Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skriešanas apavi

 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Sveikas!
Esmu nobriedusi pievērsties tādai lietai kā skriešana. (l) Iesākumam vēlos iegādāties piemērotus skriešanas apavus.
Tad nu jautājums - kas ir jāievēro iegādājoties skriešanas apavus? Par kādām summām var nopirkt tiešām labus apavus? :-)
Tā kā esmu jauniņā šajā lietā, tad gribu zināt pēc iespējas vairāk 8-)
Kā ar sporta apgērbu? :-|
Lūdzu lūdzu dalamies (l)
10.04.2017 12:37 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
apgērbu apģērbu
Tāpat vēlos zināt kā ir ar iesildīšanos pirms skriešanas? Kā to vislabāk darīt?
10.04.2017 12:38 |
 
Reitings 736
Reģ: 29.01.2009
Neesmu pati skrējēja, bet esmu interesējusies. Tad nu esmu lasījusi, ka apavi jāizvēlas par vienu vai pusizmēru lielāki. Taču droši vien te ir zinošāki, un Tev visu pastāstīts.:-)
10.04.2017 12:41 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
To uzreiz var redzēt, ka tu neesi pirms tam pievērsusies skriešanai. Tas, kurš gribēs skriet, skries arī vispār bez apaviem. Tam, kurš negrib, galvenais ir apavi un apģērbs. Un to var bieži novērot uz ielas.
11.04.2017 07:54 |
 
Reitings 1852
Reģ: 21.02.2010
Apaviem jabut labiem, bet ne obligati dargiem. Tagad jau pilns ar visadiem autletiem utt.
Un apgerbs tak jebkaads. Kaut vai visparastakie legingi ar tkreklu. Nekad neesmu baigi iespringusi uz sporta apgerbu. Sporta krusturi gan vajadzetu, bet tos ari var atrast par sakarigam cenam, kaut vai tajaa pashaa hm
11.04.2017 08:10 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Piekrītu skludrulacim, es pirmos 100km noskrēju ar savā skapī esošajām it kā sporta botām, nu tādas vairāk brīvā laika nike botas, un tad es sapratu, ka man tā lieta ļoti patīk, gāju uz veikalu, autletu un nopirku iepriekšējos modeļus Asics GT2000 kuri bija uz pusi lētāki kā jaunais modelis, jaunie maksāja apmēram 140 eiro, iepriekšējie kaut kas ap 70 eiro, un viņi man arī labāk patika par vēl nākamajiem ko nopirku bet jau no jauno kolekciju plaukta.
Tādēļ saku, ne vienmēr jaunākās kolekcijas skriešanas apavi ir labāki, to saka arī mans draugs, kas jau skrien ilgi un daudz, un arī tieši jaunākas kolekcijas apavos ir vīlies. Es nekad nepērku pa pirmo cenu, tā ir stipri uzskrūvēta.
11.04.2017 08:25 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
skudrulacis es esmu iepriekš skrējusi, tikai ar nepareiziem apaviem un ne tik intensīvi. Negribas sačakarēt kājas, muguru, jo ar ceļiem arī ir mazas problēmas bijušas. Tagad gribu atsākt ar pareiziem apaviem :)
11.04.2017 09:03 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Aizej uz veikalu maratons vai 42km nezinu ka tagad sauc precizi.. tur ir iespejas uz trenaziera filmet ka tu liec skriesanas laiak kaaju (peedu), pec ta tev piemekles piemerotakos apavus gan tam cik garus gabalus skriesi, gan pec ta pa kadu segumu parsvara tiks skriets gan pec ta ka tev peda skrienot novietojas, gan arui iespeju robezas pec tavam finansu iespejaam.
Bet saku uzreiz tiesam labi skriesanaas apavi maksa daudz... ja nav kautkaads lielas atlaides tad ar 100+ eur jarekinaas..
paarstajos sporat veikalos ja apusei stendam ir rakstits ka sktriesanbai bet realitate ~90% no tam visma nav ok nopitenai skriesanai.
Ko nozime tiesam labi apavi - pirmkart jau mazaks traumatisma risks, max patikamaka skriesana ertibas zinjaa, neretui ari veidotas ta lai kaja max elpo utt...
nem ari vera faktu ka skriesanaas apavi ir ari ik pec +-noteikta kilometrazas jamaina... pat ja zole nav nonesata.... tas tadel jo zolei aizvien vaiark nonesajoties palielinas treiciens locitavam un saiteem kas atkal nozime lielaku traumatisma risku un neveseligaku pasu pasakumu ilgterminjaa....
no apgerba nepieciesams isais un garais sporta terps... ja skruesi ziemaa butu loti ok ari elpojosa maska ko liek prieksa mutei..... atkariba kur to vius pirksi ja spec skriesanaas veikala tad uz so vius apgerbu ari jarekinaas paris simti eur bet apgerbs tev bus ilgam laikam...
tad ir vel visadi mazie aksesuari... pulsa un distances meritajs, ja skruiesi garos gabalus visadas energy zelejas, sildosas smeres utt.... piemeram labs pulsa un istances meritajs maksas vairaki desmiti eur
11.04.2017 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
ja velies to vius darit pareizi un max veseligi ieteiktu vel ari pakonsultetyies pie treneriem... to ka skrienot ir jaelpo, ka jaiesildaas, ja jaatsildaas, ka vertet pulsu utt....
kautvai 1 kartiga pamacosa visaptverosa konsultacija gan prakltiski gan teorija.
ja gadijuma interese varu tev saja vis apalidzeet.. tapat ari palidzet iegadaties ekipejumu... savlaik biju valsts limenja garo distancu skrejejs (viens no labakajiem LV)
11.04.2017 09:17 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
kabans paldies! Vai tā ir taisnībā, ka ir vēlams piemeklēt arī skriešanas zeķes? Kā ir ar kompresijas zeķēm?
11.04.2017 09:20 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Jā, ir vēlams piemeklēt arī speciālas zeķes, lai gan tas nav tik būtiski cik teiksim labi apavi. Derēs arī parastās zeķes kurās nesvīst traki kājas, nespiež un neberž no apaviem.
11.04.2017 09:24 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
TokyoDream
Nosūtīju Tev PM
11.04.2017 09:28 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
TokyoDream
Ja tu domā bieži skriet un garus gabalus, tad tiešām ir ļoti svarīgi skriešanas apavi. Kā jau te teica, tad vislabāk notestē kāju, lai zinātu kādus apavus tev vajag. Un, tad dodies uz veikalu un mēri visus, un pērc, kur kāja jūtas visērtāk. Jā un skriešanas apavus vajag par izmēru lielākus, jo skrienot garus gabalus kājas piepamst un, tad būs zili nagi. Par apģērbu siltā laikā vienalga, bet ziemā vai rudenī nopērc skriešanas kreklu un to velc apakšā. Es kad sāku skriet man bija skriešanas apavi, un tad outletā nopirku skriešanas kreklu, un rudeņos tam par virsu vilku parastus plānos džemperus. Pēc gada tikai nopirku pirmās skriešanas bikses, garroku kreklu.
Man pašai ir Mizuno apavi. Esmu pamēģinājusi arī Asics, bet kaut kā nepatīk. Ja man prasītu, kādu ieteiktu pirkt, tad teiktu vau nu Asics, vai Mizuno, jo šīs firmas ražo skriešanai apavus un apģērbu, un tāpēc man liekas, ka varētu būt labāk. Kaut gan daudzi top sportisti skrien ar Nike botām.
11.04.2017 11:19 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Kā jau te minēja, primārais ir apavi un krūšturis - un jā, arī krūšturi vajag piemeklēt pareizā izmērā un H&M lētuči derēs drīzāk pie jogas utml. darbībām, ne skriešanai. Pārējais - legingi, krekli, kompresijas zeķes utt. jāpiepērk pēc vēlmes un vajadzības, bet bez labiem apaviem un krūštura nekādus sportus piekopt nevajadzētu, jo sekas var būt ilgstošas un nepatīkamas (no pieredzes saku).
11.04.2017 11:30 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Man uz rajončika krutākās čioksas skrien ar šādām:
11.04.2017 11:33 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Nepiekrītu, ka apģērbs un apavi nav svarīgi un var skriet ar bezmaz jebko kas atrodams skapī. Pirmais ko zinošs pārdevējs jautās, pa kādu segumu skriesi un attiecīgi pēc tā arī ieteiks skriešanai piemērotas apavus ar attiecīgu zoli utt. Par apģērbu tieši tas pats, es mēnesi skrēju ar to kas atrodams skapī, pēc tam iegādājos skriešanas bikses un kreklu, sajūtas pilnīgi citas, nesvīst, neberž, nenošļūk, viegls, pieguļ augumam. Kā jau te minēja, sporta preču outletā var atrast ļoti labas lietas, neieguldot simtus, bet vismaz skrienot domāsi par skriešanu, ne to kā traucē viss apkārt un tas kas uz sevis.
11.04.2017 11:38 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
primārais ir apavi un krūšturis - un jā, arī krūšturi vajag piemeklēt pareizā izmērā un H&M lētuči derēs drīzāk pie jogas utml.

100% piekrītu.
Es darīju tā, ka aizgāju uz MySports, notestēju savu pēdu, čalis palīdzēja piemeklēt man atbilstošākos apavus. Tieši bija atlaižu laiks, nopirku Adida Boost par 50EUR. Ļoti apmierināta esmu.
11.04.2017 11:42 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Jau kādā citā skriešanas tēmā rakstīju, bet atkārtošu arī šeit:
1. lai arī apavi man piemeklēti gan kājai, gan slodzei, 5+ km man prasās arī skriešanai, vislabāk maratonam, domātas zeķes, citādi kāju pirkstu gali kļūst jutīgi;
2. sporta krūšturi pērkot, jāskatās, kādai slodzei tas ir paredzēts - skriešanai vajadzētu izvēlēties intensīvai slodzei domātos;
3. sporta tērpu var mierīgi sakombinēt autletos. Vēlākam pavasarim/vasarai vairāk par biksēm (šajā sezonā dodu priekšroku 2/3, 1/2 garumam), kreklu un vēja/lietus jaku neko īpaši vairāk nevajag. Agrākam pavasari, rudenim nenāks par ļaunu otrās kārtas krekls (parasti ar kārsumu iekšpusē). Ziemai, kad jau iet mīnusos, jāskatās siltākas bikses, termoveļa.
11.04.2017 11:47 |
 
Reitings 2288
Reģ: 10.02.2013
Kpc izdomāji, ka skriešana ir laba?? Tā ir ļoti traumējoša kājām(ceļiem, gūžām), mugurkaulam utt.. No pieredzes saku..
11.04.2017 14:47 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Es skrienu ar Asics sporta apaviem, man vairāki ir bijuši un visi modeļi šķita ērti. Ar Nike, piemēram, kaut kā nav tā veicies.
11.04.2017 14:56 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
sharmantaa es nesaku, ka tas ir, kaut kas ūber labs. Bet pēc pēdējā skriešanas perioda jutos fiziski un morāli labi. Gribu atgūt to sajūtu un mazliet uzlabot formu, kaut vai ļoti lēnām.
11.04.2017 16:20 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits