Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Keto diēta

 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Vai kādai ir pieredze? Liekas daudzsološs veids, kā zaudēt visus liekos taukus :-D
Pirms un pēc (l)

Īsumā: ketogēnais uzturs ir taukiem bagāts uzturs, kur tiek paredzēts ~75% no apēstajām kalorijām uzņemt ar taukiem, ~30% no olbaltumvielām un 5% no ogļhidrātiem. Šāds uztura veids liks ķermenim pārslēgties no cukura (glikozes) dedzināšanas enerģijai, uz tauku (ketonu) dedzināšanu režīmu.
19.03.2017 14:38 |
 
Reitings 102
Reģ: 16.11.2023
Bibo @ 21.03.2017 13:28
Kaut ko līdzīgu esmu mēģinājusi, bet ne ilgi, jo šādi ēdot ilgstoši uzturs neliekas pareizs. Reāli sanāk, ka nevar ēst ne augļus, ne dārzeņus, ne makaronus vai kartupeļus. Labi, bez makaroniem var iztikt, bet cik tad ilgi var iztikt bez dārzeņiem vai augļiem? Man, piemēram, garšo. Un tos 20-30 g OH jau var salasīt ļoti ātri, labi ja apēdīsi 1 banānu/ābolu vai 10 makaronus.. Nu, man tas nešķiet normāli ēst caurām dienām tikai gaļu ar sieru un olām. Varbūt kā atspēriena punkts uz īsu laiku tiem, kam lielāks svars, šāda diēta der, bet tomēr - neviens man neiegalvos, ka uzturs bez dārzeņiem ir pareizs.

Dārzeņus jau var ēst, īpaši visus zaļos, tur salātus, papriku, kāpostus, puķkāpostus kur maz OH. Nedeīkst bietes un kartupeļus.
Es pirms diviem gadiem klausījos Šēna lekcijas un ar keto ļoti labi nometu svaru. Un ēdu daudz dārzeņus. Neatceros vairs kā tur bija, bet laikam varēja 70% taukus, 25% olbaltumvielas un 5% oļhidrātus. Bet es beigās norāvis un saēdos cukuru un kaut kā viss aizgāja vecajās sliedēs un svars atkal nāca klāt.
Vispār paldies, laikam būs atkal jāpamēģina pasēdēt uz Keto.
23.04.2024 12:01 |
 
Reitings 5
Reģ: 26.10.2021
Meitenes, nemeklējiet brīnumlīdzekļus un keto noteikti nav tas veselīgākais veids kā nomest svaru. Te par to ir labi uzrakstīts un pamatojoties uz pētījumiem, nevis tikai bla, bla, bla - https://dietsabc.com/dietas/keto-dieta/
23.04.2024 10:33 |
 
Reitings 159
Reģ: 09.12.2016
Kaut ko līdzīgu esmu mēģinājusi, bet ne ilgi, jo šādi ēdot ilgstoši uzturs neliekas pareizs. Reāli sanāk, ka nevar ēst ne augļus, ne dārzeņus, ne makaronus vai kartupeļus. Labi, bez makaroniem var iztikt, bet cik tad ilgi var iztikt bez dārzeņiem vai augļiem? Man, piemēram, garšo. Un tos 20-30 g OH jau var salasīt ļoti ātri, labi ja apēdīsi 1 banānu/ābolu vai 10 makaronus.. Nu, man tas nešķiet normāli ēst caurām dienām tikai gaļu ar sieru un olām. Varbūt kā atspēriena punkts uz īsu laiku tiem, kam lielāks svars, šāda diēta der, bet tomēr - neviens man neiegalvos, ka uzturs bez dārzeņiem ir pareizs.
21.03.2017 13:28 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
jā, es saprotu, īpaši, ja ir problēmas ar insulīnu, tad noteikti jāierobežo ogļhidrāti (dzīvoju ar diabēta slimnieku, ļoti labi saprotu to ļaunumu, kas tiek nodarīts, ja nepareizi rīkojas). Ar nobaudīšanu domāju tiešām svētkos, ne tikai runāju par saldumiem, bet arī par kādu garšīgu otro ēdienu, kur pamatā ir ogļhidrāti, vispār kopumā. Nu jā, kad mērķa svars sasniegts, var lēnām arī domāt kaut ko, piemēram, pilngraudu produktus kaut kādā mērā atsākt un tā,
Es domāju, ka sliktās elpas iespējamība ir no tā, ka pārsvarā tiek uzņemti tauki un olbaltumvielas, kas rada pūšanas procesu kuņģī, attiecīgi atsaucoties uz elpu.
20.03.2017 23:54 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Es izlasīju par keto diētu un arī par šo tauku pārvēršanu enerģijā, bet tur ir arī rakstīts, ka šo nedrīkst pārtraukt, citādi jutīsies slikti un viss sāksies no jauna, sanāk, ka visu dzīvi nedrīkst neko baudīt, nogaršot?

Ja diēta tiek ievērota ar mērķi nomest svaru, tad nevajadzētu to pārkāpt, jā, jo tad paildzināsies laiks, kas nepieciešams svara zaudēšanai. Kad mērķis sasniegts, tad var domāt, ko darīt tālāk. Man vēl ir kādi 5 kg līdz svaram, kas man ir labs un veselīgs. Kad tikšu tik tālu, taisīšu analīzes un skatīšos, kas notiek ar insulīnu. Ja tur viss būs sakārtojies, tad droši vien pamazām atsākšu lietot OH, bet vienalga ne lielās devās (un īpaši piedomājot pie cukura un balto miltu izstrādājumu patēriņa).
Par to baudīšanu runājot... Pirms sāku keto, saldumus es varēju ēst kaudzēm (ļoti iespējams, ka tas arī bija manu problēmu cēlonis). Bet, ja kādas 3-4 dienas neuzņm cukuru, tad to arī pārstāj gribēties. Teiksim tā, man nav nekādas milzīgas kāres pēc "aizliegtajiem" produktiem, jo es no tiem vienkārši esmu atradinājusies. Man birojā vairākas reizes nedēļā ir kūkas, visādi saldumi utt., bet mani tas atstāj vienaldzīgu. Nejūtos neko palaidusi garām.
Kādam dīvānā gulētājam jābūt, lai būtu gana ar 20 gramiem OH dienā?

Enerģija tiek ražota no citiem avotiem, nevis OH. Neesmu saskārusies ar enerģijas trūkumu.
Par sliktu elpu arī neko nezinu. Tāda var parādīties no Briseles kāpostiem, sparģeļiem un tāda veida dārzeņiem, bet nedomāju, ka tā ir lietas, kas raksturīga tieši keto diētai.
20.03.2017 22:21 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
pie mūsdienu uztura, ja tiešām grib tiekties pēc kkādiem ideāliem - vitamīni ir jādzer tā vai tā. Pārtikai tāpat vairs nav normālas kvalitātes - kādā augsnē aug, ar kādām ķimikālijām tiek apstrādāta, cik daudz termiski apstrādājot vitamīni "izkūp gaisā" utt. Nav obligāti jādzer sintētiski vitamīni - aizej kaut uz Biotēku un nopērc dabīgus.
Nav jādzer nekādi vitamīni ne aptiekās, ne Biotēkās pirktie, ja savā uzturā lieto pārtiku, kas ir pēc iespējas tuvāka savam dabiskajam stāvoklim. :-P :) Tāpat nav jānodarbojas ar tādu marasmu kā vitamīnu un citu uzturvielu skaitīšana un kaloriju aprēķināšana, ja ēd to, un tiešām tikai to, ko organismam vajag - tad tas itin viegli atbrīvojas no visa liekā un nevajadzīgā (riepas uz vēdera tai skaitā). :-P A to, ko vajag manam organismam, zinu tikai un vienīgi es pati, nevis Atkinss vai ketonisti, sintētiskās pārtikas un vitamīnu un uztura bagātinātāju ražotāji vai svara vērotāji un citi naudas kāsēji uz manas muļķības un slinkuma rēķina. :-P Kur aitas, tur cirpēji, cita starpā. :-P :D ;)
20.03.2017 17:11 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es uzskatu, ka šādas diētas varētu ievērot tikai ar medicīniskām indikācijām. Cilvēkam ir nepieciešamas fiziskas aktivitātes. Kādam dīvānā gulētājam jābūt, lai būtu gana ar 20 gramiem OH dienā? Arī kuņģa problēmās tā var iedzīvoties.
20.03.2017 16:24 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Uzturspeciālista komentārs par keto diētu saprotamā valodā ar sarkastiska humora devu: http://ksenijakomente.lv/keto-dieta-dziesma-par-speki-un-sviestu
20.03.2017 13:28 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es pirms pāris gadiem ieturēju keto diētu (mans mērķis nebija nomest svaru, bet gan cits). Nekādu problēmu ar slikto elpu nebija. Es turējos pie 30 g ogļhidrātu dienā. Vispār par visiem procesiem, ēdiena izvēlēm un tt. ir ļoti labi aprakstīts dr. Atkinsa grāmatā Dr. Atkins Diet Revolution.
Ar enerģiju nebija nekādu problēmu. Vienīgais, ko pamanīju, ievērojot šo diētu, ka pēc kādas nedēļas, kad labi turies pēc plāna parādās tāda jocīga, kā taukaina sajūta rīklē. Arī, nonācu pie secinājuma, ka šādā veidā lietoju pārāk daudz proteīna. Un, vispār, keto diētas ir atzītas par kancerogēnām, tāpēc baigi aizrauties (ilgstoši) nevajadzētu. Jā, arī pats Dr. Atkins nomira no vēža. Un, personīgi man grūti šādu diētu ieturēt vasarā, ka dārzs pilns ar ogām un augļiem. Tā vitamīnu sezona pie mums ir tik īsa...
Es teiktu tā: ja ir daudz liekais svars un ar ir grūti sakārtot savu uzturu un visu laiku kaut kur noraujies, tad tas ir labs variants. Bet, vispār, labāk atteikties no saldumiem un citiem draņķiem, palielināt dārzeņu daudzumu uzturā, dzert daudz ūdeni (standartiņš).
20.03.2017 13:19 |
 
Reitings 7596
Reģ: 29.01.2009
es 3x nedēļā noskrienu kopumā ap 40km, 30km nobraucu ar velo, 5x nedēļā noeju uz darbu un no darba 7km un tie ir kopumā 35km, darbā vēl nobizojos, zālē vēl svarus cilāju un lai sēstos uz Keto diētas, tas tiešām būtu neprāts! Bet piekrītu, tās efektivitāte patiešām strādā, bet noteikti ne pārāk fiziski aktīviem...es laikam otrajā dienā nokristu bezsamaņā nesaņemot diezgan krietnu devu OH!
20.03.2017 12:40 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
https://www.youtube.com/watch?v=M957dACQyfU
Par šo diētu komentāru nav, bet iesaku noskatīties šo video par to kā top pirms un pēc bildes. :D
20.03.2017 10:13 |
 
Reitings 211
Reģ: 07.03.2017
Man vienbrīd sanāca pie šī pieturēties, biju pat grāmatu paņēmusi - Atkinsa diēta..
Nu.. Diēta, manuprāt, stingra. Nē, nu ēst jau var daudzko, nav jau tā, ka sēdi badā. Esi pat ļoti paēdis. Bet ja nemāki skaitīt kcal , tad šim vispār vari nepievērsties. :-D
Atmetu šim. Nepatika visas minētās blakusparādības - slikta elpa, aknām slodze utt.,
20.03.2017 08:27 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Mani visvairak sada uztura biedetu holesterins.
Man kaut ka skiet, ka neviens ekstrems uztura veids nav ta verts, ja vien nav medicinisku indikaciju.
20.03.2017 00:52 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
sanāk, ka visu dzīvi nedrīkst neko baudīt, nogaršot?

Noteikumi šai diētai ir diezgan stingri - ja nevar, tad nevar. Ja kaut kas nepatīk, tad var ievērot citu diētu :) neviens taču nespiež sēdēt uz keto, tā ir brīva izvēle.
Nezinu sīkāk par visiem vitamīniem, bet pie mūsdienu uztura, ja tiešām grib tiekties pēc kkādiem ideāliem - vitamīni ir jādzer tā vai tā. Pārtikai tāpat vairs nav normālas kvalitātes - kādā augsnē aug, ar kādām ķimikālijām tiek apstrādāta, cik daudz termiski apstrādājot vitamīni "izkūp gaisā" utt. Nav obligāti jādzer sintētiski vitamīni - aizej kaut uz Biotēku un nopērc dabīgus. Visus vitamīnus pāris ēdienreizēs tāpat nav iespējams uzņemt, lai vai uz kāda ēšanas režīma sēdētu.
Par svara izlīdzināšanos vismaz man nekas nav dzirdēts un lasīts, bet keto diētai ir citi plusi - man tā ir vieglāka, jo nav tik daudz jāskaita kalorijas un jāplāno ēdienreizes, nav bada sajūtas, nav cravingu vispār, attīrās āda u.c.
20.03.2017 00:41 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es izlasīju par keto diētu un arī par šo tauku pārvēršanu enerģijā, bet tur ir arī rakstīts, ka šo nedrīkst pārtraukt, citādi jutīsies slikti un viss sāksies no jauna, sanāk, ka visu dzīvi nedrīkst neko baudīt, nogaršot?
Jā, es arī piekrītu, ka jēgas no baltajiem miltiem nav nekādas, bet no augļiem, pākšaugiem un pilngraudu produktiem gan, kaut vai no tāda viedokļa, ka jums tagad jāpērk sintētiskie aptiekas vitamīni, ko varētu mierīgi uzņemt ar uzturu.
Jā, ja tas notiek ārsta uzraudzībā, ja ir iemesls, kāpēc pat primāri uzsāki to visu, ja jūties labi, vari strādāt, rādītāji ir ok - iespējams, to darīt var, bet ilgtermiņā tas svara zudums (pēc interneta avotiem, lai nesaka, ka neko nelasīju), izlīdzināsies ar tiem, kam ir diētas ar OGH.
20.03.2017 00:24 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Elizabete, Tu saki, ka tā diēta praktiski neierobežo neko, bet tie ir 20g ogļhidrātu dienā... 20g! Jā, ja visu dienu pirž dīvānā, varbūt ar 20g var iztikt, bet kā aktīvs 21.gadsimta cilvēks, var uzņemt nepieciešamo enerģijas daudzumu, lai apgādātu arī smadzenes, ar 20g ogļhidrātu?
Interesanti, ka ņemam nost no ēdiena, kur ir vitamīni, lai pirktu aptiekas vitamīnus...

Šī diēta nav paredzēta cilvēkiem, kas aktīvi sporto. Pie lielām slodzēm OH vajag. Bet keto balstās uz to, ka organisms OH trūkuma dēļ enerģiju sāk ražot no taukiem. Es šobrīd nesportoju, bet visām ikdienas lietām man enerģijas pilnīgi pietiek un strādāt intelektuālu darbu arī absolūti netraucē. Ja, ievērojot keto, ir bezspēks, tad kaut kas netiek darīts pareizi (netiek uzņemtas "trūkstošās" vielas vai tiek uzņemts tik daudz OH, ka cilvēks nav ketozē, bet tajā pašā laikā OH nepietiek, lai darbotos ierastajā režīmā).
Es esmu domājusi par to, kā tad nu tā var praktiski izslēgt veselu uzturvielu grupu no uztura, un zinātniekiem par to viedokļi dalās. Bet fakts ir tāds, ka nav neviena ogļhidrāta, kas organismam būtu absolūti nepieciešams, lai normāli funkcionētu (bet ir tādas taukskābes un olbaltumvielas, bez kurām nevar). Jā, OH dod enerģiju, bet tas nav vienīgais variants. Kā jau minēju, man ir problēmas ar insulīnu, kā rezultātā mans organisms nevar normāli tikt galā ar cukuru un OH, tie strauji aiziet uz tauku rezervēm (un palielināts svars rada jaunas veselības problēmas). Man šī diēta bija vienīgais efektīvais risinājums, nederēja ne sports, ne veselīga ēšana, ja tas ietvēra OH. Ja būtu turpinājusi kā iepriekš un uzņēmusi "normālu" OH devu, varbūt būtu nodzīvojusies līdz 2.tipa diabētam.
Godīgi sakot, es domāju, ka aizraušanās ar baltajiem miltiem, kartupeļiem un cukuru nav nekas labs. Tas nedod neko citu, kā vien ātri pārejošus enerģijas uzplūdus, un liekos kilogramus. Par citiem (augļiem, sakņaugiem, pākšaugiem, dažiem graudaugiem) vēl var diskutēt, bet lielākajai daļai cilvēku tie tāpat nesastāda ļoti nozīmīgu ēdienkartes daļu.
20.03.2017 00:17 |
 
Reitings 232
Reģ: 21.10.2015
Apple_pie, lūdzu palasi sīkāk par šo diētu. Par to kā tiek pārslēgta vielmaiņa un kādi ķīmiskie procesi tur "apakšā" notiek. Nebūs jāvaimanā. Citādāk sanāk kā jau rakstīju - zināšanu nav, pieredzes konkrētājā jautājumā arī, bet viedoklis ir. Bezspēks var uznākt sākumā, kad organisms nav pieradis dzīvot bez cukura - un tikai tādā gadījumā (vismaz manā pieredzē), ja steigas dēļ esmu izlaidusi ēdienreizi (piemēram brokastis), kas tiešām nav prāta darbs.
20.03.2017 00:06 |
 
Reitings 91
Reģ: 17.03.2017
Laikam keto diēta nebūs priekš manis. Esmu pieradusi ēst rupjmaizi ar biezpienu un citus graudu produktus. 20g ir tiešām maz. Iznāk, ka pat 1 gabaliņu maizes nevar!
Lūdzu padomu: šodien uzņēmu 1200kcal ar MyFitnessPal. Vakarā pavingroju un nedaudz jogu pataisīju. Tagad tomēr jūtu nelielu izsalkumu. Pēdējā maltīte bija 21.00. Ko darīt - apēst kaut ko vieglu, neēst neko? Rīt laikam jāpalielina uzņemamais daudzums.....
19.03.2017 23:40 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Apple_pie
Galīgi nav tik traki. :) Ja es 7 dienas neēdot izdzīvoju nemainot ikdienā neko, turpinot strādāt utt., tikai bez sporta, tad ēdot un dedzinot taukus mierīgi.
19.03.2017 23:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
"Būs dienas, kad manāms bezspēks".
Jēziņ.... (t)
19.03.2017 23:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits