Latvijā valda tumsonība?

 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Manu uzmanību pēdējā laikā piesaistījis tas, ka visapkārt saradušies pseidointelekuāļi un sabiedriskie mediji aicina viņiem izteikt savu viedokli. Piemēram, cilvēki, kas sevi dēvē par parapsihologiem, vēdiskajiem psihologiem. Protams, dzīvojam demokrātiskā valstī, katram tiesības paust savas domas, ticību, uzskatus, taču tagad jau tas tiek darīts skolās, kur bērna psihe vēl nav tik nobriedusi, lai kritiski uztvertu info. Ja manam bērnam uz skolu nāktu vēdiskais psihologs bez attiecīgas izglītības (kā zināms psihologa kvalifikāciju var iegūt studējot 6 gadus un 1 gadu ejot praksi), tad es būtu pret, jo negribu, ka manam bērnam tiek citu "reliģiskie" uzskati baroti, kas nav balstīti zinātnē. Tāpat attiecības tiek glābtas ar pseidopsihologu palīdzību. Tiem, kam ir kāds sakars ar paihoterapiju, noteikti zina, ka pāru terapija ir viens no sarežģītākajiem terapijas veidiem. Es nezinu, man tas viss šķiet tā.. tumsonīgi? Tas pats ar slaveno rīsu burciņu, kas klejo pa fb. Nu tiešām, kā var noticēt?
29.03.2017 14:23 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Protams, ka strādā. Ja tevi apraksta ar 10 vispārīgiem teikumiem, vismaz dažus no tiem tu uzskatīsi par atbilstošiem. It īpaši, ja tajos ir izteiktas tādas īpašības, kas piemīt visiem cilvēkiem vai arī labas īpašības, ko visi sev gribētu.
29.03.2017 20:06 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Nerea par to nav šaubu :) Es atkal domāju par to "strādāšanu" , ka ir masas , kas nopietni tic , ka pasaka kaut ko TĀDU , ko tjip pats nezinātu vai neviens cits nepateiktu :)
Man ir draudzene , it kā saprātīga , bet mani pārsteidza , ka pēkšķi sāka piestaigāt pie tantiņām . Viņa ilgi nevar atrast princi baltā zirgā , tad laikam cenšās ar plāno galdiņu urbējiem to panākt , nezinu , bet kamōn , man tā arī gribas viņai pateikt "ja tava tantiņa ir tik visuvarena , kur tad ir tavs princis , kāpēc joprojām nav ? :D
29.03.2017 20:10 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Runaajot par skolaam-man liekas loti laba taa somu metode,kad beerns pats varees izveeleeties,ko maaciities,kaadas nodarbiibas apmekleet!Tie laiki jau sen pagaajusi,kad galvaa bija jaabaaz pilniigi viss vajadziigais un nevajadziigais!Loti gribeetu ,lai sii metode straadaa!
Tas kas vienam liekas neinteresants,citam var pat loti intereseet.
29.03.2017 20:11 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Paga paga, Tu nepiekrīti kaut kādai tendencei (cik man zināms, tad zāļu nelietderīga izrakstīšana ir diezgan populāra diskusija medicīnā, tieši dēļ viedokļu atšķirības), tāpēc visa zinātne ir izmetama mēslainē? Pētījumu pasaule nav izmurusi tieši dēļ tā, ka tiek aplūkotas un analizētas jau esošās teorijas un uzskati un jebkurā normālā pētījuma publikācijā tiek norādīti pētījuma mīnusi. Medicīna tomēr tiek arī pakļauta PVO un, jā, diemžēl ( vai nē) arī valsts kontrolei. Līdz ar to ārstniecības metodes nav tik elementāri mainīt, kas var būt gan pluss, gan mīnuss. Un, jā, diemžēl, patīk vai nē, tas nemaina faktu, ka preventīvie medicīnas pasākumi eksistē (tas pats veselīgais uzturs un kustības, kuri, starp citu, arī tiek pētītīti), pat, ja Tu izvēlies to ignorēt.
29.03.2017 20:43 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Ak, jā, tīri atsaucei - tas, ka es nenoniecinu zinātniskus pierādījumus, nenozīmē, ka uzskatu, ka eksistē tikai tas, kas ir pierādīts.
29.03.2017 20:45 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Es nesaku,ka zinaatnieki ir jaamet miskastee,bet teikt ,ka viena teorija ir pilniigi nepareiza un otra pareiza,tas nebuutu veertiigi.
Jaa ,manaa gadijumaa aarsts buutu peedeejais pie kura ietu,jo manaa dziivee ir bijusi vairaaki gadijumi,kur esmu viilusies aarstos!
Nesen bija interesants gadijums darbaa-muusu iestaadee iestaajaas dakteris(kardiologs),kurs slimoja ar asins veezi-naaca pie mums tiesi peec izrakstiisanas no slavenaas Stenfordas(tur netur slimniekus bezgaliigi,ka jau visaas slimniicaas).
Nekad nedomaaju ,ka vinam jaalieto tik daudz zaalu!Vina ienaaksana muusu iestaadee ,izsauca lielu reakciju,jo vina imuunaa sisteema bija pilniigi zemee-vins staigaaja maskaa un arii darbiniekiem ,ejot vina istabaa ,bija jaaliek maskas...Tad vienu dienu ,aizejot uz darbu,ieveeroju ,ka vins pilniigi mainijis taktiku-visas zaales atmeta!Bija saacis ko netradicionaalu!Vins negribeeja daliities,ko uzsaacis,bet tas bija kas netradicionaals!Veel peec laika pateica,ka peec nedeelas "izrakstaas"-juutaas labi un grib dziivot maajaas...Es nezinu ,kaa viss beidzaas,bet kaut kas vinu pamatiigi "izsita no siedeem".
Taads interesants piemeers arii no Latvijas!Man loti tuvam cilveekam uzmetaas kas liidzigs psoriaazei-pilniigi neviens neko nespeeja izdariit!Es pati redzeeju vina kermeni ,rokas!Tad vins visam atmeta ar roku un aizbrauca pie kaadas vaardotaajas!Vesels!Gruuti pateikt ,ko vaardotaaja izdarija,bet galvenais,ka cilveeks vesels!
Tagad ir loti daudz neizskaidrotu piemeeru,kaapec paliidz dziednieks,bet nepaliidz tradicionaalaas zaales,metodes.
Varbuut tiesi taapeec,ka manaa dziivee man ir paliidzeejusi dziednieki,es vairaak uzticos netradicionaalai mediciinai.
29.03.2017 22:01 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Man arī nesimpatizē skaļi, kategoriski paziņojumi par labu vienai "pareizajai" teorijai, bet tas darbojas abos virzienos. Es varu saprast, ka cilvēks balsta savus lēmumus vismaz daļēji uz savu pieredzi, bet der arī atcerēties, ka "melnā statistika" piemīt arī netradicionālajām metodēm, vienīgi tā ir vieglāk "noslēpjama". Turklāt nav godīgi saistīt tradicionālo medicīnu tikai ar zālēm, tā ir daudz, daudz plašāka, kaut vai tie paši preventīvie pasākumi - nu, nav tajos likts uzsvars uz zālēm. Cits jautājums, vai tas tiek sadzirdēts.
29.03.2017 22:47 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Es parasti esmu iecietīga, bet visas tās zāļu mešanas miskastē, tantiņas, vārdotājas ir ne tikai kaut kas izcili nezinātniski stulbs, bet arī bīstams. Ja gadās, ka tāda tantiņa palīdz, tas ir tīri placebo efekts. Beidziet taču dzīvot viduslaikos!
29.03.2017 23:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piekrītu blackpoetry par to, ka tas ir bīstami. Mana tante, jauna sieviete 38 gadu vecumā, dabūja mugurkaula disku trūci. Tā vietā, lai veiktu operāciju, viņa ir jau apmeklējusi kādas 3 tantiņas. Tas nav normāli! :-O Drauga tēvs nomira ar vēzi. Viņam piedāvāja ārstēties, bet viņš sāka staigāt pie tantiņām un nomira ļoti ātri pēc diagnozes uzstādīšanas.
-
Es nenoniecinu garīgās prakses, ir cilvēki, kam tā pati baznīca ir vajadzīga, lai motivētu sevi dzīvot labāk, tas ir OK. Godīgi sakot, ar noteiktu garīgu praksi vairāku gadu garumā es iemācījos kontrolēt savas emocijas un atbrīvojos no virknes veselības problēmu (jo liela daļa slimību, kā zināms, nāk no nerviem). Par lietām, par kurām es agrāk mestos dzert Xanax, tagad protu pasmaidīt un ignorēt. Nē, mani neviens neizdziedināja un es neizdziedinājos pati, bet jā, ir meditācijas veidi, kuri reāli strādā. Un tam nav sakara ar dievu, elfiem, enģeļiem un smaidīšanu nonstopā, tas ir kas cits. Bet normāls cilvēks nekad to neuzspiedīs citiem. "Nopērc rozā kvarcu un tev veiksies mīlestībā!" "Nāc pie manis uz vēdiskajām nodarbībām un kļūsti veiksmīgs!" Es vispār to darīju viena, negāju ne uz kādiem kursiem un nodarbībām.
-
Lai cik ļoti man gribētos ticēt astroloģijai, pie profesionāla astrologa esmu bijusi reizes 5 (bez maksas, pa draugam). Ir stādīta astroloģiskā karte. Katru reizi. Nekad neviena lieta nav piepildījusies, nekad. Viss notika tieši precīzi pilnīgi pretēji tam, kā man astrologs pateica. Esmu saglabājusi arī pierakstus. :-D
-
Neviena reliģija jau nav slikta, morālie principi ir ļoti pareizi, cits jautājums, kā to izmanto sekotāji. Un cik fanātiski tie ir. Un kā to interpretē.
30.03.2017 00:06 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piebildīšu, ka savus nervus var salikt pa vietām, bet ārstēt apendicītu, lauztu roku vai sifilisu ar meditāciju ir vairāk nekā debili.
30.03.2017 00:09 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Iet pie dziednieka, nevis pie ārsta sākumā, atvainojos, bet ir vāja prāta pazīme.
30.03.2017 10:53 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Nerea-vai tev neliekas,ka tu mazliet paarspiilee?
Taa ir tik tipiska lieta letiniem!Nav taada domu apmaina!Ja kads domaa mazliet citaadi,tas tas ir vai nu psihiski slims,vai citaadi nepienemams cilveeks!
To tik labi var redzeet arii diskusijaas par tieveesanu uttVegetaarietis ciiniisies liidz baltkveelei ar viseedaaju utt.
30.03.2017 18:16 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nerea-vai tev neliekas,ka tu mazliet paarspiilee?

Bet vai tad tas ir gudri dzīvot kā Viduslaikos, ja pieejama modernā medicīna?
30.03.2017 18:37 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Bet vai tad tas ir gudri dzīvot kā Viduslaikos, ja pieejama modernā medicīna?

+++
Odetta tevis minētos gadījumus ir ļoti viegli izskaidrot . Tik tiešām apbrīnojami , ka Tavā vecumā ir tik pašvaki ar kritisko domāšanu un veselo saprātu .
Pirmajā gadījumā par vīrieti ar vēzi . Tu tacu pati uzrakstīji , ka nezini kā tas beidzās. Tad kāda šim vispār jēga ?
99% vēžiniekiem , kuriem kvalificēti ārsti vairs nespēj palīdzēt liek izvēlēties kā pavadīt "atlikušo dzīves daļu" - ar medikamentu atbalstu vai arī bez nekā . Tā teikt , cik Dieviņš dos , par to arī paldies .
.
Otrais gadījums par psoriāzi . Ja līdz tam viņš sāka ārstniecības kursu , tad agrāk vai vēlāk uzlabojumiem jābūt . Tieši tāpēc apgalvot , ka vārdotāja izdarīja nez kādu brīnumu ir nepierādītas glupības . Laiks viņu dziedēja , kas sakrita ar braukšanu pie vārdotājas . Un vai maz zini , ka tieši atgriezās no viņas jau vesels ? Vai arī pagāja laiks no ciemošanās pie vārdotājas un atveseļošanās .
.
ASV jums tur vispār ar medicīnas pakalpojumiem ir pašvaki . Ja gribi saņemt kvalficētu pakalpojumu , maksā miljonus . Cilvēki tur izvēlas labāk mirt , nekā apmaksāt mljonus . Labi , ja ir apdrošināšana , tad vismaz pie kaut kā tiec . Iespējams Tu nebiji bijusi pie kvalificētiem mediķiem , ir taču jāzin pie kā griezties pie palīdzības .
30.03.2017 19:26 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Elzaelza-Tas bija labi teikts!Paardomas visai dienai!:-D
30.03.2017 19:31 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
manuprāt, bērniem skolās tikai prieks, ka atnāk sektantisti - tante un onkulis uzvalkā un stāsta huiņu. Var pazviegt un neko nedarīt.
30.03.2017 23:19 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
loti tuvam cilveekam uzmetaas kas liidzigs psoriaazei-pilniigi neviens neko nespeeja izdariit!Es pati redzeeju vina kermeni ,rokas!Tad vins visam atmeta ar roku un aizbrauca pie kaadas vaardotaajas!Vesels!Gruuti pateikt ,ko vaardotaaja izdarija,bet galvenais,ka cilveeks vesels!
Kā cilvēks, kam psoriāze ir kopš 11 gadu vecuma (nu jau 21 gadu) varu teikt, ka tā noteikti nebija psoriāze. Psoriāze 40% gadījumu ir iedzimta, tāpat tā parādās hormonālu pārmaiņu vai stresa situācijā. Jebkurš dermatologs pateiks, ka šo ādas slimību, kas starp citu nav lipīga, bet protams vizuāli nav pievilcīga, var tikai apārstēt nevis izārstēt. Tā var pāriet snaudošā stāvoklī un tikai pēc daudziem gadiem atkal uzliesmot. Mani arī vecāki vilka pie tantiņām un no tā tikai palika sliktāk nevis labāk, tie murgi, ko katra no viņām teica, varētu stāstīt kā labu joku kādā standup šovā.
Par izcelto citātu, tieši tā arī notiek ar psoriāzes slimniekiem, kad tu ar to samierinies, pārstāj par to stresot, arī psoriāze sāk samazināties. Jebkurā gadījumā, man pašai ar šo visu ir tāda pieredze uzkrāta, es arī mierīgi varētu uzdoties par parapsihologu un visus ārstēt no psoriāzes. 8-)(t)
31.03.2017 10:19 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Pilnīgi netīšām uzdūros un uzreiz atcerējos šo tēmu. :D

Laikam ir iemesls, kāpēc šitādi tiek rīkoti tikai sievietēm. :D
31.03.2017 18:40 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Laikam ir iemesls, kāpēc šitādi tiek rīkoti tikai sievietēm.

ir! un ļoti konkrēts iemesls!
31.03.2017 18:42 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
TalisQualis
Padalies, lūdzu, savādāk varbūt es neko nerubīju. :D
31.03.2017 18:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)