Tavas attiecības ar Dievu

 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Kādas ir Tavas attiecības ar Dievu?
Un te, lūdzu, neatbildēt visām tā, kas netic Dievam utt., jo tas nozīmē, ka attiecību NAV. Bet man interesē tās, kurām ir :)
Es Dievam esmu ticējusi vienmēr, tikai varbūt savlaik saucu Viņu citādāk un attiecības bija tālas un diezgan nekādas... tad satiku savu vīru, kurš bija audzis ticīgā ģimenē un viņš man pastāstīja par Dievu vairāk.. tā nu tagad zinu, ka ir Dievs, kurš reāli uzklausa un palīdz... un palīdz tādās situācijās, kad liekas, ka izejas nav. Un dziedina. Un aizsargā. Un brīdina. Un vada. Un atbild uz lūgšanām. Un pamāca. Un izmaina.
25.02.2017 21:13 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Atbildēšu uz jautājumu. Kādas ir manas attiecības ar Dievu?
Esmu izgājusi cauri kristietības posmam. Vairākus gadus apmeklēju baznīcu, biju jauniešu grupiņās, semināros utt. Saprotu autores nostāju, jo esmu bijusi tāda pati.
Baznīcu vairs neapmeklēju, un vispār cenšos izvairīties no kompānijām, kas bļauj: ''Esam kristieši! Man nepatīk kategoriskā attieksme pret grēciniekiem, piemēram gejiem un abortu veicējiem. Mēs visi taču esam grēcinieki! Skaudība, mazie baltie meli, paštaisnums... Tas viss ir grēks. Jēzus bija piedodošs un nevienu nenosodīja. Tā jau ir tā kristietība.
Katru dienu lūdzos. Pasakos Dievam par dienu, lūdzos par ģimeni un mūsu sapņiem. Ik pa laikam palasu Bībeli, jo tur ir daudzas labas atziņas - tāpat kā citu ticību Svētajos Rakstos. Ticu, ka Dievs ir kāds cilvēka prātam neaptverams spēks, kas ir visu radījis un noteicis katra likteni. Ticu, ka Dievs ir mīlestība. Mēs taču izjūtam kaut ko kā no citas pasaules, kad mīlam :-). Man ļoti patīk Pāvila 1. vēstule korintiešiem 13. nodaļa. Ielikšu tikai daļu:
4 Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga.
5 Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu.
6 Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību.
7 Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu.
8 Mīlestība nekad nebeidzas

Skaisti un patiesi.
Domāju, ka Jēzus bija harizmātisks cilvēks ar daudzām gudrībām. Manuprāt, mēs visi esam Dieva bērni, tāpēc es Jēzu neuzskatu par Dieva dēlu Bībeles izpratnē. Ar savu ticību nevienam neuzbāžos. Ja kāds pajautā - atbildu.
26.02.2017 13:57 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Vispār jau bībeles dievs nevar būt vienīgais dievs, jo pirms viņa bija citas kultūras ar savām izdomātajām dievībām - Senā Roma un Senā Ēģipte. Katrai tautai saknēs meklējami savi dievi un dievības un ļoti pretīgi ir uzspiest ticību, it īpaši kā to darīja un dara kristieši.
Kopumā uzskatu, ka lielākā daļa cilvēku ir vāji, tāpēc meklē kādu kam ticēt. Un kurš it kā palīdz. Man par laimi ir lieliska ģimene un draugi, kas atbalstīs jebkurā situācijā. Žēl, ka mūsdienās tik daudz glupu cilvēku, kas nedomā ar savu galvu un pakļaujas vienai lielai smadzeņu skalošanai. Tomēr 21. gadsimts, cilvēces ir attīstījusies ļoti tālu, bet lielāka daļa savā attīstībā ir palikuši viduslaikos. Iet uz baznīcu un par ziedojumiem pērk indulgences.
26.02.2017 13:58 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Sekojošais ir par jauno derību:
...
No, Jesus Did Not Soften the Old Testament–In Fact He Did the Opposite, and Here’s What That Means

...
Moderate Christians love to talk about how Jesus fixed the Old Testament, or, in other words, obsoleted the horribly offensive parts about slavery, keeping women in their place, killing gays, etc. In fact, he did no such thing.
...
I’ll be doing two things here:
...
Show you that Jesus fully supported everything in the Old Testament
Show you exactly how horrible that is.
So first, here is Jesus speaking specifically on the topic of Old Testament teachings:
...
THE LAW STANDS
...
“For truly, I say to you, till heaven and earth pass away, not an iota, not a dot, will pass the law until all is accomplished. Whoever then relaxes one of the least of these commandments and teaches men so, shall be called least in the kingdom of heaven; but he who does them and teaches them shall be called great in the kingdom of heaven.” — Matthew 5:18-19
“It is easier for Heaven and Earth to pass away than for the smallest part of the letter of the law to become invalid.” (Luke 16:17)
...
Do not think that I have come to abolish the law or the prophets. !!!! I have come not to abolish but to fulfill. Amen, I say to you, until heaven and earth pass away, not the smallest part or the smallest part of a letter will pass from the law, until all things have taken place.” (Matthew 5:17)
...
“Did not Moses give you the law, and yet none of you keepeth the law” (John7:19)
...
Keep in mind, this is Jesus Christ saying this–in the Bible that all Christians own and cherish. Don’t take my word for it; look it up–it’s all there.
...
So now that we understand that he fully supported what’s in the Old Testament, let’s take a look at what he actually just commanded us to uphold.
...
IF A WOMAN IS NOT A VIRGIN WHEN SHE GETS MARRIED, SHE HAS TO DIE
...
“If any man takes a wife, and goes in to her, and detests her, and charges her with shameful conduct, and brings a bad name on her, and says, ‘I took this woman, and when I came to her I found she was not a virgin,’ … and evidences of virginity are not found for the young woman, then they shall bring out the young woman to the door of her father’s house, and the men of her city shall stone her to death with stones … (NKJV) — Deuteronomy 22:13-14,20-21
...
BLASPHEMY IS PUNISHABLE BY DEATH
...
One who blasphemes the name of the LORD shall be put to death; the whole congregation shall stone the blasphemer. Aliens as well as citizens, when they blaspheme the Name, shall be put to death. (NRSV) — Leviticus 24:16
Kaut ko neatgādina? Piemēram... islamu?
...
PEOPLE WHO WORK ON SUNDAY SHOULD BE KILLED
...
You have six days each week for your ordinary work, but the seventh day must be a Sabbath day of complete rest, a holy day dedicated to the LORD. Anyone who works on that day must be put to death. (NLT) — Exodus 35:2
...
THERE’S NOTHING WRONG WITH SLAVERY
...
Your male and female slaves are to come from the nations around you; from them you may buy slaves. (NIV) — Leviticus 25:44
...
WOMEN SHOULD SHUT THE HELL UP AND DO AS THEY’RE TOLD
...
A woman should learn in quietness and full submission. I do not permit a woman to teach or to have authority over a man; she must be silent. (NIV) — Timothy 2:11-12
...
Keep in mind, these aren’t suggestions. They’re not optional. Remember what Jesus said, “Whoever then relaxes one of the least of these commandments and teaches men so, shall be called least in the kingdom of heaven…” He also said they’re not open to any personal interpretation. It’s all very clear to anyone willing to actually read their Bible.

https://danielmiessler.com/blog/no-jesus-did-not-soften-the-old-testament-in-fact-he-did-the-opposite-and-heres-what-that-means/#gs.sYJbmOE
26.02.2017 14:04 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Varbūt par mūsu Māru un Laimu zinātu visa Eiropa, ja senās Baltu ciltis būtu izvērsušas asiņainus Ūsiņa karus pret pagāniem, lai ne tikai glābtu viņu dvēseles, bet arī paplašinātu savas svētas teritorijas... tas tā, loģika.

+++
26.02.2017 14:04 |
 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Raven,
Tu meklē vienpusēju viedokli - tādu, kas ir pret manējo, un, protams, Googlē ne to vien var atrast.
Nekopēšu palagu, bet, ja Tev patīk lasīt angliski (un arī iedziļināties tēmā), tad lūk - par Veco un Jauno Derību, neizraujot lietas no konteksta:
http://www.desiringgod.org/interviews/should-we-obey-old-testament-law
Interesanti, ka arī par Krusta kariem un Indulgencēm jau izteicos, bet...hmm... jūs, dāmas kaut kā nelasat vai negribat lasīt, tikai ieciklējaties uz noriešanu? Un tai pat laikā esat ieņēmušas galvā, ka es uzspiežu ticību Dievam?
Ticību NEVAR uzspiest. Tas jau ir aplami. Ticībai ir jānāk no sirds.
Kristietis STĀSTA par ticību, bet tā nav uzspiešana.
Ja man kāds stāsta par slēpošanu, es taču uzreiz nesaku - Tu man neuzspied slēpošanu!! Kā Tu tā vari uzspiest slēpošanu, ir taču arī citi sporta veidi.... Bet, nu ja tēma ir tieši par slēpošanu..?
26.02.2017 14:33 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Autore atgādina filmu (m)učenik. Skolēns apsēsts ar Bībeli, visu pamato ar tās citātiem un beigās.. Nespoilošu.
26.02.2017 15:01 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Misssis, tad jau uzreiz vajadzēja rakstīt, ka tici daļām no jaunās derības, ne tai visai ;-) Tad jau tā grāmata nav tik perfekta. Un dievs - arī ;-)
26.02.2017 15:01 |
 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Raven,
Es ticu visai Bībelei, nekur neesmu teikusi, ka daļām.
Bet Tu runā par lietām, kuras nesaproti.
Tu runā par Bībeli, kuru pati neesi lasījusi.
Tu runā par ticību Dievam, lai gan pati netici.
26.02.2017 15:05 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tu runā par lietām, kuras nesaproti ... teica Missis, kurš domāja, ka kristietība ir senākā reliģija pasaulē un pirmsākums visam.
26.02.2017 15:11 |
 
Reitings 134
Reģ: 11.10.2010
Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka ir kaut kāds augstāks spēks, bet... neesmu kristietības piekritēja.
Es drīzāk ticu visiem senajiem dabas spēkiem, dievībām, tā teikt, esmu pagāne jeb mūsdienās to sauc par Vikku, vikānismu utt (nesen uzzināju, ka piederu pie šī jēdziena). Un man ļoti patīk šīs ticības pamatnoteikums - ja tu nekaitē nevienam, dari kā vēlies. (kā arī, atbildība par domām, vārdiem un darbiem gulst uz katra paša pleciem, nevainojot kādu nepārvaramu spēku vai apkārtējos. Tās ētika uzsver arī trīskāršas atgriezes likumu, kas stāsta par to, ka viss darītais nāk atpakaļ vairākkārt.)
Bet.. es nonoliedzu nevienu ticību, katrs var ticēt kam vēlas!
P.S. Tikai pamatīgi ietrigeroja teikums, ka kristietības Dievs ir pirmais un vienīgais īstais, jo pirms tam bija ļoooti daudz citu dievību un ticību.
26.02.2017 15:11 |
 
Reitings 33
Reģ: 31.01.2015
Jā, tieši tā.
Tu runā par lietām, kuras nesaproti ... teica Missis, kurš domāja, ka kristietība ir senākā reliģija pasaulē un pirmsākums visam.

Jo neviens cits dievs nav radījis pasauli, bet Dievs IR. Un pirms Viņa nekas cits nevarēja būt.
26.02.2017 15:31 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Jo neviens cits dievs nav radījis pasauli, bet Dievs IR. Un pirms Viņa nekas cits nevarēja būt.

Es īsti nesaprotu tavu domu.
26.02.2017 15:34 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Tu taču zini, ka
Allah
arābu valodā nozīmē
Dievs
? Islamā arī ir radīšanas stāsts. Allahs aka Dievs ir visa pirmssākums. Tad kura Dieva versija ir īstā?
26.02.2017 15:38 |
 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Tu taču zini, ka Allah arābu valodā nozīmē Dievs? Islamā arī ir radīšanas stāsts. Allahs aka Dievs ir visa pirmssākums. Tad kura Dieva versija ir īstā?
26.02.2017 15:39 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Jo neviens cits dievs nav radījis pasauli, bet Dievs IR. Un pirms Viņa nekas cits nevarēja būt.

:D
Visu dzīvi man ir mācīts, ka nevar akli ticēt visam, ko lasa, ir jāspēj kritiski izvērtēt, jo ne vienmēr tas, kas uzrakstīts, ir patiess. Un gana bieži arī nav iespējams izvērtēt, jo pavisam vienkārši trūkst plašāku zināšanu jomā.
Manas 5 kapeikas - ticība ir apsveicama un pavisam normāla parādība, taču reliģija (un reliģiskais fanātisms) ir jau kas pavisam cits. Kopumā, kā jau te minēja, Bībele tika sarakstīta, lai būtu vieglāk kontrolēt neizglītotās masas.
Par ticību kopumā - tas vienkārši ir cilvēka dabā vēlēties kaut ko, uz ko nosacīti paļauties, atvieglot vainu vai meklēt patvērumu ar savām likstām. Tam nav obligāti jābūt Dievam, Allaham, Krišnai, Budai, Mārai utt. Sauc, kā gribi.
26.02.2017 15:45 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Jo neviens cits dievs nav radījis pasauli, bet Dievs IR. Un pirms Viņa nekas cits nevarēja būt.

Zeme ir ~4,5 miljardus gadus veca. Pēc bībles ~6000 tūkstoši gadu. Tie miljardi gadu, kad Zeme pastāvēja pirms bībeles, vienkārši neskaitās? Un Dinazauru laikmets? :D Ir taču n-tie pierādījumi, ka Zeme ir vecāka par bībeli. Fizika un zinātne tomēr ir spēcīgāka par bībeli un dievu.
26.02.2017 15:46 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
autorei izklausās traki izskalotas smadzenes. palielam, nekad nebūšu daļa no reliģijas, kas balstās uz bailēm un iebiedēšanu (ja darīsi/nedarīsi to un to, dievs tevi sodīs, mocīs utt.). tas ir tāpat kā ar bērnu audzināšanu - daudzi bērni tiek mācīti, ka, ja viņi, piemēram sitīs citam bērnam, viņi tiks sodīti, nevis, ka tas ir slikti,jo nodara citam pāri utt. rezultātā cilvēks izaug ar izkropļotu pasaules uztveri,ka kaut ko darīt vai nedarīt ir slikti, jo tad tu tiksi sodīts, nevis, ka tas sagādā kādam citam ciešanas, ietekmē pasauli sliktā veidā utt. tieši tas pats ar reliģijām. bet piekrītu tām, ka lielā mērā dievs ir priekš vājiem cilvēkiem,
Jo neviens cits dievs nav radījis pasauli, bet Dievs IR. Un pirms Viņa nekas cits nevarēja būt.

jēziņ, autore iestrēgusi viduslaikos. tu saki, ka Raven meklē vienpusēju viedokli, bet pati atsakies pat nedaudz atvērt savu smadzeņpodu un paskatīties plašāk. man ir interesanti padiskutēt ar cilvēkiem (arī reliģiskiem), kas spēj kritiski izvērtēt informāciju,bet nu paskatoties uz diskusijas autori jābrīnās, ka mūsdienās vēl eksistē tāda šaurpierība. Selen diezgan precīzi izteica manas domas:
vispār jau bībeles dievs nevar būt vienīgais dievs, jo pirms viņa bija citas kultūras ar savām izdomātajām dievībām - Senā Roma un Senā Ēģipte. Katrai tautai saknēs meklējami savi dievi un dievības un ļoti pretīgi ir uzspiest ticību, it īpaši kā to darīja un dara kristieši.
Kopumā uzskatu, ka lielākā daļa cilvēku ir vāji, tāpēc meklē kādu kam ticēt. Un kurš it kā palīdz. Man par laimi ir lieliska ģimene un draugi, kas atbalstīs jebkurā situācijā. Žēl, ka mūsdienās tik daudz glupu cilvēku, kas nedomā ar savu galvu un pakļaujas vienai lielai smadzeņu skalošanai. Tomēr 21. gadsimts, cilvēces ir attīstījusies ļoti tālu, bet lielāka daļa savā attīstībā ir palikuši viduslaikos. Iet uz baznīcu un par ziedojumiem pērk indulgences
.
26.02.2017 15:54 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Nu gan... :D:D:D
Reliģiskā patiesība un zinātniskā patiesība ir 2 dažādas lietas. Zinātniskā patiesība izskaidro kas ir lietas. Reliģiskā patiesība izskaidro kā ir jārīkojas (jādzīvo).
Strīdēties par to, kurš "Dievs" ir pirmais, kurš ir pareizāk attēlots, nozīmē strīdēties par tūkstošiem gadu atpakaļ dzīvojošu cilvēku iztēles augli. Lai gan viss ko viņi gribēja ir ietērpt vārdos un jēdzienos lietas, kas ļautu izdzīvot starp totāliem mežoņiem, izskaust kanibālismu un ko tik vēl ne. Un priekš tiem laikiem viņiem sanāca tīri labi... :D
26.02.2017 15:56 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Ja cilvēks spēj argumentēt savu viedokli, tad viss kārtībā, bet,ja vienkārši kaut ko apgalvo bez argumentiem un pierādījumiem, tā ir ūdens liešana.
Un vispār dieva nav, ir tikai lidojošais spegeti briesmonis, bet lielāka daļa ir pagāni, kuri pēc nāves mūžīgi slīks spageti un kečupā. Un pierādiet, ka tā nav. :D :D
26.02.2017 15:56 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Caloo no video nocitējis :D :D
26.02.2017 15:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits