Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Skolas laiku BULLY

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Sanāca tā, ka meitene, kas pamatskolas laikā nekautrējās mani apsmiet, vērsās pie manis pēc palīdzības. Pagājuši jau 10+ gadi un esam pieauguši cilvēki, tāpēc neatteicu. Visu izdarīju pēc labākās sirdzsapziņas. Tomēr sapratu, ka tā īsti neesmu piedevusi pāridarījumus, kaut iepriekš tā likās. Iemesls apsmiešanai? Biju kautrīga, labi mācījos. Tas arī viss. It īpaši sāp tas, ka negācijas tika vērstas arī pret manu ģimeni. Pozitīvas lietas tika izņirgtas, kaut vai labās attiecības ar brālīti - itkā viņš būtu mans vienīgais draugs, hahaha... Tā meitene bija barvede, ja tā var teikt, tāpēc tieši par viņu rūgtākās atmiņas. Tagad pret mani izturējās tā, itkā mēs būtu bijušas labākās draudzenes. Nedaudz pat smieklīgi. Tik un tā, skumji palika to visu ņirgāšanos atceroties. Nezinu, vai kādreiz par to varēšu domāt vienaldzīgi.
Vai jūs esat spējušas piedot saviem apsmējējiem un pāridarītājiem no jaunības dienām?
Un tās, kuras pašas bijāt bully? Vai tagad kauns nav? Nav neērti satikt savus ''upurus''?
22.02.2017 22:18 |
 
Reitings 204
Reģ: 06.01.2017
Runājor par sišanu mums viens džeks visus sita skolā. Viņš noturējās kaut kur līdz 7., vai 8., klasei. Palika uz otru gadu.
01.03.2017 12:16 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Oho wee! Es arī mācījos Ziemeļvalstu ģimnāzija līdz devītajai klasei plus mīnus ap to pašu laiku, bet mums gan nekas tāds klase nenotika.:-O Reizēm ieklīda kaut kādi otrgadnieki, bišķi krimināli, bet nenotika pat nekādas apcelsanas, kur nu vēl fiziskas izrēķināšanās! Kopumā, lai gan bijām ļoti dažādi klase', bijām draudzīgi vai neitrāli. Atceros tikai pirmajās klases paralelklase gāja riktīgs nelabvēlīgais bērns, kurš visus sita, bet nu vins drīz vien nonāca pāraudzināšanas iestāde.
01.03.2017 11:43 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ir liela starpība starp cēloņu - seku apzināšanos un empātiju. Kad man bija 5-7 gadi, nekad nesitu pāri darītājam, jo filmās, multenēs redzēju, ka tā var salauzt roku vai dabūt smadzeņu satricinājumu, vai ka tecēs asinis, tāpēc nekad nesitu, jo vienkārši bija bail no sekām. Kā jau mazam bērnam - atņems mani mammai, ieliks cietumā un tādā stilā. Savukārt to, ka "Pēterītim sāp sirsniņa, ja viņu sauc par idiotu" es, protams, tajā vecumā nesapratu, nepratu iejusties cita ādā. Tas man vispār nāca agrīnajos padsmit gados, līdz tam bija dziļi vienalga, kā otrs jūtas.
27.02.2017 20:42 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu...es to teicu jau pirms 2 komentāriem :-D Ka apsaukājas un iespaido kaut kā tie, kuri nespēj sportā vai citos veidos izcelties. Tad viņiem nekas cits neatliek (vai nekā citādi nemāk), kā tikai ar bullying. Bet tas nenozīmē, ka viņi grib un apzināti dara pāri otram, lai viņu sāpinātu, bet gan vienkārši tādēļ, ka citādāk nemāk. Zinu tādus, kuri tā arī dzīvē neko nesasniedza un vairs ar bullying nenodarbojas, ir tādi, kuri kaut ko sasnieguši un to vairs nedara, jo atraduši kā sevi realizēt un gūt apkārtējo atzinību arī alternatīvos veidos. Ir tādi, kuri nemainās. Cilvēki ir dažādi.
27.02.2017 18:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
dr, par autoritātēm caur vardarbību grib būt tie, kuri to nevar panākt ne ar ko citu. Viņi to lieliski saprot. Pieaugušā vecumā nekas nemainās.
27.02.2017 18:19 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu un tā arī ir vēlme - būt autoritātei. Un viens veids kā par tādu kļūt ir "biedējot" citus. Come on, tas ir elementāri. :-D
27.02.2017 18:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
dr, nekas nenotiek vnk tāpat. "Notikšanu" ietekmē cilvēka griba. Un tam ir jābūt ar iemeslu. Es neteiktu tev "govs" tāpat vien. Tam būtu iemesls kā tagad, tā tīņu vecumā. Un nestāsti man, ka es tīņu vecumā šo iemeslu neapzinātos...
27.02.2017 18:11 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Neon, tādēļ, ka tā vienkārši notiek. Tie, kas nevar izcelties ar sportu vai citiem sasniegumiem, to kompensē ar ko citu. Amerikāņu filmas pārskatījušies daudzi - liekas, ka ir baigi forši kaut kādu prank izspēlēt, kas lielākoties ir pazemojoši vai aizvainojoši.
27.02.2017 18:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Applie_pie, pat te notiek kašķi par "zināšanām", par "statusu", par "viedokli". Domā aci pret aci mēs visas paturētu savas domas pie sevis? Ja gadiem diendienā atrastos vienā telpā lielāko dienas daļu?
27.02.2017 18:02 |
 
Reitings 7
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā piekrītu Neons. Protams, visticamāk neaizdomāsies tie tīņi par problēmām ilgtermiņā, bet nu to, ka otram varētu sāpēt, varētu justies pazemots, saprot gan. Ja pat to nesaprot, tad tas ir specskolas kontingents. Nevajag iztaisīt parastos bērnus un pusaudžus par primitīvākiem, nekā viņi ir.
Un bullings nekur nepazūd, tikai tāpēc ka tīņa gadi jau aiz muguras. Tikai tad to jau smalki nosauc par mobingu un pressingu....
27.02.2017 17:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Šaubos, ka, ja tagad mūs sasēdinātu atkal kopā, notiktu kaut kāda aizvainošana. :D Nav aktuāli celt savu pozīciju skolā. Pusaudžu vecumā grūti būt pašpietiekamam
27.02.2017 17:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
dr, bet no kurienes tā ačgārnā domāšana, ka autoritāte būvējas uz pazemojuma? Tas taču nav vienīgais veids. Kas ir tas, kas liek cilvēkam caur cita pazemojumu pašam pacelties?...
27.02.2017 17:58 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Man gan liekas, ka tīņi aizvainojumus parasti izsaka, lai celtu savu autoritāti, nevis ar domu kādu aizvainot. Pakavējos atmiņās - pat tie ļaunākie bullies skolā kas bija... tomēr sliecos par autoritāti, nevis vēlmi aizvainot/pazemot.
27.02.2017 17:57 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Atkal nepiekritīšu, ka tīņi neaizdomājas, ko var otram nodarīt... Vai tad teikt kādam riebeklības nenozīmē, ka vēlās aizskart un pazemot? Nu ne jau tāpat aiz "darītnavko" kāds kādu nosauc par govi. Vai nu tā ir atriebība par citu aizvainojumu, vai arī apzināta vēlme aizskart. Šo lietu sakarību jau bērnudārzā bērni saprot, kur nu vēl tīņu vecumā.
Pie tam atkal ir atšķirība, vai par govi nosauc izņēmuma kārtā, vai sistemātiski visa klase/skola/vai cita veida līdzīga sabiedrība pazemo un izsmej. Es nezinu, cik aprobežotam ir jābūt, lai nesaprastu, ka tas nav īsti normāli un "forši", un, ka var tādā veidā cilvēku salauzt. Būtībā jau kā reiz masu bullings ir tāpēc, lai pārbaudītu "upura" robežas. Tas spiediens uz cilvēku tiek darīts ar nolūku! Un nestāstiet man, ka neviens to tajā vecumā nesaprot. Saprot! Tikai vēlme paspīdēt, būt tādam kā citi krutie ir pārāka daudziem un arī "asiņu garša" jeb vara (pār kādu vājāko) sagroza prātus. Jā, pieaugot mēs vnk nomainam sabiedrības daļu un attiecīgi mainās arī uzvedība.
Tīri utopiski, ja mūs tagad saliktu vienā klasē visas kopā kā skolas laikā (studijas nav tas pats). Tiešām jums liekas, ka būtu liela atšķirība? Fiziska izrēķināšanās varbūt būtu tabu (jo mūs biedē, ka var draudēt kriminālatbildība, nevis, ka mēs negribētu kādam sadot kādreiz), bet vai tad bullings neesistētu tāpēc, ka vairs neesam tīņi?...
27.02.2017 17:46 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
man skjietami divains un neracionals, piedzimst ljauns vai labs? es ticu tam, kad katram ir savs liktenis, bet piedzimt jau ljaunam???

Es domāju, ka nevis piedzimst ļauni, bet iemācās šādi "komunicēt" ģimenē. Redz, ka mammai nepatīk, ka tētis sūc aliņu, mamma pienāk, izrauj aliņu no rokām un uzbrēc: kretīns stulbais, cūka! Nepatīk, ka tēvs spēlē automātus, noslēpj tēva maku, bērnam piekodina tēvam neko neteikt, utt. Vai arī bērns apēd svētkiem taupīto konfekšu kasti, māte pienāk, iesit pa muti...
Un tad arī rodas bērni, kuri skolā slēpj citu bērnu penāļus, izmērā mantas, met ārā pa logu somu, sasmērē jaku. Jo ģimenē tā dara "stiprākie" (t.i. vecāki), ģimenē viņam nav iespējas būt stiprākajam, cenšas kļūt par "stiprāko" skolā, lai parādītu savu autoritāti un izpildās tā, kā ir novērojis ģimenē.
Manā ģimenē šāda komunikācija nenotika, līdz ar to es arī tā skolā nedarīju.
Nu vēl jau ir amerikāņu komēdijas, kur sīkie skolā mētā ēdienu, pazemo klasesbiedrus, utt. Kādam varbūt tas šķiet stilīgi, jo filmās tā dara stilīgie džeki.
27.02.2017 16:55 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Un tepat šodien citā diskusijā par LV krieviem izteicās apmēram no sērijas - ja kaut kas šeit nepatīk, lai brauc prom. Ļoti iecietīga un NORMĀLA cilvēka domāšana hihihihi

Nē, kur nu. Normāla cilvēka domāšana taču būtu piešķirt visiem pilsonību, piešķirt krievu valodai valsts valodas statusu un Ušakovu iecelt par premjeru, bet Ždanoku par prezidenti.
27.02.2017 15:27 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
acita, tu domā tas ļaunums izpaužas tikai to izsakot? Tev dvēsele melna, bet tu te stasti, ka jau no 3 gadiem esi svētuma iemiesojums :-D krievi viņai nepatīkot, ha!
27.02.2017 14:50 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Jā, man nepatīk, ka Latvijā ir krievi, bet tāpēc es nekad neesmu nevienu krievu apsaukājusi, metusi ar akmeni vai kā citādi apvainojusi. Man pret jebkuru cilvēku ir takta sajūta. Tā tas ir bijis bērnībā, tā tas ir tagad
27.02.2017 14:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es domāju , ka visam ir robežas ... Netaisīšos par labo un būšu godīga , man ir asa mēle cilvekus varu šķirot pēc sev vien pieņemamiem kritērijiem un aizvainot kadu2 nepadomājot , bet es neiešu bomzim mest ar akmeni, jo viņš smird ...
27.02.2017 14:31 |
 
Reitings 243
Reģ: 02.10.2015
acitas teiktas ir hmm, ka lai saka, man skjietami divains un neracionals, piedzimst ljauns vai labs? es ticu tam, kad katram ir savs liktenis, bet piedzimt jau ljaunam??? kur ko tadu var vispar izraut? cilveka dzive ir visadi posmi ar savam izpausmem, var palasit graamatas, pienjemsim no zidainja lidz tinim, cik daudz emociju gammu? Es uzskatu, kad tas vai tu darisi labu citiem vai ljaunu ir atkarigs no ta kada tev gjimene un ka tevi audzinas ;)
27.02.2017 14:26 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)