Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

"Savs sociālais loks"

 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Aizdomājos par tēmu cik svarīgi vai nesvarīgi ir, lai otra puse ir no "sava sociālā loka".
Gan jau katram būs sava izpratne par šo jēdzienu, bet paskaidrošu, ka vismaz es personīgi ar to saprotu līdzīgu izglītības līmeni, inteliģences, vismaz puslīdz līdzvērtīgus karjeras panākumus (atzīstu, ka šo grūti "izmērīt"), puslīdz līdzīgu ienākumu līmeni. Varbūt šajā sarakstā vēl kaut ko var pievienot, piemēram, tiem kas jaunāki varbūt var pievienot ģimenes "sociālo, labklājības, inteliģences līmeni".
Kā ir jūs pieredzē līdz šim bijis, vai viegli būt nopietni kopā ar personu kas šajos jautājumos ir augstāk vai zemāk "attīstīta"? Nesen runāju ar kolēģi dāmu pēc 30, kura ir šķīrusies juriste un pelna cosmo sapņu algu. Viņa pastāvīgi randiņo ar automehāniķi, kuram vidējā izglītība. Droši vien vīrietis ir gudrs un foršs, ja jau izvēlējusies, bet man reāli liekas, ka viņa varētu viņu perspektīvē ar savu varenību nopresēt, jo šad tad to dara arī ar saviem kolēģiem :D Tēma sāpīga, bet svarīga, esmu gatava kritikai :D Bet labāk jau uzklausītu reālu pieredzi.
04.04.2017 09:03 |
 
Reitings 1677
Reģ: 19.04.2011
Man svarīga līdzīga pasaules uztvere un uzskati par vērtībām. Prestižu augstskolu beigšana un cienījamu amatu iegūšana - tas viss, protams, ir forši, bet tam jābūt komplektā ar pieņemamu rakstura īpašību buķeti. Šajā ziņā varbūt esmu mūsdienām netipiska ideāliste, taču man ir ļoti svarīgi, KĀ cilvēks guvis panākumus un kā tas saskan ar manu vērtību skalu. Dzīvē esmu pārliecinājusies, ka tie, kas darbā mēdz shēmot un uz panākumiem tiekties, agresīvi grūstoties, arī citās jomās nav īpaši uzticami un godīgi. Tāpēc zinu, ka nekad ilgstoši nevarētu dzīvot, piemēram, ar juristu, kas naudu sapelnījis shēmojot un nekritiski izvēloties klientus - pēc principa "nav svarīgi, ko esi sastrādājis, ka tik labi man par darbu samaksā", cilvēku, kas savas visnotaļ labās zināšanas un prātu izmanto bez sirdsapziņas pārmetumiem sabradājot citu cilvēku dzīves, izdevīgā brīdī apmelojot, nododot partnerus, uzņēmējiem, kas nemaksā saviem darbiniekiem pienācīgu atalgojumu, bet dzīvo greznu dzīvesveidu a la "priekšnieka Porsche pie zivju fabrikas" utt. Vārdu sakot, ass, sprigans prāts ir pat ļoti feini, bet savienojumā ar pieņemamām cilvēciskajām kvalitātēm, jo dzīve nav tikai izlasīto grāmatu kalnu pārspriešana un sapelnītās naudas kopīga tērēšana. Ja nebūs cilvēciskas saprašanās un līdzīgu uzskatu par to, kas ir (ne)pieņemami, pieļaujami/amorāli, tad ar laiku pēc divu atšķirīgu uzskatu pasauļu regulārām sadursmēm vairs nešķitīs būtiski, ka partneris prot aizraujoši pastāstīt, kas ir fotopletizmogrāfija vai perfekti zina,ar ko atšķiras ASV bāzēti indeksu fondi no ES bāzētiem fondiem.
12.04.2017 14:00 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Bijušais bija ar zemāku izglītības līmeni (ne tikai papīra ziņā, bet arī reāli), ļoti prasts. Sākumā tam nepievērsu uzmanību, bet vēlāk ļoti traucēja, jo es nevarēju padalīties ar kaut ko jaunu un, manuprāt, foršu, ko esmu uzzinājusi, jo viņš vienkārši nesaprata. Nevarēju izteikties pilnībā, jo bija jādomā, lai nepasaku kādu sarežģītāku vārdu un nesapratīs un atkal teiks, lai negudrojos.
Fuuu, prieks, ka tas posms ir beidzies.
Ar vīru esam samērā līdzīgā līmenī, bet laikam tomēr viņš ir zinošāks un plašāks loks. Es savukārt pārzinu labāk dažas jomas, kurās viņš vispār neorientējas.
Tā kā esmu pieredzējusi abus variantus, varu teikt, ka šis līmenis man ir ļoti svarīgs!
11.04.2017 07:00 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Līdzīgas intereses ir baigi laba lieta! Nu vai arī kādam jābūt tādam, kam patīk viss, un kas var ātri iedegties par motosportu / politiku / Jeseņinu / ābeļu stādiem un kaut kādā mērā pielāgoties tam otram.
.
Algu ziņā... Baigi sarežģīts jautājums. Radiniecei tikko pajuka attiecības, jo otra puse nevarēja sagremot, ka viņa stipri vairāk pelna. Lai cik dzimumnevienlīdzīgi tas nebūtu, vīrietis, kas stipri vairāk pelna, parasti ir psiholoģiski komfortablāka situācija.
11.04.2017 05:44 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Neuzskatu, ka vīram un sievai jābūt vienādai vai līdzīgai profesijai, bet, manuprāt, līdzīgām interesēm gan jābūt. Zinu gan pārus, kuriem tā nav, bet es personīgi nespētu caurām dienām apspriest, cik garšīga sanākusi pica, kā kaimiņu bērns trokšņo, kādas tapetes pirkt u.tml. Man ir svarīgi, lai ar cilvēku esam "uz viena viļņa", piemēram, nekad nesatiktos ar reliģiozu, nezinātnisku cilvēku, Republikāņu partijas atbalstītāju, klubu tusētāju un tā. Ja interesēm nav nekādas nozīmes, gribas jautāt- par ko jūs runājat?
11.04.2017 00:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es neuzskatu, ka visi grāmatveži ir interesanti un forši, bet visi dārznieki - garlaicīgi un neinteresanti, pirmkārt, tie ir tikai piemēri, otrkārt, manu piemēru prototipi, piemēram, ir man personīgi zināmi cilvēki, ar to konkrēto dārznieku man nav pilnīgi nevienas kopīgas intereses un viņš man šķiet garlaicīgākais cilvēks uz planētas. Iepriekš pēdējo reizi 30min klausījos monologu par to, kā viņa meita krāso mandalas. (t)
Piemēram, pazīstu vienu galdnieku, ar kuru man vienmēr ir par ko parunāt, lai gan mēbeles mani vispār neinteresē, man ir mājdzīvnieki un es pērku lētas mēbeles, kuras nav žēl izmest. Mēs runājam par citām tēmām. Pazīstu vienu šoferi, ar kuru esmu apspriedusi tik daudz klasiķu darbus, kā ne ar vienu citu cilvēku.
11.04.2017 00:17 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Nu te jau kā parasti aiziet pārspīlējumos:-D A kāpēc automātiski tiek pieņemts, ka dārznieks ne par ko citu neinteresējas kā tikai par ābeļu stādiem un puķēm, bet grāmatvedis ar vidējo uzreiz ir vispusīgi attīstīta, interesanta personība :-D Nu tikpat labi var teikt, ka grāmatvedis, kas runā tikai par debetiem un kredītiem arī pārējai sabiedrībai, kas nav ar finansēm saistīti, ir garlaicības kalngals:-P Apmēram sanāk tā - ja mani kāda konkrēta tēma interesē, tad šis cilvēks ir vērtīgs un interesants, bet, ja mani neinteresē, tad viņa zināšanas ir pielīdzināms apkopēja līmenim:-D Neko par konkrēto tēmu nezinu, neinteresē, bet viedoklis ir un noteikti kategorisks un noniecinošs. Labi, tas dārznieks tikai piemērs, tur var būt jebkura profesija. Bet dzīvē lielos vilcienos tā nav, cilvēki kopdzīvi neveido par pamatu ņemot tikai profesionālo izglītību, ir taču simts un viens cits faktors. Paņemsim par piemēru kādus sabiedrībā zināmākus pārus - domājat māksliniece Indra Sproģe daudz prot runāt par ķirurģiju, labākajām ārstniecības metodēm, kaut precējusies ar Zaržecki:-D Vai aktieris Juris Bartkevičs saprot biznesu tādā līmenī ka Rubesa, vai Gundega Skudriņa perfekti orientējas mežniecībā, jo viņas ir Latvijā viens no lielākajiem mežu īpašniekiem:-D
07.04.2017 12:42 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ābeļu stādi mani arī neiteresē. Bet te jau vairāk tā doma, ka, ja cilvēks ir dārznieks, kura darbs ir saistīts ar abeļu stādiem, un viņam ir dārznieka izglītība un dārzniecība ir sirdsdarbs, tas neizslēdz, ka viņu interesē arī teātris, kulinārija, centrālāzijas tautu militārā vēsture un seriāls "Ugunsgrēks".
07.04.2017 03:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Parasti cilvēkiem arī ir no profesijas atšķirīgas intereses, bet nu es netaisos tēlot māti Terēzu vai baigi vispusīgi attīstītu cilvēku, interesējoties par ābeļu stādiem, ja tie mani TIEŠĀM neinteresē.
07.04.2017 01:31 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Protams, tāpēc ar cilvēkiem jāiepazīstas, nevis jāvērtē tikai pēc iegūtā grāda! :)
06.04.2017 22:06 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Lai arī man pašai darbs un izglītība ir ļoti svarīgi, man īsti nekad nav bijis pa ceļam ar karjeristiem.
06.04.2017 21:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
TalisQualis, :D :D :D
+++
06.04.2017 20:02 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
cilvēkiem parasti intereses ir daudz plašākas par vienu apgūto profesiju.. just saying :)
06.04.2017 11:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piekritīšu, man arī ar kādu ar vidējo izglītību, bet aktīvu sportistu, ir tik daudz kopīgu tematu, kādi nebūtu ar ķīmiķi, piemēram, jo tiešām no tā neko īsti nesaprotu.
06.04.2017 00:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Apple_pie, nu katrā darbā jau ir kaut kas jāzina un jādomā līdzi, apkopējai arī jāzina, kādas virsmas ar kādu ķīmiju drīkst vai nedrīkst tīrīt.
Šīs diskusijas kontekstā domāju, ka daudz svarīgākas ir kopīgas intereses. Man ar grāmatvedi ar vidējo profesionālo izglītību ir daudz vairāk kopīgu interešu un sarunu tematu nekā ar to man pazīstamo finanšu maģistru, kurš reāli strādā par dārznieku, jo dārzs reiz ir pēdējā lieta, kas mani interesē. Man liekas, ka es govi izslaukšu kvalitatīvāk nekā izravēšu burkānus, atvainojos par lauķismu. Pa to arī stāsts - svarīgas ir intereses.
06.04.2017 00:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Dārzniekiem ir ļoti jauka profesija! Es nevarētu tā, neko nesajēdzu, lai dārzs būtu smuks! :D Man tā liekas liela atbildība, prasa arī zināšanas!
05.04.2017 23:56 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es gan zinu vairākus cilvēkus, kuri ir ieguvuši augstāko izglītību, pat salīdzinoši normālās augstskolās (piem. LU vai BA, nevis BKI), bet strādā par traktoristiem, koku stādītājiem, dārzniekiem, dārzeņu šķirotājiem noliktavās utt., iemesls vienkāršs - tika budžetā, studēt patīk, patīk uzzināt visu ko jaunu, bet nepatīk iespringt uz biroja darbiem, nepatīk tā atbildība. Paši saka, ka jūtas forši darbā, kur nekas nav jādomā, ir egļu stādi, ir lāpsta un 5ha zemes, uz priekšu! :-D
05.04.2017 23:55 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Protams,ka ir vieglāk, manuprāt, ja ir kopīgi mērķi, plānošanas nākotnes, intereses, hobiji utml., bet ne visi cilvēki ir vienādi.
Manā draugu lokā gan es meklēju cilvēkus, kas mani saista, ir ko kopā darīt, gan ir kopīgas intereses. Protams tā ir vieglāk.
Taču, patīk arī visāda veida domājošie cilvēki, kā saka pretpoli mēdz pievilkties, ne jau aizejot galejībās,protams.
05.04.2017 19:08 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Ja cilvēkam dzīvē ir mērķi un viņš uz tiem acīmredzami iet, pilnveidojas un tiecas vienmēr attīstīties, viņš jau ir manā sociālajā lokā. Man nekas nebūs pretī satikties ar kādu, kurš strādā būvlaukumā, ja vien viņš to neuztver kā pašsaprotamu mūža darbu un mājās pēc tā darba nesūc aliņu, skatoties nasha rasha. Bet ir ļoti ļoti svarīga cilvēka vēlme, degsme tikt augstāk.
Mani piesaista tie, kuri tiecas uz augšu, un nekad nav par vēlu to sākt. Un vienmēr ir jāsāk no apakšas, un kāds laiks tur arī jāpavada, lai kaut kur tiktu augstāk. Bet tādi cilvēki, kā mana pieredze rāda, arī nekad neapgrozās dīkdieņu sabiedrībā.
05.04.2017 12:50 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Bet okei, visādi cilvēki ir, bet es gan nebiju satikusi tos, kuriem ir maģistra grāds, respektīvi ir pieticis ambīcijas un apņemšanās pabeigt 6 gadus ilgu "projektu" un pēc tam strādā par minimālo. Parasti tomēr ja ir šādas ambīcijas, tad viņas nepazūd pēc studiju absolvēšanas.
05.04.2017 12:44 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Beibe.Marta - nu tavs aprakstītais gadījums protams, ir diezgan traks, bet katram var atrast ko pozitīvu. Piemēram, tavā gadījumā tam čalim bija vismaz jauda pabeigt iesākto, tie tomēr ir gadi nevis mēneši. Tas būtu minimālākais ko varētu izsecināt par tiem, kas pabeiguši studijas. Protams, ar nosacījumu, ka viņš nemaksāja kādam kas izdara visus darbus viņa vietā :D
05.04.2017 12:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits