Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mazi bērni instagram

 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Skumji, ka tik daudz jauno mammu, kas noteikti mīl un ļoti rūpējas par savu bērnu, nespēj saprast, ka bērnam arī ir savas tiesības. Tiesības netikt publicētam sociālos tīklos, tikt izmantotam kā dekoram vai kā vecāku vēlmju izpildītājam (vākt laikus, sekotājus, reklāmas, blogus). Bērnam ir tiesības uz savu viedokli, pateikt, grib vai negrib, lai viņš tiktu fotogrāfēts un bildes izliktu citu apskatei, kas pēc vecāku domām, ir smukas. Un nevajag domāt, ka bērns jau nezina, kas būtu viņam piemērots, neko vispār nesaprot, jo ir bērns, un kāda jēga bērnam kaut ko prasīt. Protams, šai problēmai ir daudz aspekti, bet viens no tiem ir manipulācija ar bērnu savu egoistiski vēlmju izpildei
06.04.2017 08:25 |
 
Reitings 72
Reģ: 20.03.2017
08.04.2017 14:13 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Visstulbāk man liekas, ja ieliek sociālajā tīklā plika bērna bildi, kur redzami dzimumorgāni. Man jau nepatīk, ka ģimenes albumā ir mana plikbilde, bet to nevar salīdzināt ar situāciju, ka tāda bilde tiek publicēta visai pasaulei.
08.04.2017 11:01 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Arī sapratu par kuru cosmieti iet runa, domāju to pašu..

Citiem arī interesē. :D
07.04.2017 15:33 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Arī sapratu par kuru cosmieti iet runa, domāju to pašu..
07.04.2017 15:22 |
 
Reitings 497
Reģ: 31.01.2009
Man ļoti nepatīk, ja liek iekšā plikas bērnu bildes, video. Arī pa TV raidījumos to var redzēt.
07.04.2017 07:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, mamma ielika muļķīgu bildi feisbukā, nu un?

Pasaki to 15- gadīgam tīnim. :-D
Es priecājos, ka manas mammas jaunībā nebija internetā un manas bildes tur netika liktas, pusaudži ir nežēlīgi, man nepatiktu, ka 7.klasē klasesbiedri redz manas zīdainības bildes. Man tas šķiet ļoti intīmi. Pašai bērnu nav, grūti tā spriest, bet domāju, ka es savu zīdaiņu bildes neliktu internetā. Četrgadnieks ar makšķeri rokās vai kas tamlīdzīgs jau ir cits stāsts.
Par snapchat vispār labāk neizteikšos, mani te nolinčos. :-D Es to uzskatu par absolūtu anomāliju arī savām bildēm. Cilvēku, kas to lieto, atfrendotu. Lai lieto vesels, bet es to redzēt negribu.
Tāpat esmu atfrendjusi draugus, kuri pārmērīgi daudz posto savu zīdaiņu bildes. Es neesmu bērnu cilvēks, mani tas neinteresē, nesaista, nepatīk.
07.04.2017 01:28 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Un ir jārēķinās ar šī mazā cilvēka interesēm, ja ne tagadnes, tad nākotnes skatījumā. Varbūt pēc 20+ gadiem viņš izaugs par sakarīgu cilvēku, kuram var nepatikt, ka viņa nenobriedusī māmiņa pirms 20 gadiem ik pārdienas savā profilā publicēja viņa bildes ar suņu, zaķu, kaķu ausīm. Tās bildes, kas internetā, būs redzamas arī pēc vairākiem gadu desmitiem

Nevajag jau pārspīlēt. Nu, mamma ielika muļķīgu bildi feisbukā, nu un? Tikpat labi varētu pieaudzis cilvēks apvainoties, ka mamma lika vilkt bērnudārza izlaidumā bezgaumīgu kleitu, un tagad bērnudārza biedriem visiem ir tā bilde par piemiņu mājās. Tas, ka kaut kas var nepatikt, nenozīmē, ka ir aizskartas intereses vai pārkāptas cilvēktiesības.
.
Un tas brīdinājums par "internetā viss paliek mūžīgi" parasti vairāk tiek attiecināts uz nepārdomātu kailfoto sūtīšanu un tamlīdzīgām lietām. Diez vai kādam pēc divdesmit gadiem interesēs rakt no interneta dzīlēm kaut kādas "zīdainis ar zaķa ausīm" bildes...
06.04.2017 23:12 |
 
Reitings 34
Reģ: 31.03.2017
Neons
Šķiet,es es zinu par ko tu runā. Skatoties bildes arī man pēdējā laikā rodas jautājums - dārgā, vai tev jau nav problēma?(t) (ar alkoholu).
Pati... Lieku, skatos bērnu bildes. Ne jau 51 nedēļ1, bet šad tad mans bērns tur parādās.
Pavisam atklāti runājot - es labprātāk skatos uz bērnu bildēm, nevis uz 88 "pašiņu", kur 88. neatšķiras no 1.
06.04.2017 20:01 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Neesmu tādu nevienu publicējusi, bet gribējās... :-P
06.04.2017 19:28 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Maniem ļoti patīk tās aplikācijas... Pat mazais puika ķiķina, kad ierauga savu seju "pārveidotu".

Bet diez vai tu tādas biezā slānī publicē.
06.04.2017 19:16 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nikola., tās ir to vecāku problēmas, nevis tavas! Nav teikts, ka visi bērni, kad izaugs, šausmināsies. Jebkurā gadījumā, tev kāda daļa?
06.04.2017 18:29 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
vai nav vienalga, ko kurš dara ar savu bērnu, kamēr tas neapdraud veselību un dzīvību
nē, laikam gan nav vienalga. Bērns, lai cik mazs, ir atsevišķs cilvēks, nevis vecāku privātīpašums ar kuru daru ko gribu. Un ir jārēķinās ar šī mazā cilvēka interesēm, ja ne tagadnes, tad nākotnes skatījumā. Varbūt pēc 20+ gadiem viņš izaugs par sakarīgu cilvēku, kuram var nepatikt, ka viņa nenobriedusī māmiņa pirms 20 gadiem ik pārdienas savā profilā publicēja viņa bildes ar suņu, zaķu, kaķu ausīm. Tās bildes, kas internetā, būs redzamas arī pēc vairākiem gadu desmitiem
06.04.2017 18:26 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
es uzskatu, ka zīdaiņa vecumā tur nav nekāda personība, nekāds viedoklis un nekāds kauns (vai citas emocijas) par mammas instagram bildēm :D tomēr ir kaut kāds laiks, kad māte ar bērniņu ir neatdalāmi, ja mammai tā patīk, lai liek bildes, cik uziet. ja man apniktu skatīties tādu instagram kontu, tad atsekotu, lai arī cik laba draudzene. es visiem saviem draugiem nesekoju, man neinteresē ikdienas selfiji vai nesmukas, vienmuļas bildes, tad nu nevienam neko nesaku, bet spiežu unfollow.
06.04.2017 18:25 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
Neons kura ir taa cosmiete?
06.04.2017 18:18 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Maniem ļoti patīk tās aplikācijas... Pat mazais puika ķiķina, kad ierauga savu seju "pārveidotu". Un vienalga vai tā ir dzīvnieka seja, ragi vai milzīgas acis. Tas vnk ir joks! Varu piekrist tikai tam, ka nav nepieciešams publicēt vienveidīgas bildes lielā daudzumā.
Starp citu, te ir viena cosmiete (piemirsās niks), smuka meitene, bet nu šitos suņuģīmjus bieži publicē, tāpat arī viņai n-tās bildes ar alus kausu rokā... Es saprotu, ka gribās palielīties, bet nu, kad tas ir par biežu, rodas iespaids, ka viņa to tik vien dara, kā tusē, dzer un pēc tam ar suņaģīmi iet uz darbu, kur taisa selfijus...:-D
Bet vispār, te vienā diskusijā sašutumu izraisīja, ka cilvēkam traucē dzīvot salāpīts, dažādas krāsas asfalts pie mājas. Redz, dzīvē ir citas lietas, par kurām vajadzētu uztraukties... Šī tēma jau būtībā daudz neatšķiras. Nu vai nav vienalga, ko kurš dara ar savu bērnu, kamēr tas neapdraud veselību un dzīvību?...
06.04.2017 18:10 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
dr,
Un par snapchat - vismaz smieklīgas bildes sanāk... tieši bez filtriem liekas boring - visi bērni izskatās puslīdz vienādi, dara puslīdz vienu un to pašu.

beibe.marta,
cik trulam jabut sievietes pratam lai kautkadu dumju aplikaciju uzskatitu par berna kroplosanu un vispar par to jebkada veida sausminatos.

Es, piemēram, bildē neko smieklīgu nesaskatu, izķēmotas acis.

Ja jau trula aplikācija, tad kāpēc to izmantot savam bērnam un likt tādas bildes un taisīt selfijalbumus, kā mans bērns izskatītos kā dzīvnieks. Vai normālā ģimenes bildē, kur tikai vienīgi bērnam pielikti radziņi vai kā vemj varavīksnes, jo jāparāda, ka māku izmantot jaunāko fīču?
Vispār pret bildēm man nav nekādu iebildumu, negribu pētīt, tinu tālāk, citreiz priecājos par kādām skaistām bildēm, kur vecāki ar bērniem pavada laiku un var iedvesmoties, cik mīļi un jauki. :)
06.04.2017 17:35 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Man citreiz liekas , ka tādas , kuras tā uztraucas par zīdaiņa tiesībām nez kādām , ir vienkārši skaudīgas , ka citas uzdrīkstas parādīt savu skaisto bērnu un izpelnās ar to uzslavas , tikmēr citas spiestas slēpt savus bērnus , ka tik nenoskauž , ka tik vēl nez ko . Pirmajā gadījumā mātes nospļaujas uz to un vinnētājas ir , kaut kā es neredzu , ka to slaveno blogotāju bērni slimotu un mirtu . Bet kaut kādas pelēkas peles trīc par noskaušanu , pat smieklīgi kaut kā

+1
06.04.2017 16:33 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
bet es rosinu diskusijai par to, ka bērns taču ir individualitāte, kas iespējams negrib būt lindex kids reklāmseja, iet baletā un skolas ludziņā tēlot sniegavīru. Cik daudz vecākiem var uzspiest savas vēlmes un apzināties, kad bērns tiek izmantots kā instruments savu vēlmju/vajadzību sasniegšanai. Piemēram, ja bērns grib gaļu, bet vecāks neļauj, tad sanāk, ka dzīvniekam vecāka acīs ir vairāk tiesību, nekā bērnam, ja bērns negrib spēlēt vijoli, bet tas bija mātes bērnības sapnis, tad kur ir bērna īstā identitāte, kur vecāka uzspiestā.
Ja, var atsekot, bet es te runāju globāli.

Šādi bērni, kas aug pa ūdens straumi, izaug par viduvējībām, bet bērni, kuru mātes ved uz kastingiem, lai kļūtu par lindex kids reklāmseju, kuri spēlē vijoli no bērnības utt. - daļa pamet šo nodarbi, taču iegūst vērtīgu pieredzi (lindex gadījumā-kā būt pārliecinātai kameras priekšā, vijole-kā trenēt savu gribasspēku utt), bet daļa turpina un kļūst par slaveniem cilvēkiem.
Es uzskatu, ka vecākiem ir jālemj bērna vietā, jo bērns ir bērns, vienreiz uznāks niķis, pateiks, ka negrib spēlēt vijoli un uz mūžiem iztērēs savu potenciālu. Man tas nešķiet necik forši. Jebkuri panākumi ir 90% darbs un 10% talants. Ja gribi būt kā tas slavenais hokejists, basketbolists vai dziedātājs, tad dari to no bērnības; ļoti reti gadījumi (un reizēm - nekādi gadījumi, ja par sportu runājam) sāk nodarboties no pavisam spriestspējīga vecuma, kad pavisam droši pats vari saprast, ka tev to vajag un sevi disciplinēt. Domāju, ka daudzi cilvēki, kas sasnieguši panākumus, var pateikt lielu paldies saviem vecākiem un treneriem, kas viņus "mocīja".
06.04.2017 16:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
man gan liekas pretēji , cik stulbai jābūt māmiņai un pašam cilvēkam , lai apzināti padarītu savu un sava bērna bildi par pretīgu un neestētisku ? Rodas iespaids , ka cilvēkiem nav sava prāta un nav vispār izpratnes par to , kas ir acīm baudāms , bet , kas pretīgs . Un attaisnot to ar ākstīšanos , ja tā nav 1 bilde , kad varētu uztvert par ākstīšanos , bet katra otrā tāda , tad ne jau es vai citas ir trulas un nesaprot to , bet gan tavs slimais prāts ir tik ačgārns , kad kropļošanu uztver par kaut ko super krutu . Pēēe
06.04.2017 16:30 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
cik trulam jabut sievietes pratam lai kautkadu dumju aplikaciju uzskatitu par berna kroplosanu un vispar par to jebkada veida sausminatos. cilveki tiesam par tadam lietam doma? nu tiesi tada kontekstaa..lasu un rodas iespaids, ka cilvekam vienkarsi nav dzives. ta ir telefona aplikacija kura radita lai paakstitos, viss un nekas vairak.
06.04.2017 16:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits