Mazi bērni instagram

 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Skumji, ka tik daudz jauno mammu, kas noteikti mīl un ļoti rūpējas par savu bērnu, nespēj saprast, ka bērnam arī ir savas tiesības. Tiesības netikt publicētam sociālos tīklos, tikt izmantotam kā dekoram vai kā vecāku vēlmju izpildītājam (vākt laikus, sekotājus, reklāmas, blogus). Bērnam ir tiesības uz savu viedokli, pateikt, grib vai negrib, lai viņš tiktu fotogrāfēts un bildes izliktu citu apskatei, kas pēc vecāku domām, ir smukas. Un nevajag domāt, ka bērns jau nezina, kas būtu viņam piemērots, neko vispār nesaprot, jo ir bērns, un kāda jēga bērnam kaut ko prasīt. Protams, šai problēmai ir daudz aspekti, bet viens no tiem ir manipulācija ar bērnu savu egoistiski vēlmju izpildei
06.04.2017 08:25 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Un nevajag domāt, ka bērns jau nezina, kas būtu viņam piemērots, neko vispār nesaprot, jo ir bērns, un kāda jēga bērnam kaut ko prasīt.

Nu, ja tas ir zīdainis, viņš nevar nekam dot piekrišanu, tad jau ar viņu vispār neko nevar darīt. Ja tas ir lielāks bērns, kā tu zini, ka mamma nav viņam prasījusi?
.
Man pašai citu bērnu bildes ir vienaldzīgas, tāpēc arī savējā bildes nelieku - jo zinu, ka nevienu tās neinteresētu. Bet es vispār ar bilžu likšanu sociālajos tīklos pēdējā laikā neaizraujos. Ja liktu daudz bilžu, gan jau arī bērns kaut kur figurētu, jo viņš ir daļa no manas dzīves.
.
Man arī šķiet smieklīgas tās bildes, kur bērna seja aizsegta ar roku/smailiju vai aizgriezta galva utt. Vēl saprotams, ja ģimene ir kādā lielā pasākumā (kāzās u.tml.) un tur kāda kopbilde, un viņi bērnu negrib rādīt, bet ārpus kadra arī negrib palikt... bet citādi? Piemēram, nesen redzēju bildi - sēž dīvānā pāris, abi smuki sapucējušies, mammai rokās bēbis, bēbim seja aizklāta ar roku. Nu kāpēc? Var taču ielikt tad bildi, kur abi divatā sēž, ja jau negrib to bērnu rādīt, bail no ļaunās acs, vai kas tur. Sanāk kaut kāda nesmuka, sabojāta bilde. Manuprāt. :-D
06.04.2017 12:21 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Un par snapchat - vismaz smieklīgas bildes sanāk... tieši bez filtriem liekas boring - visi bērni izskatās puslīdz vienādi, dara puslīdz vienu un to pašu.

da labi , smieklīgas ? Es teiktu neglītas piedodiet , bet pilnībā piekrītu Chikitita . Kas skaists vai smieklīgs ir tajā izkropļotā bildē , kuru izlika Chikitita ?
sauksim lietas savos vārdos , es uztveru to par sava bērna izkropļošanu un tikpat daudz tie snapchat stulbumi izkropļo arī pašus pieaugušos . Vēl drausmīgāka mode par tiem duck feisiem . (t)
.
Man patīk tikai tie nstagram bērnu-mammu profili , kur bildes ir profesionālas , bez stulbajiem snapchatiem un citām figņām . Skaties kā žurnālu un priecē acis par skaistām bildēm :)
Un man arī liekas , ka viedokļa prasīšana zīdainim vai mazam bērnam ir wtf . :D
7gadniekam skolas vecuma jau var sākt prasīt , tad bērns jau paliek apzinīgāks savās vēlmēs un izvēlē .
Neiedomajos kā es savai 2 ar pusgadniecei tagad jautāšu , " liksim šo bildīti " ? Viņai taču vienalga !!! ;-)
06.04.2017 12:37 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Smieklīgi ir diskutēt par bērnu bilžu likšanu internetā bez viņu atļaujas, ja reāli vismaz pirmajos dzīves gados vecāki visu izvēlas bērna vietā - kā viņš ģērbsies, ko ēdīs, kādus pasākumus apmeklēs, kādas pasakas klausīsies, dažos gadījumos arī kādu draudzi apmeklēs, vai arī, ka ievēros vegānisku dzīvesveidu and so on.
06.04.2017 13:07 |
 
Reitings 89
Reģ: 12.02.2015
var taču atsekot, paslēpt, ja nevēlas redzēt. kur problēma?
katrs liek soc.tīklos to, ko uzskata par sev patīkamu un citu apskatei vērtu.
06.04.2017 13:09 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Nekas nav pretīm, bet kas pa daudz, tas par skādi.
Entās bildes ar mazajiem no tēmas- bijām āra, bijām ciemos ukji pukji, mani neuzrunā un neinteresē.
06.04.2017 13:11 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
var taču atsekot, paslēpt, ja nevēlas redzēt. kur problēma?
katrs liek soc.tīklos to, ko uzskata par sev patīkamu un citu apskatei vērtu.

tieši tā, ja negrib, tad neskatās un viss :D
06.04.2017 13:13 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Arta, tas jau ir stāsts par to, cik daudz bērnu iesaistīt lēmumu pieņemšanā, ļaut līdzdarboties. Protams, tas ir ļoti diskutabli, un ir dažādas puses no kurām uz situāciju raudzīties, bet es rosinu diskusijai par to, ka bērns taču ir individualitāte, kas iespējams negrib būt lindex kids reklāmseja, iet baletā un skolas ludziņā tēlot sniegavīru. Cik daudz vecākiem var uzspiest savas vēlmes un apzināties, kad bērns tiek izmantots kā instruments savu vēlmju/vajadzību sasniegšanai. Piemēram, ja bērns grib gaļu, bet vecāks neļauj, tad sanāk, ka dzīvniekam vecāka acīs ir vairāk tiesību, nekā bērnam, ja bērns negrib spēlēt vijoli, bet tas bija mātes bērnības sapnis, tad kur ir bērna īstā identitāte, kur vecāka uzspiestā.
Ja, var atsekot, bet es te runāju globāli.
06.04.2017 13:15 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Un mana doma bija daudz dziļāka par patīk, seko vai nepatīk, neseko. Bet ar to kādam mērķim bildes liek. Nav noslēpums, ka ir mātes ar lifestyle tipa profiliem, ar daudz sekojātiem. Kādu mērķu vārdā tas tiek darīts? Ne jau bērna interesēs.
06.04.2017 13:17 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Most tu sameti visu vienā maisā , ir taču milzīga atšķirība starp to , ka māte neļauj ēst gaļu , kas ietekmē bērna veselību un to , ka zīdaiņa un maza bērna vietā izvēlas likt kādas bildes publiskai apskatei , pat , ja arī reklamējot lindex apenes vai māneklīti . Otrajā gadījumā reklāmas dēļ bildes būs estētiski skaistas , jebkuram būtu prieks un lepnums , ka mazā vecumā bijis par modeli . Un , ja arī liek parastas bildes kopā ar bērnu , tad , ja tās ir estētiski skaistas , tad arī tajās nav nekas slikts un apkaunojošs .
Nu cik var atkārtot , ka katrs gadījums ir specifisks un nevar visu mest vienā maisā .
Tāpat par vijoles spēlēšanu , ja bērns izrādīs nepatiku pret to , tad protams , spiest spēlēt vijlo ir nepareizi . Bet , ja bērnam vijoles spēlēšana nav nedz baigais prieks , nedz nepatika , bet īslaicīga interese par to , tad motivēt ar spēlēšanu var un drīkst .
06.04.2017 13:21 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Man citreiz liekas , ka tādas , kuras tā uztraucas par zīdaiņa tiesībām nez kādām , ir vienkārši skaudīgas , ka citas uzdrīkstas parādīt savu skaisto bērnu un izpelnās ar to uzslavas , tikmēr citas spiestas slēpt savus bērnus , ka tik nenoskauž , ka tik vēl nez ko . Pirmajā gadījumā mātes nospļaujas uz to un vinnētājas ir , kaut kā es neredzu , ka to slaveno blogotāju bērni slimotu un mirtu . Bet kaut kādas pelēkas peles trīc par noskaušanu , pat smieklīgi kaut kā :-P
06.04.2017 13:24 |
 
Reitings 1830
Reģ: 02.06.2009
Man netraucē ja ik pa laikam kāds ieliek savu bērna bildi, bet ja dara to regulāri un bildes ir acīm nebaudāmas tad vnk uzspiežu unfollow. Katrs tak dara ko grib, ja man kkas nepatīk tad tā ir tikai un vienīgi mana problēma.. ;-)
06.04.2017 13:27 |
 
Reitings 62
Reģ: 01.04.2017
Chikita ieliktajā bildē tas snapchat filtrs ar sīko ir vienkārši wtffff:-D.oh look mah lil baby is a deer, so cute, i'm the best mama in the world.
nu nafig?Bet vēl vairāk es iesmeju par tām kazām ,kas sev pilnus insta sabāzušas ar tām suņu sejām utt. Prātiņ, nāc mājās!.Aj, bet kas ta man, lai jau dara, ko grib, ja ir stulbas tad ir.:-Dlabot tur neko vairs tāpat nevar.
Par bērnu bildēm sociālajos portālos- nav ne vainas, bet, kas par daudz, tas par skādi.
Man patīk īstas bildes, kuras ir tiešam fotogrāfētas, piemēram kādu pārgājienu laikā, kādā pasākumā, bet vienkārši random bildes katru dienu- re, ku mans bebis ēd pelmeņus, aww mazā pirmais gājiens uz podiņa utt..
bet nē nu, protams, kas tad man pa daļu, katrs jau dara kā uzskata par pareizu, haha:-P
06.04.2017 14:08 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ja pietururos pie tēmas pieteikuma - vairāk saistībā ar bildēm, tad nedomāju, ka bilžu publicēšana ir noteikti kādu egoistisku vecāku mērķu sasniegšana. Jā, protams, profesionālie blogeri analizē, kuras bildes saņem visvairāk skatījumu, like utt., bet pietiekoši lielai daļai "mirstīgo" dalīšanās ar bildēm, īpaši ar tām, kuras viņi asociē ar patīkamām emocijām, ir tāda kā daļa kultūras. Atceros, ka agrāk, ciemojoties pie kāda mājās, foto albumu skatīšanās bija diezgan ierasta laika kavēšana. Tagad (lietojot FB, Instagram, utt) šis process ir pat vienkāršāks, jo tiem, kuriem neinteresē šīs bildes, ir iespēja neskatīties neaizvainojot (kas klātienē, vismaz dažiem cilvēkiem, ir pagrūtāk izdarāms).
Arī piekrītu viedoklim, ka bilžu publicēšana bez piekrišanas (nākamais solis - rakstiskas piekrišanas apstiprināšana pie notāra?) nav tieši tas pats, kas uzspiesti uztura ierobežojumi vai uzspiesta karjeras izvēle.
Tajā pašā laikā, uzskatu, ka šādas diskusijas ir pozitīvas, jo ļauj paskatīties uz "problēmu" no cita skatu punkta. Līdz ar to, nedomāju, ka šī nav aktuāla diskusija.
P.S. Man patīk paskatīties citu bildes, bet pašai gan ir slinkums dokumentēt savus dzīves notikumus, ko, starp citu, esmu dažkārt pat nožēlojusi.
06.04.2017 14:13 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Koa?
Sarunats, prasisim mazam bernam, drikst likt vina foto vai ne. Un nenemsim vera, ka mazs berns vel neizprot celonu un seku sakaribu.
p.s. man netrauce, gluzi otradi, patik redzet kaa aug draudzenu mazie kipari.
06.04.2017 14:14 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Kristaly un tu ar savu bazaru izklausies dikti gudra
06.04.2017 14:16 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
aww mazā pirmais gājiens uz podiņa utt...

Daudziem patīk šis piemers, bet es tiešām nekad, nekad neesmu ko tādu redzējusi publicētu internetā? Tiešām kāds ko tādu ir darījis un/vai redzejis kādu darām?
vnk interesanti..
06.04.2017 14:17 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Llemon
Gluzi manas domas. Un tadu piemeru ir tik daudz dzirdetu tacu realitate nav nacies saskarties.
06.04.2017 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es teiktu, ka vidējais soctīklu lietotājs publicē bērna bildes, jo sociālie tīkli ir domāti galvenokārt tam, lai dalītos ar savu dzīvi. Cik daudz, cik privāti utt tas jau ir paša ziņā. Galējības, manuprāt, ir daudz vienādas bildes ar bērnu katru dienu, vannas bildes, sonogrāfijas bildes utt.
Man atkala cita problēma. Mums ar draudzeņu bariņu ir sava Facebook grupiņa. Un viena no draudzenēm visu laiku tur met savas bildes ar bēbi. Nu vienreiz mums nosūtīja, otreiz, trešo reizi. Bet nu nejau katru nedēļu! Kā vecāki nesaprot, ka viņu bērnu bildes liekas interesantas tikai viņiem pašiem!?!

Baigā jau nu draudzene esi. Grūti saprast, ka mammai bērns šajā momentā ir viss vai gandrīz viss \, kas vispār dzīvē notiek? Esi draudzene - papriecājies, atbalsti. Vai sliktākajā gadījumā paklusē.
Es nesaprotu kāpēc publicēt bērnu bildes uzreiz ir garlaicīgi un neinteresanti, bet entās bildes ar ēdienu utt ir kaut kas ļoti interesants..?
06.04.2017 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Es gan instagram nelietoju, mans komentārs bija vairāk par feisīti.
06.04.2017 14:43 |
 
Reitings 9997
Reģ: 19.11.2014
Viena te spridzina!
Skaudīgas, ka citas izrāda visiem savu bērnu un izpelnās uzslavas.
Tad, nu, gan tu esi viena varen spilgta un stilīga beibe parādot visiem kā izskatās tavs bērns! :-P
06.04.2017 14:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits