Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tiesības

 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Cik apm. izmaksā tiesību iegūšana?
Kuru autoskolu iesakiet?
Vai patiešām gadās, ka nelaiž nolikt braukšanas eksāmenu un speciāli pagarina braukšanas skaitu no 20 uz 40 braucieniem, lai noslauktu naudu, kaut gan cilvēks ir gatavs, labi jau brauc pēc 20x?
27.05.2017 12:14 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Paziņu arī ļoti nomarinēja braukšanā, vienā no populārajām autoskolām. Teiktu, ka tas no instruktora ļoti atkarīgs. Domāju, ja jūti, ka Tevi marinē un kartiņu neraksta, autoskolas adminsitratore visu sakārtos, lai vari mainīt instruktorus ar visiem kartiņu ierakstiem.
Man ilgāks laiks aizgāja, jo šādas tādas neuzmanības kļūdas braukšanā gadījās no tā, ka ar instruktoru visu laiku pļāpājām :-D i' ar to 3 mēnešos iekļāvos.
Automāts/manuālā ir personīgās preferences. Dažreiz apnīk to kloķi raustīt, bet, teiksim, ar manuālo pēc darba pie stūres ciet miegu, jo "nav jārausta kloķis", nav pie stūres ko darīt :D
28.05.2017 18:10 |
 
Reitings 303
Reģ: 31.10.2016
Tiesības kārtoju mazliet vairāk kā pirms gada. Aptuvenā cena, ko iztērēju gan par autoskolas teoriju, braukšanām un visu CSDD eksāmenu kopā varētu būt +/- 550 eur. Gāju Credo, paveicās ar teorijas pasniedzēju, izskaidroja visu ļoti saprotami, visus eksāmenus nokārtoju ar pirmo reizi.
Instruktoru ņēmu pēc paziņas ieteikuma un nenožēloju ne centa, ko ieguldīju braukšanās. Tikko redzēja, ka visu māku, uzreiz palaida uz braukšanas eksāmenu, nemaz necenšoties mani pārliecināt, ka vajadzētu vēl pāris nodarbības. Lieki piebilst, ka braukšanas nodarbību man bija diezgan maz.
Pieredze rāda, ka lielāka vēlēšanās "pamarinēt"topošos autovadītājus ir instruktoriem no mazāk zināmām autoskolām. Ar draudzeni sākām vienlaicīgi mācīties dažādās autoskolās, braukšanas līmenis uz to brīdi abām bija vienāds, es tiesības nokārtoju februārī, viņa pie eksāmena tika pielaista tikai maija beigās un tikai pēc tā, kad viņa nokārtoja izmēģinājuma eksāmenu CSDD.
28.05.2017 17:50 |
 
Reitings 14
Reģ: 27.06.2012
Pārsvarā jau tie,kas nemāk īsti braukt domā, ka baigi labi brauc un viņus it kā nelaiž, bet man instruktors stāstīja, ka ja es, piemēram,nenolikšu eksāmenu ,tad viņa reitingi krītas un ja nenoliek vēl bariņš, tad viņš 3 mēnešus nevar būt instruktors un kursi par jaunu jāiet.. viņu interesēs ir tevi iemācīt, lai visu vari izbraukt droši un pareizi, kad ir pārliecināts, ka varēsi nolikt, tad arī palaiž , turklāt tagad tik daudzi mācās braukt ,rindas garas,viņu interesēs nemaz nav speciāli vilkt laiku. Veiksmi !;-)
28.05.2017 16:38 |
 
Reitings 89
Reģ: 28.05.2013
Es noliku gan pirms ~2 gadiem, toreiz izmaksāja ap 550 eiro. Grāmatas, noteikumus noteikti var atrast kaut kur online vai no kāda aizņemties vai nopirkt grāmatu. Kā arī visas tās medicīniskās izziņas skaties, kur lētāk, vai autoskolā, vai aiziet uz kādu VS4, piemēram.
Par tiem ļaunajiem instruktoriem, manuprāt, ir tā, ka ne jau viņi prasa tās braukšanas tikai dēļ naudas, bet gan dēļ statistikas. Man arī šķita, ka es labi braucu, bet man bija jāiziet visas obligātās braukšanas, laikam bija 9 (?), plus, papildus ar vīru sāku braukāt. Jā, un gan mans vīrs, gan instruktors man paskaidroja, ka katrai autoskolai ir svarīgi, lai zināms % noliek eksāmenus, savādāk skolu var aizvērt. Tādēļ viņi grib laist uz eksāmeniem tikai tad, kad ir 100% pārliecināti, ka noliksi.;-)
Man pašai sanāca arī CSDD braukšanu nolikt tikai ar 2 reizi, teorija ir viegli, jo skolā parasti sazubrī kārtīgi to teoriju.
P.S. Noteikti iesaku sarunāt ar vecākiem vai kādu draugu, kam ir auto un vadītāja apliecība, papildus pabraukāt, lai būtu vairāk pieredze.
28.05.2017 16:19 |
 
Reitings 1153
Reģ: 16.08.2012
tiesības, manuprāt, tomēr jāliek uz manuālās. No automāta uz manuālo ir traki grūti pāriet

Ja tiesības liek uz automātu, tad ar manuālo nemaz nedrīkst braukt. Tāpēc es arī uzskatu, ka tomēr labāk likt uz manuālo un pēc tam braukāt ar automātu, ja tā patīk!:)
28.05.2017 14:25 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Braukšanu uzsàku novembrî, decembra beigàs kad braucu vîram blakus viña auto ietriecàs cits auto un divas ned.vèlàk taxi ar kuru braucu cits auto ietriecàs.
Vairàk kà trîs mènešus ar bailèm màcîjos braukt.
Tagad braucu bez bailèm,bet pilnîbà eksàmenam gatava neesmu,bet lîdzjûlijamplàns nokàrtot.
Uz auto braukšanàm eju 2x nedèłà, gribas tiesîbas un braukt ar savu skaisto auto kurš "gaida mani" garàžà.
28.05.2017 11:17 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Automāts, protams, ir fantastisks, bet tiesības, manuprāt, tomēr jāliek uz manuālās. No automāta uz manuālo ir traki grūti pāriet, savukārt no manuālā uz automātu ir elementāri.

Neviens jau nesaka, ka tiesības jāliek ar automātu, protams, ar manuālo, bet nu es sev nemūžam vairs nenopirktu mašīnu ar manuālo kārbu, ja ņem vērā, ka es 90% laika vizinos pa Rīgu, vairāk nekā 50% gadījumu - pa pašu centu. No Rīgas izbraucu varbūt reizi mēnesī, ziemā vēl retāk. Automāts - "samoje to".
28.05.2017 09:39 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Aī, es negribu iedziļināties savā problēmā. Mācēt māku un neliekas nekas sarežģīts, tur kas cits saistīts. (s)
28.05.2017 00:12 |
 
Reitings 397
Reģ: 28.02.2017
Automāts, protams, ir fantastisks, bet tiesības, manuprāt, tomēr jāliek uz manuālās. No automāta uz manuālo ir traki grūti pāriet, savukārt no manuālā uz automātu ir elementāri. :-)
28.05.2017 00:07 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man laikam paveicies, ka ar automātu ne reizi neesmu braukusi - ar manuālo liekas tik vienkārši, ka vispār nejūtu vai nepiedomāju, ka jārausta tas kloķis :D Roka un kāja automātiski visu dara.
27.05.2017 23:59 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Daen, ar manuālo. Automāts atrisinātu daļu no "manām problēmām" :D It kā ar vienu aci skatos, ar otru neesmu pārliecināta, ka pēc tam mācēšu atkal ar manuālo braukt :-D
27.05.2017 23:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet par savu praktisko pieredzi tiesību likšanā laikam nestāstīšu, pirmkārt, tiesības liku 2008. gadā un noliku 2009. g. sākumā, kad bija citas cenas un citi noteikumi un CSDD kārtība, otrkārt, pusi vairs neatceros.
Zinu to, ka baltās tiesības (un med. apliecība) man bija ar augusta datumu, bet tiesības ir ar februāra vidus datumu. Paralēli mācījos vidusskolā un vairākos kursos, nebija sevišķi vienkārši arī apvienot.
27.05.2017 23:49 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
catana, Tu brauc ar automātu vai ar manuālo?
Es tiesības liku ar manuālo, veiksmīgi noliku, braukt protu. Gan teorētiski visu zinu un saprotu, gan tehniski protu to izdarīt un šad tad vajadzības spiesta braucu arī ar manuālo kārbu, bet man tas riebjas. Pats process - 3 pedāļi, ātrumkārbas kloķa raustīšana. Savukārt ar automātu braukt dievinu, ja 2-3 dienas nekur neesmu braukusi, vakarā nagi niez iekāpt mašīnā un vienkārši izvizināties. Parasti atrodu attaisnojumu, ka OBLIGĀTI taču uz Depo jāaizbrauc. :-D
27.05.2017 23:46 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Visi aizmirst pieminēt ko svarīgu - tikko izmainījās noteikumi braukšanām. Tas nozīmē, ka būtībā pieredzes stāsti vairs neko nedod, ja vien kāda nav paspējusi likt pēc jaunās sistēmas.
**
Ja neskaita pauzes studiju/bērna dēļ, tiesības noliku salīdzinoši ātri un veiksmīgi. Februārī sākās teorija, Martā sāku braukt, Aprīlī teorijas eksāmens, tad pauze uz sesiju un bezaukles periodu, tad pārvākšanās uz citu pilsētu + cita autoskola, kas lika vismaz uz papīra (jeb samaksāt) par minimālajām 7 nodarbībām. Nu neko, pabraukājos, kaut varēju uzreiz likt. Augustā tiesības bija rokā, lai arī braukt joprojām nepatīk. Izmaksas nerēķināju, un negribu to darīt :D
27.05.2017 23:35 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man ar pirmo palīdzību, teoriju, braukšanām, teorijas/braukšanas eksāmeniem CSDD un pašām tiesībām (arī baltajām) varētu kopā būt līdz 600 eur. Sāku ar principā 0 zināšanām un noliku ar pirmo reizi (Rīgā).
Autoskolā, kurā gāju (Mustangs), pie braukšanas laida tikai tad, kad bija noklausītas pāris teorijas lekcijas, ja atmiņa neviļ, tad tās bija 3. Varu teikt tikai labāko par teorijas pasniedzēju Ēvaldu (uzvārdu neatceros), stāstīja interesanti un neatreferēja mācību grāmatu, daudz ko pastāstīja no dzīves utt. Braukšanas instruktors neko daudz garumā nevilka, bet bija nosacījumi, ja 3 reizes pēc kārtas nobrauc bez kļūdām, tad laiž uz eksāmenu. Principā nevaru nevienu sliktu vārdu teikt par Mustangu.
Instruktors iemācīja pamatus labi, bet reāli braukt iemācīties palīdzēja draugs jau pēc tiesību nolikšanas :D
27.05.2017 21:46 |
 
Reitings 704
Reģ: 29.01.2009
Tiesības ieguvu pagājušā gada jūnijā. Braukšanu sāku 2015.gada 19.novembrī pēc teorijas beigšanas, taču gāju intensīvajos 2ned kursos. Sāku mācīties pilnīgi no 0, laikam vienīgā reize, kad sēdos pie stūres bija 16g vecumā. Arī mācoties nesanāca sēsties pie stūres citam auto, kā tikai instruktora. Laikam braukšanas bija kādas 30 kopumā, mācījos Rīgā. Ņēmu arī izmēģinājuma eksāmenu, tas, manuprāt, man palīdzēja, jo, lai arī izmēģinājuma eksāmenu "nenoliku", tas kaut kādā veidā mazināja stresu īstajā eksāmenā un noliku ar pirmo reizi. Man šķiet, ka kopā viss pasākums izmaksāja nedaudz virs 700 eur. Lai arī telpas, aprīkojums autoskolā nebija fancy utt, man patika autoskola Glorija, šķita ieinteresēti, lai laicīgi iegūstu tiesības un arī ar visu avāriju mācību procesā (tiesa, ne manas vainas dēļ), instruktore motivēja mani doties uz eksāmenu.
27.05.2017 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
Inky, varbūt; es reāli neredzēju jēgu sēdēt visas lekcijas, jo atstāstīja teju teikums teikumā visu grāmatu.
Aizmirsu pieminēt, ka mācījos autopriekā, nevienam tālāk neiesaku - man nepatika :D
27.05.2017 20:28 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Winterra, nē, nu, protams, var arī bez priekšzināšanām, bet foršāk ir, ja esi jau iepriekš nodaļu pārlasījis, jau zini, par ko ir runa, pašam kādas neskaidrības un jau zināmo papildina ar jaunu informāciju/precizējumiem.
No 0 lekcijas klausīties daudz grūtāk, jo "noķer" tikai to, ko pastāsta, nevis papildini zināšanas ar iepriekš izlasīto. Katrā ziņā, mums uz katru nākamo nodarbību bija uzdots izlasīt nodaļas, par kurām stāstīs, lai vieglāk saprast.
Mācījos "Gross" autoskolā. Lektors arī bija ok, pīppauzē forši pļāpājām par tēmām.
Piekritīšu DevaVey, ja par satiksmi izpratne ir 0, pusē varētu būt daudz prātīgāk.
27.05.2017 20:11 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Heilla, jā, esmu kuldīdzniece.
Manuprāt, īstais laiks, kad sākt mācīties braukt ir tad, kad teorija ir apmēram pusē - tad ir neliels ieskats tajā, kas notiek uz ceļa, daudz maz teorija zināma un tad, kad jau esi sācis braukt, arī vieglāk saprast teoriju, visus krustojumus un situācijas, kas attēlotas attēlos.
27.05.2017 19:58 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Bez nekādām zināšanām biju, negāja ne viegli, ne ātri. Gadu mācījos un vēl mazpilsētā. Kopā bija kādi 500 lati, bet nu tas bija pasen, tagad cenas gan jau kāpušas
27.05.2017 19:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits