Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Pašlaik aktuāls temats, kādas ir jūsu domas par šo jautājumu? Esat par vai pret grozījumiem, kas liegtu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus? Kāpēc?
Es atbalstu to, ka cirkā dzīvniekiem nav jābūt un man tas šķiet ļoti prātīgs solis.
29.03.2017 14:27 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Rīgas cirkam nepieder dzīvnieki. Viņi visi iebrauc uz viesizrādēm no citām valstīm.
30.03.2017 20:56 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Es esmu PAR grozījumiem, bet neesmu iedziļinājusies šajā lietā tik ļoti, tāpēc, lūdzu, ja kāda zina - kas notiks ar tiem dzīvniekiem, kas jau ir Rīgas cirkā?
30.03.2017 20:36 |
 
Reitings 610
Reģ: 04.03.2017
Es neesmu pret zoo, jo lai arī tā ir nebrīve, dzīvnieki zoodārzos sasniedz ilgāku mūžu, ir pasargāti no dabiskajiem ienaidniekiem, slimību gadījumā ir pieejama vetārsta palīdzība un zoo dzīvniekiem nav jāsniedz kaut kādi nedabiski priekšnesumi, kā tas notiek cirkū. Ir arī savvaļā jau izmirušas sugas, kas dzīvo tikai zoodārzos.
Dzīvnieki cirkū ir nežēlība un nekas cits. Man neviens nekad neiestāstīs, ka šie triki tiek mācīti ar humānām metodēm. Ir jau video bijuši ar pērtiķu sišanu un visu ko, tā ka noliegt to, ka dzīvnieki cirkū tiek fiziski iespaidoti, nav jēgas, pierādījumus tam visi ir redzējuši.
30.03.2017 12:56 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Neatbalstu dzīvniekus cirkā. Neatbalstu zoodārzus. Neatbalstu arī mājdzīvnieku turēšanu un kultivēšanu.
30.03.2017 11:43 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.01.2009
Izlasīju Cinnija ieliktu Velgas Vītolas rakstu. Izcili pateikts. Pirms diviem gadiem sanāca pabūt Rīgas Cirka aizkulisēs. Diezgan traģiska vide. Kopumā. Arī līdzšinējā cirka vadītāja bija tīrās šausmas - kā viņa man centās ieskaidrot, ka tad, ja nebūs dzīvnieku cirkā, neviens vispār nenāks skatīties... Skaidrs, ja RC ir palicis pag.gs. 70 gados, neko citu jau nevar gribēt. Jāsaka paldies Dievam, ka būs jaunā vadītāja Kehre - viņa tiešām ir sakarīga, arī personīgi nācies iepazīties. Kā diena pret nakti ar Lipinski, goda vārds. Cirks tikai un vienīgi iegūs, būs mūsdienīgāks skatījums, humānāks. Droši vien vairāk uz Cirque du Soleil pusi ies, nevis tikai Krievijas/Ukrainas numuriem kā līdz šim. Bet kas attiecas uz dzīvnieku turēšanu - pirms kāda izsakās, ka nemoka dzīvniekus... Tad nu man rodas lielas šaubas, ko jums nozīmē mocīt. :-/ Apstākļi, kādos dzīvniekus tur, ir briesmīgi. Savukārt to, kā dresē, nācies redzēt daudzkārt - savvaļas dzīvniekiem tās ir šausmas. Tie nav sunīši un kaķīši, kuriem dzīve cirkā ir tomēr citādāka. Savvaļas dzīvnieki ir pilnīgi citādāki.
1., tiešām, lūdzu izlasiet V.Vītolas rakstu, viņa tomēr ir visu mūžu saskarsmē ar dzīvniekiem, un ne jau sunīšiem un kaķīšiem. 2., Donata labi pateica -
Cirks attīstās un mainās, tāpat kā daudzas citas kultūras parādības, reaģējot uz sabiedrības vajadzībām un morāles normām. Agrāk bija normāli izrādīt cirkā cilvēkus ar iedzimtām kroplībām, un arī tajā varētu saskatīt "pozitīvus" aspektus - piemēram, kā iespēju nopelnīt cilvēkiem, kas citādi būtu tikuši izraidīti no sabiedrības. Tāpat viedokļi par dzīvniekiem cirkā apelē pie tā, ka viņi ir dzimuši nebrīvē, nevis savvaļā, un dabā mirtu. Bet c'mon, nebrīvē dzimis savvaļas dzīvnieks tāpat paliek savvaļas, tikai jau no dzimšanas izkropļotu uzvedību. Ievieto tādu rezervātā un viņa atvases jau būs izdzīvot spējīgas pašas.

un blackpoetry
Man vispār patīk šie argumenti, ka dzīvnieki nodzīvo ilgāk nebrīvē. Nu loģiski, ka vidēji ilgāk nodzīvos nebrīvē, jo nebūs neviens, kas apēd, nebūs citu dzīvnieku uzbrukumu, medību traumu, nebūs bada un ūdens trūkuma. Tajā pašā laikā, jums tiešām liekas, ka dzīves kvalitāte ir svarīga tikai cilvēkiem? Lāčiem vai vaļiem tomēr tā kā nav baigi ierastā uzvedība dejot publikai, dzīvniekiem nav arī patīkami lekt caur degošiem riņķiem jūsu izklaidei utt. Jūsu taču saprotat, ka:
1) Dzīvniekus tur būros, transportē - tie nav normāli apstākļi;
2) Dzīvniekus spiež veikt darbības, kas tiem nav normālas, fiziski tos iespaido, kas nedara to, ko liek.
30.03.2017 11:40 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Neatbalstu dzīvnieku izmantošanu cirkā, noteikti neapmeklēšu cirku, kamēr tur būs dzīvnieki.
30.03.2017 11:36 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Manai klasesbiedrenei mamma strādā cirkā, esmu tur pavadījusi ļoti daudz laika, pat lauvai atdevusi dzīvu trusi. Nu nemoca tur dzīvniekus, praktiski visi ir dzimuši un auguši nebrīvē. Visdrīzāk viņi pat nespētu izdzīvot sauvaļļā.
Tāpat kā suns vai kaķis par lielām bleņām dabon ar avīzi pa pakaļu līdzīgi ir arī cirkā
30.03.2017 10:56 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Cilvēks attīstās un iet uz priekšu, tas, kas agrāk bija norma, vairs nav norma. Tā vispār ir evolūcijas pazīme.

Izcili pateikts, manuprāt.
Vēl pagājušā gadsimta sākumā cirkā izrādīja ļoti resnus cilvēkus, pārējie gāja, skatījās un brīnījās. Tagad mēs taču to nedaram, vai ne?
30.03.2017 10:27 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Cirks ar dzīvniekiem man nekad neliksies ok. Nekāda izklaide nav tā vērta, lai tiktu nomocīti dzīvnieki. Kādi ir argumenti par? Uz cirku neviens neies un cirkam pazudīs vērtība? Verdzībai kādreiz arī bija vērtība. Galīgi nesapratīšu, kā cilvēki mierīgi spēj noskatīties uz dzīvnieku mokām.
30.03.2017 10:23 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Cirks bez dzīvniekiem nav cirks, es noteikti neapmeklētu cirku kurā neuzstājas dzīvnieki.
30.03.2017 09:59 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Esmu pret. Cirks kā tāds liekas atbaidošs.
Savukārt, pret zoodārziem gan neiebilstu. Jâ, dzīvnieki ir būros, bet bieži vien viņiem tur ir daudz labāk kā nebrīvē. Pietam, mazi bērni labprāt apmeklē zoodārzu, dzīvē ar savām mazajām actiņām apskatās zvēriņus, tā ka šumu par zoo vispār neizprotu.
30.03.2017 08:45 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Daļu auditorijas cirks zaudēs, citu daļu iegūs, kad izstrādās kvalitatīvus mākslinieku priekšnesumus. Tas ir tikai normāli, ka zaudēs daļu auditorijas, tas nav arguments par dzīvnieku izmantošanu cirkā.
30.03.2017 07:50 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Šo grozījumu saeima jau noraidīja laiku atpakaļ. Un domāju tuvākajā nākotnē nekas nemainīsies.
Nēesmu ļoti pret dzīvniekiem cirkā, jo tad tas zaudētu daudz auditorijas, jo daudzi tieši dēļ tiem dzīvniekiem apmeklē cirku.
30.03.2017 06:32 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nesen,esot Tahoe,redzeeju laaci pavisam tuvu muusu maajinas aizmuguree!Laacis nebija labi paeedis,jo ir aizliegts barot savalas dzivniekus,bet izskatijaas loti labi.Iedomaajos,kaa vins nabags dabuu kaut ko eedamu-visu dienu jaameklee.Neskatoties uz visu akots dziivniekam bija tik veseliigs!Tur pat nav saliidzinaajuma ar zveeru daarzu,kur regulaari dziivniekus baro,bet tas ,ka dziivnieki dziivo....Tiesi to pasu varu teikt par koijotiem,rakuuniem uttNebriive ir nebriive.
Tas varbuut ir neveikls saliidzinaajums ar ieslodziitiem cilveekiem,vai cilveekiem,kuri loti ilgu laiku pavada telpaas-kaa loti labs piemeers no veciem laikiem-psihiatrijas slimniica!Sie cilveeki izskataas tik neveseliigi,slimi!Zeel!
30.03.2017 02:25 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Man vispār patīk šie argumenti, ka dzīvnieki nodzīvo ilgāk nebrīvē. :-D Nu loģiski, ka vidēji ilgāk nodzīvos nebrīvē, jo nebūs neviens, kas apēd, nebūs citu dzīvnieku uzbrukumu, medību traumu, nebūs bada un ūdens trūkuma. Tajā pašā laikā, jums tiešām liekas, ka dzīves kvalitāte ir svarīga tikai cilvēkiem? Lāčiem vai vaļiem tomēr tā kā nav baigi ierastā uzvedība dejot publikai, dzīvniekiem nav arī patīkami lekt caur degošiem riņķiem jūsu izklaidei utt. Jūsu taču saprotat, ka:
1) Dzīvniekus tur būros, transportē - tie nav normāli apstākļi;
2) Dzīvniekus spiež veikt darbības, kas tiem nav normālas, fiziski tos iespaido, kas nedara to, ko liek.
30.03.2017 00:03 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man gan cirks šķiet foršs, nu jau vairs nav interesanti, bet bērnībā patika. Klauni, akrobāti. Manuprāt, dzīvniekiem tur nav vietas. Bērnībā par šādām tēmām maz domāju, bet pat tad man bija tā, ka no vienas puses ļoti patika dzīvnieki, no otras puses - bija arī ļoti žēl. Cilvēks attīstās un iet uz priekšu, tas, kas agrāk bija norma, vairs nav norma. Tā vispār ir evolūcijas pazīme.
Uzskatu, ka ir citi veidi kā cīnīties pret sugu izmiršanu. Piemēram, globālā mērogā mazinot klimata pārmaiņas. Balsojot par likumprojektiem, kas to paredz. Nu bet ne jau ar cirku. :-D
29.03.2017 23:54 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Viens arguments varbūt - cirkā vismaz izmirstošās sugas var tikt pie ilgākas dzīves, nekā savvaļā.

To vēl varbūt varētu teikt par zoo, bet ne par cirku.
29.03.2017 23:23 |
 
10 gadi
Reitings 1951
Reģ: 09.07.2011
Protams, arī es atbalstu grozījumus. Man cirki nekad nav patikuši, un es vispār apbrīnoju tos vecākus, kuri velk bērnus uz turieni, lai mācītu priecātos par izmocītiem dzīvniekiem.
29.03.2017 22:53 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Esmu par grozījumiem , negribu , lai mani bērni augtu ar domu , ka dresēt savvaļas dzīvniekus un skatīties , ko tad tie māk , ir kaut kas uzjautrinošs .(t)
29.03.2017 18:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits