Pote, par/pret

 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Sveikas!
Gribēju uzzināt jūsu domas par poti pret ērču encefalītu (mazajai gadiņš). Par vai pret?
Ja par citām potēm man bija skaidrība, kuras vajag un kuras nē, tad ar šo es vēl svārstos, jo prātu jauc dažādie viedokļi.
18.03.2017 20:13 |
 
Reitings 141
Reģ: 29.01.2009
blackpoetry
Kur iesaki lasīt to informāciju? Un kādus atslēgvārdus izmantot?
Lūdzu, bez nosodījuma. Gribu vairāk izglītoties par šo tēmu, jo drīz būs jādomā, ko un kā barot bērnam.
24.07.2017 23:41 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Bet te jau blaustas, ka, ak vai, kads vina sveto parliecibu, ka gala ir laba, megina salauzt ar zinatniskiem pamatojumiem.
(Es esmu lasijusi ari pilnos petijumus, ari par rupnieciski audzetas galas mazvertigumu un milzigo ietekmi uz vidi , bet ari to visu, protams, var ignoret, ja ir tada velme... )

Man domāt , ka tieši tādas kā Tu nesaprot , ko tieši raksta minētie zinātniskie pētījumi . Mēs arī esam par tiem , re , Caloo visu detalizēti uzrakstīja un pasvītroja vēl svarīgāko , ka ir svarīgi saprast , KĀDA gaļa vai izstrādājums un KĀ PAGATAVOTA un CIK BIEŽI TO ĒD , nevis bakstīt mums acī , ka zinātniskie pētījumi lauž mūsu svēto pārliecību . Tieši otrādāk , neko nelauž , bet kārtējo reizi apstiprina to , ka jāēd VISU AR MĒRU .
.
Kāda starpība bioloģiska vai ne bioloģiska , ja nepērk kaut kādu kreiso gaļu , tad tām broilera vistām arī nav ne vainas , TIK lielu skādi nenodara vis , pretējā gadījumā to aizliegtu ražot un pārdot (t) Paši zinat , cik strikti tagad ir ES noteikumi un Pārtikas /vet.dienests visu kontrolē .
.
Un ne jau visi ēd tikai parasto lielveikalos nopērkamo gaļu , ir ļoti daudz visēdāju , kuri pērk arī ekoloģisko , vismaz cik ticēt var tam marķējumam , arī lielveikalos pieejamas vistiņas un gaļa ar EKO marķējumiem . Kas slikts ?! .
24.07.2017 23:47 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
elzaelza + teiktajam.
Mēs neēdam visus produktus tādos apjomos, lai tas mūs sagrautu, kāpēc kaut kādas izfantazētas pārmērības tiek ņemtas kā rādītājs? Normālu pārtiku ēd, var izlasīt un apskatīt, kādu vistu pērk, kādas olas pērk, arī var pats laukos audzēt, bet tas ir arguments, kuru es apskatīju jau iepriekš jau simts reizes. Piena linkā ir rakstīts, ka high liela deva tātad, liels patēriņš var kādā no gadījumiem radīt problēmas. Vai tur bija rakstīts, kā to noskaidroja, vai citi vides faktori pētītajiem cilvēkiem nebija, vai cukuru, sāli viņi nelietoja vai vispār tas kaut kāds teorētisks pastāsts tikai? Un histēriju te taisa vegāni, veģetārieši, kuri apvaino lietotājas, kas pamato pretējo. Nu ja nekā cita nav, tad var arī laikam tā. Un vēl vērts pārbaudīt, ko pētījuma aģentūras pārstāv, kuru spēku un kāpēc, bet to izsecināt būtu te dažām grūti, jo pašu rakstu arī tā grūti kopumā aptvert, redz tikai mirgošos vārdus un viss, patiesība atrasta. Tas tā kā izlasīt - banānu ēšana nogalina! - un tad sludināt to uz visām pusēm, jo viens cilvēks asv pārēdās banānus un parādījās baigās veselības problēmas. :D
24.07.2017 23:51 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es labrat gribētu likumu, kur var zinot sociālajiem par bērniem, kurus vecāki baro ar čipsiem un cīsiņiem. Bet nu pēc Cosmo loģiskas sanāk, ka šāds uzturs tāpat ir pilnvērtīgāks neka vegāniskais, jo gala taču ir!:-/
24.07.2017 23:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Bet nu pēc Cosmo loģiskas sanāk, ka šāds uzturs tāpat ir pilnvērtīgāks neka vegāniskais, jo gala taču ir!

:D
Te par grūti ko atbildēt, ja ko tādu spēj izvilkt no šīs sarunas. :D
24.07.2017 23:55 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
Duuja un elzaelza, jūs taču saprotat, ka visiem ir pilnīgi vienalga ko jūs ēdat un ko jūsu esošie un iespējamie nākotnes bērni ēdīs. Nesaku, ka gaļa ir neveselīga, ka piena produktus nevajag lietot, ja garšo un gribās, kamēr tiek ievērota mērenība tas jūs nenogalinās. Bet tā pārliecība, ka būšana par visēdāju ir vienīgais pareizais veids un citu pareizu veidu nav, gan ir tāda ļoti aprobežota un smieklīga, ja ir zināšanas šajā jomā.
Un elzaelza, tev laikam tomēr grauž tas vegānisms, ja reiz, pēc taviem vārdiem, veselīgās ēdienu bildes tik ļoti traucē. Kā arī, tu pērc to eko gaļu un piena produktus? Vai arī pati rij ar antibiotikām piedzītus dzīvniekus un savu bērnu(s) ar šo nenormāli "vērtīgo" uzturu baro?
25.07.2017 00:09 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Hippie Chick, ja? Un varētu vēl parādīt, kur es rakstīju, ka jāgrūž cīsiņi rīklē visiem, jo gaļa, gaļa, gaļa? :D Runa bija par bērniem, kur es, palasot vairākus viedokļus (ne šeit, bet plašajās interneta ārēs), izsecinu, ka vegānu dzīvesveids rada daudz riskus un atspaidu uz nākotni. Tas nav kā bērnam pateikt, robotu multenes ir sliktas, tās neskatīsimies. Man reāli ir žēl bērnu, kuri cieš no vecāku stila vēlmes vai kā to nosaukt (ko vien šāda izrādīšanās pierāda), jo bērnam ir grūtāk nodrošināt visu, jo pat lielākā daļa pieaugušo vegānu šauj pamatīgās auzās un tad sēž pie ārstiem. Ja neesi starp tiem daudzajiem, ok, apsveicu, bet nezinām kā būs nākotnē. Un vēl runa bija par to, ka, izlasot kaut kādus pētījumus, pasludināt, ka redzat, mans vegānisms vai veģetārisms ir vienīgais pareizais risinājums, jo jūs visi citi ēdat sūdus.
25.07.2017 00:18 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Salomē
Un ko, jusuprat, liela dala bernu ed? Tiesam biologiski audzetu vistu?

Nav ne jausmas par citiem, bet mani inetresē tikai tas, ko mani bērni ēd, un cīsiņi tie nav. Turklāt par to vispār nebija runa.
Personigi pati needu galu etisku apsverumu del, bet nekur neesmu minejusi, ka absoluti visa gala ir neveseliga, kur nu vel karcinogena.

Es teicu, ka tie ir tavi vārdi? To teica Blackpoetry un piesauca to pašu tavā linkā ielikto informāciju (800 pētījumu apkopojums).
Bet te jau blaustas, ka, ak vai, kads vina sveto parliecibu, ka gala ir laba, megina salauzt ar zinatniskiem pamatojumiem.

Pirmkārt - es nebļaustos.
Otrkārt - man nav nekāda svēta pārliecība, tieši tāpēc es paprasīju linku, uz kura jūs balstiet savu pārliecību, jo patiešām gribēju zināt, vai man ir jāpārdomā sava attieksme pret gaļas ēšanu. Šis uzbrauciens ir pilnīgi lieks.
Treškārt - viss ko es izdarīju, ir pasvītroju linkā doto informāciju, kas parāda, ka:
1. Gaļas, pašas par sevi, kancerogēnums nav pierādīts.
2. Kancerogēnā ietekme visticamāk ir gaļas apstrādē un pievienotajās vielās.
3. No vēža, kuram varētu būt sakars ar ēšanas paradumiem, kur ievērojamu daļu no diētas sastāda tieši pārstrādātā gaļa, gadā nomirst 1 no 205882 cilvēkiem, kas ir 23 reizes mazāk nekā Ņujorkā satiksmes negadījumos, bet vienkārši ar gaļas ēšanu nav saistāma neviena nāve.
4. Gaļai ir vispārzināma pozitīva ietekme uz veselību (nav gan precizēts kāda tieši).
Un galā uzrakstīju savus secinājumus no izlasītā. Ja nepatīk varat nelasīt, nepiekrist utt., man ir pilnīgi vienalga ko un kā jūs ēdiet.
(Es esmu lasijusi ari pilnos petijumus, ari par rupnieciski audzetas galas mazvertigumu un milzigo ietekmi uz vidi:-| , bet ari to visu, protams, var ignoret, ja ir tada velme... )

Šim nav nekāda sakara ar gaļas kancerogēnumu, diskusijas par to nebija un es par to vispār nevienu vārdu neesmu pateicis.
No taviem pēdējā laika komentiem šķiet, ka Tu vnk mēģini man uzbraukt, nevis par būtību runā. Man no tā gabals nenokritīs, bet mēreni dīvaini šķiet gan...
25.07.2017 00:20 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Caloo, vispar nebiju tevi domajusi. :-/ Neredzeju, ka kaut kur butu minejis, ka gala loti vertiga un noteikti jaed.
25.07.2017 00:28 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
blackpoetry
Ja jums pašiem pietiktu smadzeņu spēka izlasīt internetā pieejamo informāciju un smadzenes neuztvertu informāciju selektīvi (a la 'lasu tikai to, kas man patīk'), tad redzētu, ka nē, nav runa tikai par kūpinājumiem un fritētu gaļu. Tikpat veiksmīgi noignorējāt argumentus un pētījumus par pienu, jo tur nesanāca kaut ko selektīvi iekopēt. :-D
Bet nu ar ko es te diskutēju? Pamatskolēniem, cosmo Romeo un mikipeles kleitu valkātājām. :-D Nav brīnums, ka te visas sakarīgās lietotājas izdzēšas.

Plikas emocijas un cosmo Romeo ir Xanax - es šeit nevienai kaklā nekaros.
Negribi, vai nav laika savu viedokli pamatot, tā arī pasaki, bet šāda vāvuļošana tavai augstajai izglītībai godu nedara...
25.07.2017 00:29 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Salomē
Caloo, vispar nebiju tevi domajusi. :-/ Neredzeju, ka kaut kur butu minejis, ka gala loti vertiga un noteikti jaed.

Oki, atvaino - ne tā sapratu. (s)
25.07.2017 00:30 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Prestižo universitāšu beidzēja, kā parasti, emocionāla, histēriska un nervoza.
Starp citu, tādas Hārvardas Universitātes nav. Ir Hārvarda Universitāte, Džona Hārvarda vārdā nosaukta. Tas tā, zināšanai. Ja nu kādreiz dzīvē gadās studēt patiešām prestižā universitātē:-P
25.07.2017 00:44 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Diskusijas kultūra tiešām brīnišķīga, adekvāta ikvienam izglītotam cilvēkam - ja pietrūkst argumentu, pateikšu, ka tev nesmuks deguns vai kleita. Pamatskolēni un vidējais Latvijas delfu komentētājs tā dara...Viss ir pareizi.
25.07.2017 01:16 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kāda vegāne varētu lūdzu parādīt vegānu zīdaiņu piena maisījumu? Es nevaru atrast, atradu tikai maisījumus bez laktozes ar kazeīnu un zivju eļļu.
25.07.2017 08:14 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Es personīgi nekad, nekad nevienā diskusijā neesmu izteikusies nievājoši ne par veģetāriešiem, ne vegāniem, un nekad nevienam arī dzīvē neesmu ne aizrādījusi, ne norādījusi par viņa izvēlēto ēšanas režīmu, jo man tas šķiet pilnīgi normāli - darīt, kā pašam labāk patīk un kā pats labāk jūties.Mana attieksme pret cilvēku nemainīsies atkarībā no tā, kādu ēšanas režīmu viņš izvēlas, goda vārds:) Nekad arī neesmu uzskatījusi, ka ēst veģetāru uzturu ir kas slikts.
Bet, tiklīdz runa ir par zinātni un nopietniem pētījumiem, gribas tomēr godīgumu un precizitāti izteikumos, kā jau tas zinātnē pieņemts. Šeit kādreiz diskutēja, cosmo vārdiem runājot, sakarīga lietotāja NordicBelle, kas savus apgalvojumus un jebkuru iesaistīšanos jebkurā strīdā prata pamatot ar nopietniem avotiem (nezinu, neatceros, vai viņa diskutēja par ēšanas režīmu, bet tas tikai kā piemērs normālai diskusijas kultūrai, kas dod pienesumu un jaunas zināšanas un parāda arī pašas lietotājas intelektu, ka viņa nerunā kaut kādus no gaisa parautus teikumus), bet, kad normālas diskusijas vietā ir prasta līmeņa uzbraucieni bez jebkāda seguma, kas nekādas jaunas zināšanas nedod, kā šajā gadījumā, nu tad piedodiet....
Ja Latvijā, kā tiek apgalvots, gadiem neatnāks Rietumeiropas zināšanas par gaļas kaitīgumu, tad jāspēj arī to pamatot ar piesauktajiem autoritatīvajiem avotiem, kur būtu tas apgalvots. Nav jau runa tikai par to nelaimīgo WHO pētījumu, ko iekopēja un izanalizēja Caloo. Arī pārējos avotos nekas tāds kategoriski nav apgalvots. Piemēram, kategoriski norādi, ka World Cancer Research sarkanās gaļas ēšanu saista ar bowel cancer. Jā, saista, bet tajā pašā laikā tajā pašā rakstā neizlasi arī šo teikumu:
Eat little, if any, processed meat such as ham and bacon. This is because the evidence suggests eating 500g or less of red meat a week doesn’t significantly increase bowel cancer risk. Red meat is also a good source of valuable nutrients, such as protein, iron, zinc and vitamin B12, so it can contribute to a healthy, balanced diet. Processed meat on the other hand has less valuable nutrients and can be high in fat and salt, so if you eat red meat it’s best to choose fresh, unprocessed meat.
Acīmredzami skaļu virsrakstu lasītāju kultūra triumfē un iedarbojas uz paviršu lasītāju(e)
25.07.2017 10:03 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tām, kas vēlas ar pētījumiem (linki rakstā ir tieši uz pētījumiem, nevis kaut kādiem apkopojumiem) atspēkotus mītus - links zemāk:
https://authoritynutrition.com/how-to-win-an-argument-with-a-nutritionist/?O07e
Tur atspēkotie mīti:
1.The Best Diet is a Low-Fat Diet, With Carbs at 50-60% of Calories
2.Sugar is Bad For You, But Only Because it is Empty Calories
3.Eggs Raise Cholesterol and Lead to Heart Disease
4.Protein is Bad For Your Kidneys
5.Saturated Fat Raises Cholesterol and Causes Heart Disease
6.Low Carb Diets Are Unhealthy
7.Red Meat is Unhealthy and Should Only be Eaten in Moderation
8.Protein is Bad For Your Bones and Causes Osteoporosis
9.People Should Cut Back on Sodium
10.Polyunsaturated Fats Lower Cholesterol and Reduce Heart Disease Risk
11.People Should Choose Low-Fat Dairy Products to Reduce Calories and Saturated Fat
12.Weight Loss is All About Calories in and Calories Out
13.It is Best to Eat Many Small Meals Throughout The Day
14.Fat Makes You Fat
25.07.2017 10:56 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Caloo, ieteiktu apskatīties, kā vispār veic pētījumus uztura zinātnē. Es, kamēr tas nav publicēts lielajās lapās, nepaļautos informācijas uzticamībai.
Par ielikto - pārskrēju pāri, šķiet, ka lielākā daļa tāpat visiem ir zināma. Tāpēc es tā īsti nesapratu to sašutumu šeit, kad kāds saka, ka gaļa var būt slikta un piena produkti nevēlami. (t) Blackpoetry gan kaut ko citu laikam domāja.
25.07.2017 11:39 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Salomē, šo info es ieliku ne jau tāpēc, lai kādam kaut ko pierādītu, bet tāpēc, ka ir par lietu un šo lasot, nav ne uz ko jāpaļaujās - ja ļoti grib, var lasīt tieši pašu pētījumu un redzēt kas, ar kādām metodēm, ir izpētīts, uz ko ir būvēti secinājumi utt. Visur ir norādīti autori, institūti, atsauces.
Man nav sašutums, bet es uz tādiem paziņojumiem " gaļa var būt slikta un piena produkti nevēlami" vienmēr skatos kritiski, jo gribu redzēt uz ko tie balstās.
Personīgi es esmu izaudzis uz īsta naturāla piena un gaļas - mums nevienam ģimenē nav nekādas ēdienu nepanesības, alerģiju un dajebkādu citādu ar to saistītu problēmu.
25.07.2017 12:14 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Salomē
Lielās lapas, nu atveram lielo lapu PETA un varēsim izlasīt, ka dzīvnieki ir ārprāts, kādu tik postu visiem nenodara, tikai paplašinām domu tālāk - jo PETA ir dzīvnieku aizsardzības organizācija un no tā izriet viss darītais. Tātad Caloo links ir uzreiz kaut kāds nepareizais, tie pētnieki ir kaut kādi nepareizi, bet Tavi linki, nu tie gan bija patiesi un daudzpusīgi apskatīta lieta? :D Turklāt Tavos linkos vispār apstiprinās tas, ka gaļa un piena produkti normāli nav kaitīgi. :-)
Tāpēc es tā īsti nesapratu to sašutumu šeit, kad kāds saka, ka gaļa var būt slikta un piena produkti nevēlami.

Jo tā nebūt nav, kā jūs masveidā rakstāt, ka visēdāji ir sūdu ēdāji. Arī grauzt zāli var būt slikti un nevēlami, bet kaut kā nemēģinu uzbraukt ar kaut kādiem vienīgi pašai smieklīgiem apzīmējumiem.
25.07.2017 12:16 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vegānais uzturs tiek kritizēts pavisam vienkārša iemesla dēļ- šāds uzturs nenodrošina visu uzturvielu uzņemšanu ar pārtiku (es domāju tieši B12 vitamīnu, kas jālieto vegāniem papildus).
Veģetārieši, kas lieto olas, piena produktus, lielākoties netiek kritizēti, jo viņiem nekas papildus nav jālieto.
Attiecībā uz piena produktiem jaunākie pētījumi ir ļoti interesanti, piemēram, pienā esošais kalcijs slikti uzsūcas cilvēka organismā, tāpēc veciem cilvēkiem ir osteoporoze par spīti tam, ka itkā lieto daudz kalciju (piena produktos). Tāpat piens un piena produkti traucē dzelzs uzsūkšanos. Tomēr nevienā pētījum nav norāde tos nelietot. Tieši pretēji- nelielos daudzumos, īpaši skābpiena produkti, ir veselīgi pienskābo baktēriju dēļ.
Attiecībā vēzi, jaunākie pētījumi atklāj zināmu saistību starp D vitamīna trūkumu un vēzi. Tomēr vēl joprojām nav noskaidrots tā rašanās cēlonis.
Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka vegānais uzturs veselīgs ir tikai teorētiski. Praktiski vegāni ēd neveselīgāk par visēdājiem- visi tie palmu tauki, soja, pārtikas piedevas, utt. Piemēram, esmu pārliecināta, ka karote bio lakto veselīgāka (vai vismaz mazāk kaitīga) par jebkuru vegāno "jogurtu" (tur taču visa Mendeļejeva tabula un labi daudz cukurs).
25.07.2017 12:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits