Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bezdarbnieka statuss

 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Sveikas.
Gribētu dzirdēt svaigāko personīgo pieredzi par bezdarbnieku statusu.
Lieta tāda, ka bezdarbniekos biju plānojusi stāties no augusta un tikai uz mēnesi, jo spetembrī braucu prom no Latvijas. Bet nu sagadījies ir tā, ka darbā šobrīd vairākas struktūrvienības ir aizvērtas un man nav vairs izdevīgi strādāt, jo protams, ka alga tiks samazināta gan man, gan kolēģei. Nonācām pie secinājuma, ka iešu prom no darba jau jūnijā un manus darbus pārņems kolēģe.
Ar darba devēju jau sarunāju, ka atlūgumu rakstīšu uz abpusēju vienošanos un pēc tāda panta, lai naudu bezdarbniekos varētu saņemt jau no nākošā mēneša.
Mani tagad interesē personīgā pieredze. Cik bieži ir jāatrādās viņiem, vai ir kādi obligāti semināri. Cik saprotu, viņi man var piedāvāt kādus man interesējošus darbus un man uz to pārunām ir jāierodas obligāti, lai nezaudētu bezdarbnieka statusu?
Strādāju gandrīz 6 pilnus gadus šajā uzņēmumā un tas ir pirmais oficiālais darbs, tāpēc darba stāžs ir tieši 6 gadi.
20.04.2017 13:54 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Ja ir vajadzība, uzsit vien to pm, Wallee. Ja liktens būs lēmis (tobiš, ieiešu onlainā), savas kompetences ietvaros sniegšu atbildi. :)
20.04.2017 22:34 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
nerātnā, liels paldies Tev par informāciju, tā ir ļoti noderīga. :-)
Jā, vēl mēnesi es strādāšu, bet jau gribu ievākt visu noderîgo informāciju, lai pēc tam būtu mazāk satraukuma. Garajiem kursiem es diezvai pieteikšos, visdrīzāk, ka ja arī sagaidīšu, tad nepaspēšu iziet, jo dzīvoju Rīgā.
Katrā ziņā, ja man būs kādi jautājumi, ceru, ka neiebilsti, ja uzsitīšu kādu dienu Tev pm. :-)
20.04.2017 21:57 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Cik sapratu no Tava rakstītā, uzreiz no darba projām neiesi, tā ka paspēsi nva lapā izpētīt kursu piedāvājumu un paskatīties, kas tur interesants. Divu un vairāk mēnešu garajiem kursiem ir krietnas rindas (tā ir bijis vienmēr, cik noprotu, tik tagad nav tik garas, kā krīzes laikos). Savukārt uz mazajiem 1 līdz 3 dienu semināriem var ierasties tāpat (vismaz manos laukos tā bija, brālēnam Rīgā arī uz tiem bija traki garās rindas, bet Rīga ir Rīga).
Kas attiecas uz īsu aizbraukšanu no Latvijas - ja Tev nav tajā laikā obligāti jābūt kādā nva pasākumā (atzīmēšanās, kursi, kurus esi sākusi apgūt, vai cits kaut kas), tad dižām problēmām nevajadzētu būt. Ja Tu jau precīzi (vai daudz maz aptuveni) zini ārpusLV datumus, mans viedoklis ir, ka par šo tēmu Tev vajadzētu aprunāties ar savu aģentu, lai viņa Tev tajā laikā neieliek atzīmēšanos vai pastāsta, kā šo risināt citā ceļā. Ja būsi iesākusi mācības, bet neattaisnotu iemeslu pēc kavēsi, Tevi ne tikai no bezdarbniekiem izmetīs, bet arī liks atmaksāt valsts iztērētos līdzekļus par mācībām, tāpēc iesaku dalību kursos apstiprināt tikai tad, ja zini, ka tos divus mēnešus (vai vairāk) varēsi sekmīgi mācīties un nokārtot gala pārbaudījumu (slimības lapa ir attaisnojošs iemesls - nav nva tādi rīkļurāvēji, viņi tikai skatās, lai nodokļu maksātāju nauda netiek par neko šķērdēta).
Vēl viens svarīgs sīkums - Tavs nodarbinātības aģents var Tev zvanīt no Tev nezināma numura. Labāk visus zvanus pacelt vai atzvanīt, jo, ja nebūsi pacēlusi klausuli par kursu piedāvājumu (vai kaut kā cita), Tev atkal nāksies stāties rindas sākumā uz kursiem. Lai gan varbūt šo var risināt, vienojoties, ka visu Tev aktuālo sūtīs uz epastu. Pati pa epastu paziņoju par darba gaitu atsākšanu un vienojos par jēdzīgu laiku, lai nokārtotu papīrus šai sakarā, lai darbs nav jākavē. Katrā ziņā, runā ar savu aģentu, jautā interesējošo, izpēti mājas lapu, jo Tava zinātkārā attieksme noteikti Tevi ierindos jēdzīgo bezdarbnieku pulciņā, nevis to depresīvo čīkstuļu bariņā, kas nva netrūkst, jo sevišķi Rīgā.
20.04.2017 21:37 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Uz kursiem es ietu pat labprāt, nekad jau nenāk par ļaunu kaut ko jaunu iemācīties un zināšanaas iegūt. :)
Un kā ir, ja es uz kādām pāris nedēļām taja laikā pametu LV, protams saskaņojot to ar datumiem, kad man ir jāatrādās, vai viņi to var uzzināt, ka es braukāju apkārt? Valsts nav EU dalībvalsts, bet gan sadarbības valsts.
20.04.2017 20:44 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Lūdzu, Wallee. :)
Cik zinu, bezdarbnieka statusu (un pienākušos pabalstu) var saglabāt arī oficiāli esot ārzemēs (ja pareizi atminos, tad ES robežās) un tur meklējot (vai nemeklējot) darbu. Pašai pieredze ar to nav, bet NVA mājas lapā kaut kur ir info, kā tam nokārtot papīrus.
Katrā ziņā, obligātie pasākumi ir Informācijas diena (īsa lekcija uzreiz pēc statusa iegūšanas), atzīmēšanās un vismaz kaut kāda kustība jaunas darbavietas meklēšanā, pārējais (konsultācijas, kursi, semināri, atbalsta pasākumi utt.) ir jau elastīgāks un individuāli.
Veiksmi! :)
20.04.2017 20:19 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Man gan liekas, ka ir absurdi visu laiku tur vilkties, atskaitīties un drebēt par to, ka ja nu atņems. Nu, come on. Tāpat ilgāk nekā pienākas nevienam nemaksās, tāpēc uzskatu par absurdu visas tās prasības. Galu galā, es strādāju un maksāju nodokļus

+++++
Tieši tā ..Mēs paši maksājam nodokļus un nav tā,ka mums, kaut ko dod par velti . Nav runa par tiem,kuri atpūšas ik pēc 1-2 gadiem,bet gan ,ja cilvēks nostrādā 5gadus, tad viņš ir noteikti jau pietiekami daudz nodokļus samaksājis, lai pasēdētu bezdarbniekos ,saņemtu pabalstu un mierīgi meklētu jaunu darbu.
20.04.2017 20:04 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
pēdējoreiz, kad izmantoju šādu variantu (pirms 2 gadiem), man bija jāierodās katru mēnesi, bet tas ne vienmēr bija obligāti. ja nemaldos, atrādīties uz "pierādīt", ka esi darba meklējumos vajadzēja reizi 2 mēnešos un tad vēl lika ik mēnesi nākt uz motivējošiem (un bezjēdzīgiem) treniņiem un semināriem jauniešiem. un tās atskaites ir diezgan smieklīgas, 2 mēnešu laikā jāsūta pieteikums uz minimums 4 vakancēm un tas arī viss. negribi, neej uz interviju un saki NVA pārstāvim, ka tev neviens neatbild.
es to uztveru kā birokrātijas spēlīti, tāpēc man vienalga vai mani kāds iedomājas nosodīt vai nē. vnk daru, kas prasīts, pašu minimumu.
20.04.2017 20:01 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Būtībā, es ne pie kā nejūtos vainīga šobrīd, ka esmu izvēlējusies bezdarbniekus.
1. Man ir iespēja palikt darbā, bet tad mana alga krasi nokritīsies,
2. Nevienu dienu kopš skolas beigšanas neesmu bijusi bez darba, šo sešu gadu laikā,
3. Nekad neesmu izmantojusi pat B lapu.
Darbu meklēt negrasos, jo neuzskatu, ka tam ir jēga uz 2 mēnešiem. Man nav grūti aiziet un atrādīties, bet es atkal baidos no tā nosodījuma, ka varbūt izturēsies tāpat kā pret tiem, kas regulāri piekopj šādus gājienus. Ja būtu iespēja palikt darbā par to pašu algu, es to noteikti darītu, man patīk būt nodarbinātai un strādāt.
Nedaudz uztraucos par tiem darba piedāvājumiem un cv sūtīšanu, jo es nemāku īsti melot. Ja man jāmelo aci pret aci, tad mani var atkost, bet paldies nerātnā par ieteikumie, iespējams noderēs. :)
20.04.2017 19:50 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Apple_pie es tev piekrītu nodokļi uzņēmējiem mums nav pārāk lieli, bet uz uzņēmumu ir jāskatās kopumā. Tie darba spēka nodokļi savā ziņā arī ietekmē uzņēmējus. Uzņēmums protams var maksāt mazāk saviem darbiniekim un tādā veidā cerēt turēties virs ūdens, bet te ir risks ka esošie darbinieki pamazām sāks mūkt prom pie konkurentiem vai brauks strādāt uz ārzemēm. Bez adekvātiem un sakarīģiem darbiniekiem neviens uzņēmums nevar ekssistēt.
20.04.2017 17:53 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es jau nesaku, ka ir tikai tas, tas vai tas, bet ēdināšanā diemžēl ir šis risks, ka ir tiešām daudz faktoru, kas ietekmē.. sākot no atrašanās vietas, beidzot ar laikapstākļiem!
20.04.2017 17:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Bet tā jau ir laba vieta - blakus ezers, terase, citu vietu nav apkārt - ideāla vieta vasaras atpūtai cilvēkiem!
20.04.2017 17:34 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
man ļoti patīk cabo kafe harizma... totāli nomaļa vieta bet blakus ezers un kafe atmosfēra fantastiska un vasarā terase ... cenas lielas bet porcijas arī nav mazas un vienmēr ļoti forša apkalpošana
Tauta pilns, speciāli brauc uz to vietu jo apkārt prakstiski tuvumā nekā nav.
Tāka ne vienmēr vissir labā atrašanās vietā
20.04.2017 17:33 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, arī burgeru ēstuve tur ir, tur ir daudz kas.. un katrai gaumei
20.04.2017 17:30 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Tas viss kādu 200metru rādisusā :-D
20.04.2017 17:29 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
a nē pat 6 kafe laiakm bija
20.04.2017 17:29 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Tur ir ārprātā daudz variantu.... tagad ātrumā galvā saskaitīju, 1 veikals, 2 bulci;nu ēstuves, 5 kafe.... salīdzinoši netālu ir arī 1 picērija
20.04.2017 17:28 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
šķiet ka zinu pat vietu par ko runā :-D
20.04.2017 17:26 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
Labi zinu šo ielu un tās ielas ēšanas piedāvājumus :-D
20.04.2017 17:26 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, par to pašu ielu arī runāju. :) Pāri ir viena kafejnīca, kur ir šausmīgas cenas, es tur tiešām neeju, bet viņiem ir, kā teici, atmosfēra foršāka, tāpēc ir cilvēki, kas noteikti tur iet, ja jau eksistē vēl.
20.04.2017 17:25 |
 
Reitings 364
Reģ: 16.06.2015
gadījumā nerunā par meža ielu kur uz ~150metriem ir entās ēstuves un visādas mācību iestādes blakus?
20.04.2017 17:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits