"Savs sociālais loks"

 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Aizdomājos par tēmu cik svarīgi vai nesvarīgi ir, lai otra puse ir no "sava sociālā loka".
Gan jau katram būs sava izpratne par šo jēdzienu, bet paskaidrošu, ka vismaz es personīgi ar to saprotu līdzīgu izglītības līmeni, inteliģences, vismaz puslīdz līdzvērtīgus karjeras panākumus (atzīstu, ka šo grūti "izmērīt"), puslīdz līdzīgu ienākumu līmeni. Varbūt šajā sarakstā vēl kaut ko var pievienot, piemēram, tiem kas jaunāki varbūt var pievienot ģimenes "sociālo, labklājības, inteliģences līmeni".
Kā ir jūs pieredzē līdz šim bijis, vai viegli būt nopietni kopā ar personu kas šajos jautājumos ir augstāk vai zemāk "attīstīta"? Nesen runāju ar kolēģi dāmu pēc 30, kura ir šķīrusies juriste un pelna cosmo sapņu algu. Viņa pastāvīgi randiņo ar automehāniķi, kuram vidējā izglītība. Droši vien vīrietis ir gudrs un foršs, ja jau izvēlējusies, bet man reāli liekas, ka viņa varētu viņu perspektīvē ar savu varenību nopresēt, jo šad tad to dara arī ar saviem kolēģiem :D Tēma sāpīga, bet svarīga, esmu gatava kritikai :D Bet labāk jau uzklausītu reālu pieredzi.
04.04.2017 09:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Protams, var būt mehāniķis, kur katra vārda galā b** un pudele katru vakaru pie sāniem, bet tādi mani neuzrunās vienkārši, because ... nevis tāpēc, ka viņš ir mehāniķis vai celtnieks, vai noliktavas pārzinis.
04.04.2017 14:54 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Nešaubos, ka automehāniķi ir vajadzīgi, bet ar tādu nesatiktos. Ne man būtu interesanti ar to mehāniķi, ne viņam ar mani.
Jā, man ir svarīgi, lai vīrietim ir izcila izglītība, lai ir zinātniski orientēts cilvēks, lai nav māņticīgs, reliģiozs, lai ir ar labām manierēm, pieklājīgs. Orientēšanās pasaulē notiekošajā, interese par politiku ir obligāta.
04.04.2017 15:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es ceru, ka neviens automehāniķis šo nelasa, ka viņi nav pieklājīgi, kā arī neinteresējas par notiekošo pasaulē. (t)
04.04.2017 15:07 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Mans jautājums būs vienkāršots, atvaino, bet vnk ziņkāre - vai tad vīrieši ar vidējo izglītību tev nepievērš uzmanību? Un nekad nav bijusi dilema vai tādam atbildēt ar abpusējību?

Kur jūs atrodat vīriešus ar vidējo izglītību? Es nemaz nevienu vīrieti ar vidējo nepazīstu. Ja kādam arī ir tā vidējā, tad vidējā profesionālā un tas jau ir citādāk kā plika vidējā, jo ir kāda profesija, kurā arī darbojās..
04.04.2017 15:22 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Caloo, ja vīrietis dalās ar savām finansēm zināmā mērā, tā jau ir vai nav tevis minētā sēdēšana uz kakla? Tu minēji kas tev pašam šķiet svarīgi, bet vai tev ir pieredze, ka ir šīs te atšķirības tādas puslīdz ievērojamas un ietekmējošas? Vai nekad tā nav gadījies?
Es nesen iepazinos ar automehāniķi sakarīgu. Iepazinos nevis servisā atstājot mašīnu, bet tā, ka ir iespēja pakomunicēt. Bez kaut kādiem nolūkiem randiņot, parastā tusiņā. Viņš ne tikai ir praktiķis, bet iet arī uz Uģa Kuģa lekcijām :D :D Pati neapmeklēju tamlīdzīgus seminārus, bet man patīk, ka rosās, kaut ko jaunu grib uzzināt kā arī Kuģa kungu nezinu tik labi lai pateiktu, ka gvelž muļķības. Nu foršs un daudzpusīgs puisis :)
Man vairāk šķiet negatīvi nevis, ka juristei būs garlaicīgi (jo es pieņemu, ka pozitīvā gadījumā viņš ir vispusīga personība), bet tieši automehāniķim pēc kāda laika piebesīs pārgudrā kundze, kurai argumenti nekad neaptrūksies :D
Un nē, ne tikai kompleksaini vīrieši varētu justies šādā gadījumā neērti.
04.04.2017 15:23 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Izlasīju diskusiju, mjā, man arī šķiet, ka automehāniķi nav kaut kāda zemākā šķira un "juriste+automehāniķe" man liekas iespējama kombinācija. To, ko jurists runās par savām juridiskajām tēmām, nesapratīs ķīmiķis, tad kāda starpība - ķīmiķis, automehāniķis vai agronoms, viņš tāpat nesapratīs juridiskās problēmas. Tāpēc pāros ir arī citas tēmas, ne tikai par saviem profesionāliem jautājumiem.
Es ceru, ka neviens automehāniķis šo nelasa, ka viņi nav pieklājīgi, kā arī neinteresējas par notiekošo pasaulē.
04.04.2017 15:29 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Ja eksistē automehāniķi, kuri spēs uzturēt sarunu ar cilvēku, kuram ir piecas augstākās izglītības, nu tad karogu rokā un uz priekšu. Mana pieredze rāda, ka automehāniķiem tomēr ir citas intereses. Tas nav pareizi vai nepareizi, tā vienkārši ir.
04.04.2017 15:39 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
paulalala
Caloo, ja vīrietis dalās ar savām finansēm zināmā mērā, tā jau ir vai nav tevis minētā sēdēšana uz kakla? Tu minēji kas tev pašam šķiet svarīgi, bet vai tev ir pieredze, ka ir šīs te atšķirības tādas puslīdz ievērojamas un ietekmējošas? Vai nekad tā nav gadījies?

Man ir pieredze ar sievieti, kura dzīvojot kopā ar mani pusgada laikā pēc kopdzīves uzsākšanas ne reizi veikalā savu maku neizvilka. Tas nav naudas, bet attieksmes jautājums.
Es esmu uzaudzis nabadzīgos apstākļos un man nepatīk cilvēki, kas uz otru skatās no augšas tikai tāpēc, ka viņiem ir vairāk naudas. Tas ir tāds - Tu vari izraut cilvēku no nabadzības, bet nevari izraut nabadzību no viņa variants.
Man vairāk šķiet negatīvi nevis, ka juristei būs garlaicīgi (jo es pieņemu, ka pozitīvā gadījumā viņš ir vispusīga personība), bet tieši automehāniķim pēc kāda laika piebesīs pārgudrā kundze, kurai argumenti nekad neaptrūksies
Un nē, ne tikai kompleksaini vīrieši varētu justies šādā gadījumā neērti.

Intelektu nevajag jaukt kopā ar naudas pelnīšanas veidu, vai vispārējo stāvokli sabiedrībā vai vienkārši to, cik labs ir otrs cilvēks. Man piem. nebūs pa ceļam ar cilvēku, kurš var būt ar augstu intelektu, bet gatavs iet pāri līķiem naudas dēļ un tāpēc ir miljonārs.
04.04.2017 16:04 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Skaidrs, attieksmes jautājums jā.. Kā nekā tomēr briedums ir saistīts arī ar spēju neatkarīgi pastāvēt.
Un kurš grib būt kopā ar bērnu ja pats tāds neesi?
Jautāju, jo vēl jau ir pataloģiski skopi vīrieši, kuri bez maz jūtas aizskarti atverot savu maciņu.
Nē, nu nav daudz tādu, bet mūsu sabiedrībā pastāv.
Intelektu tiešā veidā nevar izmērīt ar grādiem un naudas daudzumu. Korelācija ir, bet varbūt nav "statistiski nozīmīga", tā teikt.
04.04.2017 16:15 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Priekš manis - ja cilvēks ir mehāniķis, tas neizsēdz iespēju, ka viņš ir vispusēji izglītots un gudrs, bet, ja viņš staigā uz Kuģa lekcijām, tas gan to izslēdz :-D Katram podiņam savs vāciņš.
04.04.2017 16:24 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Un kurš grib būt kopā ar bērnu ja pats tāds neesi?

Tas tomēr cilvēks kopumā, ne tikai finanses, bet vecums, spēja uzņemties atbildību, sadzīve mājās u.c. Īstie bērni ir tie, kas kopā tomēr jāaudzina, neatkarīgi no tā, kāds pats esi. Tas nekur nepazūd. Nedomājot tik radikālā un tiešā nozīmē, ka prātā bērni audzina bērnus.
04.04.2017 16:28 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
ZomZom, jā, protams, piekrītu, šis ir tikai viens aspekts, bet nav pats nesvarīgākais, vismaz manā skatījumā.
04.04.2017 16:29 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Ja konkrēti par tēmu, tad lielāka iespēja satikties tiem no tā ''līdzīgā sociālā loka'', man vismaz tā liekas. Jo ikdiena katram ir uz kaut ko balstīta, kur, piemēram, kosmetoloģei nebūs tā iespēja satikt tik bieži un vienkārši ziedu audzētāju vai agronomu. Tas par tādām ļoti atšķirīgām profesijām, ja runājam.
04.04.2017 16:40 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
paulalala
Skaidrs, attieksmes jautājums jā..

Tu zini bērnus, kuri līp apkārt bagātajiem vienaudžiem, jo draudzēties ar viņiem ir tipa izdevīgi utt.? Ir cilvēki, kas gatavi savu dzīvi balstīt uz līdzvērtīgiem principiem. Man tas nekad nav licies pieņemami.
Kā nekā tomēr briedums ir saistīts arī ar spēju neatkarīgi pastāvēt.

Nuu, arī cilvēks, kurš nav vēl patstāvīgs, var būt nobriedis. Viss ir galvā... :)
04.04.2017 16:47 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Nobriedis, bet nav patstāvīgs? nezinu tādus, varbūt tādi ir. Man liekas, ka briedums ir arī saistīts ar spēju par sevi parūpēties.
Es 20 gadīgu, mērķtiecīgu studenti, piemēram, par nobriedušu neuzskatītu tikai tāpēc, ka atbilstoši savam vecumam ir tīri saprātīga.
Es domāju "bērnus" nevis gados jaunos. Tie ir pēc pases datiem skatoties pieauguši cilvēki, kas paši nevar pastāvēt, bet vislaik izvēlas stiprāku personu no kuras būt atkarīgam.
04.04.2017 16:55 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nobriedis, bet nav patstāvīgs? nezinu tādus, varbūt tādi ir.

Ir ir, gan jau vēl satiksi kādu. :D
04.04.2017 17:07 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Prāta briedums un patstāvība ir nodalāmi jēdzieni, manuprāt. Tas tāpat kā gados pieaudzis var būt patstāvīgs, bet briedums (nepatīk tas vārds :D) 1%.
04.04.2017 17:09 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Labs automehāniķis arī pietiekoši labi pelna. Turklāt kādu gan viņam vēl augstāko vajag. Ja nu vienīgi kaut ko sevis dēļ pieķert. :-)
Pietam pabeigt augstāko nav liela māksla atsevišķās nozarēs,tāpat var galvā vējš svilpot.
04.04.2017 17:25 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Daliet kas jums dalāms, manā skatījumā tas ir viens no aspektiem :D nezinu tikai kur es biju rakstījusi, ka pēc vienas raksturojošas iezīmes var izdarīt tādu vai šitādu secinājumu :D
Kaut kas viens manā skatījumā ir mājsaimniece kas nekad nav strādājusi un kkas cits ir ja sieviete, ģimenes apstākļu dēļ, pēc patstāvīgas dzīves perioda, piemēram, izvēlas ilgāku periodu pievērsties bērnu audzināšanai. tas ir tikai viens no piemēriem, protams.
04.04.2017 17:27 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
manuprāt, ilgtermiņa kopābūšanai tas tomēr ir svarīgi. vajag kaut kādu vienu ilūziju abiem par dzīves kvalitāti, kādām ir jābūt mājām, kādai jābūt izklaidei, kā augs bērni - nu kaut vai ideju līmenī, lai vēlāk nebūtu stulbu konfliktu par it kā neko.
un ir jau daudz piemēru, kur cilvēki laimīgi un saticīgi dzīvo kopā, kaut vai nāk no dažādām pasaulēm, bet uz visa fona tie ir izņēmumi, tāpēc jau tas šķiet neierasti un interesanti.
04.04.2017 18:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits