Kuriozi

 
Reitings 362
Reģ: 06.03.2016
Sveikas!
Lai būtu jautrāks šis pirmdienas vakars, aizdomājos par dažiem kurioziem, ar kuriem nācās saskarties. Varbūt jums ir prātā palicis kāds atgadījums, vai izlasītais, kur krievu tautības cilvēks (visu cieņu šīs tautības pārstāvjiem), kurš centās runāt latviešu valodā, ir pateicis kaut ko nepareizi, vai pat galīgi nesaprotami? :-)
Es vienreiz, meklējot darbu darba sludinājumos, uzdūros tādam tekstam - meklējam pārdevēju tirgū, pie ogiem un dārziem.:-D
Un tad vēl, man vienmēr nākas pasmaidīt, kad izdzirdu vārdu dvieliņas ( domāts dvielīši)
Padalamies!
Lai smaidīgs vakars! (l)
03.04.2017 21:41 |
 
Reitings 786
Reģ: 18.05.2014
Nupat medijos bija izlikta bilde no kādas ēdnīcas piedāvājuma. Mangaļi ūdens pudelei klāt stāvēja zīmīte "Mangāls, 0,60€" :-D
03.04.2017 22:38 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vai tad šī tēma tikai par valodas kurioziem?...
Viens mans paziņa gribēja sūtīt paciņu un Daugavpili. Ar markeri lieliem burtiem uz kastes glītā rokrakstā uzrakstīja "Daugaupils". Es paķiķināju un norādīju, ka ir kļūda. Paziņa samirkšķināja acis un pārvilka pāri izlabodams uz "Davgavpils"...:-D
03.04.2017 22:37 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Vienā Rīgas rajonā, vienā mājā, vienā stāvā sētnieks bija pielīmējis šādu zīmīti:

Godīgi un atklāti sētnieki strādā Rīgā!:-D
03.04.2017 22:31 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Mans mīļākais kuriozs, kas saistīts ar valodām ir kad puisis, kas nesen bija sācis mācīties franču valodu pusdienu pārtraukumā gribēja jautāt pasniedzējam, vai viņš ir izsalcis (Vous avez faim?), bet pajautāja vai viņš ir sieviete (Vous êtes femme?). Tie, kas saprot franču valodu, sapratīs arī kā radās šis pārpratums. :)
03.04.2017 22:29 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Man darbā ir divas konditores kuras ir krievu tautības. Kad viņas runā, tad nevar īsti saklausīt neko nepareizu, bet kad raksta, tad sanāk kuriozi. Piemēram šodien kārtējo reizi saņemot inventarizācijas sarakstu sasmējos par - āveņi (avenes). Nekad viņām neko neiedomājos teikt, jo viņas ir vienas no retajām krievu tautības kolēģēm, kuras cenšas runāt un rakstīt latviski. Ir tādas, kuras strādājot latviešu kolektīvā jau vairākus gadus, neuzskata par vajadzīgu kaut vārdu pateikt latviski.
03.04.2017 22:13 |
 
Reitings 5637
Reģ: 06.11.2013
Es vienreiz, meklējot darbu darba sludinājumos, uzdūros tādam tekstam - meklējam pārdevēju tirgū, pie ogiem un dārziem.

Apsveicu ar jaunas darba vietas iegūšanu! :)
03.04.2017 21:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)