Kaķis uzbrūk, ko darīt?

 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Sveikas,
man ir problēma, kuru nezinu kā risināt. Tātad dzīvoju dzīvoklī kopā ar vēl divām meitenēm, vienai no viņām ir kaķis. Kaķis ir ļoti valdonīgs, ja kaut kas nenotiek pēc viņa prāta, tad viņš dusmojas un dara riebeklības.
Kaķi nelaižu savā istabā, jo viņš ir iedomājies, ka esmu medījums un visu laiku mani "medī", t.i. uzbrūk - metas ar nagiem un zobiem rokās, kājās, tāpēc izvairos no komunikācijas ar kaķi vispār - nemīļoju, nedodu ēst, istabā nelaižu. Tādās reizēs, kad kaķis man uzbrūk saķeru viņu aiz skausta un piespiežu pie zemes un skaļi saku, ka nedrīkst. Esmu aplējusi ar ūdeni, bet nelīdz un turpina man uzbrukt. Kaķis ir tik uzmācīgs tikai attiecībā pret mani, arī visvairāk grib nākt pie manis istabā, pārējās liek mierā. Godīgi sakot mani māc izmisums jau, piemēram, šovakar kaķi nelaidu istabā un atkal uzbruka man, koda kājā un leca rokā. Ļoti spēcīgi kaķi paņēmu aiz skausta un sabāru, sāka pat ņaudēt.
Ko darīt, lai kaķis mani liktu mierā? Tagad vēl ziema, tad apģērbs ar garām rokām, bet kas būs vasarā? Pat baili domāt?
Varbūt varat ieteikt man kaut ko - kā rīkoties,kad kaķis atkal uzbrūk? Kā pārtraukt šo visu? (t)
30.01.2017 20:17 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Paldies meitenes par ieteikumiem. Pavingrošu un iešu ar kaķi spēlēties. Mēģināšu viņu mīlēt, ja jau tāds kaķis man dzīvē nolikt priekšā. Saprotu, ka ar ignorēšanu galā netikšu :-|
30.01.2017 21:36 |
 
Reitings 2478
Reģ: 03.11.2016
Bet tu ar saimnieci esi runājusi, ko viņa teica?
30.01.2017 21:39 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
No manas pieredzes ja viens maaca kakki , bet otrs lauj kaapt uz galdiem utt., tad taa maaciisana buus zemee nomesta.
30.01.2017 21:41 |
 
Reitings 4197
Reģ: 16.09.2011
Nelasīju visus komentārus, bet man ir ko teikt.
Tā kaķa agresivitāte noteikti nav saistīta ar to,ka saimniece neucinās ar viņu visu cauru dienu. Man arī ir kaķis, mājas iemītniekus mīl ļoti, svešiniekus visus apšņāc un rūc uz viņiem, un ticiet vai nē, bet tie svešinieki ir tiešām iebaidīti no kaķa un ciemos nelabprāt nāk. :D Bet kas ir pats interesantākais divus cilvēkus - manu tēti un omu, viņa neparko necieš. Iemesls tam nav nekāds, nekad nav darīts kaķim pāri, jo kaķis vienmēr ir bijis manā klātbūtnē. Bet jau no mazotnes - šņāc uz viņiem, lec rokās un kājās, un pilnīgi nekaunīgi izrāda nepatiku pret viniem abiem. Turpretī mammu, kura atbrauc reizi gadā, viņa pieņem uzreiz. Kaķis katru dienu tiek mīļots, barots, dzirdīts un aprūpēts, arī spēlējamies un dauzamies. Viņa man vispār ir īpaša, jo uzmanību vajag 24/7. Vienmēr ir blakus, pat vannas istabā un tualetē. Personīgās telpas man vairs nav, kopš manā dzīvē parādījās viņa. Tā kā neuzmanība pret kaķi ne vienmēr ir skaidrojama ar viņa agresiju. Līdz pat šai dienai neesmu radusi izskaidrojumu viņas agresīvajai uzvedībai pret apkārtējiem cilvēkiem.
30.01.2017 21:44 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
es gan šajā situācijā esmu pilnīgi autores, nevis kaķa pusē :D besī cilvēki, kas paņem dzīvnieku un tad atstāj novārtā, ļauj saviem kaķiem staigāt pa galdu, pa šķīvjiem, fui. es mēģinātu runāt ar kaķa īpašnieci, ne jau dusmīgi, bet jautātu ko darīt un kā tikt galā ar to zvēru, kad viņam uznāk kāre uzbrukt :)
30.01.2017 22:19 |
 
Reitings 156
Reģ: 16.01.2017
Nometies četrāpus un sāc riet, kā arī skriet pakaļ :D
Bet, ja nopietni, tad man liekas parasti šādi kaķi ir - "samocīti" bērnībā, un pāri viņiem darīts, tāpēc viņš ir tāds mazs zvērēns.
es gan ieteiktu ar tiem našķiem sadraudzēties pašai un dot kaķim, kā arī ielaist pārmaiņas pēc savā istabā, lai izstaigā un kad zudīs interese aiztīsies... visi kaķi vienmēr lien tur kur nevar tikt.
30.01.2017 22:24 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es mainītu dzīvesvietu... nudien nebūtu vēlme vēl mēģināt pielāgoties kaķim, kas bojā ādu...
30.01.2017 22:32 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ja kaķim no rīta iedod tikai ēst un tā ir visas dienas norma, tad nebrīnos, ka uzbrūk. Gan jau, ka grib ēst.
30.01.2017 22:32 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Dzīves vieta ir laba un man izdevīga, tāpēc to mainīt nevēlos, tas nav risinājums. Ja kaķi ielaidīšu iekšā istabā, tad viņa arī pie manis paliks uz visu nakti, neskatoties uz to, ka saimniece būs mājās, viņai pie manis patīk, turklāt naktī nevaru izgulēties, ja kaķis guļ blakus. Man nebūtu iebildumu pret kaķi, ļautu pat palikt pa nakti, ja vien bieži neuznāktu pizdings un nebruktu man virsū. Tāpēc vēlojos rast risinājumu, jo nevēlos dzīvniekam darīt pāri, labrpāt būtu "draugos ar viņu". Mēģināšu iedraudzēties ar našķiem un paspēlēšos vienmēr, kad atnākšu mājās.
30.01.2017 22:38 |
 
Reitings 156
Reģ: 16.01.2017
neuznāktu pizdings un nebruktu man virsū.

dzīvnieks jūt, ka Tu no viņa rausties un uztver Tevi, kā jau rakstīji par savu medījumu. Tad neuzvedies tā.
30.01.2017 22:45 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tev ir jādod saprast kaķim, ka tu esi šī kaķa čoms. Kā jau minēja, našķi, spēles var palīdzēt.
neuznāktu pizdings un nebruktu man virsū

Pizdings???(t) Kā tas izskatās dzīvē?
30.01.2017 22:49 |
 
Reitings 123
Reģ: 17.04.2015
Kaķi labāk laist, kur grib iet, jo, kad dzīvoklī bija viens draugs, kurš dzīvoja otrā istabā un kaķus tur ne par ko nelaida, tad, katreiz kā iemuka, piekakāja stūrus. (s)(t):-/
Kaķi, kas dzīvojuši uz ielas ir mežonīgi, jo nācies izdzīvot un to mainīt ir praktiski neiespējami. Veiksmi!
30.01.2017 22:54 |
 
Reitings 197
Reģ: 29.10.2016
ja kaķim ir liekais svars, barot ar diētisko pārtiku, bet sadalīt porcijās, kaut vai no rīta un vakarā, nevajag jau mocīt tā dzīvnieku. saprotu, ka tas nav tavs pienākums, bet ir tik daudz dažādu barošanas iespēju, ka minci noteikti nav jābadina.
vai ir mēģinātas rotaļlietas ar kaķumētru, kas varētu nomierināt?
teorētiski tā var būt arī teritoriālā agresija, kaķis domā, ka tā ir viņa istaba, tu nelaid iekšā, tāpēc esi sliktā, kurai jāuzbrūk, tā aizstāvot savu vietu. var mēģināt "uzbrukt" pretī, jā, četrrāpus un ar "atņirgtiem" zobiem, ja uzvarēsi, istaba būs tava, hehe.
mans ieteikums būtu piezvanīt un kādu vet klīniku, lai pakonsulētos telefoniski, par ko samaksa netiek prasīta. ārstam noteikti varētu būt liekāka pieredze šādos jautājumos. iemeslu var būt ļoti daudz un dažādu.
30.01.2017 23:00 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Runāju ar saimnieci, kaķis šonedēļ uzbrucis arī viņai, kodis kājā, līdz ar to atstāts aiz durvīm. Mieru liek tikai tai meitenei, kas viņu ignorē jau no sākta gala. Tā mēs ar viņu cīnamies, līdzko sāk uzbrukt, tā "metam laukā " no istabas. Tas nav pareizais risinājums acīm redzot (t) Tātad mums vienkārši ir terorists. Patversmē esot teikts, ka briesmīgs rakstus viņai, neticējā, jo kā jau minēju, tad kaķis attiecīgos gadījumos prot izlikties labiņš :-(
Ar kaķu mētru nav nekas mēģināts. Pamēģināšu.
30.01.2017 23:07 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
Mierīga bija tikai tad, kad devām nomierinošos, bet tos jau nevar tā visu laiku kaķim dot.
30.01.2017 23:08 |
 
Reitings 264
Reģ: 29.06.2014
Tev jāpaskatās "My Cat from Hell" tur daudz trakākus kaķus pataisa par mīluļiem
30.01.2017 23:17 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Nabaga minka!:-(
Cik sen sterilizēta?
Hormoni jau uzreiz tá nepazùd. Jāpaiet ilgākam laikam,lai viss nostabilizētos. Man ar kaķeni bija tápat. Vissāpìgākais bija,kad viņa man ieleca sejā un sakoda. Ak,Dievs! Pēc tam sterilizēju. Un viņa pamazām,pamazām nomierinājās. Tagad ir pagājuši četri gadi un mìļāku kaķi neatrast. Viņa var bužināties,mìļoties utt. Naktì guļ blakus,zem segas!:-D
30.01.2017 23:23 |
 
Reitings 88
Reģ: 01.05.2016
sterelizēta arī tikai kādus 3 mēnešus atpakaļ.
30.01.2017 23:34 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Pakaramais,tad tikai laiku vajag,lai viss sakārtojās. Bùs labi! :)
30.01.2017 23:36 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Man arī bija zināms tāds kaķis. Reāli uzbruka? Uztvēra to
Ka spēli, bet līkas ka dara to tā agresīvi un no sirds. Bija runcis apmēram 1.5 gadi arī.
Saimnieki cīnījās visādi , bet laikam bija izteikts kaķis , kuram patīk arī tā teikt iet medības. Beigas jau visas rokas bija sakostas saimniekiem, retas utt. Laikam tiešām ļoti no rakstura atkarīgs, no tā stāsta man arī kaķi nepatīk tā vairs! Agrāk vienmēr patikusi , bet viņi tādi vien paši liekas, egoistiski!
30.01.2017 23:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits