Latvijā ir ļoti daudz cilvēku kas dzīvo no algas līdz algai. Tad jau esam slinka un stulba tauta un neviens neko necenšas

Vai , vai , tāda nabadzīte tā māsa , pilnīgi vemt gribas no tās lišķības (t)
bļāviens , ja kaut viena no jums mācētu labāk organizēt naudu , lai arī nelielu , tad spētu vismaz kā autore kaut kam sakrāt .
.
Jau sapratu , ka autore trolle , bet tēma vienalga laba . :-D:-P
08.06.2017 18:27 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Masai, kura visticamak pat necensas sava dzive ko izmainit

Latvijā ir ļoti daudz cilvēku kas dzīvo no algas līdz algai. Tad jau esam slinka un stulba tauta un neviens neko necenšas :)
08.06.2017 17:50 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Masai, kura visticamak pat necensas sava dzive ko izmainit
08.06.2017 12:47 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Bļā nu tēvs tak nav miris un tas nav nekāds mantojums kas pienakas viņa meitām! Tik pat labi viņš varēja to mašīnu pārdot un naudu iztērēt savām vajadzībām vai vienkārši atstat sētā lai stāv! Bet viņš izvēlējās atdot meitai kurai iet grūtāk pa dzīvi! Un gan jau mašīna nav nekāda krutā un dārgā, jo tad loģiski domājot māsa nemaz nevarētu viņu uzturēt.
Nedomāju ka te galvenā doma bija vienkārši atdot bērniem, bet gan palīdzēt māsai kurai tas ir nepieciešams iespējams.
08.06.2017 10:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja tiešām ir tā, ka māsai tiek auto, brālim - dzīvoklis, un tā visu laiku pārējiem kaut ko dod un palīdz, bet autorei pašai jāsitas pa dzīvi, tad es pavisam labi saprotu šo aizvainojumu, jo tomēr tad vairumam rastos šī sajūta, ka pārējie bērni ir vairāk mīlēti un loloti.
--
Pašai nav ne brāļu, ne māsu, bet no tuva cilvēka labi zinu, kā viņš jūtas, ka vienam ir ticis dots viss (te gan ne materālais, bet tieši mīlestība un uzmanība), bet otrajam - nekas.
08.06.2017 06:50 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
Kur autore teica, kad vinjai vajadzeja atot? Arprats, vispar daza laba apraksta savu kautkadu situaciju, kas nav autores parakstita. Padomajat vairak, nevis tik virspuseji, nekur autore neteica, kad grib savakt auto
08.06.2017 02:45 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Un starpcitu, jautājums par "vecākiem divi bērni - es un māsa". No kurienes tavās diskusijās parādās brālis? http://cosmo.lv/forums/topic/202485-kopipasums-ar-brali/ vai nu mega trollis esi, vai tiešām pataloģiska skauģe un gnīda..
07.06.2017 16:53 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Izlasot diskusiju, nobrīnījos, ka māsai žēl mašīnu, lai gan pašai jau ir. Bet palasot pārējās diskusijas.... NEMITĪGA skaudība un citu naudas skaitīšana - kapēc tā? Pašai nav grūti dzīvot liekot sevi mūžīgā upura lomā? Mužīgā skaudība elpot netraucē? Man šķiet tev būtu jāpriecājas par to, ka pati esi visu sasniegusi, bet tā vietā tev žēl, ka brālim kaut kas tiek, žēl ka māsai... draudzenēm kolēģi izmaksā, vīrieši arī - un tas viss laikam tevi dIļi sāpina.
07.06.2017 16:50 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Man nekad nav bijis saprotams, ka kāds cepas par to, ka kādam citam no ģimenes ir kaut kā vairāk nekā otram. Manam jaunākajam brālim vienmēr gājis mazliet vieglāk nekā man, piemēram, vecāki varēja palīdzēt vairāk, kad viņš uzsāka studijas, man savukārt vajadzēja kulties pašai, jo tai laikā, kad sāku studēt, vecāki bija bez darba. Tāpat arī tiesības viņam apmaksāja, pirmo mašīnu nopirka - bet manī kaut kā tas nemaz nerada skaudību, es tikai priecājos, ka viņam bijis vieglāk nekā man. Tur tiešām jābūt jau sačakarētām attiecībām jau saknē, ja skauž, ka māsai kaut kas tiek par velti.

Pilnīgi piekrītu. Šobrīd maniem vecākiem ir labāka finansiālā situācija, kā bija tad, kad pie viņiem vēl dzīvoju. Man, kopš vidusskolas pabeigšanas, pašai pa dzīvi ir jāsitas. Sākumā viegli nebija, bet tagad jau esmu gana daudz sasniegusi, pelnu labi un palīdzu arī māsai, lai viņai nav jādomā vai iet uz lekcijām, vai uz darbu, lai būtu ko ēst. Ik pa laikam pērku un izmaksāju viņai dažādas ekstras, jo man gribas ar viņu dalīties tajā, kas man ir - viņai vēl kāds laiciņš paies, līdz varēs tās lietas pati atļauties. A te aizvainojums par automašīnu. Tiešām interesē kāda tā automašīna ir, jo, ja māsai ticis 50k vērts mersis, kamēr autore braukā ar 2k vērtu golfiņu, tad aizvainojumu vēl varētu saprast, bet citādi gan nekādi.
07.06.2017 16:20 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
o jaa masa jau dzer, nakamais bus lieto narkotikas un spele azartspeles

Nu kaut kā jau jānomelno ir.
07.06.2017 16:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un kāda būtu autores rīcība, ja tēvs mašīnu būtu atdevis viņai ? Vai šādā gadījumā viņa būtu protestējusi vai arī uzskatītu ka tas ir pelnīti ?

Viņa taču būtu atdevusi atpakaļ un teikusi, lai atdod jebkuram svešiniekam ārpus ģimenes. :D
07.06.2017 16:09 |
 
Reitings 89
Reģ: 12.02.2015
Mēs nezinām visu detaļās, mes zinām tikai situācijas īsu aprakstu un autores izjūtas par to. Ne mēs zinām, kā dzīvo māsa, ne kādas ir attiecības ģimenē. Mēs varam tikai izteikt savus viedokļus, atsaucoties uz sniegto informāciju.
07.06.2017 16:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits