Latvijā valda tumsonība?

 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Manu uzmanību pēdējā laikā piesaistījis tas, ka visapkārt saradušies pseidointelekuāļi un sabiedriskie mediji aicina viņiem izteikt savu viedokli. Piemēram, cilvēki, kas sevi dēvē par parapsihologiem, vēdiskajiem psihologiem. Protams, dzīvojam demokrātiskā valstī, katram tiesības paust savas domas, ticību, uzskatus, taču tagad jau tas tiek darīts skolās, kur bērna psihe vēl nav tik nobriedusi, lai kritiski uztvertu info. Ja manam bērnam uz skolu nāktu vēdiskais psihologs bez attiecīgas izglītības (kā zināms psihologa kvalifikāciju var iegūt studējot 6 gadus un 1 gadu ejot praksi), tad es būtu pret, jo negribu, ka manam bērnam tiek citu "reliģiskie" uzskati baroti, kas nav balstīti zinātnē. Tāpat attiecības tiek glābtas ar pseidopsihologu palīdzību. Tiem, kam ir kāds sakars ar paihoterapiju, noteikti zina, ka pāru terapija ir viens no sarežģītākajiem terapijas veidiem. Es nezinu, man tas viss šķiet tā.. tumsonīgi? Tas pats ar slaveno rīsu burciņu, kas klejo pa fb. Nu tiešām, kā var noticēt?
29.03.2017 14:23 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Un tikumības diskusijas zinātnes ministrijā aprobežojās ar veselo saprātu un intuīciju, kā varas vīriem šķiet būtu bijis pareizi ieviest tikumību skolā,, nevis zinātnē balstīti secinājumi vai attiecīgo jomas speciālistu piesaistīšana.
29.03.2017 15:40 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
jūs pārspīlējat to manu komentāru :D vai arī es neskaidri izteicos, man ir paziņas, kuras vienā momentā izmeta visas bikses un sāka valkāt tikai svārkus, jo kāds vēdisks parapsihologs saka, ka tā vajag, lai tu skaitītos īsta sievišķīga sieviete. un vēl vajag gatavot ēst, vienmēr smaidīt un izlikties neredzam, ja vīrietis kaut ko dara ne tā. un izlikties pelnam mazāk. un vispār daudz kur pastumties malā. sekošana šādam dzīves modelim, jo kāds dieviešu-gongu-dainu meditācijas nometnē tā mācīja- tas ir kukū. vienkārši izvēlēties staigāt svārkos un kleitās ir pilnīgi ok :)
29.03.2017 15:46 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja vien tas neapdraud citus, lai tak cilveks aizraujas ar ko vien velas. Sliktak ir tad ja negrib neko, ja depresija un nekadu interesu. LV diemzel tada zina ir aizpriedumaini, ..
29.03.2017 15:58 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Mani drīzāk kaitina, t.s., koučinga speciālisti, kas propagandē, ka viss pakļaujas prāta kontrolei, ka visam ir jāsastāda plāns, mērķis utt., arī personīgajā dzīvē. Un nav nekas pret parapsihologiem, vēdiskajiem sludinātājiem utml., kas mazliet izskaidro to neredzamo dzīves daļu.
29.03.2017 16:18 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Man kaut kā tas viss netraucē un ir vienalga. Pašai ir sava galva uz pleciem un ja citi tam visam tic...nu lai jau, tak pieauguši cilvēki, dzīvo kā gribi, tici kam gribi, kamēr vien tas neietekmē manu dzīvi.
Par skolām runājot..grūti pateikt, nedomāju ka viņi tur ko sliktu runā vai māca, bērni jau nav tik stulbi un tomēr arī paši spēj domāt un informāciju filtrēt. Vismaz kaut kādu informāciju viņi saņem arī bez matemātikas, latviešu valodas un tml. Jo patiesībā daudzi vecāki mūsdienās saviem bērniem nemāca vispar neko! Daži labi pat elementāras pieklājības normas nespēj iemācīt..tik iedod telefonu un planšeti un lai tas bērns dzīvo :)
29.03.2017 16:19 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Kas par rīsu burciñu?
29.03.2017 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 2498
Reģ: 29.01.2009
Es tomēr neredzu kādā veidā tas kādu ļaunumu kādam varētu nodarīt, ja vien cilvēks ir apveltīts ar kaut nelielu saprāta un kritiskās domāšanas devu un netic gluži katram vārdam, ko viņam saka. Katram pašam ir jāsaprot, kas viņam der, kas neder, kas ir patiesība un kas tikai izdomājumi, lai manipulētu ar cilvēkiem. Un ja cilvēks to nesaprot, tad jau problēma ir kaut kur citur nevis tajos dīvaino uzskatu sludinātājos.
29.03.2017 16:27 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Tas ir kaut kāds vājprāts, kas te pējā laikā notiek. Vēl šodien uzdūros informācijai par "klēpja attīrīšanas nodarbībām no pagātnes mīļākajiem" un "naudas masāžām". Būtu smieklīgi, ja par to neprasītu naudu un neatrastos arī cilvēki, kas gatavi maksāt. Skolās un universitātēs katastrofāli pietrūkst kursi par kritisko domāšanu, korektu argumentāciju un media literacy, bet nē, vieglāk taču sagremot no pirksta izzīstas "gudrības".
Uģis Kuģis vispār ir atsevišķs temats. Nu, nav liela māksla spēlēt uz sieviešu jūtām un apelēt pie kaut kādas "īstās dzīves kārtības", kad viens dzimums, lūk, var nodarboties ar tik vien kā iedvesmošanu un dzīves baudīšanu. Tas nekas, ka tāda lietu kārtība nekad nav pastāvējusi, un īpaši jau mūsdienās un Latvijā, kad lielākajai daļai mājsaimniecību vajag tās divas algas. Protams, ka liela daļa sieviešu ir nogurušas un grib vieglāku dzīvi, un tur nevajag nekādas pārcilvēcīgas zināšanas, lai to izsecinātu.
29.03.2017 17:06 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
sludināja telegoniju lielās auditorijas priekšā vecākajām klasēm.

jāsargā nevainība līdz kāzām, jo citādi Tavi bērni nekad nebūs tikai no Tava vīra, bet viņiem iedzims Tavu bijušo seksa partneru fiziskās un rakstura īpašības. Arī tad, ja sekss būs bijis ar prezervatīvu.

Vai nav tā kā par vēlu stāstīt kaut ko tādu vecākajām klasēm, jo vecākajās klasēs daudzi jau guļ viens ar otru.:-D
29.03.2017 17:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es domāju, ka informācijas brīvība un pārbagātība un iespējas izvēlēties sev reliģisko konfesiju, īsta mīlestība gaida gredzenus, iespēja maksāt 10. tiesu un piedalīties masonu rituālos ir super, BET no 18 gadu vecuma. Nepilngadīgai personai ar nenobriedušu prātu ir OK, ka vecāki dod kaut kādas ievirzes, vai ka šī persona interesējas par lietām pati (lasa Bībeli, ņem attiecīgo literatūru bibliotēkā, skatās raidījumus). Man ir nepieņemami, ka 12, 14, whatever, 16 gadīgi bērni klases audzināšanas stundā piespiedu kārtā ir spiesti sēdēt un klausīties par svārku enerģiju. Skolā. Tas nav tā kā izslēgt ārā raidījumu ar TV pulti.
29.03.2017 17:33 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Man atkal tiesi liekaas loti interesanti lasiit ko taadu ,ko izbaudijusi Inese Indaane!Iziet kaut kam taadam cauri utt.To es noteikti nesauktu par tumsoniibu!Par tumsoniibu es sauktu kaut ko taadu,ka cilveeks tic tikai vienai patiesiibai,nemaz neuzklausot ko citu.
Mani vairaak apbeedina cilveeki,kuri saka-mans beerns nekad nedariis to un to,jo es taa negribu!
Sajaa zinaa man loti patika Salome domas.
29.03.2017 17:40 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
BET no 18 gadu vecuma. Nepilngadīgai personai ar nenobriedušu prātu ir OK, ka vecāki dod kaut kādas ievirzes, vai ka šī persona interesējas par lietām pati (lasa Bībeli, ņem attiecīgo literatūru bibliotēkā, skatās raidījumus). Man ir nepieņemami, ka 12, 14, whatever, 16 gadīgi bērni klases audzināšanas stundā piespiedu kārtā ir spiesti sēdēt un klausīties par svārku enerģiju. Skolā. Tas nav tā kā izslēgt ārā raidījumu ar TV pulti.

Pag, kurā vietā bībele ir labāka un atbalstāmāka par zem brunčiem plūstošo vēdiskās kājstarpes enerģijas ceļu? Un kāpēc uz mazu bērnu kristībām visi skrien ar lielāko prieku?
Vispār šī tendence nav aktuāla tikai Latvijā vien, bet par dažādām spirituālu teoriju interpretācijām pilna pasaule. No visas pieejamās informācijas latvieši ir uztaisījuši kaut kādu savu "garīgo" atzaru. Modes lieta. Mammītēm un "Ievas stāstu" auditorijai idejas par spirituālām lsd un ahayuascas pieredzēm nepārdosi, tad nu atliek tās pašas ekstrasensu cīņas, tikai gaišākās nokrāsās. Nu lai jau. Man principā netraucē, jo vairāk, ja kādam tas palīdz nonākt pie pareizām atbildēm uz saviem jautājumiem un kopumā mazāk nervozēt. Savukārt tie 14gadīgie bērni ir daudz attīstītāki un zinošāki, nekā mēs bijām tajā vecumā. Laikmets ātri skrien uz priekšu, un bērni tam līdzi.
29.03.2017 17:45 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
ak jā, vēl par tiem bērniem. Liela daļa manu draugu tajos mazpadsmit gados gāja visādās draudzēs un dzīvojās pa kristīgām nometnēm. Es savukārt biju labi audzināta ateiste. Šobrīd esam satikušies vienā vietā - kaut kur pa vidam. Savukārt uz baznīcu dodamies tikai, lai sveiktu savus jaunlaulātos :)
29.03.2017 17:47 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
jāsargā nevainība līdz kāzām, jo citādi Tavi bērni nekad nebūs tikai no Tava vīra, bet viņiem iedzims Tavu bijušo seksa partneru fiziskās un rakstura īpašības. Arī tad, ja sekss būs bijis ar prezervatīvu.

Es arī esmu bijusi true love waits lekcijā 14-15 gadu vecumā. Mums neko tādu nestāstīja :-D Pirms lekcijas vadītājs teica, lai mēģinam atrast kaut ko neloģisku viņa stāstītaja. Mēs pusaudži protams šo uzdevumu uztvērām ļoti nopietni, jo SEX IS LIFE. Diemžēl nesanāca atspēkot nevienu argumentu :-D Bija diezgan interesanti. Vairums lekcijas apmeklētāju gan nevainību nesaglabāja līdz kāzām, bet nedomāju, ka ir slikti aplūkot lietas no cita skata punkta.
Par visiem pseido dziedzniekiem un dzīves skolotājiem - man liekas, ka liela daļa jauniešu to visu vērtē krietni objektīvāk un kritiskāk nekā dzīvē jau apdedzinājušies cilvēki, kas meklē nestandarta glābiņu.
29.03.2017 18:08 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Tā ir tumsonība , ja cilvēks nedraudzējas ar zinātni un viņam nav nekādas kritiskās domāšanas izspiest , kas ir bulšits , bet , kas patiesība .
Un nevajag teikt , ka mums daudz kas nav zināms . Ir zināms , tas , ka konkrēti TU to nezini , nenozīmē , ka pasaulē nav zināms :) Akmentiņš Tavā dārzā , ja TU neesi pietiekami izglītots un ar astroloģiem un citiem plānā galdiņa urbējiem aizbildinies ar to , ka "mums daudz kas nav zināms " .
29.03.2017 18:40 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
izspRiest :D
29.03.2017 18:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nezinu, kas par rīsu burciņu, bet Latvijā tiešām valda tumsonība. Visādi dziednieki, uz kuriem ir nenormālās rindas, var uzvārīties tikai muldot vien, un cilvēki svēti tic. Kopš redzēju "Aizliegto paņēmienu" par šo tēmu, nekādu ilūziju vairs nav.
29.03.2017 18:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Kapec tikai LV?? Krievija jau kuro gadu tas raidijums populars nu kur gaisregi izmekle un cinas...un cik nav avizes kievu vai tv radits ka tukstsie tadu krapnieku bet krievu sveti tic un maksa naudu..:-P
29.03.2017 18:46 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Krievijā arī, protams. Varbūt tas mums arī nāk no turienes.
29.03.2017 18:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vot es arī nesaprotu, kā tik problēmas, tā skrien pie astrologiem, zīlniekiem, ekstrasensiem u.tml. Cilvēki pavisam slinki palikuši un paši savas smadzenes kustināt un risisnāt savas problēmas nevēlas.
Kas attiecas uz baznīcām... Man liekas dīvaini cietumniekiem kā obligāto pasākumu evaņģelizāciju, bībeles lasīšanu u.tml. kultivēt, bet skolās to aizliegt... Varbūt, ja sāktu no skolām, tad cietumi būtu tukšāki?....
29.03.2017 18:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)