Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kaķis uzbrūk, ko darīt?

 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Sveikas,
man ir problēma, kuru nezinu kā risināt. Tātad dzīvoju dzīvoklī kopā ar vēl divām meitenēm, vienai no viņām ir kaķis. Kaķis ir ļoti valdonīgs, ja kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, tad viņš dusmojas un dara riebeklības.
Kaķi nelaižu savā istabā, jo viņš ir iedomājies, ka esmu medījums un visu laiku mani "medī", t.i. uzbrūk - metas ar nagiem un zobiem rokās, kājās, tāpēc izvairos no komunikācijas ar kaķi vispār - nemīļoju, nedodu ēst, istabā nelaižu. Tādās reizēs, kad kaķis man uzbrūk saķeru viņu aiz skausta un piespiežu pie zemes un skaļi saku, ka nedrīkst. Esmu aplējusi ar ūdeni, bet nelīdz un turpina man uzbrukt. Kaķis ir tik uzmācīgs tikai attiecībā pret mani, arī visvairāk grib nākt pie manis istabā, pārējās liek mierā. Godīgi sakot mani māc izmisums jau, piemēram, šovakar kaķi nelaidu istabā un atkal uzbruka man, koda kājā un leca rokā. Ļoti spēcīgi kaķi paņēmu aiz skausta un sabāru, sāka pat ņaudēt.
Ko darīt, lai kaķis mani liktu mierā? Tagad vēl ziema, tad apģērbs ar garām rokām, bet kas būs vasarā? Pat baili domāt?
Varbūt varat ieteikt man kaut ko - kā rīkoties,kad kaķis atkal uzbrūk? Kā pārtraukt šo visu? (t)
30.01.2017 20:17 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Pakaramais,kaķi jùt labus cilvēkus! Tici man!
Viens kaķis pie manis nonāca Ziemassvêtku priekšvakarā. Es atvēru durvis un viņš vnk ieskrēja iekšā un pa taisno uz virtuvi. Biju šokā! Es tajā brìdī vnk nevarēju viņu atļauties. Pabaroju un dzinu ārā. No rìta viņš gulēja pie manām durvīm. Starp citu,es dzìvoju 2.stāvā. Pa ceļam bija vēl citas durvis,bet atnāca pie manis. Ielaidu vēlreiz istabā. Sazvanīju patversmi,lai viņu paņem un sajutos kā nodevēja. Viņş mani atrada,bet es atdodu...Protams,ka viņš palika pie manis.(s)
Vienu citu reizi gāju no bodes un man priekšā nokrīt minka:-O Ķeru rokā un bļaustos zem logiem. Beigās bija izkritis no 3.stāva. Kamēr jaunā mamiņa ģērba bēbìti,minka izkrita pa logi:-(
Vêl vienu citu es izglābu netālu no tramvaja sliedēm. Jā,tas arì palika dzìvot pie manis.
Un vēl vienu vīrs atnesa no darba. Tur pieklìda un kaķìtei nebija droši. Varēja aiziet bojā.
Nu,jā,un pēdējo minku es nopirku.
Ar to visu es gribēju teikt,ka kaķi ir forši un viņi jūt foršus cilvēkus!(l)(s)
31.01.2017 21:45 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Mūsu kaķis arī ir augstprātīgs runč-pakaļa.
Kož un lec virsū tikai man, savukārt vīrišķi viņš ciena. Guļ ar viņu, ar ķepiņām apķer.
Hahaha, tā kā par manu runci 9 gadus atpakaļ! Es jau smejos, ka paņēmu kaķi un vīrs izaudzināja par suni. :-D Sākumā gāja traki, viņš mēdza uzbrukt ciemiņiem, lēca virsū, koda kājās, jo uzskatīja, ka ir mājas saimnieks un viņa teritorija ir apdraudēta. Pēc kastrēšanas sāka palikt mierīgāks, bet suņa raksturs asinīs vienalga palicis! Viņš, piemēram, klausa pavēlei uzpasēt, un vēl dažas lietas, bet tas viss caur rotaļām iemācīts! Protams man neuzbrūk un bērnu vispār respektē, ne reizi nav uzbrucis vai iekodis, un no ciemiņiem ietur distanci, vienkārši sēž kādā stūrī un rūc! Daudzi no viņa baidās, jo izmēros ir lielāks par standarta mājas kaķi un tādam čivavam viņš sadotu viens-divi. :-D
-
Par autores situāciju, varu no pieredzes teikt, ka patversmes kaķi, vai tādi, kas kādu laiku uz ielas dzīvojuši noteikti necietīs, ja viņus centīsies pēkšņi ierobežot. Visu palēnām. Jo pretreakcija būs agresīva. Arī par ēdināšanu, ēdienu noteikti jāliek vairākas reizes dienā, mazām porcijām, tas nekas, ja trauciņā vēl kas palicis, palēnām veidosies drošības sajūta. Kaķu zāle, vai mantiņas ar to lieliski palīdz novērst uzmanību no sliktām domām. Par gulēšanu blakus, vai tavā istabā, raksti, ka izveidoji mājiņu, tas labi, jo kaķim vajag savu vietu, kur būt vienam, paslēpties. Katrā ziņā, tas, ka kaķis tevi izvēlējies par drošības salu ir forši, jums būs feina draudzība. Un tā jau saka, ka nevis cilvēks izvēlas dzīvnieku, bet dzīvnieks izvēlas cilvēku. Veiksmi.
Apdomā kaķa adopciju.
31.01.2017 20:57 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
xanax, vai ne, turklāt par kaķi, kurš nav mans? (l)
Kaķis laimīgs guļ savā jaunajā mājā :-P:-)
31.01.2017 20:32 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
ļauju kaķim nākt istabā, paspēlējos, iedevu gardumu un uztaisīju viņai majiņu no kastēm, kur ielīst

Pakaramais, es gribu būt tā kaķa vietā. Par mani tā neviens nerūpējas, ka tu par to zvēru.;-)
31.01.2017 20:25 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Ne vella neko nezinu par kaķiem, bet pilnīgi nebūtu iebildumi, ja es šo kaķi nepiesaistītu! Galu galā, mēs tapat būsim kopā tikai kamēr es vai saimniece dzīvosim vienā dzīvoklī, līdz ar to galīgi neesmu sajūsmā, ka šis pūku kamols panācis savu un tagad čuč laimīgs pie manām kājām.
31.01.2017 20:19 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Varbūt tev ir kādi "feromoni" uz kuriem kaķis reaģē.:-P
31.01.2017 20:14 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Tātad gribot negribot esmu tikusi pie kaķa, jo izskatās, ka kā saimnieci tiešām izvēlējies mani (t):-(
31.01.2017 20:12 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Šodien ļauju kaķim nākt istabā, paspēlējos, iedevu gardumu un uztaisīju viņai majiņu no kastēm, kur ielīst. Izskatās mierīga un apmierināta, protams guļ pie manis, nevis saimnieces, kura ir mājās. Laikam mincis tiešām bija dusmīgs, ka ignorēju viņu. Turpināšu tādā pašā garā, varbūt izaudzināšu beigās foršu kaķi.
31.01.2017 20:05 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Mūsu kaķis arī ir augstprātīgs runč-pakaļa.
Kož un lec virsū tikai man, savukārt vīrišķi viņš ciena. Guļ ar viņu, ar ķepiņām apķer.
Es viņu baroju,manējais tīra viņa kasti. Kaķis laikam ciena to, kas tīra viņa kasti. :-D
Kolīdz manējais nav tā sākās kuriozi - tā tas mazais smerdelis savas austiņas aizliec uz aizmuguri, izbola savas tā jau lielās , apaļās acis, uztaisa kūkumu un asti zigzagā un nobļaujas MJAAAAAAAAAAUUUUUWWWW un lēkā sāniski !!!!! Izskatās jau trakoti mīlīgi tas junkurs. Es neņemu vērā, jo uzskatu ka vispār jau viņš spēlējās. :-) :-D Es spēlējos citreiz šim līdzi. :-D
Vispār viņš ir jauniņš - 7 mēneši.
31.01.2017 13:59 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Piedodiet, bet šī problēma šķiet ļoti smieklīga :-D
31.01.2017 13:47 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Mana minka arī šad tad izdomā lekt rokās vai kājās, bet tas ir izaicinājums spēlēties. pametu viņai bumbiņu, padzenāju apkārt pa māju un viss kārtībā. Kaķis nokausēts un mierīgs. Taču man viņa pēc dabas ļoti mīlīga un baidās no visa.
Random bieži uzbrukumi gan ir kaut kāda agresija. Bija vienam draugam pilnīgi psihs kaķis, klupa virsū vnk garāmejot, atrādīja vetārstam, tas no kaķa prom bēgdams vien noteica, ka vajag dot nomierinošās tablete. Bet cik ilgi kaķi var zāļot? (t) Es piekrītu meitenēm par gardumu iebarošanu, bet tad, kad kaķis uzvedas labi. paglaudi, piebaro, paspēlējies. Tieši tādā secībā un neaiztiec velnu, kamēr viņš ēd. Un nekādā gadījumā nedod gardumus tūlīt pēc uzbrukuma, lai neizveidotu nosacījuma refleksu.
31.01.2017 12:25 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piekrītu Santai
Man vairāk izklausās, ka kaķis Tevi uztver kā saimnieci un ir apvainojies, ka esi pārtraukusi komunikāciju. Varbūt ļauj viņam atkal ar Tevi gulēt utt. Nomierināsies, sapratīs, ka neatgrūd viņu. Plus, 1,5 gadi vēl ir jauns kaķis un vienkārši patīk ampelēties, saku no pieredzes. Manējam pāri 2 gadiem, bet joprojām uzvedas kā mazulis.

Caloo - nu tad neguli, ja par traku :-)
31.01.2017 12:13 |
 
Reitings 3267
Reģ: 20.05.2016
Gulēt kopā ar kaķi? :-O
Man nav nekas pret dzīvniekiem, bet tas šķiet par traku. (t) :-D
31.01.2017 12:11 |
 
Reitings 265
Reģ: 07.12.2009
Man vairāk izklausās, ka kaķis Tevi uztver kā saimnieci un ir apvainojies, ka esi pārtraukusi komunikāciju. Varbūt ļauj viņam atkal ar Tevi gulēt utt. Nomierināsies, sapratīs, ka neatgrūd viņu. Plus, 1,5 gadi vēl ir jauns kaķis un vienkārši patīk ampelēties, saku no pieredzes. Manējam pāri 2 gadiem, bet joprojām uzvedas kā mazulis.
31.01.2017 11:51 |
 
Reitings 226
Reģ: 20.11.2016
Barošana vienreiz dienā, wtf, reāli nabaga kaķis, krissycat uzrakstīja to pašu, ko domāju. Kaķa saimniece nedraudzējas ar prātu, bet tu esi situācijas ķīlniece. Laba ziņa ir tā, ka (1)kaķim ir tikai 1.5g, tā vēl jaunībā, var pieaugt un būt miera mika, saku no pieredzes (2)nesen sterilizēts, arī varbūt tam vajag laiku (3)neilgi dzīvo pie jums, pa tik īsu laiku, protams, ka kaķi nevar pāraudzināt, vēl nav pieradis, bet tad kādam ir jādarbojas ar kaķi gan audzinot, gan mīļojot, nodarbinot. Normāli to būtu jādara saimniecei, tāpēc es tavā vietā ņemtu aiz švkarņika saimnieci, nevis kaķi. Man ļoti patīk kaķi, tāpēc personīgi es ar to visdrīzāk pati nodarbotos, bet tas ir no brīvas gribas, tev nav pienākums pirkt gardumus vai zvanīt vetam, labāk ļoti stingri runā ar saimnieci. Kaķis vēl sāks tevi uzskatīt par saimnieci, bet jūs tur tāda sastāvā visu laiku nedzivosiet, skaties, ka tikai, saimniecei izvācoties, kaķi viņa neatstās ar tevi, jo pašai nebūs atbildības par to. Runā stingri ar to nepārāk gudro meiteni (piemini arī, ka tā ēdināt kaķi nav normāli) nedari pāri kaķim un, ja ir vēlme un spēks, tad tikai ķeries pie pielabinasanas kaķim.
31.01.2017 03:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Kaķi var veiksmīgi dresēt, ne tik augstā līmenī kā suni, bet tomēr. Tu jau pareizi dari un te Tev arī pareizi saka. Ja kaķis uzbrūk, spēcīgi satver aiz čupra un stingrā balsī sak: nedrīkst. Ņemšana aiz čupra ir dabīgs instinkts, kas kaķēniem ir no mātes (māte kaķēnus tā pārnēsā), saglabājas visu mūžu. Ja kaķi spēcīgi satver aiz čupra, kaķis saprot, ka tu esi galvenais, tu esi spēcīgāka.
Var arī dot našķus, īpaši uzslavējot par labu uzvedību. Kaķis ir paklausīgāks pret savu barotāju.
Nekādā gadījumā nedrīkst kaķi sist. Tas rezultēsies tikai vēl biežākos uzbrukumos un, iespējams, sačurātās čībās. :-)
Kaķis ir vēl jauns, nepieredzējis un mācās. Tas ir normāli, vienkārši jānoliek pie vietas.
31.01.2017 00:35 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Man arī bija zināms tāds kaķis. Reāli uzbruka? Uztvēra to
Ka spēli, bet līkas ka dara to tā agresīvi un no sirds. Bija runcis apmēram 1.5 gadi arī.
Saimnieki cīnījās visādi , bet laikam bija izteikts kaķis , kuram patīk arī tā teikt iet medības. Beigas jau visas rokas bija sakostas saimniekiem, retas utt. Laikam tiešām ļoti no rakstura atkarīgs, no tā stāsta man arī kaķi nepatīk tā vairs! Agrāk vienmēr patikusi , bet viņi tādi vien paši liekas, egoistiski!
30.01.2017 23:51 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Pakaramais,tad tikai laiku vajag,lai viss sakārtojās. Bùs labi! :)
30.01.2017 23:36 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
sterelizēta arī tikai kādus 3 mēnešus atpakaļ.
30.01.2017 23:34 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nabaga minka!:-(
Cik sen sterilizēta?
Hormoni jau uzreiz tá nepazùd. Jāpaiet ilgākam laikam,lai viss nostabilizētos. Man ar kaķeni bija tápat. Vissāpìgākais bija,kad viņa man ieleca sejā un sakoda. Ak,Dievs! Pēc tam sterilizēju. Un viņa pamazām,pamazām nomierinājās. Tagad ir pagājuši četri gadi un mìļāku kaķi neatrast. Viņa var bužināties,mìļoties utt. Naktì guļ blakus,zem segas!:-D
30.01.2017 23:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits