Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ģērbšanās stils nopietnai aizstāvēšanai

 
Reitings 27
Reģ: 09.06.2013
Labdien!
Varbūt tēma ļoti muļķīga, bet ir lieta, ko gribu uzzināt.
Saprotams, ka uz diplomdarba vai jebkura cita veida aizstāvēšanu jāģērbjas skaisti, sakopti, kārtīgi. Bet, gribētos zināt, vai uz šāda veida aizstāvēšanām sievietes drīkst vilkt šlipsti?
Gribētos zināt, kādi ir tie modes noteikumi un pie reizes arī pieklājīga izskata nosacījumi. Vai drīkst mazliet iziet no rāmjiem un padarīt tēlu mazliet interesantāku, ne tikai nopietnu un ieliktu noteiktos "rāmjos"?
Paldies! :)
24.04.2017 11:13 |
 
Reitings 249
Reģ: 25.07.2013
Pielaist jau viņas pielaida

varēja arī nepielaist tikai tāpēc, ka nepareizs apģērbs mugurā? (t) darbs labs, bet, redz, nepatīk džemperis:-D
atceros gadījumu uz aizstāvēšanu atnāca puisis šausmīga raksta šortos un t-kreklā. viņš bija atnācis vien paklausīties, bet izrādījās, ka viņam pārcēluši datumus un darbs bija jāaizstāv pēc stundas :D protams, viņš nekur neskrēja pārģērbties, bet aizstāvējās tāpat. darbs bija labs, atzīme arī un neviens neskatījās uz to, ka visiem pārējiem bija uzvalka bikses, žaketes utt., bet viņš izskatījās tā, kā izskatījās.
25.04.2017 11:08 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
No savas aizstāvēšanas atceros divas meitenes - vienai bija mini kleita ar pliku muguru un vēl šķēlumu, un vēl viena meitene uz aizstāvēšanu atnāca tāpat kā ikdienā nāca - gaiši, plāni, jau labi panēsāti džinsi, novalkāts adīts džemperis. Es ko tādu varbūt vilktu, ejot pastaigā ar suni, un arī vēl padomātu. Pielaist jau viņas pielaida, bet domāju, ka viņas pašas jutās neērti, jo visi pārējie ievēroja lietišķo stilu. Nu žaketes visiem pārējiem bija.
Piebildīšu, ka esmu no tām garlaicīgajām, kurām izglītība kā reize ir izteikti biznesa jomā.
25.04.2017 10:42 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Nu man blūzes, žaketes un zīmuļsvārki nepatīk ka tādi, vienalga kādās krāsās, salikumos un ar kādiem aksesuāriem :D
25.04.2017 10:36 |
 
Reitings 735
Reģ: 29.01.2009
Nav gluži tā, ka cilvēkus džinsu biksēs izmestu no auditorijas

nezinu kā mainījušies "laiki un tikumi", nezinu kā citās augstskolās, bet RTU pirms 3 & 5 gadiem, kad aizstāvēju bakalauru un maģistru, ar džinsu biksēm kājās aizstāvēt neļautu. bija prasība - lietišķš stils. nezinu vai obligāti kostīms ir jāvelk, bet mini, pliki pleci, raibi puķains vai bildītē ieliktais dzeltenrozā variants, manuprāt, lietišķs nav nemaz.
par šlipsi - es neliktu.
25.04.2017 10:34 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Strādāju ofisa darbu jau padsmit gadus, NEKAD neesmu vilkusi kostīmu. Fuj man tā riebjas! Ja ir stīvi svārki, nevar kaut vai kājas zem dibena palikt dīvānā.
25.04.2017 10:33 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Piekrītu par to, ka birojos lielākais vairums (arī es) nestaigā kostīmos arī nopietnajos darbos.
25.04.2017 10:25 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kāpēc jums vispār šķiet, ka Latvijas birojos kāds valkā kostīmus? Tādus, kādus es iemetu, valkā bankās, varbūt dažos uzņēmumos (audita, piem.) front office meitenes. Tipisks Latvijas biroja sievietes ietērps ir kleita+žakete vai jaka, vasarā tikai kleita, tumši džinsi + žakete, oficiāli svārki + trikotāžas džemperis, utml. Kostīmus velk vai nu uz lieliem pasākumiem (tikšanās ar preses pārstāvjiem, ārzemju akcionāru ierašanās) vai arī, ja cilvēkam tā patīk pašam. Es laimīga būtu vilkt kostīmu, tas ir tik ērti!!! Tev ir kostīms, tu ielec no rīta kostīmā un ej, nedomājot, vai tas trikotāžas džemperītis piestāvēs tām kurpēm. Diemžēl manā iepriekšējā darba vietā uz mani skatījās kā uz citplanētieti, kad vilku kostīmu, jo manas kolēģes vilkta kedas, dzeltenas zeķubikses, sportiskas ecco sandales, vīrieši - šortus, kapučjakas, priekšnieks vispār vienu ziemu staigāja pa biroju adītās uzkārstās vilnas zeķēs. Un man nebija mākslinieku birojs, nozare ir finanšu investīcijas.
Tā ka kostīms ir lietišķais stils, bet birojos nu gan tā ģērbjas ļoti reti kur. :-D Latvijā tas laikam vēsturiski saistīts ar naudas jautājumu, ja biroja darbiniekam alga ir 500-700, tad kā var prasīt iegādāties kostīmu pa 150?
25.04.2017 09:45 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Palasīju un izbesījos, cik te garlaicīga un konservatīva tauta! Tu nevienam neesi parādā ar savu darbu. Tā nav darba intervija, vai biznesa tikšanās. Vari to uzskatīt drīzāk kā uzvaras gājienu, savu uzvaru - pēdējā uzstāšanās pirms saņemsi diplumu un tai jābūt efektīvai. Izcils darbs un spilgs tēls - ideāla kombinācija!

Pilnīgi jāpiekrīt. Esmu pamanijusi, ka latvietēm vispār baigi aktuāls tas garlaicīgais ofisa stils.
25.04.2017 09:24 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Kaklasaites galīgi neaizrauj. Sava darba aizstāvēšanā vilku melnus zīmuļsvārkus, blūzi un līdzi bija žakete (kuru gan pašā darba aizstāvēšanā novilku, jo bija ļoti karsts).
25.04.2017 08:54 |
 
Reitings 20
Reģ: 20.04.2017
Izlasīju virsrakstu un prātoju, kas tad ir nenopietna aizstāvēšana? :-D
Bet ja tā pavisam nopietni, manuprāt, kamēr koptēls izskatās +/- pieklājīgi, nav svarīgi, kādus aksesuārus tu liec klāt. Nav gluži tā, ka cilvēkus džinsu biksēs izmestu no auditorijas vai piesietos pie pīrsingiem/ziliem matiem.
25.04.2017 02:48 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Sarah-man prieks par tevi!Tev ir liela taisniiba-zinasanaam ir jaabuut,bet ar izskatu tomeer cilveeks iznes sevi!
24.04.2017 19:59 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Es ģērbtu klasisku, lietišķu klietu, bet kādā košā krāsā. Lai būtu pamanāma, spēcīga personība, uz kuru atskatās un kuru atceras. Diplomdarbos tā tik i vien prasa atklāt ko jaunu, izvirzīt savus unikālos ierosinājumus, būt inovatīvam, uzdrīkstēties. Bet uz aizstāvēšanu ierodas kaut kādas pelēka pele melnā uzvārcī... pfff...
Neatceros, ko vilku uz bakalaura aizstāvēšanu, bet uz maģistru vilku elegantu kleitu tumši rozā tonī un baltu žaketi. Lietišķi, bet tai pat laikā ne garlaicīgi un ar savu odziņu.
Dabūju 10 (l)
24.04.2017 19:45 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
MermaidAlice, taču ir pieļaujamas atkāpes atkarībā no tā, kas tiek aizstāvēts. Ir starpība, vai tas būs jurista vai Latvijas mākslas vēsturnieka galadarbs. Otrajā superklasisks kostīms ar visām podziņām pēc etiķetes varētu pat drusku amizanti izskatīties, kamēr pirmajā bez tā nu nekekādi.
24.04.2017 19:23 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man atiik taa TalisQualis ieliktaa bilde!
Es liktu arii to slipsiiti-iipasi ja veel buutu taada moderna,interesanta,pieskanotos loti labi pie mana izveeleetaa kostiimina,vai bluuzes un svaarkiem!Kaapeec ne?
24.04.2017 19:04 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vienkāršākais veids, kā saprast, vai vilkt to šlipsi vai ne, padomā, vai Tu to liktu uz darba interviju. Ja profesija pieļauj atkāpi no lietišķās etiķetes, uz priekšu.
Patīk tas kādam, vai nē, bet atbilstoša apģērba izvēle pastiprina sajūtu, ka runātājs zina, ko runā un, pat, ja apģērbs netiek vērtēts, tas savu plusu iedos. Ja par globālās ekonomikas problēmām runās divas studentes, no kurām viena ģērbusies kā TalisQualis bildē (Ņemot vērā izteiktās piezīmes par apaviem un somiņu), bet otra būs ievērojusi lietišķo etiķeti, par identiskām kļūdām otrā dabūs labāku atzīmi, jo koptēls psiholoģiski radīs sajūtu, ka nevis nezina, bet satraucās un sajauca. Tādas niansītes.
Toties es neredzu iemeslu, kāpēc uz darba aizstāvēšanu tādā apģērbā nevarētu doties, piemēram, topošā skolotāja, filoloģe vai psiholoģe. Nav tā lietišķā etiķete jābāž visur, bet ir vietas, kur tā dos zināmas priekšrocības. Jāizvērtē pašām.
24.04.2017 18:34 |
 
Reitings 127
Reģ: 23.04.2017
Un ja tas būtu eksāmens anatomijā, būtu jāierodas kailam? Nē, es uzskatu, ka kaut kādas pieklājības normas jau nu gan vajadzētu ievērot.
24.04.2017 18:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ja vien tas grāds nav iegūstams izteikti biznesa tēmā, tad neredzu iemeslus stingri pieturēties pie lietišķā stila. Ja tavs darbs ir pārliecinoši labs, ja nav iepriekš noteikts, kādam jābūt apģērbam, tad vari iet kaut neona krāsas apģērbā ar spalvu rotu uz galvas. Palasīju un izbesījos, cik te garlaicīga un konservatīva tauta!:-D Tu nevienam neesi parādā ar savu darbu. Tā nav darba intervija, vai biznesa tikšanās. Vari to uzskatīt drīzāk kā uzvaras gājienu, savu uzvaru - pēdējā uzstāšanās pirms saņemsi diplumu un tai jābūt efektīvai. Izcils darbs un spilgs tēls - ideāla kombinācija! ;-)
24.04.2017 18:11 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Bet tas atkarīgs no tā, kādu darbu aizstāv. Ja darbā izpaužas radoši, nevis apkopo anketu rezultātus, bet tiešām kaut ko interesantu izdara, tad atkāpe ārpus dreskoda tikai to akcentē.
24.04.2017 17:53 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tolaik, kad aizstāvēju savu darbu, par lietišķo etiķeti vispār nedomāju. Kā nekā jaunība - viss pie kājas. Man garderobē nebija pilnīgi nekā lietišķa. Jāatzīst, arī tagad nav. Tāpēc, ka es nenonāku tādās situācijās, kur būtu tā jāģērbjas. Nezinu, priecāties par to vai raudāt :D
24.04.2017 17:50 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
TalisQualis, izskatās ļoti skaisti. :)
24.04.2017 17:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits