Nesavaldība pret mazuli

 
Reitings 4
Reģ: 11.10.2016
Labvakar !
Gribu pastāstīt par savu situāciju , mazulim ir mēnesis bet ir ļloti lielas problēmas ar niķošanos. Kad sāk,citreiz pārstāj pēc kādas stundas ! Visu laiku histēriski raud! Dodu pudelīti , neēd!
Vai tas ir normali varbūt zināt kā mierināt ?
Bieži skatos uz mazuli ,un domaju ,cik ilgi izturēšu ,dažkārt liekas ,neizturēs nervi un izdarīšu viņam pāri. Jāapmeklē psihologs !
Vai es vienīgā tāda?:'-(
11.10.2016 22:33 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
ja apsārtis no pampera pie kājiņas- vislabākās zāles ir gaisa peldes, paliec mitrumizturīgo paladziņu apakšā dupsim vai dvieli vnk un maksimāli bieži,lai vēdinās dupsis un pamperu zona.
Ja nepalīdz,tad jau jāsāk domāt par kādiem krēmiem, tas pats, sudocream, likopodijs ,bepanthen utt.
11.10.2016 23:00 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Tas IR normāli, varbūt sāp vēderiņš, varbūt neprot iemigt, varbūt vinkārši vakara sagurums un emocijas. Viņam ir TIKAI mēnesis, tādā vecumā bērni točna neniķojas.
Mēģini saprast bērnu- viņam ir grūti šajā jaunajā pasaulē, un viņš neprot Tev pastāsīt, kas par vainu.
Kad jūti, ka nak melnie, iedod bērnu tēvam un pati izej nomierināties!
11.10.2016 23:17 |
 
Reitings 205
Reģ: 16.01.2014
Mēnesi vecam mazulim noteikti jāvelk 2.izm papmers(pēc mazulīša svara orientējoties),lai neradītu diskomfortu(tam ir jābūt brīvam,nevis ideāli pieguļošam kā apakšbiksītes,it seviski,ja tas ir puika) + obligāti "gaisa peldes",pēc iespējas biežāk. Apsārtums arī var būt niķi iemesls.
Kā tu to apsārtumu kop?
11.10.2016 23:21 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
man sada zinaa tiesam bail butu klut par maati. Man jau taa nervus viskaut kas bendee. Pat bail iedomaties kaa butu ja butu beebis.
11.10.2016 23:51 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
mad - liecies jauka meitene, bet pat bēbjiem un grūtniecībām runājot, liekas, ka dzīvo nu tādā tumsonībā, cik esmu lasījusi tavus komentārus. ne visiem ir lemts kļūt par mammu, varbūt nekomentē par bēbju tēmu neko, ja tev ir bail? bail, ka nervus bendēs, bail, ka figūru sabojās. viss cits bendē figūru un nervus daudz vairāk kā bērns. katram savādāka pieredze, bet tavi komentāri, ka bail un redz bērni nav domāti tev, nepalīdz atrisināt autores problēmu.
autorei - man liekas, ka daudzas jaunās māmiņas jūtas tikpat traki un uztraucas par bēbi un domā, ka nu ir sliktas mammas, jo uz sitiena nezin ko tad tas bērniņš grib. man tieši liekas, ka tas ir labi, ka uztraucies. neesi tu slikta mamma, nomaini ģimenes ārsti uz kādu atsaucīgāku ārsti un varbūt vairāk ar mazo runājies un turi sev klāt? kad mana mazā traki traki raudāja, es dziedāju viņai dziesmiņas un kratīju grabuļus. tieši tad, kad nezināju kas par vainu, kādēļ tā bļauj, tad dziedāju viņai visu pēc kārtas, youtubē man ir pleilista, tad arī tās dziesmas dziedāju. pēc kādas otrās vai trešās dziesmas viņa jau čučēja :)
12.10.2016 02:05 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Noteikti mainītu dakteri, dakterim nevajadzētu būt vienaldzīgam. Neietu pie cilvēka, kurš nedara savu darbu no sirds.
Visas atbildes jau sniegtās iepriekš, ja netiktu ar sevi galā meklētu PEP mammu, man paziņam sieva ir PEP mamma, šādi cilvēki ļoti daudz palīdz, būs arī drošāk, ka reizēm Tevi apciemos uzticams cilvēks, kas prot pareizi apieties ar bērniņu. Tas ir bezmaksas pep.lv ;)
12.10.2016 07:37 |
 
Reitings 260
Reģ: 05.07.2013
Man arī tā bija. Un jā,sākumā īsti nezināju ko darīt, bet tad sapratu,ka krenķis viņam pirms gulēt iešanas. Tad nu ņēmu rokās un šūpoju, 10min, 20, 1h, kā vajadzēja. Un mūzika. Īsti nezinu kādēļ, bet pie Busuļa "miglas rīts" un Dona "maijs" manējais nomierinās,padziedu un viss notiek.
Tā kā neesi Tu slikta mamma, ja kaut kas nesanāk. Visām taču kaut kad, kaut kas uzreiz nav sanācis.
Man arī dažreiz uznāk melnie, kad dēls negrib naktīs gulēt. Bet nu jau pieradums, un tāda situācija- sēžu gultā, ņemu klēpī un tā mēs guļam- viņš klēpī, es sēdoša. Visādi iet, citreiz raudam arī duetā, citreiz pie sevis padusmojos, bet tad viss atkal ir labi un varu priecāties, ka man ir dēls.
12.10.2016 08:03 |
 
Reitings 334
Reģ: 02.07.2016
1 mēnesi mazs zīdainis nemāk niķoties. Tādā vecumā es domātu par kolikām un censtos palīdzèt,ja tās būtu punčasāpes. Punci papaijāt, panēsāt tīģerēna pozā, silta vanna pirms miega.
Tas,ka tik mazs zīdainis raud, nenozīmè,ka viņš grib ēst. Varbūt vajag mammu,paaijā,pastāsti kaut ko nomierinošā tonī.
Ja raud stundu un gauži vienmēr vakaros vienā laikā, es teikru,ka kolikas. Bērnam sāp vēderiņš. Palasi,parunā ar doku par kolikām, kā rīkoties utt..
12.10.2016 08:55 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Pirmais - nomierinies pati.
Otrais - bērni tā dara. Īpaši mēneša vecumā. Te jau ieteica daudz variantus, kas varētu būt par iemeslu raudāšanai. Papēti vai mazais nerauj kājiņas pie vēdera, jo tad tiešām varbūt vēders moka. Tad var palietot pilienus, kas ja ne palīdzēs novērst, tad vismaz atvieglos sāpi. Silta vanna, tavs tuvums, dziedāšana, bet galvenais, lai pati esi mierīga., jo jo uzvilktāka būsi, jo bērns vairāk raudās. Iedod tēvam, kad jūti, ka vairs nevari. Kaut piecas minūtes, bet aizej citur, ievelc elpu, nomierinies un ej atpakaļ. Droši jautā visu, kas uztrauc bēbīšu beztēmā, tur tev atbildēs. Neviena mamma nav perfekta. Es arī sākumā domāju, ka neko nedaru pareizi, jo raudāja daudz un dikti. Pat tagad, kad meitai pēc mēneša būs jau gads, citrreiz neesmu pārliecināta, ka daru pareizi. Dažreiz raud daudz un dikti un es nezinu par ko, nesaprotu, kas par vainu, bet tas pāriet. Visām ir bail sākumā izdarīt ko nepareizi. Visas jau grib rūpēties par bērnu pēc labākās sirdsapziņas un tas, ka kādreiz izdara kaut ko nepareizi, nenozīmē ka ir sliktas mammas. Tā jau mācamies gan mēs, gan bērni.
12.10.2016 09:00 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Viss ir normāli! Arī Tava reakcija! Dusmu uzplūdā, atstāj mazuli gultiņā/bērna tēvam (drošībā) un izej no istabas, nomierinies, nākot atpakaļ "ar svaigu galvu", arī situācija nešķitīs tik kritiska!
Vislabākais šajā visā ir tas, ka bērniņi izaug! Arī Tavejais izaugs, grūtības pirmajos mēnešos ir katrai mammai (zinu, zinu, ka ir arī superbēbji un super mammas, kurām nekad nekas neko bla bla bla). Galvenais pieņem situāciju un meklē risinājumus, šiet daudz labu padomu :) Būs labi ;)!
12.10.2016 09:12 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Tas laikam ir visiem berniem tajā vecumā, tas noteikti ir no tā ka nevar iemigt vai kolikas. Mums arī ļoti traki gāja ar vederiņu, gan ar gāzem, gan ar vēdera izeju, gandrīz menesi vien pa rokām dzivojās, jo visu laiku kašķējās, bija nakts kad nebiju vispār gulējusi, jo bija jastaigā pa māju ar meitu, un arī naca dusmas, nogurums, bet mēģini savakties un gaidi tos 3 mēnešus kad tas viss būs pargajis. Ja baro ar putru varbūt pamaini, es sākumā devu aptamilu, bet bērnam no viņa bija aizcietejumi, tad pargāju uz frisolac gold comfort, uzreiz priecīgs bērniņš. Apmeram 1x menesī uznāk ka atkal vederiņš laikā neiziet tad viena ēdienreize iedodu citu putru, piem. Tutteli, un vederiņš uzreiz iziet un ir labi. Vēl kad uznak kašķis uz knupja uzlieku infacol pilienus, knupis ar garšiņu uzreiz nomierina mazo. Un vēl pamēģini youtube atrast video kur ir ieslegts putekļusūcējs vai fens, tur ir pat divu stundu gari video, es tadu klusiņam telf uzlieku, un uzreiz ir miers un aizmieg. Tā skaņa bernam atgadina kaut kadu skaņu ko viņš dzird kad bija puncī, viņiem ļoti patīk. Un ka tev ir kads kas var palīdzet kaut stundinu paskatities noteikti pajauta lai palidz, nebaidies no tā ka kāds paskatisies, no ta tu sliktaka mamma nebusi, tieši otradi_ mazliet atputisies un būs daudz labāk. Galvenais rupejies par sevi un savu berniņu un laba mamma būsi, galvenais nevajag domat ka katrs bļāviens nozīmē ka esi slikta. Es savu mazo pa kadiem 5 arstiem izbraukaju, lai man paskatas cai viss ir ok, visi teica ka mazajai tikai gazites vederā un tā arī bija, bet zinu to sajutu ka liekas, ka kaut kas nav labi un ka esi slikta mamma, ka varbūt bērniņam kaut kas sap, bet tu neko nedari, tapec lai sevi nomierinatu mietīgi vari aiziet kaut pie kada privatā pie daktera, lai paskatās. Turies, visas mammas ir tam izgājušas cauri, arī tas kas apgalvo ka mav.
12.10.2016 09:36 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Vakar pirms gulētiešanas salasījos šo diskusiju un nopriecājos , cik man labs bērns , pačīkst , pielieku pie pupa aši paēd , vēl pārbaudām vai dupsis tīrs un atpakaļ čučēt :)
No rīta mūs 8.00 uzmodina elektriķi ar jautājumu vai mums nav nekas pretī, ja uz pāris stundām atslēgs elektrību , pie velna mēs būtu gulējuši lidz vismaz 10.00.
Nu neko , piecēlāmies 8.00 , paēdam , un mazais neiet čučēt , baroju ,spēlējos ar viņu , ap kādiem 10.00 uz pus stundu aizmiga , kad pamodās sāka kliegt , izmēģināju visu ,pupu neņem un neēd! Tad atcerējos šo diskusiju un iedomājos , moška puncis sāp, iedevu Espumisan , izdevās arī pabarot , tagad čuč man uz rokām, es ceru , ka tas nebūs mūsu rīta rituāls lidz 3mēn vecumam (t)
12.10.2016 12:36 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
marita auniņa , tākā neesi Tu vienīgā, kurai nāk melnie virsū, es jau ap 9.00 biju plānojusi iet dušā, bet, redz, vēljoprojām sēžu ar bērnu un saviem speķainajiem matiem :D
12.10.2016 12:38 |
 
10 gadi
Reitings 3059
Reģ: 09.10.2009
Vai tad mazulis tikai ēd? Mīļā sirds, varbūt viņam sāp puncis(vēdergraizes!!!!) , varbūt viņam ir karsti/auksti, varbūt viņam sāp kaut kas,niez kāja/roka/auss utt,kož apģērbs utt,utt. Visbeidzot - viņš vienkārši grib pie mammas!!!!
Bet zini? Aizej pie osteopāta! Pilnīgi nopietni - varbūt patiesi mazajam ir kādas veselības problēmas,kuras ar aci nemanīsi! Tā manām paziņām bēbīši tika vesti pie osteopāta, jo raudāja teju 24/7. Izrādās - vienai dzemdībās bija kādi sarežģījumi (ķeizars, apstājās dzemdības utt). Rezultātā pēc pāris osteopāta apmeklējuma reizēm - mazie kļuva mierīgi. Vienam - avotiņš pārāk ātri saauga, citam ūdens uzkrājās kaut kur pie auss un vēl un vēl.
Raudāšana - tā ir vienīgā " valoda" ,kā viņš tev var paziņot,ka kaut kas nav kārtībā.
Bez tam - tu neesi robots. Tu esi cilvēks, tev ir jūtas. Daudzos žurnālu rakstos ir teikts - ir tikai normāli,ja izjūti dusmas. Tikai ir jāsaņemas un jāsaprot - nedrīkst darīt pāri mazajam! Neiedomājies kratīt mazuli - tas ir bīstami viņa veselībai( kauli, skrimšļi ir super mīksti un viegli ievainojami! Diez vai gribēsi un spēsi sadzīvot ar domu,ka mazuli padarīji par (nedod Dievs!) invalīdu!) (t)
12.10.2016 12:45 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Baro bērnu ar krūti (vai katru reizi izbaro līdz galam visu krūti pirms sāc dot nākamo)? Knupi dod viņam? Zini kā rīkoties, ja mazo moca kolikas? Vēdera masāža pulksteņrādītāja virzienā, vēdera sildīšana (ar termoforu), pilieni (uz tiem raugos skeptiski, bet, ja tiešām bērns traki raud, tad neko darīt).
Tas, ka nervi netur nenozīmē, ka esi slikta mamma, bet mazulis jau gan pie tā nav vainīgs.
Iegādājies slingu, ergosomu, ņem bērnu naktī blakus (bet noteikti norobežo ar spilvenu, pakaviņu no sevis, ja nemierīgi guli). Dari visu, lai viņš justos labi un ar laiku viss sakārtosies!
12.10.2016 12:50 |
 
Reitings 646
Reģ: 23.02.2015
Mana mutere arī teica, ka es vienmēr bļāvu bez apstājas, kad biju tikko piedzimusi.
Viņa vēl tagad man to atgādina.
Bet, tas taču ir normāli, ka šādā vecumā sīkie bļauj.
12.10.2016 12:51 |
 
Reitings 9
Reģ: 27.09.2016
Izklausās pec kolikaam, mums Tas pats , mazaa vairākas reizes dienaa aiz saapēm psihiski raud, dodu bio gaia un espumisanL,
Varbut kaada var ieteikt kaadu savu pārbaudītu metodi, kaa cīnieties ar kolikaam:-/
12.10.2016 15:44 |
 
Reitings 1859
Reģ: 08.09.2016
Patīk NordicBelle ieliktais raksts. Uzskatāmi pateikts par kolikām pirms par tām sākts runāt.
12.10.2016 15:49 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
12.10.2016 16:15 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Gribēju piebilst , ka no A-Z viss par kolikām, un kā mēģināt izvairīties šajā lapā!
12.10.2016 16:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits