Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kompliments no šefpavāra

 
Reitings 5
Reģ: 23.03.2016
Labdien!
Vakar ar ģimeni bijām Rīgā (bārs-restorāns) un gribējām bārā pasūtīt tikai kafiju un balzāmu, viss ok, apkalpošana izcila un te viesmīle atnesa mums kūciņu, pateica ka tās esot kompliments no šefpavāra (jo mēs kūciņu nebijām pasūtījuši).
Nu viss briesmīgi labi, bet kad atnesa rēķinu, tad izrādījās, ka par šefpavāra komplimentu mums bija jāmaksā!
Jautājums: tā dara restorāni un vai tas ir pareizi ka viņi rēķinam klāt pieskaitīja "šefpavāra komplimentu"? Nākamreiz jāatsakās??? :D
16.05.2017 09:35 |
 
Reitings 294
Reģ: 06.05.2012
Esmu strādājusi četros dažādos restorānos Rīgā un visos varēja atstāt dzeramnaudu ar katri. No šīs dzeramnaudas tad arī tika maksāts nodoklis (pvn) un bija jāgaida mēneša beigas, lai to saņemtu, tāpēc, protams, viesmīlim patīkamāk ir skaidra nauda.
17.05.2017 22:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par to, ka viesmilji atceras labu kientu - no manas pieredzes - ne vienmer.

To jau parasti pēc attieksmes jūt, piemēram, ja bieži ej uz vienu un to pašu vietu, un viesmīlis sāk nākt klāt, sveicināties un jautāt, vai tu gadījumā nevēlies tieši tādu pašu vidējo lazdu riekstu latte kā aizvakar, tad jau skaidrs, ka atceras. :-D
Man ir viens DPD kurjers, kuram pat mans numurs ir pierakstīts, atceras vārdu un durvju kodu, jo jau pusotru gadu man piegādā preces un es dodu dzeramnaudu.
17.05.2017 21:19 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Par to, ka viesmilji atceras labu kientu - no manas pieredzes - ne vienmer. :D Ipasi taadaas vietaas, kur daudz cilveku apgrozaas, un ja vien nenac katru dienu un neesi loti ipatneja izskata cilveks, saubos, ka tevi atceresies, + vel tas, ka jatrapa uz ta pasa viesmilja.
Edam arpus majas biezi, dzeramnaudu atstajam vienmer, ir vietas, kuras pie rekina automatiski jau pieskaitita dzeramnauda, ja ne, tad atstajam tik, cik varam taja bridi atlauties atbilstosi rekina summai (jo vienmer nav daudz skaidras naudas makaa, un parasti to saprotam tikai tad, kad jamaksa :D ). Par to, ka ar karti var samaksat dzeramnaudu nekad nebiju dzirdejusi. Dazreiz parmetu draugam, ka vins grib atstat normala lieluma dzeramnaudu vietaas, kur piekliboja apkalposana ar domu ka "mus atceresies" nakamaja reize, kaut ari galu gala nekad ta nav bijis, ka atceretos un pec tam labak apkalpotu. Nerekinu %, ko atstajam, bet kadi 10-20 gan jau ir, attieciba no vietas un alkohola reibuma pakapes (tad sanak atstat vairaak) :D
17.05.2017 20:01 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Laikam es neesmu bijusi īstā restorānā, jo man neviens nekad nav uzsaucis "komplimentu" (t)
Man bieži ir bijis, ka labprāt atstātu kafejnīcā dzeramnaudu, bet nav skaidras naudas. Kā pieklājīgi noskaidrot, vai konkrētajā iestādē ir iespējams novilkt no kartes to dzeramnaudu, ja LV tā arī var?
17.05.2017 19:45 |
 
Reitings 276
Reģ: 05.01.2011
Komplimenti parasti ir par brīvu - vajadzēja uzreiz pajautāt, kādēļ iekļauts cenā.
Ja par dzeramnaudām, tad darba devēja atbildība ir rūpēties par to, lai nodrošinātu savus darbiniekus ar pienācīgu algu. Pati sen atpakaļ esmu strādājusi apkalpojošā sfērā, un, manuprāt, nav normāli, ka viesmīļiem dzeramnauda ir nevis kā bonusiņš, bet pamats izdzīvošanai.
17.05.2017 17:45 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Pat ja nestaigā bieži pa restorāniem, nekad nevajag kautrēties ko vaicāt vai teikt, ja nav saprotams, ka kaut kas ir ne tā.
Šeit es iedomājos situāciju, ka jūs ir apkalpojusi kāda jauniņā un varbūt kāda no vecākajām viesmīlēm ir komplimentu "piesitusi" čekā kā pasūtījumu, nezinot, ka tas bija kompliments. Gadās visādi, tāpēc ir jārunā. Un neviens Tev nepārmetīs, ja pajautāsi ko šķietami muļķīgu.
Par dzeramnaudām - tās atstāju savā iemīļotajā bārā un ja aizejam kaut kur paēst, arī vismaz eiro vai divi tiek atstāti, atkarībā no summas, vairāk. Pati esmu strādājusi par viesmīli un tukšākos laikos negribas strādāt vispār necik. Kolīdz ir cilvēki, ir cits noskaņojums un cita darba kvalitāte. Ja man atgriezās patīkams foršs klients, kurš turklāt bija atstājis dzeramnaudas, tad es nākamajā reizē arī pacenšos virtuvē sarunāt, lai viņa pasūtījums būtu sagatavots vai noformēts īpašāk. Lai gan jauki cilvēki vienmēr saņem īpašāku attieksmi. That goes both ways.
17.05.2017 11:57 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Ja es ieraudzītu savā čekā kaut ko kam tur nebūtu jābūt, es vaicātu oficiantei. Domāju, ka tev arī vajadzēja prasīt, kāpēc rēķinā ir ielikts kaut kas ko pati nemaz nesūtīji. :-D
Par dzeramnaudām runājot, vienmēr sanāk atstāt, bet ir reizes kad neatstāju, ja ir bijusi ļoti slikta apkalpošana vai arī nav atbilstošas sīknaudas.
17.05.2017 11:19 |
 
Reitings 27
Reģ: 06.11.2016
Pati dzeramnaudas atstāju aptuveni 10%, vienīgi, kad biju bezdarbniece, tad nekad neatstāju, pat gaidīju atlikumu. Daudz neiedziļinos, kāpēc tāda prakse pasaulē, ja ir, tad ir. Tomēr viesmīļi nav vienīgie, kuriem ir grūts darbs un zems atalgojums, un tie cilvēki, kas neatstāj dzeramnaudu, pie viesmīļu izvēles strādāt tādu darbu, nav atbildīgi, kā arī par viesmīļa maciņa biezumu.
17.05.2017 11:16 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.03.2015
Protams, par sliktu servisu arī sfērā strādājošie dzeramnaudu neatstāj, tajā skaitā arī es. Ir gadījies nu tik drausmīga apkalpošana, ka pat rēķinu apmaksāt negribās, kāda tur runa par dzeramnaudu...
Jāpiekrīt, ka viesmīļa darbs ir tāds pagaidu - studentu darbs, vienmēr tā esmu uzskatījusi, arī pati strādāju, kamēr nevarēju apvienot studijas ar kaut ko sakarīgāku. Lai gan esmu sastapusies ar daudziem, kuri nemācās vai jau sasniedz 30 gadu slieksni un joprojām strādā par viesmīli, turklāt ne tajās krutajās vietās, kur par viesmīli pieņem ar 15 gadu pieredzi. Tos cilvēkus es gan mazliet apbrīnoju un ne tajā labākajā nozīmē.
17.05.2017 11:13 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Te interesanta info par dzeramnaudu tradīciju ASV: https://www.youtube.com/watch?v=q_vivC7c_1k&t=17s
17.05.2017 10:25 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es vēl esmu jauna un nestrādāju algotu darbu.

Ir tāds uzskats vai princips, nezinu, kā to pareizāk nosaukt, ka bērni dzeramnaudu neatstāj. Kad mēs ar draudzeni 15 - 16 gadu vecumā gājām uz kafejnīcu, mums draudzenes vecmamma samācīja, ka tā kā bērni nepelna, tad no bērniem neviens dzeramnaudu negaida, un tas pat esot sliktais tonis, mētāties ar ne paša pelnītu naudu. No šāda viedokļa raugoties Tev dzeramnauda arī nav jāatstāj. Kad man bija 19-20 gadi un vēl nestrādāju/tikko sāku strādāt, reizēm gribējās ar draudzeni kaut kur iedzert tēju, bet naudas bija tik, cik bija, nereti neatstāju neko, bet nu loģiski, ka man arī rēķini toreiz bija cik? 2 lati? Nu ne jau 50 lati. Un maksāju pie kases pārsvarā.
17.05.2017 09:49 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Dzeramnaudu vienmeer atstaaju, vismaz 10% apmeeraa, zem mana goda buutu neatstaat)
Loti slikta apkalposhana praktiski nekad nav bijusi.
17.05.2017 09:29 |
 
10 gadi
Reitings 658
Reģ: 10.03.2012
Vispār ļoti interesanti viedokļi par to dzeramnaudu.
Cilvēks, kas ir strādājis apkalpojošā sfērā, vienmēr centīsies atstāt dzeramnaudu, jo saprot, kā tā visa sistēma strādā un no viesmīļa ir ļoti atkarīgs tas, kā apmeklētāji tajā brīdī jutīsies.
Viesmīļu salīdzināšana ar apkopēju vai sētnieku ir absurda, jo sētniekam neviens to dzeramnaudu nekad neatstāj, tātad darba devējs arī algu aprēķina tādu, kādu par to darbu sētnieks, viņaprāt, ir pelnījis. Kas notiek ar viesmīļu algu - darba devējs aptuveni zin, cik tējasnaudu dienā var nopelnīt, tāpēc sludinājumos ieraksta, alga uz rokas no 500 eur mēnesī, bet nepasaka, ka vismaz 60% no tās algas uz rokas pašam ir jānopelna tajās dzeramnaudās, kas jau neskaitās oficiāla summa, par kuru maksā nodokļus, bet reālā peļņa, ja saliek algu + paša nopelnītās dzeramnaudas. Beigu beigās tieši tas ir iemesls, kāpēc viesmīļu darbs ir piemērots studentiem un jauniešiem kā pagaidu vai papildu darbs, jo tikai no oficiālās algas beigu beigās tiek aprēķināti visi pabalsti, atvaļinājumi, slimības lapas utt., un tā summa ir smieklīgi maza.
Un jā, teikt, ka viesmīļi ir noziedzinieki, jo nemaksā nodokļus??? Tajā pašā laikā viesmīlis apkalpo visādus Valstsvīrus un dāmas, kas ģimenes svētku vai pat ikdienas vakariņas milzīgās summās apmaksā no nodokļu maksātāju naudas, pēc tam tos norakstot pie attaisnotajiem izdevumiem. (t)
17.05.2017 09:10 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Es vēl esmu jauna un nestrādāju algotu darbu. Neuzskatu, ka tas ir pareizi dāvināt vīrietim dzeramnaudu, ja viņš nesniedza man kādu īpašu pakalpojumu :-D. Esmu tik vienreiz samaksājusi papildus viesnīcas īpašniekam jau iepriekš norunātu summu, jo viņš man nopirka ēdienu, aizveda pa darīšanām, sagaidīja un tad vēl agri no rīta uz lidostu pieveda. Tādos gadījumos gan ok, ņemot vērā, ka tas bija iepriekš sarunāts.
17.05.2017 00:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir bijušas reizes, kad nesaprot ne angliski, ne krieviski tie viesmīļi tur pat. Tad ir bijis ar pirkstu jāgrūž ēdienkartē, lai kontaktētos.

O jā, Lietuvā katru reizi nākas ar šo saskarties. Man šķiet drausmīgi neprofesionāli. Vismaz viena svešvaloda jau nu katram apkalpojošajā sfērā strādājošajam ir jāzina.
16.05.2017 23:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vai jūs atstājat dzeramnaudu arī vīriešiem?

Darbā nešķiroju sievietes un vīriešus pa dzimumiem, jo pašai nepatiktu, ja manā darbā tā darītu. Protams, ka atstāju, darbā viņš nav Vīrietis, bet gan viesmīlis, kas mani apkalpo. Nereti uzmetu pa virsu arī santehniķim vai auto mehāniķim.
16.05.2017 23:06 |
 
Reitings 1602
Reģ: 29.04.2017
Mēs atstājām pieklājīgu dzeramnaudu Lietuvā - viesmīle ar mums sarunājās latviski, kaut bija mazliet aizķeršanās, viņa tiešām centās. Ir bijušas reizes, kad nesaprot ne angliski, ne krieviski tie viesmīļi tur pat. Tad ir bijis ar pirkstu jāgrūž ēdienkartē, lai kontaktētos.
16.05.2017 22:55 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
jo vīriešiem ir jānodrošina sievietes nevis otrādi.

:-D:-D:-D
Kā tas vīrietis savu sievieti nodrošinās, ja viņam neviens neatstās dzeramnaudu?
16.05.2017 22:48 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Vai jūs atstājat dzeramnaudu arī vīriešiem? Man tas liek justies neērti, jo vīriešiem ir jānodrošina sievietes nevis otrādi.
16.05.2017 22:31 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par dzeramnaudu runājot, ja apkalpošana ir vismaz apmierinoša, es atstāju dzeramnaudu 10-20% robežās, kafijai nav žēl atstāt 20%, lielākam rēķinam 10%-15%, piemēram, Latvijas cenām 100 eiro rēķinam restorānā atstāt dzeramnaudu ap 10 eiro man šķiet normāli. Ja apkalpošana ir bijusi tiešām drausmīga, neatstāju dzeramnaudu. Neesmu no tiem, kas ies kasīties par stostīšanos vai nepareizu vīna pudeles atvēršanu, bet nu... ja attieksme tiešām ir traki slikta... lai jau jaunie censoņi mācās. Bez dzeramnaudas.
16.05.2017 21:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits