Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā nebaidīties

 
Reitings 50
Reģ: 27.12.2016
Šogad beidzu 12.klasi un plānoju tālāk studēt universitātē latviešu filoloģiju un pēc tam maģistru ar skolotājas specialitāti. Bet nevaru tikt pāri savām bailēm, kā viss būs, vai spēšu tur tikt viena pati galā, vai vispār dabūšu naudu, lai to visu apmaksātu, jo ģimenei nav tādas naudas, vai tikšu budžetā, ja angļu valodas eksāmenā būs apmēram kādi 60-70%. Tas viss tik ļoti nomāc... Studēšu DU. Padalieties, kuras meitenes tur ir studējušas, kā viss ir, kā kopmītnes, cik viegli tikt budžetā? Lai cik stulbi tas neizklausītos, bet bail, ka nespēšu tikt galā ar ikdienas rūpēm, ar kopmītņu maksu, ka apmaldīšos, jo Daugavpilī esmu reti, nezinu ne transportu kustības grafikus, ne to, kur kas atrodas. Vēl māte ir neapmierināta, negrib, lai es studēju un aizeju no mājām, sakot, ka es tur nemaz netikšu galā, ka jau pēc mēneša aiziešu no universitātes.
.
Un vēl, ja ir liela iespēja, ka dabūšu Vītolu stipendiju, tad problēmas sagādā izdevumu pirmajam mēnesim jeb 90 eiro maksa pirmajā mēnesī par kojām+ izdevumi pārtikai, higiēnas precēm utt. Vienkārši nezinu, vai izdosies dabūt tos vismaz 200 eiro, jo dzīvoju laukos un ar darbu vasarā te ir sarežģīti, bet citu līdzekļu nav.
.
Lūdzu, nomieriniet mani, saprotu, ka bieži stresoju pārāl daudz, bet nevaru citādi, ir tik ļoti bail. :'-( Un vēl, vai ir vērts braukt uz atvērto durvju dienām universitātē? Daudz ko pazaudēšu, ja neaizbraukšu?
01.04.2017 13:24 |
 
Reitings 623
Reģ: 16.10.2013
uz "atvērtajām durvīm" noteikti aizbrauc!!!
200e,patiesībā nav nemaz tik daudz!;-) Nemeklē darbu laukos,bet brauc uz Daugavpili! Pastrādā kādā Čili picā,ja nevari atrast ko sev interesējošu. Pie reizes arī pagūsi iepazīt pilsētu un iemantosi paziņas ;-)
Mērķi nevar sasniegt tikai tad,ja šī mērķa nav! Ej un dari,nebaidies!
01.04.2017 13:40 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10497
Reģ: 29.01.2009
Ir vērts braukt uz atvērto durvju dienām, lai sajustu, vai tas ir tas, ko Tu vēlies - vai redzi sevi DU un pašā pilsētā uz pāris gadiem.
Ir dzirdēts, ka viegli tikt budžetā.
Ja Tevi baida finansējuma nepietiekamība, tad izlaid gadu vai divus, padzīvo pie vecākiem un strādā, veicot intensīvus iekrājumus.
01.04.2017 13:40 |
 
Reitings 1821
Reģ: 13.02.2010
Par iespējām tikt budžetā DU neesmu informēta, toties zinu, ka Rīgā baltos budžeta vietu pārpārēm. Saprotu, ka galvaspilsēta droši vien šķiet vēl krietni biedējošāka par Dinaburgu, bet es noteikti apsvērtu arī šādu iespēju. HZF ir forši, zinoši pasniedzēji un patīkama aura (gaumes un izjūtu jautājums). Turklāt nav noslēpums, ka Rīgā kontaktu loka izveidei tomēr rodas plašākas iespējas.
.
Ja Tu domā pirmajā studiju gadā strādāt, meklē darbu jau vasarā un ievācies kojās augustā. Būs lielāka drošības sajūta.
01.04.2017 13:49 |
 
Reitings 53
Reģ: 30.10.2016
Šogad beidzu 12.klasi un plānoju tālāk studēt universitātē latviešu filoloģiju un pēc tam maģistru ar skolotājas specialitāti.

Mani vairāk uztrauktu darba iespējas, absolvējot universitāti.
01.04.2017 13:52 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Nezinu kā ir šobrīd, bet dažus gadus atpakaļ reģionu augstskolās filoloģija ir droši bijusi tā, kuras budžeta grupas vietas iegūšanai pieticis arī ar vidējiem eksāmenu rezultātiem. Tā ka izredzes droši vien ir lielas. Par apmaldīšanos gan sasmējos... Šajās dienās ar tiešsaistes navigāciju telefonā grūti apmaldīties/neatrast vietas pat tad, ja pirmo reizi esi izsēdināts kaut kur Londonā.
Man arī bija situācija, ka studiju laikos vecāki neko neapmaksāja, tā ka vienīgā iespēja to pāris vasaras mēnešu laikā iegūt deviņiem mēnešiem nepieciešamo naudu bija darbs ārzemēs. Bet varbūt tu jau esi meistare kādā jomā un vari pelnīt daudz vairāk par minimālo tepat pa vasaru.
01.04.2017 13:53 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Arī slikta pieredze ir pieredze un jebkura pieredze ir jēdzīga. :) Un patiesībā slikta pieredze nav nemaz slikta pieredze, jo sliktu pieredzi nepiedzīvo tikai tie, kuri neko nekad nepieredz, nekad neko nedara, nekad nekur neiet, nekad nekur sevi neizaicina, nekad neko paši sev nevēlas, bet ir mierā ar to, ko pasviež citi no saviem pārpalikumiem. ;)
01.04.2017 14:03 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
DU tikt budžetā ir ļoti viegli, par to vispār vari nesatraukties ;)
Ļoti patika DY ideja braukt jau vasarā, pastrādāt un pierast pie vides.
Lielākā daļa mēs esam braukuši uz citu pilsētu studēt, visbiežāk tā ir bijusi Rīga, bet tāpat sveša vieta un tā :)
01.04.2017 14:05 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Ideja laba, bet vai Latgales pilsētā izdosies tik viegli atrast vasaras darbu... Vismaz priekš manis atrast nekvalificētu darbu ir milzīgs stress un liela vilšanās. Es labāk veltu minūti piezvanot aģentūrai un man jau tūlīt ir darbs, dzīvesvieta, atliek tikai nopirkt lidmašīnas biļeti. Bet katram jau savs stresa un optimisma līmenis
01.04.2017 14:20 |
 
Reitings 242
Reģ: 15.03.2017
Ja nauda ir problēma tad mācies Rīgā un budžeta varianti arī ir tikai noskaidro kur un kādi varbūt programma nebūs 100 ko Tu iztēlejies, bet dzīvē tā ar visu būs un bakalaurs paliek bakalaurs...
Ir cilvēki, kas tā vietā, lai stresotu vai apgrūtinātu ģimeni strādā un mācās. Cik esmu prasijis par Dpili un citām ārpus Rīgas augstskolām, izņemot Jelgavu, neesmu dzirdējis, ka tur var naudu nopelnīt...
Ceļš arī ir ļoti dārgs...
Lai cik dārgi vai neiespējami nešķistu Rīgā mācīties, ja pelnīsi kaut vai pāris simtus mēnesī tad gada kopumā pietiks lai nosegtu dzīvošanu...
Sākums nav nekāds spīdošais un šis ceļš noteikti ir grūtāks kā slinkot ārpus Rīgas, bet nesaki, ka tev nav iespējas.
Izdarīt var visu... Var arī pilnu slodzi strādāt un mācīties neklātienē...
Iespējas ir vienmēr, bet gribēšana gan nav...
Es pats strādāju par skolotāju un galvenais darbā ir pārliecība, ass prāts, mentāla izturība un spēja tikt galā ar nestandarta situācijām. Skolotājs pirmkārt ir psihologs un tikai pēc tam nozarē zinošs cilvēks...
01.04.2017 15:29 |
 
Reitings 1884
Reģ: 08.07.2013
Vienkārši nezinu, vai izdosies dabūt tos vismaz 200 eiro, jo dzīvoju laukos un ar darbu vasarā te ir sarežģīti, bet citu līdzekļu nav.

Laukos taču vasarās visur vajag strādniekus - zemeņu, aveņu, melleņu u.c. augļu/dārzeņu audzētavās, kūdras purvos, daudziem privāti vajag palīdzību ravēšanā, dārza iekopšanā, kā arī visur uzpērk ogas un sēnes, tā taču lielākā daļa ārpus Rīgas vasarās piepelnās. Es personīgi vasarās esmu darījusi visu no šī saraksta un diezgan labi nopelnījusi.
01.04.2017 15:39 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Riske labak un teme uz Rigu. Jo pirmkart darba iespejas studentiem lai nekavetu lekcija sir daudz, daudz plasakas. Bus kojas viss ok. Tu tur tada nebusi vieniga. Kam tev D-pili? Un soreizmammau neklausi, macies, riske , brauc, megini! Mammai venkarsi iespejams tuksas ligzdas sindroms. Soliun brauc vismaz pirmo lauku ciemos biezak. Tak kaut celanaudu vecaki cerams iedot vares?
01.04.2017 16:07 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Pats galvenais nepadodies un nevienā kritizētājā neklausies.
Mana mamma nāk no dziļiem laukiem, neskatoties uz to, ka pati doma tad bija nereāla( ņemot vērā apkārtējo sabiedrību un dzīves apstākļus), aizbrauca uz pilsētu un iestājās universitātē, vēl pie tam ar 3.reizi (gadu).
Ja būtu padevusies, klausījusies citos, domāju, ka vìņas dzīve pilnīgi savādāk izvērstos.
Tev viss sanāks, galvenais mēğini, kaut vai bezgalīgi!;-)
01.04.2017 19:40 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits