Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Riebjas cilvēki

 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Labvakar!
Sēžu tagad darbā, nakts maiņā un nevaru, man tas vismaz jāuzraksta. Varbūt paliks vieglāk, varbūt dzirdēšu no kāda/as no jums savu viedokli, savu pieredzi...
Šī maiņa pati par sevi neiesākās īpaši pozitīvi, tāpēc tas mazliet pastiprina manas tagadējās emocijas.
Es strādāju viesnīcā, recepcijā nu jau gandrīz 3 gadus. Visa mana darba pieredze bijusi Tūrisma un viesmīlības nozarē - sākot ar viesmīli un beidzot ar administratoru viesnīcā. Visu manu darba laiku man ir bijusi saskarsme ar cilvēkiem, visu laiku darbs ar cilvēkiem. Pēdējā laikā saprotu, ka man riebjas cilvēki (viesi). Un tas ir tā, ka reāli besī ar viņiem runāties, smaidīt visu laiku, atbildēt uz viņu jautājumiem (jo viņiem visu laiku no manis kko vajag un dažreiz par nepasveicina, ka jau uzreiz nāk un kko prasa). Mani tas viss sāk tracināt! Esmu nogurusi.
Šinī darbā ir bijusi vēl viena šāda reize, kad man ir apriebušies viesi un šķita, ka jāiet prom. Īsumā, tas bija 2015. gadā ap Ziemassvētku-Jaunā Gada laiku, kad tā jau knapi tika nolemts, kas/kad strādās, taču pēdējā brīdī kolēģis mūs uzmeta un bija jāorganizē, kurš tad atkal strādās tos svētkus (Vecgada vakaru). Kā rezultātā nebija variantu un man bija jāstrādā 31. dec. nakts (kas jau tā pie visām bēdām, kas man tolaik bija, bija kā vēl viena sāpe, jo jau 2014. gadā biju strādājusi nakti uz JG). Labi, tas pārdzīvots. Kā jau teicu, šinī darba vietā man ir bijusi vēl viena tāda reize, kad viss noriebjas un šķiet, ka jāiet prom. Toreiz man iedeva atvaļinājumu uz nedēļu. Nedēļu atpūtos, atnācu atpakaļ un atkal mīlēju savu darbu un viesus, biju cits cilvēks un domāju I can do it for one more year!.
Tagad man atkal ir tā, ka ir tas posms, kad vienkārši, riebjās tie viesi, riebjās visu laiku smaidīt, "you're welcome" rītā, "you're welcome" vakarā. Riebjas jau klausīties complains par to, par šito, stulbus jautājumus (kā pašai šajā stāvoklī šķiet, bet kā dažreiz arī ir!!). Liekas "nenāc man klāt, es negribu Tevi apkalpot!'', bet izrādās, ka viesim, piemēram, bijusi vajadzīga tikai pilsētas karte. Esmu tik uzvilkta, ir stress par daudz ko (arī dēļ vadītājas dažreiz - tas ir cits, mazāks stāsts). Es nezinu, ko lai dara! Jūtos mazliet kā strupceļā, nezinu, kur lai citur iet! Jo man šķiet, ka es neredzu sevi nekur citur (vai arī nespētu nekur citur atrast darbu).
Man Pirmdien sākas atvaļinājums (atkal uz nedēļu), taču jūtu, ka šoreiz šis atvaļinājums nelīdzēs. Man jau no gada sākuma bija doma, ka šajā gadā jānomaina darbs. Bet es nesaprotu, kur lai iet! Brīžiem man gribās savu mazu stūrīti, kabinetiņu, kurā pašai savā nodabā rosīties, strādāt. Vai arī lielākā viesnīcā atbildēt tikai par kādu noteiktu departmentu (vadīt rezervācijas, atbildēt uz e-pastiem vai .tml.)...
I don't know what to dooooo....... :-/
18.02.2017 23:40 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Atvainojos par to milzu palagu vienā gabalā. It kā jau sadalīju pārskatāmās rindkopās tekstu. Sorry.
18.02.2017 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 532
Reģ: 29.01.2009
Man liekas tev vajadzētu mainīt darbu. Man iepriekšējā darbā arī ija puņķi un asaras, domāju, ka citur būs sliktāk, tāpēc negāju prom.
Tad, kad nomainīju darbu, smējos par sevi - kā es varēju tā domāt un iestrēgt tajā darba vietā?!
Maini darbu!
18.02.2017 23:46 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Mārdža, paldies!
Tev arī bija darbs ar cilvēkiem? Es vienkārši nevēlos aiziet uz citu darba vietu (citu viesnīcu, piemēram, vai restorānu) un atkal priekšā cilvēki.
No kādas uz kādu darba vietu pārgāji?
18.02.2017 23:49 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Ja godīgi, es nesaprotu kā cilvēks, kuram iekšā ir tāds naids un dusmas pret citiem, var strādāt sfērā, kurā ikdienā jākomunicē ar citiem cilvēkiem. Arī mana profesija, kuru esmu ieguvusi, tiešām mērā sevī ietver nepārtrauktu komunikāciju ar klientiem, bet, tā kā jau laikus sapratu, ka tas nav darbs man, nomainīju darbības virzienu un vairs nemaz nelienu sfērā, kura man nepatīk, ja zinu, ka nespēšu ar cilvēkiem komunicēt tā, kā tas būtu nepieciešams. Mans uzskats ir tāds - ja neciet cilvēkus, maini darbu, bet, ja tomēr darbu nav iespējams nomainīt, tad vismaz dari visu pēc labākās sirdsapziņas. Citiem cilvēkiem, neatkarīgi no tā vai viņi ir forši un jauki vai arī īstas suņu naglas pēcpusē, nav jācieš tikai tāpēc, ka darbiniece, kura viņus apkalpo, ienīst visu cilvēci.
18.02.2017 23:52 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Ophelie_, paldies!
Tur jau tā lieta, ka sākumā man vispār riktīgi patika komunicēt ar viesiem un ar prieku viņiem palīdzēju! Tikai pēdējā laikā (pēdējos pāris mēnešus) viņu ir bijis pārāk daudz. Varbūt man vienkārši ir vēl citas problēmas, varbūt tas laiks jau sāk šeit iztecēt, es nezinu. Taču, ja es jau no sākta gala ienīstu cilvēkus tik dikti, tad jau nestrādātu visu savu darba stāžu ar cilvēkiem. :)
Varbūt tad manam jautājumam jāskan savādāk: Kā lai tiek tam visam pāri? Jo būtībā jau es esmu draudzīga, mīļa, komunikabla būtne, kurai patīk cilvēki. Kā lai tiek šajai svītrai pāri?
VIenu brīdi biju iemīlējusies, tad viss likās forši un darbs patika utt.. Tagad atkal, kad viss slikti, slikti ir arī darbā..
18.02.2017 23:56 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Maini darbu!
Es ari negribetu darbu kluentu apkalposanaa, tapec nemaz neskatitos uz to pusi.
18.02.2017 23:58 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Un tas nav tāds naids. Tas varbūt ir nogurums no konstantiem jautājumiem, no tā, ka citiem no Tevis visu laiku kaut ko vajag. Kad Tu vienkārši skrien un skrien, taču ir viesi, kuri beigās vēl pajautās kāpēc jums vispār ir tik zvaigznes? Tu vienkārši kalpo kādam visu laiku.. Tā visa viesnīcas būtība un darbība man ļoti patīk! Patīk domāt, kāpēc ir tā un nekā savādāk, kāpēc viesiem piedāvājam tādas un tādas cenas, ko darīt, ja... blah blah..
19.02.2017 00:00 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Bet paga- Tev ir nedēļas atvaļinājums gadā??? Vai es ne tā sapratu izlasot??
19.02.2017 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Man arī lasot vairāk šķiet, ka nejau Tu esi tāds briesmonis, kurš nīst cilvēkus, bet vienkārši esi izdegusi, nogurusi. Domāju, ka vides maiņa Tev pavisam noteikti nāktu tikai par labu! :)
19.02.2017 00:18 |
 
Reitings 204
Reģ: 06.01.2017
Man arī nākās izmantot vairākas reizes mēnesī viesnīcu Rīgā.
Es noteikti ieejot un izejot pasveicinu administratori.
Dažreiz ir gadījies, ka ir ļoti nīgri!!! Laikam klienti nokaitina.
19.02.2017 00:20 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Šēka, nē, es varēju paņemt divas nedēļas, bet mans (nu jau bijušais) mīļotais cilvēks teica, lai ņemu tikai vienu, lai pataupītu pārējo atvaļinājumu, kad braukšu pie viņa uz Zviedriju, which will never happen, unfortunately...
Bez tam, man vienmēr vadītāja likusi ņemt atvaļinājumu, jo pati nekad neprasu, tāpēc īsti nezinu, vai man tiešām tās dienas tik daudz iekrājušās.
Valencia, varbūt. Jo es sevi nepavisam šādu neatceros pašā sākumā. Varbūt tiešām laiks pārmaiņām.
19.02.2017 00:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pēc visa izlasītā man tomēr liekas, ka pie vainasir nevis viesnīcas viesi, bet pati viesnīca, priekšniecība un grafiks. Ja strādātu citā viesnīcā, kur būtu normāls atvaļinājums, tiktu novērtēta no priekšniecības puses un būtu labas attiecības ar kolēģiem un normāls grafiks - diez vai būtu naids pret klientiem. Tu vnk esi nogurusi un netiec novērtēta, nav motivācijas.
19.02.2017 00:25 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Bet tu strādā pilnu slodzi? Ja tā, tad darbiniekam mēnesī uzkrājas 1,6 dienas, gadā 4 nedēļas. Ja man būtu reizi gadā atvaļinājums uz 1-2 ned un viss, tad es jau sen visus nosistu.
Man šķiet Tev vnk vajag atpūsties!
19.02.2017 00:26 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Piekam, pec likuma, vienam no atvalinajumiem gada jabut nepartrauktām 2 nedēļām.. tur kkas man nav skaidrs
19.02.2017 00:27 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Neons, ļoti precīzi. Kā jau minēju, arī vadītāja dažreiz uzspiež uz jūtām. Tad vienu brīdi paslavē, tad atkal, kad gadās kāda kļūme, tas tiek pielikts pie ziņojumu dēļa un visi redz. Tad arī notiek zvanīšana, kad esmu mājās, lai noskaidrotu kādu nesaprotamu jautājumu. Tad tu klausies, kā Tevi māca utt..
Grafiks arī mani ir nomocījis. Īpaši, kad papildus vēl mācos (ir grūtāk, kā sākumā šķita). Vispār brīvdienas tiek nogulētas, ja esmu pēc nakts maiņas vai bijušas vairākas (max 3) dienas maiņas pēc kārtas.
Par kolēģiem runājot, nevienu sliktu vārdu nevaru pateikt! Viņi ir tie, no kā man patiešām būtu žēl atvadīties, ja ietu prom.
19.02.2017 00:30 |
 
Reitings 793
Reģ: 15.09.2013
Šēka, viss ir kārtībā, gan jau kaut kad vasarā, piemēram, vai pavasarī man arī būtu tās divas nedēļas. Atvaino, ne visai skaidri izteicos, es vienkārši minēju konkrētus atvaļinājumus, pēc kā laikam izspriedi, ka man viņi ir tik reti. :)
19.02.2017 00:32 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, Tev vairāk riebjas darbs kā cilvēki-klienti. Noteikti maini darbu.
Vai Tavā esošajā darbā tiešām vienīgais, kas neapmierina ir komunikācija ar klientiem? Es sapratu, ka arī tas, ka svētku dienās gana bieži jāstrādā, priekšniece ar ko tieši neapmierina? Vēl kaut kas darba apstākļos neapmierina? Kā ar atalgojumu?
Pati esmu diezgan daudz strādājusi ar klientiem, piegriežas kādā brīdī arī, jā, bet ne vienmēr tas ir tikai klientu dēļ. Jo labāks darba devējs, jo patīkamāks darbs arī ar klientiem.
19.02.2017 00:34 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Ko nozīmē brīvdienā zvana! Tev nav jāceļ klausule...
Nuu tad skaidrs kas Tevi nospiež- vadība.. un atvaļinājums to nemainīs
19.02.2017 00:36 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
SunInMyHair, tādā gadījumā man arī šķiet, ka esi nogurusi, varbūt neesi pietiekami novērtēta no darba devēju puses. Kā ir ar atpūtu un brīvdienām!? Varbūt tiešām der apdomāt darba maiņu!? Saprotu, ka viegli runāt, taču, ja ilgtermiņā darbā jūties slikti, tas viss pamatīgi ēd nervus. Mēs darbā pavadām tik lielu daļu savas dzīves laika, ka atpakaļ šo laiku, diemžēl, vairs neatgūsim. Centies darīt to, ko mīli, vai vismaz uz to tiecies! Jebkurā gadījumā - veiksmi! :)
19.02.2017 00:37 |
 
Reitings 269
Reģ: 21.11.2016
Un atvaino, ka savā pirmajā komentārā tā uzbruku - mazliet savādāk sapratu Tevis rakstīto. :)
19.02.2017 00:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits