Skolas laiku BULLY

 
Reitings 772
Reģ: 23.08.2016
Sanāca tā, ka meitene, kas pamatskolas laikā nekautrējās mani apsmiet, vērsās pie manis pēc palīdzības. Pagājuši jau 10+ gadi un esam pieauguši cilvēki, tāpēc neatteicu. Visu izdarīju pēc labākās sirdzsapziņas. Tomēr sapratu, ka tā īsti neesmu piedevusi pāridarījumus, kaut iepriekš tā likās. Iemesls apsmiešanai? Biju kautrīga, labi mācījos. Tas arī viss. It īpaši sāp tas, ka negācijas tika vērstas arī pret manu ģimeni. Pozitīvas lietas tika izņirgtas, kaut vai labās attiecības ar brālīti - itkā viņš būtu mans vienīgais draugs, hahaha... Tā meitene bija barvede, ja tā var teikt, tāpēc tieši par viņu rūgtākās atmiņas. Tagad pret mani izturējās tā, itkā mēs būtu bijušas labākās draudzenes. Nedaudz pat smieklīgi. Tik un tā, skumji palika to visu ņirgāšanos atceroties. Nezinu, vai kādreiz par to varēšu domāt vienaldzīgi.
Vai jūs esat spējušas piedot saviem apsmējējiem un pāridarītājiem no jaunības dienām?
Un tās, kuras pašas bijāt bully? Vai tagad kauns nav? Nav neērti satikt savus ''upurus''?
22.02.2017 22:18 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Mums gan tiešām vienmēr šīs problēmas risinātas tika, pat tad, kad mēs, meitenes, savā starpā plūcāmies, visām bija tikšanā ar skolas psiholoģi, kas tiešām arī palīdzēja, bet nu tādi gadījumi, kā te tika minēti, vispār netika iedomājāmi.
27.02.2017 10:42 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Man godīgi sakot tas liekas kaut kāds absurds. Pat ja skolotāji un direktors ir tikpat debīli, ka pieļauj kaut ko tādu savā skolā. Tad kas vecākiem galvā darās?
Manā izpratnē par savu bērnu darbiem jāatbild ir vecākiem, un tāda bully tēvs, sava bērna klātbūtnē, man atbildētu pēc pilnas programmas.
27.02.2017 10:49 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Kāda tumsonība. Derētu pastudēt par to, kādā vecumā cilvēka iekšējais "es" vispār nostabilizējas. Ne reti cilvēks 20 gados nožēlo to, ko darījis pat 5 gadus atpakaļ. Citi nobriest ātrāk, citi vēlāk, bet tomēr lielais vairums nobriest pēc 20 gadu vecuma. Pietam, bērni ir viegli iespaidojami - pieslīpējas bariņam un baidās paši tikt apcelti, tādēļ ieņem to pretējo lomu. Tas nebūt nenozīmē, ka viņi ir ļauni. Ir labi cilvēki, kuri paliek par ļauniem, bet ir ļauni, kuri paliek par labiem. Ļauni lielākoties ir tādēļ, ka tādi apstākļi (personīgi - vardarbība ģimenē, pārlutinātība utt, nu un bara instinkts), tādēļ teikt, ka tāds tas cilvēks piedzimst.. ir tas pats, kas apgalvot, ka cilvēki radušies no kartupeļiem. Sviests :-D Derētu tak beidzot beigt to lūpu uzmest un ar saprātu padomāt. Jūs dusmojaties uz bērniem, nevis pieaugušiem cilvēkiem.
Nu es neuzskatu , ka tīnis ir bērns.. Spriežu pēc sevis.. Un ja cilvēks ir pietiekami pieaudzis , lai dzertu alko, tad nu arī būtu jāuzņemas kāda atbildība un jābūt veselajam saprātam.. Un kur tad ir tas maģiskais brīdis , kad no cilvēka var sākt prasīt atbildību par viņa rīcību?

Šitas vispār ir bomba. Es pirmo sidrinu 13 gados pagaršoju un no tās 1/4 mazās lucky dog sidriņa pudeles biju pilnīgā komā. Man moš tajā vecumā arī bērnu jau varēja, ja jau es alko dzeru un esmu tik pieaugusi? :-D:-D:-D:-D:-D:-D
27.02.2017 10:50 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu super 18 gados var vēlēt valdību , bet redz nest atbildību par saviem darbiem nevar. Nu tad jau viss skaidrs kāpēc musu sabiedrība ir tāda kāda tā ir.
Un nav runa par sidriņa pagaršošanu , bet normālu dzeršanu..
Man kā cilvēkam , kas dzīvo atsevišķi no vecākiem jau 16 gados, nav saprotama šī uztvere par nespēju nest atbildību , vel pasaki ,ka viņi nezināja , ka nevajadzētu apmētāt otru ar degošiem sērkociņiem un 10 cilvēku pūlim nevajag spārdīt 1 gulošu cilvēku līdz asiņu vemšanai.. Vai gan jau ka viņš pats muļķis jo viņu spārdīja?
Par to vecāku iejaukšanos, neviens jau neinformēja vecākus , gan jau ja vecāki visu zinātu situācija būtu savādāka
27.02.2017 10:59 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Aiziet cosmo pseidozinātnieces. :-D Pētījumi ir pierādījuši, ka bērns saprot, kas ir labi un kas ir slikti un tādus jēdzienus apzinās jau 19 mēnešu vecumā. Lielākā daļa bērnu skolas gaitas uzsāk 7 gadu vecumā. Lai nesaprastu, ka citus lamāt un sist ir slikti, tam bērnam ir jāsirgst ar garīgu atpalicību, vai jābūt dzīvojušam pilnīgi izolētam no visas sabiedrības visu mūžu.
Un te piemin problēmas ģimenē, varētu domāt, ka tādas bija tikai tiem, kuri citus pazemoja un sita. Bieži pazemoja bērnus, kuri nāca no nelabvēlīgām ģimenēm, kur bija gan vardarbība, gan alkohols. Nu redz, bet tie bērni nevienu nesita, tā dīvaini sanāk.
Piemēram, man klasesbiedrene 14 gadu (!) vecumā latviešu valodas stundās spārdīja krēslu, jo viņai likās varen nestilīgi, ka es labi zinu latviešu valodas gramatiku. Pirms dažiem mēnešiem šī pati meitene mani apkalpoja restorānā kā oficiante.
27.02.2017 11:02 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Vnk skaidrībai - priekš manis, 15-gadnieks jau nav bērns, kurš nevar atbildēt par saviem darbiem.
Par to vecāku iejaukšanos, neviens jau neinformēja vecākus , gan jau ja vecāki visu zinātu situācija būtu savādāka

Piekauj līdz asiņu vemšanai un vecāki tipa nezin? Nu labi, es te vnk šokējos, var jau būt tie vecāki ir tikpat stulbi, kā tie kas to darīja...
27.02.2017 11:16 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Tu vari piesaukt kādu zinātni vien vēlies, bet lai apgalvotu, ka 7 gadīgs bērns saprot tikpat daudz cik 25 gadīgs cilvēks, ir vienkārši TUMSONĪBA. Jā bērns zina, kas ir labi vai slikti - loģiski, nav nekāds jaunums. Bet nu bērns arī māk uzzīmēt mājiņu, bet tas taču nenozīmē, ka viņš ir mākslinieks ne :-D Dziļāka izpratne par to, kādas ir tavas rīcības sekas, ir jau pieauguša cilvēka līmenis, nevis vienkārši zināt vai tas ko dari ir labi vai slikti. Tādēļ arī kā te meitene minēja, kad aizrakstīja klasesbiedriem, viņai daudzi teica - ka nesaprot kā ko tādu varēja teikt, ir kauns. Tajā vecumā diezvai viņi domāja par to, kā tas sāpina meitenes jūtas, kādas sekas tas atstāj uz pašvērtējumu un visu pārējo. Bet nu nē, viss kārtībā:-D Var jau savu nepārdzīvoto sāpīti aizmālēt ar apgalvojumiem, ka bērni domā tāpat kā pieaugušie, lai attaisnotu savu bērnišķīgumu nepiedot bērnu izdarības.
27.02.2017 11:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Jūs dusmojaties uz bērniem, nevis pieaugušiem cilvēkiem.

Es nedusmojos pat uz cilvēku , kurš man atņēma pašu dārgāko. Bet es neuzskatu , ka man būtu jāpiedod vai jāaizmirst. Arī apzinos ka kads var ienīst mani , ir par ko. Pieredze man rādīja , ja sevi nenostādīsi pašā sākumā pēc tam var būt par vēlu.
Ir lietas kuras atstāj pēdas visu mūžu , tas nenozīmē , ka es šos cilvēkus neieredzu un nolādēju , nē man vienalga ko viņi dara , es zinu ka man dzīvē ir paveicies vairāk, zinu ka zeme ir apakaļa un viss agri vai vēlu atgriezīsies.
Tās kuras nezin , kā ir justies mazam un melnam , ka labāk gribas nomirt nekā iet uz skolu , bet neaizejot uz skolu tu dabūsi bietē mājās un pastāstīt nav drosmes jo mājās domā līdzīgi ka2 te daža, tie taču bērni, nav jāņam pierē. Tās nekad nesapratīs kā tas ir.
27.02.2017 11:22 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Īsumā - es ļoti apšaubu, ka ir daudz tīņu, kuri aizdomājas kādas sekas apsaukāšanās vai bullying reāli atstāj uz otru cilvēku. Nu nedomā par tādām lietām tīņi... Un tur jau ir tā atšķirība starp bērnu un pieaugušo - apzināties kas ir slikts un labs ir viens, bet tas jau nereti nav pietiekošs iemesls, lai to slikto nedarītu, ja cilvēks neapzinās tā sekas. Kad cilvēks izvēlas nedarīt to slikto seku dēļ, nevis vienkārši tādēļ, ka tas ir slikti, tad, manuprāt, var teikt, ka tas ir pieaudzis cilvēks. Bet tīņiem nereti nav ne mazākās nojausmas par sekām.
27.02.2017 11:25 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Ja spārda līdz asinīm, tad nezinu, kādiem vecākiem jābūt, lai pateiktu, ka tie ir bērni. Par to iestājas kriminālatbildība, jāvēršas policijā.
27.02.2017 11:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tajā vecumā diezvai viņi domāja par to, kā tas sāpina meitenes jūtas, kādas sekas tas atstāj uz pašvērtējumu un visu pārējo.

Tas ir akmens vecāku dārziņā , pat mana 3 gadus vecā meita raud un bēdājas , ja redz ka kāds nokrīt vai viņam sāp. Bērnam ir jāmāca domāt , nest atbildību par darīto un teikto. Ja bērnam to neviens nemāca , tad nav jābrīnās ka bērni to nemāk.
27.02.2017 11:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Ja spārda līdz asinīm, tad nezinu, kādiem vecākiem jābūt, lai pateiktu, ka tie ir bērni. Par to iestājas kriminālatbildība, jāvēršas policijā.

Tas čalis pateica , ka nokrita pa trepēm ... Toreiz tika sasaukta sapulce aktu zālē , kur šis tika pārrunāts . bet reāli nevienam nekas nebija.
27.02.2017 11:28 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Tas čalis pateica , ka nokrita pa trepēm ... Toreiz tika sasaukta sapulce aktu zālē , kur šis tika pārrunāts . bet reāli nevienam nekas nebija.

Ak dievs, un neviena, neviena paša saprātīga cilvēka tuvumā, kurš spētu šo situāciju atrisināt tā kā tas būtu jādara...
27.02.2017 11:31 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Un cik tādus spārdītājus jūs zināt? Man tādu ne vienā, ne otrā skolā nebija. Trakākais ko darīja, bija nipple twists. Es nerunāju par psihajiem bērniem, kuriem stabili kaut kas ar galvu nav labi, bet par average bully - nu nedomā viņi par to, kā tas otrs bērns jūtas. Katram savi iemesli - bara instinkts, paša problēmu laušanās uz āru nesmukos veidos, vai vēl sazin kas, bet nu apgalvot, ka piedzimis ļauns ir tas, kurš ir kādreiz bijis bully, ir vienkārši absurdi.
Vēlreiz atkārtošos - daudzi labi cilvēki paliek ļauni, tikpat daudz "ļaunu" cilvēku paliek labi - kad pieaug un saprot, ka viņu rīcības nav tikai melns un balts (labs un slikts), bet ka gan vienai, gan otrai rīcībai ir sekas.
27.02.2017 11:34 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Es jau iepriekš teicu, ka visus nodarījumus nevar bāzt vienā maisā, citādi sanāk, ka tas, ka esmu kādu nosaukusi strīda karstumā par neveiklu govi ir pielīdzināms spārdīšanai līdz asinīm..
27.02.2017 11:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un kā tas būtu jādara ? Tas jau nenotika 100 cilvēku acu priekšā, viņš uzstāj , ka nokrita pa trepēm , neviens to neredzēja. Liecinieku nav , paklīda baumas par to kā bija īstenībā, bet pierādīt to reāli nevarēja , tam čalim tad bija jāstāsta kā bija patiesībā, bet viņš negribēja. Un ko tad tur kāds varēja izdarīt?
27.02.2017 11:35 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu es jau arī teicu , ka nerunāju par to ka kada kādu nosauca par mauku, duru, govi vai citu , bet par reālu vardarbību un otra piesmiešanu.
27.02.2017 11:38 |
 
Reitings 384
Reģ: 08.10.2010
nu nedomā viņi par to, kā tas otrs bērns jūtas

Lūk, šī jau ir tā novirze. Normāls cilvēks vienmēr piedomās pie tā, kā otrs jūtas. Un neliks viņam jusies slikti. Kopš es sevi atceros (no gadiem trim...), vienmēr esmu domājusi, kā jūtas otrs.
27.02.2017 11:42 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es tiešām citreiz brīnos. Lasu un brīnos - te realitātē cilvēki dzīvo vai tomēr kaut kādā pašizdomātā pasaulītē? :-D Noteikti, ka visi tīņi sēž un domā, ka meiteni,kuru par resnu govi nosauca, varbūt 10 turpmākos gadus ar ēšanas traucejumiem mocīsies utt. :-D:-D:-D
27.02.2017 11:59 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Acita, ļoti labi, ka ne tu, ne arī tavi bērni nekad dzīvē nevienu neapsaukās. Nekad, nekad, nekad nevienu, bet kaut kā grūti noticēt. Pat pieaugušie viens otru apsaukā (tepat forumā varam dzirdēt to).
Tāpēc arī es nejaucu resnu govi ar spārdīšanu līdz asinīm, tur ļoti labi apzinās, ko dara un kāpēc.
27.02.2017 12:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits