Skolas laiku BULLY

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Sanāca tā, ka meitene, kas pamatskolas laikā nekautrējās mani apsmiet, vērsās pie manis pēc palīdzības. Pagājuši jau 10+ gadi un esam pieauguši cilvēki, tāpēc neatteicu. Visu izdarīju pēc labākās sirdzsapziņas. Tomēr sapratu, ka tā īsti neesmu piedevusi pāridarījumus, kaut iepriekš tā likās. Iemesls apsmiešanai? Biju kautrīga, labi mācījos. Tas arī viss. It īpaši sāp tas, ka negācijas tika vērstas arī pret manu ģimeni. Pozitīvas lietas tika izņirgtas, kaut vai labās attiecības ar brālīti - itkā viņš būtu mans vienīgais draugs, hahaha... Tā meitene bija barvede, ja tā var teikt, tāpēc tieši par viņu rūgtākās atmiņas. Tagad pret mani izturējās tā, itkā mēs būtu bijušas labākās draudzenes. Nedaudz pat smieklīgi. Tik un tā, skumji palika to visu ņirgāšanos atceroties. Nezinu, vai kādreiz par to varēšu domāt vienaldzīgi.
Vai jūs esat spējušas piedot saviem apsmējējiem un pāridarītājiem no jaunības dienām?
Un tās, kuras pašas bijāt bully? Vai tagad kauns nav? Nav neērti satikt savus ''upurus''?
22.02.2017 22:18 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Rīdziniece pa retam es mēdzu kādā diskusijā kādai piebalsotpiebalso,bet neatminos ,ka esman būtu kādai kā saka dir..usi virsū, aizvainojusi vai vel.ko. Man nespēja ,ja man pateica,ka mana jaka izskatās kā bomzei, man nespēja ja pateica ko.sliktu man,bet vārdi,ka es ESMU vainīga,ka mana mamma nomira, bija paši sāpīgakie un sāpju un dusmu vadīta es tai meitenei iesitu. (e), tagad es sliktu nevēlu viņai,jo zinu,ka viņa nedomāja.ka tas ir ļoti slikti.
25.02.2017 18:52 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Dr, nē, es jau arī iepriekš teicu, ka bērni citādi domā, ka viņiem apakšā noteikti problēmas kādas, aizvainojums, ka viņi citādi nemāk izpausties. Jau minēju, ka neattaisno viņu rīcību, bet tagad šajā vecumā priecāties par kaut kādām nelaimēm, kas ar to cilvēku notiek...
25.02.2017 18:53 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ja aizskara mammu momenta vajadzeja sist jau tad...Mirusos, slimos un bernus neaiztiek!
25.02.2017 18:55 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
bet tagad šajā vecumā priecāties par kaut kādām nelaimēm, kas ar to cilvēku notiek...
bet tu pavero kas priecajas! Tadi kas pasi ir nelaimigi ...lai vai ko te telo. Dzili nelaimigi...laimigie vel visiem laimes. To tacu tu zini!
25.02.2017 18:57 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Mazliet nostāk no tēmas... šodien fonā gāja Gatava pārvērtībām, kur bija sieviete no Liepājas, ja nemaldos. Un viņa bija pieteikusies pārvērtībām, jo skolā dēlu apceļot, ka viņam ir nesmuka mamma. Nu tas gan ir par traku! Pirmkārt, nu nebija viņa arī TIK neglīta, otkārt, tā taču nedara neviens normāls. Bērni ar katru dienu paliek ar vien riebīgāki, bail pat iedomāties, kas būs, kad man tādi būs un ies skolā
25.02.2017 19:00 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Ja aizskara mammu momenta vajadzeja sist jau tad...Mirusos, slimos un bernus neaiztiek!

Iespējams,bet nespēju, viss ko varēju bija raudāt un domāt ka tā bija taisnība, un pirms tiem daudzajiem gadiem kad bija pagājuši kādi 2gadi,kopš viņas aizvainojumus pa mammu nebiju dzirdējusi , iekšā takā kāds teica, atriebies viņai. Cik toreiz man bija gadi,kādi 14/15.
25.02.2017 19:04 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tu ko cosmo nelasi? Padoma ko te daza saka ikdiena citam, minot ari bernus!!!!!!!!!!!!!! Par ko brinies ka skolnieki ta dara?
25.02.2017 19:04 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Rīdziniec, beidz visu laiku kaut ko fantazēt (kuri te ir vergi, kuri bezdarbnieki, kuri dzīvo 9 stāvenēs 30 gadus...kur vispār tik slima fantāzija rodas?) un mācīt citiem kā dzīvot, ko drīkst un ko nedrīkst teikt. Būtu paklausījusi pašas viedajos vārdos un uz sevi no malas paskatījusies. Goda vārds, tik tupa vecene! Tu te mūždien skrien un lec pa priekšu visiem ar saviem kreisās kājas īkšķa rakstītājiem knapi salasāmajiem murgiem, bet tad kā tāda pusaugu mīzala "a nē, tas jau neskaitās". Varbūt tad pirms muti plet vaļā, padomā, ka ja tu nezini kādēļ kāds kaut ko dara un saka, savas "gudrības" labāk meitām māci, kurām tas varbūt kaut vai aiz cieņas pret savu māti liksies vērā ņemams? Tu neesi ne grama labāka par tām, kuras tu te noliec zemāk par zemi. Īgna, divkosīga un vienkārši pretīga vecene. Par sievieti pirksti atsaka tevi saukt. Aizej labāk pasūdzies savai ģimenei, kādas sūdīgas dāvanas tev dāvina! :-D
25.02.2017 19:07 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Default, tev ir absolūti neloģiska un nezinātniska domāšana. Tevis teiktais balstās uz tevis pašas individuālo pieredzi, anecdotal evidence. Zini, ko zinātnē dara ar tādiem, kuri raksta, ka pasaulē kaut kas ir tā, jo "viņi to redzēja"? :-D Tevis redzētais un piedzīvotais secinājumu izdarīšanai ir nevērtīgs. Parādi man pētījumu par to, ka apceltie "paši ir vainīgi". Ar prieku pagaidīšu! :-)
25.02.2017 19:19 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Apceltie galīgi nav paši vainīgi. Nespēju iedomāties absolūti nekādu situāciju, kurā viens bērns/pusaudzis varētu būt vainīgs pie tā, ka viņu kāds indivīds vai pat grupa apceļ, jo īpaši par lietām, ko pats apceltais nevar ietekmēt. Vienīgā situācija - ja apceltais pats bijis tas, kas visus apvaino, bet pārējie nostājas pret un tad viņs pats paliek zaudētāja lomā.
25.02.2017 19:23 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Es nepiekrītu, ka bērns un pieaugušais ir divas dažādas lietas. Cilvēkam nav slēdža on/off. Tas ir un bija viens un tas pats. Jā, varbūt pieaugot, šo to vairāk ir iemācījies un sapratis, bet... ja nežēlība bija asinīs, tad nekur tā nepazūd. Vēlme kādu sāpināt un pazemot nāk no paša rakstura, no dzīves uzskatiem. Tas nemainās! Jā, tiek aprakts dziļāk, pielāgots sabiedrības normām, bet nekur nepazūd. Vnk sēž dziļi un gaida, kad būs iespēja izpausties, kad drīkstēs... Ne velti citreiz cosmo iet vaļā kašķi kā vistukūtī par absolūtiem sīkumiem. No kurienes tad tas naids vienai pret otru?... Kas tad tas ir, ja ne tas pats kā tas bija skolā?...
25.02.2017 19:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
NU luk ko es teicu!Cik uzskatams piemers!;-)(l)
25.02.2017 19:24 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es gan nepiekrītu, ka tas ir viens un tas pats. Jo es arī nejaucu kopā nežēlību, kas saistās ar neprātīgu sišanu, pazemošanu, mantu zagšanu, galvas bāšanu podā ar, piemēram, pasmiešanos par uzvārdu, apaļīgumu vai neveiklību. Nesaku, ka kādam tas sāp mazāk, bet man tā liekas rīcība, kā bērni bieži izpauž savas iekšējās sāpes - bieži uz citiem. Tas, ka es kādu esmu nosaukusi par neveiklu govi (iespējams, viņa to tagad vēl atceras), nenozīmē, ka manī sēž ļaunums, kas gatavs izlauzties. Vismaz es uz to tā neskatos, kā arī visus pāridarījumus nemetu vienā čupā.
Un vai tad jābūt naidam pret kādu konkrētu indivīdu šeit, lai pakašķētos? Šaubos.
25.02.2017 19:28 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Da beidz daza nel,aimiga pat bernus un gimeni nemitigi aizskar. Diemzel ta dara dzili neveiksmigs n nelaimigs cilveks un tads loti lets. Ko nu tur par berniem vel runat...ja pieaugot paliek berna prata butiba. Un vel cita ka bija bara aita ta paliek muzam. NAV SAVA es!!!!!!!!!!!:-D
25.02.2017 19:31 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jā, protams, es jau nesaku, ka visi mainās, bet kopā visus skolas pāridarījumus nevajadzētu bāzt.
25.02.2017 19:33 |
 
Reitings 113
Reģ: 23.12.2016
Šī ir tēma priekš manis. Man ir ĻOTI sāpīgi par to runāt. Es skolā esmu bijusi upuris no apsmiešanas. Daudz un dāzādas, vairāku gadu garumā līdz pat 9 klasei. Man nosaukāja visādi, gan par neglītu, gan par resnu, gan cūkpurni, apsmēja mani un manu apģērbu un izskatu kopumā. Visur es sēdēju viena pati, neviens ar mani nerunāja. Es centos draudzēties, bet viss ko es saņēmu pretī bija galvas bāžšana pidurknē un skaļa izkliegšana, ''neskaties, tas bacilis skatās mūsu virzienā''. Katru dienu nācu mājās raudādama, vecākiem bija absolūti vienalga. Runājuši ar maniem klasesbiedriem gan skolas direktors, gan soc. pedagogs, gan arī policija. Bez rezultātiem.
Man tagad ir to smagi atcerēties. Vienā dienā aizrakstīju visiem klasesbiedriem, ka joprojām, viss ko viņi ir teikuši ir iesēdies man galvā un ik pa laikam atceroties nobirst asara. Un lielākā daļa man atvainojās, kā arī teica, ja varētu pagriezt laiku atpakaļ, tā nedarītu.
Bet man tāpat nav viegli tam pārkāpt pāri. Piedot es nespēju, skola sen kā pabeigta, bet pagaidām es nespēju piedot, lai vai kā censtos.
Saka, jau ka lai paliktu vieglāk dzīvot jāspēj piedot visiem pāri darītājiem. (s)
25.02.2017 19:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Apple_pie, tas, ka tu kādreiz kādu nosauci par "resnu govi", nenozīmē, ka tagad nevari to atkal izdarīt. Varbūt ne skaļi, jo zini, ka tas ir nepieklājīgi, bet, teiksim sarunās ar savu otro pusi, vari iepīt, ka "tā tur, resnā govs"... Kaut kā tā... Es tomēr uzskatu, ja reiz ir bijusi bauda no cita cilvēka pazemošanas, tas nekur neizpaliek arī vēlākā dzîvē.
25.02.2017 19:35 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Protams, ka varu, ja man tas cilvēks kaut ko būs izdarījis vai būs sliktas attiecības. Bet man tā nešķiet nežēlība vai pārākā pazemošana, atvainojos. Tad jau nosaukt cita cilvēka mirušo dzīvnieku par štruntu ir lielāka nežēlība, Neon. ;-)
25.02.2017 19:37 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tādā gadījumā jebkuru, kurš kādreiz ir kaut ko pateicis otram, varam uzskatīt par nežēlīgu, kuram patīk pazemot. Manuprāt, neatbilst īsti patiesībai.
25.02.2017 19:38 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Es tomēr uzskatu, ja reiz ir bijusi bauda no cita cilvēka pazemošanas, tas nekur neizpaliek arī vēlākā dzîvē.
get to te var it labi redzet! apbizotie pat par bernu nelaimem priecajas, tie kas reja rej joprojam....nj bara aitas ari cosmo joprojam ir bara aitas. Ja pavero nekas jau nav mainijies...:-D:-D:-D:-D:-D
25.02.2017 19:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!