Kopīpašums ar brāli

 
Reitings 279
Reģ: 23.04.2014
Situācija ir tāda, ka no vecāku puses mums ar ir dzīvoklis, abiem. Bet realitātē viņš tur dzīvo. Es biju tā, kas pēc skolas aizgāja dzīvot pie puiša un mums ir savas mājas tagad. Bet brālis tur tā arī tajā mūsu ģimenes dzīvoklī vienmēr ir dzīvojis un palicis. Faktiski sanāk, ka man no tā dzīvokļa nav nekāda labuma, tikai skaitās, ka puse pieder man. Atzīšos, mani tas mazliet grauž :'-(
Ko jūs darītu manā vietā?
06.01.2017 08:31 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Manai omei kad vinas tēva nomira atstāja māju ar māsu uz pusēm. Beigās protams māsa ar ģimeni tur dzīvoja un visi aizmirsa, ka māna uz pusēm tā kā atstāta. Un tad sanāca ka ari māsa nomira un māja palika viņas bērniem, kamēr manai omei un manai mammai piemēram nepaliek nekas- sities kā gribi.

Nu ta jau gan nevar būt.. Dzīvokļa īpašnieka faktu jau fiksē zemesgrāmatā (kur šajā situācijā katrai bija 1/2), un māsai mirstot - nekā nevareja notikt tā ka viss īpašums paliek viņas bērniem (varēja palikt tikai tā 1/2)!
Vainu te visi jautajumi juridiski nebija sakārtoti, vai nu tu kko pati esi sajaukusi..
06.01.2017 14:57 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Es esmu saskārusies ar tādu gadījumu...čalis, pieņemsim, Pēteris - viņa sencis ar pamāti nopirka zemi un uzcēla māju, pietam, ļoti elitārā vietā. Tur ievācās visi kopā, viņš ar senci un pamāte ar savu dēlu no iepriekšējās laulības. Piedzima vēl meita abiem. Tad sencis ar pamāti izsķīrās un aizgāja prom, Pēteris tur palika vēl dzīvot. Tad šis aizbrauca prom un kādu laiku, bet pa to laiku viņa pusbrālim piedzima sīkais. Peteris atbrauc atpakaļ, bet viņa istaba ir pārtaisīta par bērnistabu un viņu principā izmeta ārā, pat nebrīdinot. Nu neko, tagad viss īpašums paliek pamātei un viņas dēlam + mazdēlam, kā arī, protams, viņu kopīgajai māsai. Pēteris staigā pliku pakaļu.
06.01.2017 15:03 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Galvenais ir sākt runāt!!!
06.01.2017 15:03 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Manam vīram ir kopīpašums ar māsu - māja, bet tur dzīvo viņa māsa ar ğimeni, mēs īrējam dzīvokli, lai gan māsas vīram pieder savs dzīvoklis. Jūtos ik pa laikam neapmierināta, vīrs arī. Vienīgais varniants ir iet dzīvot visiem kopā, bet negribas. Vienīgi, kad māsas bērni sāk baigi šefot, dusma parauj, tad es tā arī saku - ajj apnika īrēt, nāksim te dzīvot.
Īsi sakot - es saprotu tavu sāpi.
06.01.2017 15:05 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
NightSky un kāds ir iemesls tam, ka neko nedarat lietas labā? Es laikam tā nevarētu... attiecības ir attiecības, BET (!!!!) attiecības nāk no abām pusēm. Ja viena puse dzīvo vienā mierā, kamēr otra puse ir spiesta īrēt vai dzīvot sliktāk, tas nav godīgi. Neko neteikt, lai sagalbātu labas attiecības? Tā ir ņirgāšanās :-)
06.01.2017 15:10 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
ja savstarpējas attiecībās nevar vienoties, tad jārisina šis tiesiskā ceļā. Nav citu opciju. Tad Pēteris nebūs ar pliku pakaļu, nebūs zobs uz vīra māsas ģimeni.
06.01.2017 15:11 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Es esmu saskārusies ar tādu gadījumu...čalis, pieņemsim, Pēteris - viņa sencis ar pamāti nopirka zemi un uzcēla māju, pietam, ļoti elitārā vietā. Tur ievācās visi kopā, viņš ar senci un pamāte ar savu dēlu no iepriekšējās laulības. Piedzima vēl meita abiem. Tad sencis ar pamāti izsķīrās un aizgāja prom, Pēteris tur palika vēl dzīvot. Tad šis aizbrauca prom un kādu laiku, bet pa to laiku viņa pusbrālim piedzima sīkais. Peteris atbrauc atpakaļ, bet viņa istaba ir pārtaisīta par bērnistabu un viņu principā izmeta ārā, pat nebrīdinot. Nu neko, tagad viss īpašums paliek pamātei un viņas dēlam + mazdēlam, kā arī, protams, viņu kopīgajai māsai. Pēteris staigā pliku pakaļu.

Nu škirot laulību jau manta bija jāsadala.. nezinu kā tur bija, bet ja pamātei tika tā māja pie laulības šķiršanas, tad jau arī Pēteris neko nevar teikt..
Laulības laikā iegūtais ir laulāto kopmanta, šķirot to sadala.. Kā sadala tas jau ir konkrētās situācijas jautājums.
06.01.2017 15:11 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
kb123, vispār tur bija absolūta melodrāma ar parakstu "izspiešanu" utt. Pēteri "nedaudz" maldināja, ka ja viņš parakstīs kādu papīru, tad par viņu noteikti neaizmirsīs un viss viņam arī būs un to tad nokārtos, kad viņš atgriezīsies. Atgriezās, un tad jau, protams, viss tikai ap jauno mazdēliņu, tad bija "ne līdz tam", bet Pēterim dzīvot tak nebija kur! Nācās īrēt, un joprojām nākas. Tad, kad jautājums tika pacelts, tad viņam pārmeta kāds viņš nelietis, ka sava brāļa dēlu no istabas ārā izmest grib. Bet tad, kad viņa istabu bez viņa piekrišanas pārtaisīja par mazdēliņa istabu, tad gan viss ok :D
06.01.2017 15:18 |
 
Reitings 2041
Reģ: 21.02.2015
Lai brālis tev maksā īres maksu. :-) Pusi no tā, ko varētu prasīt, ja izīrētu abi dzīvokli kādai trešajai personai. Piemēram, 300 euro īres maksa no sveša cilvēka. To summu tāpat dalītu ar divi. Tātad, lai brālis maksā tev, piemēram, 300 euro + sedz komunālos.
Variants arī pārdot, protams. Es gan nepārdotu īpašumu, ja steidzami nevajadzētu naudu, jo ilgtermiņā tas vairāk var atmaksāties, kā arī nevar zināt, kad noderēs.
Ja nē, tad saki, ka jāmeklē kāds cits īrnieks. Vispār brālis labi iekārtojies - pilnīga haļava, manuprāt.
06.01.2017 15:18 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
dr567309 Nu man apmēram ir skaidrs kas tur notika. Bedīgi protams, bet ja šādas lietas notiek iesaku visām konsultēties ar speciālistu.
Arī autorei, ja situācija izvēršas nepatīkama un īsti neko nevar sarunāt, lai ietaupītu liekas bēdas, iesaku nenožēlot naudiņu un aiziet pie speciālista, kurš pakonsultēs kā labāk "nesāpīgāk" visu nokārtot.
06.01.2017 15:27 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
kb123, nu tur jau gadi pagājuši un kaut ko pierādīt kādam būtu ļoti grūti, lai gan kaut kādi epasti esot tikuši saglabāti par to parakstu būšanu. Pēteris ar tolaik bija šķiet zem 20 gadiem, un prāts nedarbojās jau tagad, kā pieaugušam cilvēkam.. Bet arī, kā tika šis jautājums pacelts, tā visa ģimene Pēteri par nu tāāāāādu neģēli uztaisīja. Tikai visi aizmirsa, ka Pēterim nav kur dzīvot vairāk, un ka viņam arī pienācās sava istaba tajā mājā.
06.01.2017 15:37 |
 
Reitings 817
Reģ: 21.02.2015
KB- nu jā- nezinu kāpēc juridiski viss tika mantošanas brīdī uzrakstīts uz vienu māsu- iemeslu gan nezinu, tas jau notika pirms manas dzimšanas, bet fakts paliek fakts. Un zinu ka šāds gadījums nav pirmais un pēdējais, jo vienmēr jau ir- ģimene tak, bla, bla... darīs kā vieglāk vai lētāk tai brīdī..
06.01.2017 15:41 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Anete128, brālis ir taisījis remontu dzīvoklī?
06.01.2017 15:51 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Manas mammas ģimenē bija vairāki bērni un pēc vecāku nāves palika māja, kurā dzīvoja tikai vecākā māsa, tāpēc brāļi un māsas no īpašuma atteicās, jo reāli tur nedzīvo un nekopj māju, netaisa remontus. To visu dara vecākā māsa. Bet tas ir ģimenēs, kur ir normāli cilvēki ar normālām attiecībām savā starpā.
...
Tad jau autorei, ja brālis, piemēram, izremontē dzīvokli, būtu jāsedz puse izdevumu un jāveic puse darba, vai jāmaksā brālim par dzīvokļa remontēšanu?
06.01.2017 15:56 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Pa lielam autorei tāpat par savu kopīpašuma daļu ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis, tāpat arī likums nosaka, ka komunālie maksājumi jāveic kopīgi, izņēmums ir tikai tad, ja īpašnieki savstarpēji vienojušies, kā tiks veikta atmaksa.

+++
06.01.2017 16:04 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Kapec, lai masa remontetu, ja tur nedzivo? Ja vins vienpratigi, sevis del izlemis remontet... lai uzskata par ieguldijumu par to, ka dzivo tur. Un nav fakts, ka remonteja.
06.01.2017 16:04 |
 
Reitings 83
Reģ: 14.12.2016
Ja remonts bija nepieciešams, proti, māja jums bruka iekša utt., tad protams izdevumi uz pusēm!!
Ja tas ir greznuma lietam, tad jau vajdzeja konsultēties ar māsu. Nav tur viņai ko atlīdzināt!
06.01.2017 16:08 |
 
Reitings 802
Reģ: 15.12.2015
Tiem radiem, kuri tev pārmet par to, ka to dzīvokli vajag brālim, lai tur savu sievu ieprecinātu - pasaki, ka OK, pieņemsim, ka ieprecinās viņš. Tu izšķiries no sava vīra pēc 5 gadiem un vēlies iet atpakaļ dzīvot tajā dzīvoklī. Vai brālis un vēl jo vairak - viņa sieva, būs mierā ar to? Vai arī vēl labāķ - jums tomēr nesanāk savilkt galus un ar visu vīru kopā jāiet dzīvot tajā dzīvoklī. Un tad kopā dzīvosiet

varu pateikt iz savas dzīves :D uzrodas sieviete, brālis tev parāda vidējo pirkstu un dzīvo vienalga kur, ka tikai viņam un sievietei labi, kaut arī tev bija tiesības uz dzīvokli. un tad jaukais mīļais brālis kkur pazūd.
Tā kā, domā par sevi vairāk!
06.01.2017 16:20 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2016
Kàda starpîba cik kurš ir bagàts... Es uzskatu,ka ja mantojums atstàts,tad godîgi jàsadala.
Manam vïram mamma atstàja mantojumà dzîvokli bèdîgà stàvoklî, kad viñam bûs iespèja pàrdot,tad pàrdos un atrèkinot ieguldîto naudu kapitàlajà remontà sadalîs starp radiem.
06.01.2017 16:47 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
Par tiem remontiem - nu skaties...man ir dzīvoklis, kurā dzīvo īrnieki. Es esmu izremontējusi dzīvokli līdz tip top stāvoklim, ielikusi mēbeles, visu sadzīves tehniku, pat smukas stāvlampas, pakaramos - vizuāli un tehniski dzīvoklī viss ir kā vajag. Ja viņiem ir vēlme tur ko uzlabot - tas notiek uz viņu pašu rēķina. Ja notiek kāda tehniska šaize mājai vai pašam dzīvoklim - par to rūpējos es. Par īpašuma nodokli, protams, arī es rūpējos. Līdz ar to - ja vien mājai vai dzīvoklim nav kaut kas kritisks noticies, tad kāds tur māsai sakars? Kādēļ māsai ir jāapmaksā brāļa ērtības, kurš jau tā veģetē uz viņas īpašuma daļas bez absolūti jebkādas maksas? Tad lai viņš ĪRĒ pusi no dzīvokļa, kā jau te kāda minēja, un maksā pusi no īres maksas māsai. Māsa tad piedalīsies remontdarbos, apmaksājot pusi no to izmaksām, ja tie remontdarbi ir tehniski nepieciešami - abi taču ir īpašnieki.
crimson - +! Ja jau brālim tagad ir vienalga, ka šis dzīvo bēdu nezinādams, bet māsa maksā kredītu, tad es dikti šaubos, ka kas mainīsies, kad šim uzradīsies sieva 8-)
06.01.2017 16:50 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits