Ja neveicas darba intervijās...

 
Reitings 437
Reģ: 17.02.2015
Pēdējā laikā aktīvi meklēju darbu. Esmu bijusi uz 3 darba intervijām - nevienā vakancē neesmu pieņemta... Man ir 2 augstākās izglītības, izskatos labi. Kādi tad objektīvi kritēriji vēl tiek izskatīti, lai kandidāts tiktu pieņemts? Rupjiem vārdiem nelamājos, uz visiem jautājumiem atbildēju, ierados laikā... :-(
Tāda sajūta, it kā ap mani būtu "darbā neņemšanas" vainags... :-( Ar ko pieņemtie kandidāti ir bijuši labāki par mani? :-/ Ja zinātu, kas man vainas, varētu to labot.
Varbūt kādai ir bijis līdzīgi? :-(
18.02.2017 10:06 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mūsu HR vadītāja parasti zvana visiem kandidātiem, kam atsaka un nereti viņi paši jautā, kas bija nepareizi, ko nākamreiz citā vietā citā laikā vajadzētu darīt citādāk utt. Un viņa arī labprāt pastāsta, kādi bija tie iemesli, kāpēc nepieņēma, un iesaka, ko uzlabot sarunās ar potenciālo darba devēju.
Viens piemērs - puisim vispār neinteresēja, kādi projekti, kāda darba specifika, bet interesēja, kāds ir polises segums, vai zobārstu arī sedz, kādi ir ikdienas bonusi, kur notiek darba balles, vai ir prēmijas utt. Lai arī cik labs programmētājs bija - nepaņēma, protams.
18.02.2017 14:12 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Zvanīšana pa kluso uz iepriekšējām darba vietām, lai noskaidrotu atsauksmes, gan, manuprāt, nav objektīva. Jo īpaši, ja darbinieks aizgājis ar skandālu (un bieži vien tieši vadības izprovocētu), tad iepriekšējais darba devējs ļoti labprāt nomelnos ex.darbinieku potenciālā darba devēja acīs.
18.02.2017 14:13 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Bet kāpēc uzreiz sevi jānoraksta kā sliktu? Tas, ka tevi nepaņēma konkrētajā darba vietā, nenozīmē, ka esi slikta, nekopmetenta vai nemākulīga, bet gan to, ka vienkārši konkrētajam darba devējam ir cilvēki, kas atbilst vairāk. Nevajag pašai sevi noniecināt. Tās vietas vienkārši nebija tev un viss! Ja pēc 30, tavuprāt, +/- labām intervijām nepaņem, nu tad gan jāsāk meklēt vaina sevī, bet pēc trim tā nav vaina nevienā, vienkārši notiek atlase ne tikai pēc profesionalitātes, bet arī pēc personības, un tavējā vienkārši nebija īstā. Un nevis bija slikta, bet vienkārši nebija īstā.
18.02.2017 14:33 |
 
Reitings 53
Reģ: 30.10.2016
Iemesli var būt dažādi, sākot no sliktas sevis parādīšanas, beidzot ar tādu vienkāršu lietu kā veiksmi. Pēdējais stāsts ko dzirdēju- meitene aizgāja uz interviju un viņu paņēma, kaut nebija liela pieredze. Vadītāja vnk esot saskatījusi sevi, kad sākusi strādāt. Pēc tam pati sūtījusi atteikuma vēstules meitenēm, kas bija viņas konkurentes- sievietes ar lielu pieredzi attiecīgajā amatā.
Reizēm jābūt īstajā laikā īstajā vietā.

+++
18.02.2017 14:51 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Nekā pārlieku nenormāla tur nav. 25 gadi tomēr nav 18.
18.02.2017 15:03 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Ne tā tēma
18.02.2017 15:04 |
 
10 gadi
Reitings 7783
Reģ: 21.03.2014
es vairāk kā pusgadu darbu mekleju, ntās intervijas.. beigās jau nervu sabrukums.... cik ilgi bez darba...
mekleeju jebkaadu darbu, CV pārveidoju, lai nav tik liela pieredze un 2 maģistri...
diemžēl tā izglītība un pieredze, kas bija ir salidzinosi saura profila, kur nav katru dienu vakances. daudzkur valsts parvalde pietiek tikai ar augstako un attiecigu pieredzi... bet tad atkal citaadi skataas.. sak, kapeec gribi citaa sfeeraa straadaat utt... daudzi darba deveeji neaizdomaajas, ka cilveeks ir speejiigs iemaaciities un pielaagoties dariit arii ko citu lai tikai nopelniitu... bet beidzaas jau viss labi :) beigaas pat paaris vietaam, kas mani izveeleejaas atteicu, jo zinaaju, ka esmu pelniijusi ko labaaku :) viss notiek taa, kaa tam jaanotiek.... lai gan man traki gaaja... pa vidam saskaaros arii ar vairaakiem negodiigiem konkursiem un pat draugu nodeviibu.. bet taada nu ir dziive...
18.02.2017 15:29 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Piekrītu Try - nav sevi jānoraksta, vienkārši jums ar konkrēto dd "nesapasēja". Galvu augšā!
18.02.2017 15:53 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Nedomāju, ka pēc trim intervijām vajadzētu nokārt degunu. Bet varu saprast, kāpēc jūti zināmu bezcerību. Es arī nesen meklēju darbu, un ar daudziem potenciālajiem darba devējiem ir tā - aizsūti CV, mēnesi nekādu ziņu, pēc tam atraksta, lai nāc uz interviju nākamajā dienā. Pēc tam atkal pāris nedēļas klusums, kamēr atsūta atbildi (ja vispār atsūta). Līdz ar to tas process var ieilgt, bet darbu taču vajag tagad, nevis kaut kad.
Padomā pati, kā tu izskaties no darba devēja pozīcijas. Vai tu intervijā esi par sevi pārliecināta, vari pārliecinoši pastāstīt par savu iepriekšējo pieredzi un kāpēc tā noderētu, vai proti sevi pasniegt tā, kā darba devējs to sagaida? Ja ar to viss kārtībā, ļoti iespējams, ka citam kandidātam bija atbilstošāka pieredze vai izglītība. Vai kāds vienkārši iepatikās labāk kā personība.
Vispār man palīdz, ja darba intervijas uztveru kā sava veida pašapliecināšanos. Lielākoties pretī ir forši un patīkami cilvēki (vismaz manā pieredzē), kuri grib kaut ko uzzināt par tevi, tāpēc nekautrējies sevi prezentēt un (pelnīti) palielīt!
18.02.2017 15:57 |
 
Reitings 204
Reģ: 06.01.2017
Es pēdējos 2 gadus darbu neesmu meklējusi.
Biju vienā darba intervijā. Man uzreiz pateica, ka pieņems mani. Beigās atteica.
Tie darba devēji arī ir nezin, ko no sevis iedomājušies!!!!!
:-D:-D:-D
18.02.2017 16:54 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 16.04.2009
jāiemācās sevi prezentēt ar pārliecību. katram darba piedāvājumam vēlams rakstīt pilnīgi jaunu motivācijas vēstuli. izpēti, vai soctīklos neesi salikusi muļķības. dažreiz izvēlas pieredzi, dažreiz - degsmi, citreiz tos, kas prasa zemāku atalgojumu.
un nepārdzīvo tik ļoti - iespējams, ka tas pārdzīvojums manāms sejā jau intervijas laikā ;)
18.02.2017 18:04 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Šēka
Pirmkārt, jā- zvana pa kluso iepriekšējām darba vietām, jo cik vien reizes nav bijis, ka saka vienu mums, darba devējs pilnīgi citu stāstu pastāsta.

Zvanīt iepriekšējam darba devējam var būt bezjēdzīga nodarbe. Kur ir garantija, ka iepriekšējais darba devējs tev teiks patiesību? Diemžēl daudzi darba devēji darbinieka aiziešanu uztver gluži vai kā dzimtenes nodevību un var pateikt par savu ex-darbinieku ne to labāko. Un variants, ka cilvēks aiziet, jo citur viņam ir piedāvājuši lielāku algu un labākas izaugsmes iespējas vispār netiek ņemts vērā.
Otrais, es ļoti apskatu to, kā kandidāts iederēsies komandā. Man svarīgi, lai visi komandā var sastrādāties un viss ok.

Iederēsies komandā? Tas ir nopietni? Lielās ārzemju kompānijās, iespējams arī skatās uz tādu saderību, bet ne jau vietējās. Man ir viens pazīstams puisis, kurš ir strādājis vietējā vidēja lieluma kompānijā. Mans paziņa vienreiz izkāvās ar vienu savu kolēgi uz nacionālā naida pamata. Vispār konflikti viņiem tur ir bijuši kā norma. Pēc tam ir bijusi kāda sapulce un vadītāji bija teikuši ka viņiem par to kautiņu ir vinkārši po*uj, galvenais darbs ir izdarīts un uzņēmums ģenerē peļnu. Un vispār ja reiz darbinieki tā uzvedās, tad tas nozīmē ka viņiem darbs interesē un viņi tādā veidā konkurē par savām darba vietām un ja tas kādam nepatīk viņš var iet prom.
tāpat kā mīlestībā- man vajag klikšķi. Ja man ir kaut viena šauba, tad ir nē!

Vot šis mani kaitina viss vairāk. Cilvēks ir ieguvis izglītību, pieredze ir, bet HR’jushai redz „klikšķis” nav. Un tad atkal, ka jau katru gadu, sākas runas par to, ka nav kam strādāt, speciālistu trūkst, bet varbūt HR speciālistiem vienkārši nav „dzelzs stojaka” uz darba pārrunu kandidātiem. Godīgi, tas tā kaitina, kad darba pārrunas apaug ar folosofiju un pārveršās par kaut kādu kāstingu.
Šēka, droši vien tu strādā lielā, pieļauju pat ārvalstu kompānijā, bet tādu kompāniju ir ne tik daudz. Neuztver to ka „uzbraucienu”, es ticu, ka tu esi labs speciālists, bet lūdzu noņem tas rozā brilles. Latvija – ir Eiropa, bet diemžēl tikai uz papīra. Un daudzās darba vietās meklē to, kurš prasīs mazāku algu, klusēs un tā strādās gadiem.
18.02.2017 20:25 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Iederēsies komandā? Tas ir nopietni? Lielās ārzemju kompānijās, iespējams arī skatās uz tādu saderību, bet ne jau vietējās.

Nu jau gan novispārināji. Ir arī Latvijā uzņēmumi, kuri vērtē, vai cilvēks varēs sastrādāties ar pārējo komandu. Darbam, kurā nesen sāku strādāt, tas bija viens no priekšnoteikumiem. Tas ir pašmāju uzņēmums.
18.02.2017 20:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man atkal jautājums, kā pēc 20 minūtes garas sarunas var noteikt vai cilvēks iederēsies komandā?... :-/ Tas nav nosakāms tādā veidā!!! :-D
18.02.2017 20:39 |
 
10 gadi
Reitings 1957
Reģ: 09.07.2011
Un vēl jau arī daļa kompāniju noteiktās specialitātēs pēc intervijas iedod sagatavot darba uzdevumus. Jautājums, kā kandidāti ar tiem tiek galā. Vismaz man tādi uzdevumi ir bijuši gandrīz vienmēr. Tiesa gan, līdz šim varbūt kādu reizi vien esmu tikusies ar HR cilvēkiem. Parasti pārrunas ir bijušas pa tiešo ar uzņēmuma vadītājiem.
18.02.2017 20:40 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
Xanax - redzi es stradaju liela starptautiska uzņēmumā un man ir svarīga mana komanda. Vēl es neesmu HR darbinieks- mums intervijās ir Hr pārstāvis un komandas, kurā darbinieks strādās vadītājs, kas esmu es. Es zinu, kādi darbinieki manā komandā strādā un kādām personal features ir jābūt.
Tā kā kas tev besī vai nē, man pilnīgi vienalga. Jau 2 gadus esmu spējusi atrast īstos kandidātus savai komandai un viss ir ļoti labi.. tā kā kaut ko jau daru pareizi..
18.02.2017 20:44 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Šēka, man nav pretenziju pret tevi. Tu strādā, dari savu darbu, dari to labi un kvalitatīvi. Un tas ir labi ja darba devējs savās rindās grib redzēt ne tikai darba izpildītājus, bet arī atbilstošus kandidātus. Es ar abām rokām esmu par to, lai tev darbinieku atlsases viss iet labi. Eh, kā lai tev paskaidro... Vot iedomāsimies situāciju, kad pie tevis atnāk darba inspekcijas pārstāvji ar pārbaudi un pajautā kāpēc uz kādu vakanci tika piņemts X cilvēks, bet netika paņemts Y cilvēks, kuram ir labāka izglītība vai lielāks darba stāžs. Tu joprojām būtu pateikusi darba inspekcijas pārstāvjiem, ka tev vinkārši nav bijis „klikšķis” uz konkrētu cilvēku? Es par to stipri šaubos, jo tāda atbilde būtu pretrunā ar tekošo darba likumu un tāda darbība tiktu pielīdzināta diskriminācijai. Ja darba devējs nespēj SKAIDRI un KONKRĒTI definēt kāpēc kāds cilvēks tika pieņemts darbā, bet cits nav pieņemts darbā, tad te var sākties lielas problēmas, kuras var beigties ar naudas sodu un uzņēmuma reputācijas sagraušanu. Te neiet runa par to vai mani kaut kas kaitina, bet par to vai tādas darbības vispār ir likumīgas.:-/
18.02.2017 21:25 |
 
Reitings 52
Reģ: 02.09.2010
Vaij,meitenes! Brīdī,kad manā vietā paņēma meiteni ar vidusskolas izglītību un bez pieredzes,es arī vairs nesapratu,ko tieši viņi bija meklējuši...
Runājot par klikšķi,tā droši vien var runāt speciālisti,kuriem vakances aši aizpildās. Reāli ikdienā atlasot cilvēkus,tu daudz kam kāp pāri.
Bet sajūta nav patīkama,jo arī man pirms intervijas ir pateikuši,ka mani varēs pieņemt tikai tad,ja departamenta direktoram iepatiksies,lai gan ikdienā tā saskare nav liela.
Dažbrīd jābrīnās,ko tik darba devēji nevēlas...
18.02.2017 21:39 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Otrais, es ļoti apskatu to, kā kandidāts iederēsies komandā. Man svarīgi, lai visi komandā var sastrādāties un viss ok.
tāpat kā mīlestībā- man vajag klikšķi. Ja man ir kaut viena šauba, tad ir nē!

Nepatīk šie kritēriji, jo ne visi cilvēki ir sabiedriski, pozitīvi, enerģiski, draudzīgi. Pārsvarā šie cilvēki, kas ir uz āru vērsti, iepatīkas vairāk citiem, bet tas nenozīmē, ka introverti cilvēki ir sliktāki. Varbūt kāds cilvēks, kurš vienkārši grib STRĀDĀT, nevis DRAUDZĒTIES padarītu savu darbu daudz labāk par to draudzīgo. Mēs uz darbu ejam darīt savu darbu, ja es savu darbu veicu labi, man nav jāatrod kopīga valoda ar padsmit citiem kolēģiem, vai tad nē?
18.02.2017 21:45 |
 
Reitings 318
Reģ: 09.02.2017
Man svarīgi, lai visi komandā var sastrādāties un viss ok.

Ar to es gribu pateikt, ka "sastrādāties" var arī neitrāli, formāli komunicējot, nav jābūt kaut kādām draudzīgām saitēm starp kolēģiem, lai meklētu to īpašo klikšķi.
18.02.2017 21:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits