Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Tavas attiecības ar Dievu

 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu?
Un te, lūdzu, neatbildēt visām tā, kas netic Dievam utt., jo tas nozīmē, ka attiecību NAV. Bet man interesē tās, kurām ir :)
Es Dievam esmu ticējusi vienmēr, tikai varbūt savlaik saucu Viņu citādāk un attiecības bija tālas un diezgan nekādas... tad satiku savu vīru, kurš bija audzis ticīgā ģimenē un viņš man pastāstīja par Dievu vairāk.. tā nu tagad zinu, ka ir Dievs, kurš reāli uzklausa un palīdz... un palīdz tādās situācijās, kad liekas, ka izejas nav. Un dziedina. Un aizsargā. Un brīdina. Un vada. Un atbild uz lūgšanām. Un pamāca. Un izmaina.
25.02.2017 21:13 |
 
Reitings 8968
Reģ: 29.01.2009
pats labākais visā šajā diskusijā, ka diskusija autore pati īsti nav ticējusi nekādam dievam, satikusi vīru, kurš, visdrīzāk, ir izskalojis smadzenes, un tagad mūs pārējās uzdrošinās saukt par neticīgām!
kāds vēl Dievs, daba un mēs paši ir tas, ko sauc par pasauli.
28.02.2017 09:06 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Bieži vien cilvēki ticībai un dievam pievēršas kad paliek vecāki. Mainās domāšana, dzīves uztvere, vērtības...
Jauniem cilvēkiem daudz kas šķiet muļķīgs un nevajadzīgs, lai gan paši to, iespējams darīs vecumdienās.
Man dzīvē ir bijuši notikumi un risinājumi kurus man būtu grūti izskaidrot bez Dieva. Sagadīšanās, sakritība... varbūt.
Varbūt arī ne. Pārāk daudz man šādu pozitīvu sakritību ir bijis.
28.02.2017 09:04 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
delusion ieliktais video perfekti parāda arī manas attiecības ar dievu.
28.02.2017 08:56 |
 
Reitings 88
Reģ: 20.08.2016
Izdomāt kaut kādus dievus ir muļķīgi. To dara cilvēki, kuri netic saviem spēkiem un meklē kādu, kas viņus vedīs. Daudz dzirdēti stāsti, kuros runā, ka tiklīdz iepazinu dievu, tā visas manas problēmas atrisinājās, viņš man rāda ceļu blah blah blah - vienkārši tu esi pārāk vājš un netici sev, tev vajag iztēloties, ka ir kāds, kas tevi novērtēs, atbalstīs un sapratīs.tu apmāni savas smadzenes, tu sarunājies ar kādu kā nemaz nav (piem., ar lūgšanu palīdzību) tev bail palikt vienam un tu runājot iestāsti sev, ka ar tevi ir "dievs" un ka viņš stāvēs tev klāt, lai tur vai kas Patiesībā, viss, ko tu dari ir atkarīgs tikai no tevis pašas. Daudzi tic dievam, jo baidās no nāves un ciešanām, viņus mierina doma, ka viņus pasargās, ka viņi nepaliks vieni, ja šie cilvēki neticētu viņi sajuktu prātā no šīm bailēm, viņi nespētu mierīgi dzīvot

blackqueen būs mana dieviete, es tev uzcelšu svētnīcu pašā esplanādes centrā. Un pielūgšu tevi kā savu elku, un es zinu tu rādīsi man ceļu, tik pat spoži kā kafija pulksten 7:00, pirms kārtējās darba dienas, pirmdienas rītā :D
27.02.2017 21:25 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man ir labas attiecības ar dievu, bet ne ar kristiešu dievu. Es neuztveru viņu kā cilvēkveidīgu būtni, bet augstāku enerģijas, spēka avotu. Viņu var saukt, kā grib, un reliģijas to arī dara, katra nodēvē savā vārdā un uzstāj, ka tas nu ir vienīgais un īstais dievs.
27.02.2017 20:58 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Nē, tu nezini par dievturību, jo tev ir pamatīgs zināšanu robs, kas ja esi latviete, ir manuprāt, diezgan apkaunojoši.

Vispār jāatzīst, ka latviešu mentalitātei dievturība ir daudz tuvāka nekā kristietība. Un nav nekāds brīnums, ka pēc 7 (!) gadsimtiem latvieši nav aizmirsuši savas dievības par spīti oficiālajai ticībai, kas tika uzspiesta ar spēku. Jo patiesībā latvieši dvēselē par kristiešiem tā arī nekļuva. Caur tautasdziesmām, ticējumiem un paražām latviešiem izdevās spītīgi noturēt tautas atmiņā savu seno ticību. Patiesībā tas ir unikāli, ņemot vērā, ka rakstības latviešiem nebija. Gadsimtiem ilgi nodot mutiski savu vēstījumu. Jā, latvieši ir izturīgi un sīksti kā nezāle :)
27.02.2017 20:44 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Manas attiecības ar Dievu ir sarežģītas. Atstākļu spiesta un nezinot kur likties biju baznīcā vairākas reizes. Neko neieguvu , neko nesapratu vien secināju , ka viss ir mūsu pašu rokās un atkarīgs tikai no mums , ne no kāda cita.
Es ceru uz to , ka neskatoties uz visu ,kas bijis tas labākais ir vēl priekšā... Ticu visuma enerģijas nezūdamībai , bet vai es ticu vienam konkrētam Dievam , laikam jau , ka nē... Bet te es eju konfliktā ar sevi , jo gribu , lai elle pastāv , bet ja ir elle tad jau jābūt arī paradīzei.
27.02.2017 13:47 |
 
Reitings 11
Reģ: 06.08.2012
Dievam ticu, vismaz reizi nedēļā piedalos Sv.Misē un cenšos ar Viņu uzturēt labas attiecības.
Dažas lietas, ko esmu apguvusi:
- Būt par kristieti ir grūti. Ir viegli mīlēt sev tuvos cilvēkus vai cienīt cilvēkus, ar kuriem sakrīt uzskati par dzīvi, bet tracinošā kaimiņiene, kas katru rītu sūdzas par valdību, cosmo forumiete, kas neko nesaprot, bet tikai borē pārējām savu taisnību vai autovadītājs, kurš brauc pa Rīgu ar ātrumu 45km/h ir tieši tādi paši cilvēki (un Dieva bērni) kā es.
- Pārliecināt par Dieva esamību ar vārdiem ir tikpat bezjēdzīgi kā censties aprakstīt kā garšo Milky Way. Ja cilvēks gribēs, viņš "pagaršos" pats, tikmēr labāk laiku veltīt pasakot cik lieliski kolēģe izskatās jaunajā kleitā, aizvedot omai kafiju un kūku, vai palūdzoties par pedofiliem, narkomāniem un tracinošo kaimiņieni.
- Kristietība nav pretrunā ar zinātni. Un man šķiet, ka arī otrādāk. Vismaz līdz šim neviens zinātnieks mani nav centies pārliecināt, ka Dieva nav tikai tāpēc, ka viņš ir atklājis jaunu šķiedru savienojumu.
Vispār.. Reliģija ir interesanta, kristietība ir dzīvesveids un ticība Dievam nevienu nepadara ne labāku, ne sliktāku. 8-)
27.02.2017 13:34 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Missis,
Es runāju par Dievu - vienīgo un īsto un ar Lielo Burtu, tāpēc arī nezinu tādus dievturus - tādus, kas tic daudzām "dievībām". Jo, ja patiesi tici Dievam, tad tas neiet kopā ar ticēšanu Mārai vai Ūsiņam, jo Bībelē ir rakstīts, ka:
5 Mozus 5: 7 Tev nebūs citus dievus turēt Manā priekšā.
Nē, tu nezini par dievturību, jo tev ir pamatīgs zināšanu robs, kas ja esi latviete, ir manuprāt, diezgan apkaunojoši. Jau rakstīju par Dieva izpratni latviskajā dievturībā.
27.02.2017 01:04 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Mani interesē un tuvāk sirdij ir budisms. Līdz šim neesmu atradusi budisma tādus aspektus, kuri man nebūtu saprotami. To gan nevarētu saukt par tīru reliģiju, tā ir arī filosofija un sava veida zinātniskā paradigma (par pēdējo neesmu tik droša, bet budisma mācībās kurās esmu līdz šim bijusi, bija uzsvars arī uz šo).
BET...dievturība ir sirdij tuva kā latvietei. Mūsu reliģiskā/kultūras bagātība ir krietni vien plašāka un augstāk attīstīta kā stereotipi un cilvēku zināšanu trūkums to parāda. Šeit beidzot jāsaka, respekts Rīdziniecei! Vismaz šajā jautājumā domas sakrīt :D
Es gan neteiktu, ka latvieši "izdomā" daudzus dievus. Dievs latviešiem ir viens, bet ir vairākas tā izpausmes/sejas/aspekti. Mans tēvs ir dievturis, kopā svinam gan gadskārtu svētkus, ievērojam tradīcijas. Es mazāk, viņš krietni aktīvāk. Bet sirdī tas ir. Pilnībā gan neesmu iegrimusi nevienā reliģijā, arī dievturībā ne par visiem 100%, bet vairāk kā liela daļa latviešu (pēc maniem novērojumiem) un ir pilnīga cieņa par to un izpratne par lielu garīgo mantojumu, no kura var daudz ko smelt un mācīties.
Esmu arī pa pusei krieviete, varbūt arī tas ir iemesls. Tomēr sirdī vairāk latviete.
Kristietību vairāk esmu iepazinusi no mātes puses, kura gan arī nav fanātiska. Daļēji "apskaužu" to atvieglojumu, kuru viņa gūst dzīvē esot attiecībās ar Dievu kristīgajā izpratnē. Diemžēl, manas attiecības ar Dievu ir minimālas, mani nepaķer šī garīguma puse tādā ļoti nopietnā, dziļā līmenī. Esmu redzējusi cilvēkus, kuriem Dievs ir reāls atbalsts. Viņi sirdī pieņem, ka "šis jautājums ir Dieva kompetencē" un izjūt lielāku sirds mieru. Kā jau minēju, nav līdz šim izdevies sakontaktēt ar Dievu :D Bet reliģijas mani vairāk interesē no vēstures, kultūras un tml. aspektiem. Tas ir interesants lauciņš ko pētīt un kur meklēt atbildes :)
27.02.2017 01:02 |
 
Reitings 4218
Reģ: 29.01.2009
Tā ir katra paša personiska izvēle, kādas ir vai nav viņa attiecības ar Dievu (dievu) un kādus starpniekus (Bībeli / baznīcu / cienīgtēvu / mošeju / bērzu birzi / cosmo forumu / makaronu zupu / 'lieciet te, kas patīk') izmantot saziņai ar viņu.
Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts ;) 8-) Āmen (l)
26.02.2017 23:21 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Nu gan... Reliģiskā patiesība un zinātniskā patiesība ir 2 dažādas lietas. Zinātniskā patiesība izskaidro kas ir lietas. Reliģiskā patiesība izskaidro kā ir jārīkojas (jādzīvo).

Kādēļ ir nepieciešamība radīt atsevišķas patiesības definīcijas priekš termina kas jau pastāv - utilitaritāte jeb noderīgums specifiskā kontekstā? Tikai tas, ka ticība specifiskai lietai ir noderīgs izdzīvošanai, nenozīmē, ka tas ir patiess (piem. uzskata cūkgaļu par nešķīstu dieva acīs, patiesais iemesls , ka iepriekšējās paaudzēs tipiska ir bijusi salimšana ar gaļā esošajiem parazītiem, kas izraisījuši nāvi). Vai arī argumentēsi, ka tie ir tikai mikropiemēri, kas nevar tikt vispārīgi attiecināti?
Strīdēties par to, kurš "Dievs" ir pirmais, kurš ir pareizāk attēlots, nozīmē strīdēties par tūkstošiem gadu atpakaļ dzīvojošu cilvēku iztēles augli. Lai gan viss ko viņi gribēja ir ietērpt vārdos un jēdzienos lietas, kas ļautu izdzīvot starp totāliem mežoņiem, izskaust kanibālismu un ko tik vēl ne. Un priekš tiem laikiem viņiem sanāca tīri labi...

Atkal, tikai tas, ka reliģiskajos uzskatos ir utilitāriski aspekti nenozīmē, ka ticība reliģiskajai pasaules interpetācijai ir loģiska. Tās atziņas, kas ir saistītas ar cilvēka labklājības uzturēšanu ir kvantificējamas un cilvēka attīstības vēsturē dabiski attīstījušās, jo ļāvušas veidoties stabilai grupai/baram konkrētajos apstākļos, kas vēlāk atļāvis vietsēdību un agrakultūru, kas savukārt no evolucionārā skatpunkta ļāva veiksmīgāk izdzīvot. Ne jau visi bija kanibāli pirms tika pieņemta reliģija, kas to specifiski aizliedza, jo pastāv bioloģiski mehānismi, kas ilgtermiņā soda indivīdus un grupas, kas nodarbojas ar kanibalizāciju. Tātad vispārīgi, reliģija kurā ir ietērptas atsevišķas atziņas paliek tikai par nevajadzīgu balastu, tam kurš izprot un meklē likumsakarības. Bet J. Peterson interpetācija par šāda veida patiesumu, ļauj domāt, ka tas varētu būt sava veida reliģiskais aploģētisms.
Nenozīmē, ka viņam nav interesentu aspektu ar ko dalīties reliģisko uzskatu nozīmē, to ietekmē uz cilvēka domāšanu un vice versa, kā arī to nozīmei vēsturiskajā kontekstā, bet apspriešana šādā formā tikai apzināti padara sarunu par šīm tēmām neskaidrāku un vieglāk interpretējamāku īstās nejēdzībās.
26.02.2017 17:44 |
 
Reitings 13
Reģ: 09.07.2016
https://www.youtube.com/watch?v=-j8ZMMuu7MU
šis video liek aizdomāties ;)
26.02.2017 17:14 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Es domāju, ka Dievs noteikti nav kaut kāds pārcilvēcīgs spēks, vai vecītis, kurš izveidoja Zemi un visumu. :D Dievs ir veids kā cilvēkiem jādzīvo - tev nebūs nokaut, tev nebūs zagt utt. Kaut kāda veida modelis, lai cilvēkus disciplinētu un pasaulē nevaldītu haoss. Pretēji visi skrietu un darītu ko grib un nezinātu un nespētu atšķirt, kas it kā ir labs un kas ir slikts.
Bija tāda interesanta filma, kurā bija notikusi apokalipse, lielākā daļa cilvēce izmirusi, kultūra mirusi un atlikušie cilvēki būtībā dzīvoja kā mežoņi, tikai māceja sarunāties, veidoja ģimenes, kā naudu izmantoja dažādus maiņas priekšmetus un tml, bet neprata lasīt, rakstīt, nebija kultūras, skolas, svētku utt. Visas Bībeles bija iznīcinātas, reliģija iznīcināta un bija atlikusi pasaulē tikai 1 Bībeles grāmata, ko filmas galvenais varonis bija noslēpis, jo bija ļoti ticīgs.. Šo vienīgo Bībeli gribēja iegūt kāds cits filmas varonis, jo viņš zināja, ka Bībelei tāpat kā reliģijai ir spēks, un viņš ar šo Dieva vārdu un baušļiem spēs apvienot un vadīt mežoņu cilvēkus, kuri nezināja neko par Dievu un kuriem nebija nekādas cerības (ko viņi patiesībā vēlējās). Vārdu sakot, ļoti interesanta filma :D taču es neticu Dievam kā spēkam vai kam tādam.. drīzāk zinātnei, taču Bībelē ir sarakstītas diezgan jēdzīgas lietas kā mums cilvēkiem būtu jādzīvo un kā mēs arī dzīvojam.
26.02.2017 17:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mani "bļa" netraucē, vienīgi, liels "bļa" daudzums liek domāt, ka autors neuzskata, ka video "mesidžs" pats par sevi ir pietiekoši smieklīgs, ja vien, bļa, pareizajās vietās nepateikt "bļa". He's selling himself short
26.02.2017 16:41 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Nu, par "bļa" sūdzības jāadresē veidotājiem, man arī tur bija nedaudz par daudz lamāšanās :D
26.02.2017 16:33 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Izņemot to, ka, manuprāt, humors var būt smieklīgs arī bez "bļa", uzjautrinošs video.
26.02.2017 16:32 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Pēc šīs diskusijas ļoti labi var redzēt, ka agrāk cilvēki meklēja Dievu, kuram pakļauties, kalpot, bet tagad mēs paši sevi gribētu uzskatīt Dieva vietā. Uzskatām, ka mums ir tiesības norādīt, kam ticēt un kura ticība ir vispareizākā. Fuj.
26.02.2017 16:28 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Šīs tēmas sakarā atcerējos par smieklīgu multeni, kurā tā komiski pastāsta par reliģijas attīstību un ietekmi :D Brīdinu, krieviski un ik pa laikam necenzēti palamājas, bet forši uztaisīta :D Reāli sākas ap 27. sekundi.
https://www.youtube.com/watch?v=RopvPNiPiT0
26.02.2017 16:25 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
Un te, lūdzu, neatbildēt visām tā, kas netic Dievam utt., jo tas nozīmē, ka attiecību NAV. Bet man interesē tās, kurām ir.

šis ir viegli apstrīdams teikums. tas, ka ir kaut kas vairāk un cilvēki to sauc par Dievu, jau vien nozīmē, ka attiecības ir. un tas nekas, ka tu par Dievu sauc savu vienīgo, īsto, kristiešu Dievu. tas nemaina faktu, ka ticība, piemēram, Allāham ir tās pašas attiecības ar Dievu. un šīs attiecības tu nevienam nevari atņemt, ne ar kādiem argumentiem.
26.02.2017 16:22 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits