Skolas laiku BULLY

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Sanāca tā, ka meitene, kas pamatskolas laikā nekautrējās mani apsmiet, vērsās pie manis pēc palīdzības. Pagājuši jau 10+ gadi un esam pieauguši cilvēki, tāpēc neatteicu. Visu izdarīju pēc labākās sirdzsapziņas. Tomēr sapratu, ka tā īsti neesmu piedevusi pāridarījumus, kaut iepriekš tā likās. Iemesls apsmiešanai? Biju kautrīga, labi mācījos. Tas arī viss. It īpaši sāp tas, ka negācijas tika vērstas arī pret manu ģimeni. Pozitīvas lietas tika izņirgtas, kaut vai labās attiecības ar brālīti - itkā viņš būtu mans vienīgais draugs, hahaha... Tā meitene bija barvede, ja tā var teikt, tāpēc tieši par viņu rūgtākās atmiņas. Tagad pret mani izturējās tā, itkā mēs būtu bijušas labākās draudzenes. Nedaudz pat smieklīgi. Tik un tā, skumji palika to visu ņirgāšanos atceroties. Nezinu, vai kādreiz par to varēšu domāt vienaldzīgi.
Vai jūs esat spējušas piedot saviem apsmējējiem un pāridarītājiem no jaunības dienām?
Un tās, kuras pašas bijāt bully? Vai tagad kauns nav? Nav neērti satikt savus ''upurus''?
22.02.2017 22:18 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Nu nez nez... bērni tomēr bieži vien ietekmējas no citiem. Negrib paši justies atstumti, tādēļ piebalso citiem. Vai tas viņus padara par ļauniem uz mūžu? Katram jau savs skatījums, protams, bet nu es ņemu vērā to, ka patiesi cilvēks pieaug tikai tad, kad dzīves apstākļi tā saliekās - vai tā ir sākšana dzīvot patstāvīgi, kad notiek kāda nelaime ģimenē utt. Nu un arī vecums ir diezgan noteicošs - nostabilizējas psihe, raksturs, vērtības. Bērni jau arī bieži vien nesaprot, ka nejau tas klasesbiedrs ir vainīgs pie tā, ka viņam nav stilīgu drēbju vai viņš vienās biksēs jau 3. gadu staigā.
25.02.2017 19:39 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Un, nē, cilvēku, kas man neko nav izdarījis, es tā vienkārši par resnu govi nesauktu.
25.02.2017 19:46 |
 
Reitings 113
Reģ: 23.12.2016
Ehh, bērni ir ļauni. Kā man daudzi vēstulītēs atrakstīja, ka bija sīki un nesaprot īsti ko dara , jo bija bērna prātā.
Starp citu, vienu no pamatskoloas klasesbiedrenēm reiz satiku sab. transportā, es braucu mājās no darba, pārgurusi un neizgulējusies, 12 naktī iekāpa klasesbiedrene ar savu citu draudzeni, nosēdās man blakus ar atvērtu alus pudeli un teica ''tev vajag nokrāsot matus citā krāsā (pasmējās), izrausti uzacis, utt. teica ka man vajagot sākt lietot kosmētiku, jo esmu šausmīga. atvēra toreiz savu ādas jaku, lai krūtis izspiestos un kaut kāds 60 gadīgs vecis veltīja viņām gaisa bučas. :-D izskatījās, ka viņām tīri labi tas patika.
Daži pieaug , bet daži tomēr nepieaug. Sastapu reiz arī citu klasesbiedru, sasviecinājās ar mani, apjautājās kā iet, ko daru bez visādiem bērnišķīgiem prikoliem. :-)
25.02.2017 19:47 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Cynthia - malacis, ka uzrakstīji saviem klasesbiedriem! Bērni tik tiešām bieži vien neredz tās robežas, kad joks ir smieklīgs, bet kad tas jau aiziet par tālu. Pietam, neviens tajā vecumā īsti nedomā par to, ka tas otrs ļoti pārdzīvo un pie kādām sekām tas var novest īstermiņā (sevis ievainošana, pat pašnāvības) un arī ilgtermiņā - zems pašvērtējums, kompleksi, problēmas veidot attiecības, noslēgtība.. Es pieļauju, ka viņi savu sodu saņēma brīdī, kad tu viņiem aizrakstīji - nedomāju, ka ar ko tādu ir viegli sadzīvot un dzīvot.
25.02.2017 19:49 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Apple_pie, ja tu neuzskati, ka "resna govs" ir pazemošana, tad tasir savādāk. Mēs te rinājam par apzinātu otra cilvēka pazemošanu, gribēšanu sāpināt un darbībām, vārdiem, kas traumē un "sit" pa visvārīgām vietām apzināti! Nav jau svarīgi, kas tieši tiek teikts vai darīts, bet gan tas, kāpēc tas tiek darīts! Es neuzskatu, ka ir normāli pusaudžiem apzināti sāpināt visvisādos veidos citus, kuri viņuprāt ir vājāki un tad, bam, izaug šis pusaudzis un ir balts un pūkains... Kā tad...:-D
25.02.2017 19:54 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tāda sajūta, ka ir tikai divas opcijas: a) ar pāridarītājiem ir čomiskas un draudzīgas attiecības, viss aizmirsts, draugi foreva, b) sūrākie ienaidnieki, pat 40 gadu vecumā, atceroties skolas pāridarījumus, jāraud spilvenā, jāapmeklē psihoterapeits un tiek kalti plāni ienaidnieka novākšanai.
Ir taču vidusceļš. Cilvēkus, ar kuriem nebija draudzīgas attiecības skolā, apstiprinu FB draugos, nepriecājos par viņu nelaimēm, uz ielas sveicinos. Bet, ja redzēšu, ka vāc naudu bērna operācijai, nemetīšos uzreiz baigi ziedot visus brīvos līdzekļus. Nezvanīšu, lai apsveiktu dzimšanas dienā. Neaizmirsīšu, ka nebijām draugi.
25.02.2017 20:00 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Lai vai cik slikti pret mani kāds būtu izturējies,es nepriecātos,ja kādam būtu slims bērns,vai pašam kāda veselības problēmas.Tomēr bērns nav vainīgs par vecāku jaunības kļūdām,uzvedību.;-)
25.02.2017 20:17 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nav nekādu rūgtu atmiņu. Es kaut kā vienmēr esmu pratusi saprasties ar visiem. Bija puiši, kas mēģināja metāt manu somu vai penāli vai kā citādi izrādīties, bet es atšķirībā no citām meitenēm neskrēju bļaudama pakaļ un nebļāvu, lai atdot, attiecīgi, nebija interesanti mani kaitināt. Neatceros, ka meitenes mani būtu baigi aiztikušas, nu tur kādreiz bija kaut kas, bet nu ne tik ļoti, lai es tagad turētu ļaunu prātu. Vienmēr esmu saglabājusi neitrālu pozīciju.
26.02.2017 10:31 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu ja cilvēks man vairāk kā gadu praktiski katru dienu stāsta , ka man dzims kropli un slimi bērni , tad neuzskatu , ka man būtu jāžēlo vai jājūt līdzi tam ka šī sieviete pati nav spējīga iznēsāt veselu bērnu. Man pa lielam ir dziļi vienalga kā iet tiem ,kuri mani abižoja. Es par viņiem ikdienā nedomāju un speciāli nestalkoju nevienu , bet tākā mums ir daudz kopīgu draugu šis cilvēks gribot negribot kaut kur uzpeld soc. tīklos.
Runājot par riebeklībām , skolā mācījos 90tajos. Bija nežēlīgi, dažiem tika galvas mazgātas wc podā, citus spārdīja līdz bezsamaņai. Varēja nogriezt matus , izlidināt mantas pa logu, atņemt ziemā jaku u.t.t
Es tomēr uzskatu , ka atbildība par savu rīcību ir jāuzņemas jebkurā gadījumā. Neatkarīgi tev ir 15 vai 25.. Un nedomāju , ka man kaut kādā brīdī būtu jāmaina attieksme pret šiem cilvēkiem un man nevajag atvainošanos, es vispār negribu neko kopīgu ar šiem cilvēkiem ..
27.02.2017 09:43 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Bija nežēlīgi, dažiem tika galvas mazgātas wc podā, citus spārdīja līdz bezsamaņai. Varēja nogriezt matus , izlidināt mantas pa logu, atņemt ziemā jaku u.t.t
Es tomēr uzskatu , ka atbildība par savu rīcību ir jāuzņemas jebkurā gadījumā.
+++
Kāda starpība cik mazs vai liels ir bērns, bet ja viņam sagādā prieku otram darīt pāri, tāpat aiz neko darīt, tad tas nav pieņemami, šāda rīcība nav attaisnojama (ne tad, ne tagad).
Pamatskolas klasē īsu brīdi mācījās zēns kurš ēdnīcā, rindā stāvot, visiem dūra ar nažiem un dakšiņām (līdz asinīm), tāpat, jo viņam tas likās smieklīgi.
9. klasē, meitenes ģērbtuvē viena otrai matus rāva ārā, sita ar kulakiem pa seju, galvu dauzīja pret pakaramajiem āķiem, tā, ka zvaigznītes gar acīm sāka mirgot.
Nevajag man atvainošanos, pašas zin ko darījušas, tagad ja sanāk redzēt, izliekas, ka nepazīst. Un tā pat ir labāk.
27.02.2017 10:03 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es šajā diskusijā arī ievēroju, ka katrs runājam par citādiem pāri darījumiem, jo tie, kas augstāk minēti, tiešām ir nežēlība, priecājos, ka manā skolā neko tādu nepiedzīvojām, nebija gan arī 90ie, žēl, ka dažām to nācās piedzīvot.
27.02.2017 10:24 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Neviens jau nesaka, ka jāpiedod, bet nesaprast to, ka nevar īsti pielīdzināt pieaugušu 25 gadus vecu cilvēku tīnim vai vēl mazākam, ir mazliet dīvaini. Varbūt tā apziņa, ka tas tomēr bija bērns ne pilnā prāta briedumā, palīdzētu kaut kā biš to galvā pa plauktiņiem salikt. Bet nu labi, var jau izlikties, ka bērni ne ar ko neatšķiras no pieaugušajiem. :-D
27.02.2017 10:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vēl bija cilvēki , kas dzēsa benčikus uz citu rokām, grieza burtnīcas un grāmatas, apmētāja ar bombačkām.. Tomēr ir liela starpība tevi nosauc par duru, mauku vai iespaido un pazemo fiziski...
27.02.2017 10:29 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es vispār nespēju šo visu vēl tagad aptvert, kā - tev dzims slimi bērni, spārdīšana līdz asinīm... no kurienes tas viss nāk, šausmas. Es nenācu ne no bagātas skolas, ne baigi bagātas pilsētas, bet visi bija normāli cilvēki, protams, bija arī, kā iepriekš minēts, sliktie bērni, bet tādi bija 1 uz 3 klasēm, viņi gan vairāk uz skolu nenāca kā pazemoja citus, bet te tie apraksti... ārprāts
27.02.2017 10:32 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu es neuzskatu , ka tīnis ir bērns.. Spriežu pēc sevis.. Un ja cilvēks ir pietiekami pieaudzis , lai dzertu alko, tad nu arī būtu jāuzņemas kāda atbildība un jābūt veselajam saprātam.. Un kur tad ir tas maģiskais brīdis , kad no cilvēka var sākt prasīt atbildību par viņa rīcību?
27.02.2017 10:33 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Jūs gribat pateikt, ka šie deģenerāti varēja nesodīti tā izrīkoties un neviens neko? (t) Pat apbižoto bērnu vecāki neko nedarīja? Kas tas par murgu...
27.02.2017 10:34 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
Pilnībā nepiekrītu dr567309 viedoklim.
Cilvēks vai nu ir ir vai nav ļauns, vienalga, vai viņam ir 3 gadiņi vai 30 gadi. Tāds viņš piedzimst, tāda ir viņa apziņa, jā, kaut kas varbūt mazliet pamainās (pareizāk sakot tiek apslēpts), bet dziļi sirdī cilvēki nemainās.
27.02.2017 10:36 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Piedzimst ļauns ... nunu
27.02.2017 10:37 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Neviens nepiedzims ļauns - tāds, ka gūst prieku no sāpēm ko nodara citiem. Par tādu viņu pataisa vide kurā viņš uzaug.
27.02.2017 10:38 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Jā , tā bija. Vai viņiem par to kas bija? Nē... Ejot žēloties varēja vēl vairāk dabūt bietē... Starpcitu viena no šim meitenēm tagad diezgan skaļi nodarbojas ar labdarību.. :D
Tas ko es uzskaitīju ir tikai neliela daļa, cik ilgi tā bija? 4 gadus , pēc tam es aizgāju mācīties uz privātskolu, kur secināju , ka pārticība iet roku rokā ar cieņu un sapratni. Protams mēs strīdējāmies , bet nu nekad nekas neaizgāja absurdās lietās , neviens nevienu nesita līdz asiņu vemšanai un nemēģināja dedzināt drēbes kuras ir tev mugurā.
27.02.2017 10:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!