Kompliments no šefpavāra

 
Reitings 5
Reģ: 23.03.2016
Labdien!
Vakar ar ģimeni bijām Rīgā (bārs-restorāns) un gribējām bārā pasūtīt tikai kafiju un balzāmu, viss ok, apkalpošana izcila un te viesmīle atnesa mums kūciņu, pateica ka tās esot kompliments no šefpavāra (jo mēs kūciņu nebijām pasūtījuši).
Nu viss briesmīgi labi, bet kad atnesa rēķinu, tad izrādījās, ka par šefpavāra komplimentu mums bija jāmaksā!
Jautājums: tā dara restorāni un vai tas ir pareizi ka viņi rēķinam klāt pieskaitīja "šefpavāra komplimentu"? Nākamreiz jāatsakās??? :D
16.05.2017 09:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Nekad nav bijis jāmaksā par šefpavāra komplimentu.
Par maizes groziņu gan ir gadījies, ka rēķinā parādās pozīcija "maizes groziņš", kurš ir atnests bez prasīšanas. Tāpat ir gadījies, ka paprasam vēl vienu maizes groziņu un maksa par to nav piestādīta.
16.05.2017 21:46 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Drausmīgi korumpētie viesmīļi. Kad gan KNAB viņus paņems pie dziesmas!

Nu, vispār pie dziesmas vajadzētu ņemt darba devējus. Manuprāt, nav īsti normāla situācija, kad par ilgām un smagām darba stundām maksā pie minimālās, paļaujas, ka klienti sametīs (bet varbūt arī nesametīs) pārējo, un nodokļus, protams, arī maksā par to minimālajai algai tuvo summu. No kuras darbiniekam pēc tam rēķinās pabalstus.
16.05.2017 21:44 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Dzeramndauda nav nekāds labais tonis , tā ir korupcijas atbalstīšana
Drausmīgi korumpētie viesmīļi. Kad gan KNAB viņus paņems pie dziesmas!
16.05.2017 20:29 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Es precizēšu savu iepriekšējo komentāru.
Dzeramnaudas nekad neatstāju konveijera tipa ēstuvēs (vairāk saules, gan bei, tokyo city, dažādas picērijas vai parastas kafejnīcas)
Restorānos gan parasti atstāju, ja vien apkalpošana nav bijusi ļoti zemā līmenī.
16.05.2017 20:17 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Nu nav gan tā ar Rietumeiropu. Labākajos restorānos jau parasti automātiski iekļauj dzeramnaudu rēķinā, parasti tā ir 12,5% no rēķina summas, tas jau no paša sākuma ir norādīts ēdienkartē. Neatstāt un likt to noņemt nav labais tonis.
Tādās Jamie Oliver līmeņa iestādēs gan tas nav obligāti.
16.05.2017 20:06 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Vispār jau pārtikušās Eiropas valstīs un Skandināvijā dzeramndaudu gandrīz kā neatstāj ;)
Amerikā obligāti jāatstāj , jo tur oficiantiem tiešām maksā grašus , bet visur citur , arī Latvijā ir vai nu labas algas vai nedaudz virs minimālās kā Latvijā . Zema , bet ne ar ko sliktāka par sētnieces un citiem mazkvalificētiem darbiem , kur maksā maz . Pareizi te saka , tad jau arī sētniecei jāatstāj "dzeramnauda" , jo labi satīrījusi .
Dzeramndauda nav nekāds labais tonis , tā ir korupcijas atbalstīšana (t)
Arī es daudz kur atstāju 10% , bet ne vairāk . Tiešām tos atstāju tur , kur attieksme bijusi labāka par ikdienas apkalpošanas variantiem .
.
Kompliments vienmēr ir bezmaksas .
16.05.2017 19:50 |
 
Reitings 145
Reģ: 21.09.2015
Man ir taa :
Londonaa es vienmer atstaaju 10%, bet ja serviss ir slikts tad es visticamaak neatstaashu neko. bet nu tad tur patieshaam ir jaabut katostrofaali sliktam servisam .
Latvijaa es atkal vienmeer atstaaju vairaak kaa 10% jo man pie shim eedienu cenaam viss liekas tik leets, it iipashi manaa mazpilseetaa - 2 cilveeki var paeest un labi iedzert beigaas samaksaajot 20 Eiro, tur es vienmeer piechuku kaa minimums atstaaju. Man laikam nedaudz zheel to viesmiilju manaa mazpilseetaa, maz darba utt. Tad nu vismaz vinjiem kaut kaads priecinjsh tiek(s)
16.05.2017 17:18 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Par dzeramnaudām runājot, vienmēr ievērojam principu 10% no rēķina. Bet ir bijuši izņēmumi, ja apkalpošana ir izteikti slikta, tad neatstājam neko, esmu dzirdējusi, ka citi šādos gadījumos atstāj vienu vai divus centus :D
16.05.2017 17:12 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu (t) Esmu bijusi daudz un dažādos restorānos un pilnīgi vienmēr kompliments no šefpavāra ir bez maksas.
16.05.2017 17:10 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Ir atšķirība starp izlasīšanu un pārspīlēšanu.:-)
Esmu atstājusi dzeramnaudu-masierim, skaistumkopšanas procedūru veicējam, frizierim, istabenēm, taksometra šoferim un jā pat autobusa šoferim(Spānijā) un citiem. Uz ielas muzikantiem arī iedodu.
Un zini tai pašai pat sētniecei iedotu kapeiku, ja viņa būtu tik ļoti labi paveikusi savu darbu un vēl ar mani parunājusies
Vai palieku no tā nabadzīgāka?Noteikti nē.
16.05.2017 16:48 |
 
Reitings 560
Reģ: 19.06.2010
Patīk, kā ir, piemēram, Tallinā - dzeramnaudu var atstāt arī maksājot ar karti, vienkārši pirms maksāšanas informē, cik % esi gatavs piemest klāt.

Šādu praksi piekopj arī Rīgā. Kad līdzi ir tikai karte, tad palūdzu, vai ir iespējams atstāt dzeramnaudu par apkalpošanu, izmantojot karti.
16.05.2017 16:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tas nebija mans spriedums, bet šeit vien izlasāms. :-) Man nav saprotams, kāpēc par darbu būtu jāiemaksā. Apkalpošana ir normāla, citreiz drīzāk zem normāla, kādēļ tādas stulbības tiek kultivētas. Tad jau veikalā pārdevējai arī jāpiemet, jo pasmaidīja un pateica labdien, un sajutos viņas veikalā gaidīts. :D
16.05.2017 16:38 |
 
Reitings 1877
Reģ: 21.05.2011
Uz smalkiem restorāniem neeju, bet tur kur sanāk, pārsvarā maksāju ar karti. Ja ar skaidru naudu, tad atstāju dažreiz kaut ko, bet vispār nesaprotu šo Latvijas darba devēju pieņēmumu, ka alga ir čaji. Jā, zinu, kā maksā tādās vietās. Pati esmu skolas laikā strādājusi virtuvēs vai kafejnīcās apkalpošanā, bet nekad nepiekritu strādāt par viesmīli tieši šī stulbuma dēļ. Bet kamēr būs, kas piekrīt, darba devēji nemainīs sistēmu.
16.05.2017 16:26 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Atstāt dzeramnaudu ir labais tonis, vienkārši postpadomju sabiedrībā tas vēl nav iegājies un tiek uzskatīts par lieku greznību vai pat viesmīļu alkatību ;) Šādi domājošajiem ieteiktu pieturēties pie pusdienām maķītī un solīdās iestādēs nelīst.
Žēl, ka Latvijā šis jautājums nav sakārtotāks - pārsvarā maksāju ar karti, tāpēc reizēm vienkārši nevaru atstāt čajus, jo skaidru naudu līdzi nēsāju reti vai minimāli. Patīk, kā ir, piemēram, Tallinā - dzeramnaudu var atstāt arī maksājot ar karti, vienkārši pirms maksāšanas informē, cik % esi gatavs piemest klāt.
16.05.2017 16:22 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.03.2013
Dzeramnaudu atstāj par sniegto servisu, nevis tāpēc, ka alga ir maza. Šis tieši ir smieklīgs spriedums.
Tā ir katra cilvēka ziņā atstāt vai nē. Te varam nedaudz izglītoties kā tas notiek citās valstīs, tai skaitā mūsu http://bartending.lv/jaunumi/dzeramnauda-nepieciesamiba-vai-grezniba
16.05.2017 16:17 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Smieklīgi spriedumi, ka gandrīz vai obligāti būtu jāatstāj dzeramnauda. :D It īpaši, ja mazas algas, bet nu tā tas ir un viss, strādā citur, ja nepatīk. Tad jau man sētniecei jāsamaksā katru ziemas rītu, ka iztīrījusi sniegu, lai tieku līdz ielai no pagalma ārā. Tai vēl mazāka alga varbūt un vecums cits.
16.05.2017 16:01 |
 
Reitings 1251
Reģ: 23.03.2010
paranoid, vai tik tas nebija Moon Shine? Tur tas pats - pie tam reizina ar personu skaitu, kas pie galdiņa. Kašķējāmies, vairs tur neiesim
Par komplimentiem no šefpavāra nekad nav nācies maksāt, pirmo reizi dzirdu, ka tā ir sanācis :-O
16.05.2017 15:51 |
 
Reitings 1416
Reģ: 25.06.2012
Latvijā standartā dzeramnaudas neatstāju. Tiesa, ir reizes, kad mēdzu pakalpojuma sniedzējam kaut ko uzmest pa virsu - vienalga, oficiantam, taksistam vai frizierim - to daru gadījumos, kad serviss ir bijis izcils un gribas pateikt "paldies" .
Neuzskatu par savu pienākumu maksāt algu oficiantam gadījumos, kad apkalpošana ir standarta līmenī, jo viņa pienākums ir mani apkalpot, savukārt mans pienākums- apmaksāt rēķinu. Un galīgi neizjūtu atbildību par to, ka oficiants izvēlējies strādāt pie darbadevēja, kas viņu pienācīgi nenovērtē.
16.05.2017 15:41 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.03.2015
10 % atstāju vienmēr, vairāk tikai ja serviss tiešām ir bijis augstā līmenī.
Var, var labi nopelnīt, neviens jau nesaka, ka nevar. Sezonas mēnešos apkalpojošais personāls dzīvo cepuri kuldams - finansiāli. Morāli smags ir viss gads :-D Bieži vien pat tā lielā nauda vairs nav nervu vērta...
16.05.2017 15:33 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
wow tā UK sistēma izklausās tiešām nežēlīga pret darbinieku (t) motivējoši gan :D
es dzeramnaudas citreiz atstāju, citreiz nē, atkarīgs no mana garastāvokļa un apkalpošanas kvalitātes, bet nekad nejūtos parādā, ja neatstāju. man ir 2 draudzenes, kas strādā restorānos par viesmīlēm un pamatalga ir normāla LV vidējā alga, ar visiem čajiem sanāk daudz smukāka summa (Cosmo līmeņa alga :D ) kā daudzās jomās, kur nepieciešama ļoti specifiska izglītība un ilgu gadu pieredze. varbūt tāpēc, ka Jūrmala un foršas darba vietas, varbūt tā nav visur, nezinu.
16.05.2017 15:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits