Bakalaura darba saturs - ieteikumi!

 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
Sveikas!:-)
Esmu sava bakalaura darba izstrādes procesā. Ir tapusi jau vairāk kā puse (varbūt arī tikai). Taču tagad saprotu, ka ir grūtības ar darba apjomu. Es tik ļoti centos samazināt darba tēmas ietvarus, ka nu jau varētu pietrūkt informācija. Darba apjomam jābūt 50 - 60 lapām. (t)
Tātad patreiz ir pilnībā ir uzrkastīta teorija - 20 lapas,
Statistikas datu analīze - 7 lapas (apsveru iespēju papildināt),
Aptaujas datu analīze - vēl nav, bet gribētos uz kādām 10-15 lapām, taču saprotu, ka tas varētu būt krietni par daudz,
Kā pēdējā nodaļa ir apkopojums ar ieteikumiem un kopsavilkums - aptuveni 3-4 lapas būs. :-|
Skaitot klāt visu titullapu, anotācijas, saturu, ievadu un bibliogrāfisko norāžu sarasktu kopā sanāk 49 lapas. :-/
Varbūt kādai ir ieteikumi ko vēl pielikt klāt, vai kam obligāti ir jābūt bakalaura darbā? Varbūt pārveidot savu struktūru? Visvairāk uztrauc tā aptaujas analīze - vai nebūs par daudz? (t)
29.03.2017 14:09 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Nu man arī bija tīri saturam jābūt 50lpp. Bez titullapas, anotācijas, satura, pielikumiem utt. Tīri pats darbs.
man tādā ziņā bija ļoti forši - pirmā nodaļa teorija (un man nebija tādas konkrētas teorijas, tāpēc vismazākais apjoms bija tieši šeit. Un tā arī bija mana visvājākā vieta), otrā nodaļa bija background, trešā jau specifiska nodaļa, kas savelk kopā pētījumu un pēdējo daļu, jo bija tāda ļoti manai jomai specifiska tēma. Beigās jau bija tā, ka tā bija gandrīz vai maģistra līmeņa tēma, jo, lai pilnībā izpētītu jautājumu, tas apjoms daudz par maz bija.
Ja tev tā ir, ka tēma ir specifiska, var pavilkt apjomu uz specifikas skaidrošanas (bet nu arī ar saprātu)
29.03.2017 20:48 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
neskaiti neuzrakstītās lapas, nu tu nezini, kam vēl interesantam uzdursies

Tieši tā. Un iespējams, ka izmetīsi daļu no izrakstītā ārā, bet ieliksi iekšā kaut ko labāku. Man tā bija. Reti kurš darbs top tā, ka ņemu un uzrakstu vienā gabalā, tas tomēr ir process. Protams, tas tikai manuprāt.
29.03.2017 20:51 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Publicējos gan ar bak.,gan mag.darbu..
Abiem darbiem bija līdzīgs apjoms (bet dažādas augstskolas, tātad arī prasības),ap 60-70lpp.
Bet nezinot darba saturu neriskētu dot padomus.. tu jau pati droši vien jūti, kas darbam trūkst.
bet vispār, ar šādu jautājumu jāvēršas pie darba vadītājas, varbūt būs no šīs puses kāds sakarīgs ieteikums?
29.03.2017 22:14 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Man bija kvalifikācijas darbs uz 80 lapām. :D
vajag tikai saņemties. gan jau, ka būs tas moments, kad laiks vairs nebūs, rakstīsi pa naktīm, rakstīsi, nesapratīsi ko rakstīsi, bet rakstīsi un tad jau saies viss :D
29.03.2017 22:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es arī ieteiktu vēl neskaitīt neuzrakstītās lapas. Un, ja 50lpp vietā būs 49 lpp, domā tas ir tik būtiski?... Nu pieliec pēdējā lpp ciparu 50, neviens tak nepārskaitīs... :-D
29.03.2017 23:22 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pastātiet par savu pieredzei darba izstrādē un aizstāvēšanā! Kas ir stingri jāievēro un, kas varētu būt tas, kas noteikti varētu kaitēt.

Es kā darbu vadītājs un recenzents no saviem novērojumiem varu ieteikt:
1) liela kļūda ir iztulkot kādu zinātnisku darbu un no tā uztaisīt nodaļu savā darbā. Arī studenti, kam vadu darbu, nereti man saka "es divas nedēļas tulkoju teoriju". Teorija nav jātulko. Ir jāatrod maksimāli daudz noderīgi literatūras avoti un tie jāanalizē. Ja kāds autors izsaka kādu hipotēzi, tad vēlams atrast vēl vismaz 3 citus, kas izsaka vai nu līdzīgu hipotēzi, vai apgāž šo hipotēzi. Arī teorētiskajai daļai ir jābūt analītiskai.
2) Teorētiskajai un praktiskajai daļai jābūt cieši saistītām. Nereti studenti teorijas daļā apraksta dažādas metodes, bet praktiskajā daļā izdomā kaut kādu savu mistiku, pēc kā vadīsies, nevienu brīdi neatsaucoties uz teorijas daļu.
3) Darbam jābūt zinātniskā stilā rakstītam (es te runāju par inženierzinātnēm, īsti neiznu kā ar šo ir soc.zinātnēs u.c.)
4) Protams - noformējums, valoda... Ja studentam dzimtā valoda nav latviešu, tad ir vērts samaksāt kādam, kurš darbu rediģēs.
TokyoDream, par ko Tev ir teorijas daļā? Vai Tu apskati arī dažādas pētījuma metodes un pamato, kāpēc izvēlies aptauju? Starp Tevis minētajām nodaļām neredzu neko par pētījuma metodoloģiju - ja nav, tad noteikti ir vērts pāris lapas uzrakstīt.
30.03.2017 08:39 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
57days ar darba vadītāju ir diez gan apgrūtināta komunikācija.
Bet domu uzķēru un jau atradu ko vēl noderīgu varētu pievienot. :-)
freya teorijas daļā man ir aprakstītas lietas, kuras vēlos pētīt praktiski un salīdzināt savus rezultātus ar iepriekš/līdzīgiem veiktiem pētījumiem. Tieši tāpēc izvēlējos aptauju, jo arī lielie uzņēmumi, kuri nodarbojās ar šo pētījumu, izmantoja tieši 'tādu metodoloģiju.
30.03.2017 08:47 |
 
Reitings 1082
Reģ: 13.06.2015
Pirmkārt, iesaku pārbaudīt nolikumu, vai titullapa, pielikumi un tādas lietas ietilpst pie lpp skaitā, jo, piemēram, manā augstskolā, apjomu skaita sākot ar ievadu un beidzot ar secinājumiem.
Ja vajag apjomu, vari pielikt kādu ekspertu viedokļus par tavu tēmu vai teoriju. Vai tas jau ir iekļauts?
30.03.2017 09:26 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
TokyoDream, bet vai Tu aprakstīji, kādas vēl metodes varētu izmantot? Fokusa grupas, strukturētas intervijas utt.
v35, vai tā viena publikācija bija paša bakalaura darba autora uzrakstīta vai citu autoru publikācija? Jo, ja citu autoru, tad paņemt svešu rakstu, un no tā uzcept bakalaura darbu - piedod, bet neizklausās nopietni...
30.03.2017 09:37 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
vai tā viena publikācija bija paša bakalaura darba autora uzrakstīta vai citu autoru publikācija? Jo, ja citu autoru, tad paņemt svešu rakstu, un no tā uzcept bakalaura darbu - piedod, bet neizklausās nopietni...

Arī Tu nesaprati. Bakalaura darba autors bija turpinājis no vietas, kur bija apstājušies minētās publikācijas autori. Ja Tev ir kaut neliela izpratne par zinātni, tad vajadzētu saprast, ko tas nozīmē.
30.03.2017 09:45 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
TokyoDream
Esmu beigusi BA maģistrus. Pirmkārt, skaties, lai ir pareizs un pēc noteikumiem noformējums, lai atsauces ir pareizi noformētas, bibliogrāfiskais sarakts, tā, kā tam jābūt pēc noteikumiem. Tam tiešām pievērš ļoti lielu uzmanību. Svarīgi ir arī izmantot ārzemju literatūru, kā arī dažādi pētījumi. Pētījumi laikam vairāk maģistriem. Lasot aizmirsu to tavu darba nosaukumu, bet man jau liekas, ka teorijas apjoms jau ir pietiekams. Es rakstītu tā, teorija, tad nodaļa par situāciju Latvijā, tad Baltijas valstīs un tad kādā no Eiropas valstīm. Svarīgi ir secinājumi un priekšlikumi. Recenzents jau visu darbu pilnībā nelasa. Izšķir, izlasa ievadu, apskatās ievadu, kaut ko no praktiskās daļas, tad lielāku uzmanību pievērš priekšlikumiem un secinājumiem.
Aizstāvēšanā. Prezentācijā nekādā gadījumā nav jāliek īss satura atstāsts. Cik atceros bija jāliek mērķis, izvirzītā hipotēze, tad bija dažas tabulas un grafiki, tad secinājumi un priekšlikumi. Uzsvars uz secinājumiem un priekšlikumiem. Komisijā parasti ir vairāki praktiķi, kas par teoriju vispār neuzdod jautājumus.
Kas tev ir darba vadītāja? Kāda no finansu katedras?
30.03.2017 11:06 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
v35, man ir pat ļoti liela izpratne par zinātni un pētniecību. ;-) Pirmkārt, kāpēc Tu domā, ka publikācijas autori bija apstājušies? Ja tas ir nopietns pētījums ar lielu potenciālu, tad neviens tā nemēdz apstāties. Tā varbūt bija uz to brīdi pēdējā viņu publikācija, bet viņi savu pētījumu turpina un turpināja publicēties pēc tam. Turklāt publikācijas netop vienā dienā, parasti gana ilgs laiks paiet, kamēr rakstu uzraksta, un tad noteikti seko vairāki mēneši, kamēr raksts tiek publicēts. Ja tie ir konferenču rakstu krājumi - tie ir vairāki mēneši. Ja tie ir zinātnieskie žurnāli, tad stabili gads, pusotrs. Tātad brīdī, kad students taisīja bakalaura darbu, pētnieki visticamāk bija vismaz iesnieguši jau nākamās publikācijas par pētījuma progresu. Un tādā gadījumā - kur garantija, ka studentam nebija kontakti ar šiem pētniekiem un students paņēma pētnieku rezultātus, ko ielikt savā darbā? Ja es tādu darbu recenzētu - nebūtu pilnīgi nekādas garantijas, ka tā nav.
Savukārt, ja tas bija nepabeigts pētījums, pie kura pētnieki bija tiešām apstājušies - tātad acīrmedzot nebija potenciāla vai pētījums bija tik slikts, ka nebija jēga turpināt.
30.03.2017 11:11 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Recenzents jau visu darbu pilnībā nelasa

Es kā recenzents vienmēr izlasu visu darbu un iedziļinos tajā, kas rakstīts. :-)
30.03.2017 11:12 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
freya
Bet tev jau iespējams, ka to darbu nav daudz, tad arī var izlasīt. Bet vairākums nelasa 100% visu. Uzšķir kādu vietu un izlasa, bet nu pievērš vairāk uzmanību analītiskajai daļai.
TokyoDream
Iespējams jau, ka zini, bet nu secinājumiem ir jābūt tikai no praktiskās un analītiskās daļas. Tu nedrīksti kaut ko secināt no teorijas.
Tikko intereses pēc paskatījos, ka man teorija ir 24 lpp, bet praktiskā uz 40 lpp.
30.03.2017 11:19 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
07092013, tas atkarīgs no tā, cik atbildīgi recenzents pieiet darbam. Ja neizlasa rūpīgi, tad tas ir akmens viņa lauciņā. Neatkarīgi no tā, cik darbi jārecenzē, atbildīgam recenzentam būtu jāpieiet ar vienādu rūpību visiem darbiem. Galu galā recenzentam maksā vienādu summu par katru darbu. Es vienlīdz rūpīgi recenzēju gan tad, kad ir viens darbs nedēļas laikā jānorecenzē, gan tad, kad jānorecenzē 5 darbi.
30.03.2017 11:30 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
freya, Es tev pilnībā piekrītu, ka tā tam vajadzētu būt, bet praksē jau bieži vien tā nav. Gan jau kāds izlasa arī. Man pašai bija recenzente, kas skaitās baigi stingra, tad nu pēc recenzijas spriežot bija diezgan pamatīgi ķidājusi.
30.03.2017 11:43 |
 
Reitings 999
Reģ: 05.12.2016
07092013 liels paldies par ieteikumiem.
Man ir samērā daudz ārzemju literatūras.
Mans darba vadītājs ir J.Grasis.
Man patīk doma par:
Es rakstītu tā, teorija, tad nodaļa par situāciju Latvijā, tad Baltijas valstīs un tad kādā no Eiropas valstīm.
30.03.2017 12:34 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Tātad brīdī, kad students taisīja bakalaura darbu, pētnieki visticamāk bija vismaz iesnieguši jau nākamās publikācijas par pētījuma progresu. Un tādā gadījumā - kur garantija, ka studentam nebija kontakti ar šiem pētniekiem un students paņēma pētnieku rezultātus, ko ielikt savā darbā?

Jā, Latvijas bakalaura students pilnīgi noteikti ir spējīgs to paveikt. Nesmīdini mani.
Savukārt, ja tas bija nepabeigts pētījums, pie kura pētnieki bija tiešām apstājušies - tātad acīrmedzot nebija potenciāla vai pētījums bija tik slikts, ka nebija jēga turpināt.

ACM. Gan jau zini, kas tas ir.
30.03.2017 13:26 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
ACM. Gan jau zini, kas tas ir.

Nu, nu, pastāsti. Šim apzīmējumam atbilst vairāki skaidrojumi.
30.03.2017 13:33 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Šim apzīmējumam atbilst vairāki skaidrojumi

Jā, protams. es domāju šo
30.03.2017 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits