Uzsprāgu

 
Reitings 156
Reģ: 22.10.2015
Bija mana dzimšanas diena un no vīra nesaņēmu dāvanu, tikai ziedus, aizbildinoties, ka nav naudas. Jā, es zinu, ka nav viegli ar naudu, bet nu fak... :'-(
Neesmu ne golddigere, ne arī uzskatu, ka dāvanais ir galvenais, bet nu... šoreiz uzsprāgu. Dzimšanas dienas man ir ļoti svarīgas un, jā, dāvanas man arī ir svarīgas. Man arī mēdz būt grūti ar naudām, bet nu tāpēc es ne reizi neesmu atļāvusies otru neapveikusi. Taču ne jau vakar uzzinām, ka otram ir dz.d. Parasti jau pēc Zsv uzreiz sāku domāt un plānot otra dz.d. dāvanu, kas ir vēl tikai pēc pusgada. Manuprāt, tas ir normāli un tā tam jābūt.
Karoče nonoturējos emociju iespaidā un uzsprāgu. Pie reizes pateicu arī par to, ka man vispār pietrūkst no viņa puses dāvanu un izmaksāšanas. Man apnicis klausīties draudzenes, kurām vīri to un šito pērk. Bet man nekā. Ja gribu SPA, restorānu, somiņu, man pašai viss ir jāpērk. Kāpēc tā???
Pieminēju, lai tik vēl pamanās uz kāzu jubileju neko nesarīkot.
Viņš savukart nebija gaidījis tādu emociju uzplūdu, sak, kas ta tur tāds, tie taču dzīves sīkumi un ka uzburu darmu ne no kā.
Kuram taisnība? Man vai viņam? :'-(
13.05.2017 19:31 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Lexxie, te 10 EUR neko nelīdzētu. Autore jau raksta, ka viņa pati tuvajiem dāvina ļoti dārgas dāvanas, un tādas arī sagaida pretim. Te bez 200 EUR nemaz nebūtu aršana.
13.05.2017 23:16 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ppar davanu, piedo bet VIRS zinaja jau gadu atpaka kad sievai dzimene. Vareja jau iekrat. Tacu te virs bez naudas a sieva par spa domaa, ta ka...katrs d zivo atskiriga budzeta
13.05.2017 23:19 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es saprotu, ka autorei ar vīru ir katram sava nauda. Mēs nezinām, cik vīram šomēnes bija alga un kādi bija viņa izdevumi. Varbūt ne grasis nepaliek pāri, jo iztērēja 200 EUR zobārstam vai 300 EUR par auto remontu. Tādus izdevumus nevar atlikt, un tāpēc autorei bija jāpaliek bez dāvanas. Vīrs nepirka štruntu par 10 EUR, jo zināja, ka sievai patīk dāvanas, sākot no 50 EUR (pēc autores rakstītā spriežu, ka lēta dāvana nav laba dāvana). Varbūt vīrs bija domājis kaut kā "atlīdzināt" no nākamās algas, tāpēc tagad tikai ziedi. Bet ja autore uzskata, ka katram šai dzīvē ir jāsāk krāt priekš vasaras jau pēc ziemīšiem, tad sorry... Tā gandrīz neviena nedara!
13.05.2017 23:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
āsāk krāt priekš vasaras jau pēc ziemīšiem, tad sor
ta daudzu dara ja kas. Un kada starpiba kur u/n kas notika. Viram nav nauda, kadi spa? Kaada luganas pec palidzibas? Ieliek viram maka naudu un miers. Spa pagaidis. Tacu te ka lsama temas pieteikuma gimene ir traki ilgaku laiku ar naudam.
13.05.2017 23:26 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Biju domājusi, kā 10€ mēnesī, kaut no ziemīšiem 5 mēn sanāk. 50€ un dāvana, nevis tukšā.
13.05.2017 23:28 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nu tā ir, ja ienākumu līmenis stipri atšķirīgs. Lai kā negribētos to atzīt, naudai attiecībās ir liela loma. Un, ja nāk no dažādiem "soc. slāņiem", tas stipri iespaido sadzīvi. Ar mīļoto рай и в шалаше, tikai ja pati no līdzīga šalaša izgājusi. Bet, tiešām, padomā kas tev ir svarīgāks attiecībās.
13.05.2017 23:34 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Man jau liekas, ka jūs ļoti pārspīlējat. Autore jau neminēja, ka laba dāvana ir septītais aifons. Es arī apvainotos. Tēriņi var būt lieli, bet varēja jau kaut kur minimāli summu dāvanai atrast. Kā arī es nedomāju, ka autore prasītu dāvanu, ja redzētu, ka vīram naudas pat maizei nepietiek.
13.05.2017 23:34 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Diskusijaa par algaam autore plaatiijaas, ka pelna divreiz vairaak kaa viirelis un jutaas makten apmierinaata. Forshi ir labi pelniit, tachu ir jaabuut praataa apdaliitai, lai apgredzenotos ar k.kaadu viiriesha parodiju un tad gaudotu forumaa.
Priecaajies par savu lielisko izveeli un nechiiksti. Dazhaam patiik buut darba zirgiem un mamuta neseejaam. Nu, katram jau savs, tikai nevajag peec tam iideet. Kaut kur tachu jaaliekas arii viirieshu parodijaam, forshi, ka taadi darba zirgi vinjus noprec. Taadeejaadi paliek vairaak normaalu viirieshu taam, kuras veelas buut sievietes nevis eezelji.
Nez kaada velna peec vajadziigs viirelis, ja tikpat labi vai veel labaak var dziivot bez vinja. Ai, pareizi, bikshainis blakus (kaut arii nekam nederiigs) vairumam latvju zeltenju ir milziiga pievienotaa veertiiba :-D
14.05.2017 00:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es sarīkotu pamatīgu skandālu! Man dzimšanas diena ir svarīgākie svētki gadā, daudz svarīgāki par Ziemassvētkiem, un es psihotu, ja MANS VĪRIETIS tos ignorētu un neko neuzdāvinātu. Man nav obligāti ir vajadzīgas dāvanas vairākos simtos, kādas nereti esmu saņēmusi, pietiktu arī ar dāvanu 30-50 eiro vērtībā. Nevaru iztēloties, cik nožēlojamai jābūt finanšu situācijai, lai nespētu to sagrabināt, kaut vai mīļākajām smaržām. Pati arī strādāju un pelnu, ja man uz vīrieša dzimšanas dienu nebūtu naudas, savlaicīgi meklētu haltūru, ja to neatrastu, kaut vai SMS kredītu ņemtu, bet dāvanu uzdāvinātu, lai gan pat teorētiski nespēju sevi iztēloties šajā situācijā, jo savas finanses protu plānot.
-
Īsāk sakot jā, es sarīkotu pamatīgu traci, es uz daudz ko pieveru acis un esmu ļoti liberāla attiecībās un īsts kompromisu cilvēks, bet MANA dzimšanas diena, MANI svētki man ir svēta lieta. Ja kāds to nerespektē, es ar šo cilvēku vienkārši neuzturu sakarus. Man tas ir ārkārtīgi svarīgi. Un dāvanai nav jābūt simtos, tiešām priecāšos par parastu Douglas dāvanu karti. Tas ir princips!!!
14.05.2017 02:16 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Par konkrētu dāvanas vērtību un izmaksām runājot, es tiešām ļoti novērtēšu to, ka vīrietis ir izpētījis un nopircis *kaut ko* par 20-30 eiro, kas man tiešām ļoti ļoti patīk, vai tā būtu šalle vai nagu laku komplekts, un es varētu uzmest lūpu par 500 eiro vērtu dāvanu, kura man nepatīk (piemēram, lieliski zina, ka man riebjas ziemas sporta veidi, bet uzdāvina slēpes). Tāpēc personīgi es tik lielu vērību dāvanas cenai nepievērstu, lai gan godīgi atzīšu, man esošais vīrietis nekad nav dāvinājis lietas, kuras man liktos baigi lētas - vienmēr viss ir bijis līmenī.
14.05.2017 02:22 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Katrai ir citādāka attieksme pret šādām lietām un vienīgais, ar kuru situāciju var normāli izrunāt, ir vīrs pats :)
Man dzimšanas dienas vispār ir absolūti vienaldzīgas (lai neteiktu, ka riebjas), tāpat kā visādas tur gadu jubilejas un tikšanās gadadienas. Vienīgie svētki, kuros man tiešām patīk meklēt dāvanas, ir ziemīši - tie, savukārt, šķiet apgrūtinoši lielākajai daļai citu un pretī es bieži vien saņemu kaut kādus krāmus. Nu, neko, samierinos, ka mana izpratne par nozīmīgiem datumiem un apdāvināšanos ir atšķirīga un netaisu no tā drāmu.
Vai tiešām kaut kādi tur datumi ir kašķu vērti?
14.05.2017 02:59 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Izlasīju autores tekstus un nonācu pie secinājuma, ka vai nušis viss ir feiks, lai provecētu mūs, vai autore tiešām ir golddigere. Ja man būtu ōtrā pusīte ar šadu attieskmi pret dāvānām, tad tā vairs nebūtu mana aotrā pusīte. Diezgan neveselīgas attiecības izskatās.
14.05.2017 07:56 |
 
Reitings 169
Reģ: 29.10.2015
Nu bet galu galā viņi ir precējušies!!! Vai tiešām vīrs savu sievu nepazīst un nesaprot, ka viņai tieši tas ir svarīgi!? Viņš, protams, zina... tikai izvēlas to nerespektēt. P.s. Es arī būtu dusmīga :-D
14.05.2017 07:57 |
 
Reitings 522
Reģ: 28.11.2013
Kas ir "tas"? Materiālās vērtības? Nauda? Dārga dāvana? Autore to vien dara, kā runā par dāvanu saņemšanu. Bet vīrs tācu apsveica, ziedus uzdāvināja. Tātad atcerējās.
14.05.2017 08:01 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Tā ir necieņa pret sievieti. Bērnībā, kad bija tikai kabatasnauda es vienmēr svētkos vecākiem dāvināju kaut ko, protams, iespēju robežās. Bet funkcija tā pati - ir ienākumi, no kuriem kaut nedaudz atlikt. Tik no bērna dāvanas gaida mazāk kā no pieaugušā. Tās, kas par golddigerēm sauc- te līdz mēnesim vēl autorei par tādu būt. Bēdīgi, ka sievietes tā izsakās par sievieti. Nav jāapmierinās ar nekādu mazumiņu, puķēm. Tad meklē labāku darbu un veidus kā nopelnīt, nevis sēž savā komforta zonā nedarot neko un bojājot sievietes emocionālo stāvokli. Domāju, autore apzinātos, ja tiešām vīrietim būtu mega pēkšņie izdevumi bijuši.
14.05.2017 10:41 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Tā ir necieņa pret sievieti.

14.05.2017 10:59 |
 
Reitings 209
Reģ: 17.02.2012
Ļoti labi saprotu autori. Pagājušogad draugs man arī neko neuzdāvināja (es gan dzimšanas dienā biju komandējumā), gāja runa, ka kaut ko foršu sadarīsim, kad atbraukšu. Nu, gaidīju, gaidīju, tā arī neko nesagaidīju :D es gan šajā sakarā draugam neko neteicu, jo baidījos izklausīties pēc golddigeres, tāpēc ilgi pati "gremoju". Palasot šo diskusiju, sapratu, ka tas bija diezgan stulbi, ka es no kaut kā baidījos :D drīz man atkal ir dzimšanas diena, ja šoreiz nekā nebūs, tad laikam arī beidzot kaut ko pateikšu. Šī īstenībā ir diezgan sāpīga tēma man, jo, jo ilgāk esam attiecībās, jo vairāk es sāku redzēt tās sadzīves problēmas, ko sugar minēja, kas rodas, ja cilvēki nāk no dažādiem "soc. slāņiem". :-/ un pats stulbākais, ka es bieži vien sāku justies vainīga par to, ka man ir ierastas tādas lietas, kas viņam nav. Bet kā lai to visu risina, vēl neesmu sapratusi, pagaidām vienīgais, ko es daru - vienkārši pati pie sevis visu apdomāju un klusēju(t)
14.05.2017 11:08 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Ja grib tādu veci, kas regulāri pērk un izmaksā, tads tād bija jāprec un to jau vajadzēja izvērtēt pirms kāzām.
Uz dzimšanas dienu jau nu gan varēja kaut ko sagādāt, tas ir vienk attieksmes jautājums, pieaudzis cilvēks taču var ksut vai pārdesmit eiro sagrabināt. Tātad uzskatījis, ka tas nav tik svarīgi..
14.05.2017 11:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Smieklīgi un nožēlojami tie (garā) nabagi, kas bāž vārdu "golddigere" galīgi tam nepiemērotās vietās. Ja sieviete nemaksā īri uz pusēm, tātad ir golddigere? Golddigere nemaz nepaskatīsies uz tāda vīrieša pusi, kas savu vienīgo dzīvesvietu īrē. Sieviete grib dāvanu savā dzimšanas dienā - nopietni, golddigere??? Pelna 2x vairāk par vīrieti un tiek saukta par golddigeri, jo grib saņemt dāvanu savā dzimšanas dienā? Vīrietis nespēj iekrāt ne cik melns aiz naga, lai uzdāvinātu ko vairāk par lakstiem dzimšanas dienā 1x gadā, un viņa sievietei pārmet golddigerismu! Jūs vispār izprotat šī jēdziena nozīmi? Golddigere pat uz randiņu neaizietu ar tādu, kur nu dzīvot kopā.
Par tēmu - nevaru iztēloties, ka man dzimšanas dienā neko neuzdāvina, tāpēc grūti iztēloties savu reakciju. Katrā ziņā, uzskatītu to par klaju necieņu pret saviem svētkiem.
Par situāciju kopumā, neplātītos ar savu 2x lielāku algu un nekādus spa neuzsauktu, ne savā dzimšanas dienā, ne citos svētkos. Vispār neuzsauktu neko tādu, ko pats vīrietis nespētu atļauties, tas ir pazemojoši normāla vīrieša pašcieņai. Un ko var uzdāvināt sievietei, kura pati sev pērk visu, ko sagribas, un spēj atļauties vairāk, nekā vīrietis? Gan jau viņam arī nav viegli šajās nevienlīdzīgajās attiecībās.
14.05.2017 11:50 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Sievietei kā emocionālai būtnei savā dzimšanas dienā neinteresē, ir nauda vai nav naudas, viņa grib to dāvanu, nu viņa taču gaida, kad viņu palutinās, piepildīs kādu viņas vēlēšanos vai kā tamlīdzīgi. Tas nav brīdis, kad domāt par ģimenes budžetu

Šis ir viens no debīlākajiem argumentiem, ko te pēdējā laikā esmu lasījusi. Kopš kura laika emocionalitāte atceļ racionālu smadzeņu darbību? Ir taču skaidrs, ka naudas nav. Viss. Ziedi ir, apsveikums ir, ko var ņemties un čīkstēt.
Bēdīgi, ja vīrietis nevar kaut 10€ atlikt sievas dāvanai. Tā tam nebūtu jābūt.

Bēdīgi tas tiešām ir, ka nav iespējams atlikt mazu summu, bet atkal no otras puses - būs atlicis un nopircis kaut kādu sūdiņu pa 10€ - visdrīzāk taču atkal būs slikti!
Man apdāvinot draugu vienmēr sagādā problēmu tieši izvēle, ko lai dāvina. Labi zinu, ka viņš kāro kaut ko lielās summās (200+€), ne jau no manis sagaida, bet vienkārši vēlas tās lietas. Un tad man žēl, ka atļauties to dārgo lietu un tā pamatīgi pārsteigt es nevaru, bet lietiņas manā budžetā vienkārši nebūs TAS.
14.05.2017 12:06 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits