Kā tikt galā ar situāciju?

 
Reitings 50
Reģ: 29.01.2009
Sveiki!
Dzīvojam vienā ciemā ar manu vecmāmiņu. Nesen mums ģimenē ienācis mazulis. Tā kā vecmāmiņai darīt nav ko, viņa izdomā gandrīz katru vai katru otro dienu iemeslu nākt ciemos, vai "garām ejot" ienākt. Kaut ko atnest, it kā pakavēt laiku. Es jau citreiz pa telefonu atbildu, ka esmu ārā, guļu vai tml, bet teikšu godīgi, ka tā uzbāzība dien dienā truacē, katru dienu zvana un prasa "ko tad šodien darat?" vai "vai mazais jau rāpo?", tas ir kaitinoši, jo daram to pašu, ko vakar un, ja kas būs mainījies, es pateikšu. Un mazais pa pusdienu neiemācīsies rāpot četros mēnešos!
Citādi man vecmāmiņa vienmēr bijusi mīļa, laba, es nevaru viņai acīs pateikt "nenāc pie manis katru otro dienu" . Nebribu sabojāt attiecības un aizliegt viņai satikties ar mazmazbērnu, jo tas viņai tāds prieks. Bet kā savādāk to atrisināt? Varbūt jūs no malas varat ieteikt kaut ko.
Vīrs saka, lai vispirms mēģinu pati tikt galā, jo ja viņš iejauksies, tad teiks skarbi.
09.12.2016 07:49 |
 
10 gadi
Reitings 2238
Reģ: 27.02.2011
Es pārvāktos dzīvot citur, mani nervi būtu beigti
09.12.2016 15:02 |
 
Reitings 328
Reģ: 21.01.2013
Lai arī cik briesmīgi izklausītos, man šādā situācijā palīdzēja vien durvju aizslēgšana un tikšanās, kad abām pusēm ir ērti, t.i. iepriekš plānojot pasēdēšanas.
09.12.2016 15:06 |
 
Reitings 2995
Reģ: 22.06.2016
uhh, mans ļaunākais murgs :-D man ļoti nepatīk, kad bez aicinājuma brauc ciemiņi, bet ar mazu bērnu mājās vispār nespēju iedomāties tādu situāciju.
Omēm vienmēr grūti kaut ko ieskaidrot un, pietam, neaizvainojot... bet es domāju, ka es vienkārši tā arī pateiktu, ka gribu padzīvoties mājās ar mazo viena, ne tik bieži ciemiņus uzņemt.
Pat ja viņa vienkārši sēž un dzer tēju, tāpat tak ir jākomunicē vai jāpievērš kaut kāda uzmanība, nevar īsti atslābināties savā nodabā... nu bišku papukstēs, apvainosies un pāries!
09.12.2016 15:19 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Es liktu savai mammai to pateikt! Nu, es pati personīgi varētu savai mammai pateikt, lai neapgrūtina manu meitu/dēlu ar pārmērīgām vizītēm. Omītei gan kaut kā nevarētu pati pateikt, tādēļ atstātu to mammas ziņā!
09.12.2016 21:21 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Es ļoti labi spēju saprast gan autori, gan vecmāmiņu. Un, lai arī man nav bērnu, es viennozīmīgi negribētu biežus viesus savā mājā, kad rūpes par mazo, nogurums, mājasdarbi, rūpes par vīru... Jo īpaši, ja tās ir vairāku stundu garumā un ik pārdienas. (t)
Pateikt acīs gan arī noteikti nevarētu. Mēģinātu dot kādus nevainīgus mājienus. Piemēram, kad viņa atnāk, uztaisītu tēju un teiktu, ka var pasēdēt, padzert tēju, bet esmu tā pārgurusi ka pagulēšu un, ka viņas zvans pie durvīm mani jau pirmīt pamodināja. Vai nesēdētu tās stundas, bet darītu darbus, parādot, ka negarlaikojos mājās un, ka man ir gana daudz ko darīt.
09.12.2016 21:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!