Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mūsdienu jaunieši

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Nekad neesmu slēpis, ka neesmu īpaši augstās domās pa vairumu no mūsdienu jauniešiem. Pavisam nejauši pamanīju šo rakstu Apollo.lv:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/atmuguriski-nakotne-bez-rokraksta-atminas-un-izteles/744276
Kādas būtu jūsu domas par to? Vai arī piekrītat tajā paustajam viedoklim, kas ir gana kritisks?
28.09.2016 18:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/627661-pec_50_vairs_neskaitas_darbam_derigi
Tikai 2,5% privāto darba devēju būtu gatavi algot darbiniekus vecumā pēc 50 gadiem.

Tad kas sanāk? Par mums vecākie ir darbam nederīgi stulbeņi, par mums jaunākie "mūsdienu jaunieši" ir galīgi atpalikuši, tikai mēs vienīgie - normāli, gudri, progresīvi cilvēki!
01.10.2016 00:39 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ir diezgan dīvaini dzīvot visnotaļ virtuālā pasaulē, bet gaidīt, ka cilvēku dzīve, intereses un laika pavadīšanas veidi būs kā pirms 50 gadiem. Mūsdienās ir daudzas prasmes un profesijas, ko kaut pirms pārdesmit gadiem nevarēja pat iedomāties. Mans darbs ir radošs un galvenokārt virtuālā vidē, tur ir nepieciešama fantāzija, kaut kāda sapratne par mūsdienu iespējām un spēja ātri adaptēties jaunos apstākļos; tas nav variants - būt darbā pulksten 9.00, darīt katru dienu vienu un to pašu un, dodoties mājās pulksten 17.00 , aizmirst par savu darbu līdz nākamajam rītam. Es nevarētu to darīt, ja mana domāšana un skill sets būtu tāds pats kā manai vecmāmiņai, kura savulaik bija ierēdne. Katram laikam savas prasības, un cilvēki tām piemērojas. Mūsdienās ir daudz dažādu frīlanseru, radošo profesiju pārstāvju, mazo uzņēmēju - tie nav cilvēki, kas var dzīvot pēc kaut kādiem novecojušiem modeļiem. Viņi ir citādāki, jo viņi adaptējas savā vidē.
29.09.2016 19:35 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja pafilozofē, tad civilizācija attīstās; ir tikai normāli, ka daudzas prasmes zūd tādēļ, ka pēc tām vairs nav nepieciešamības. Piemēram, kāda vajadzība mūsdienās ir, teiksim, burtliča prasmei tipogrāfijā? Jā, varbūt tas noder ļoti retos gadījumos, tomēr tehnoloģijas pilnībā ir izkonkurējušas cilvēku šajā jomā. Sekojot šai loģikai, populācijas prasmēm vajadzētu kļūt arvien abstraktākām, teorētiskākām un dziļākām. Piemēram, cilvēks vairs neprot izgrebt koka karoti, taču viņš viegli spēj izstrādāt un ievadīt tās 3D modeli CNC darbagaldā - lieliski, vai ne? Nē, mūsdienās notiek tieši pretējais: cilvēki ne tikai nespēj izgrebt karotīti, bet arī to prasmes stereometrijā, programmēšanā un eksaktajos priekšmetos vispārīgi kļūt arvien vājākas. Tā sakot, veco aizmirst, jauno apgūstam aizvien vājāk - degradējas, citiem vārdiem sakot.
29.09.2016 14:33 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Paskatoties 2016. gada matemātikas CE rezultātus

Arī mans matemātikas CE rezultāts nebija spožākajā līmenī. Šo eksāmenu rezultāti vairāk atspoguļo skolotāju prasmes bērnam izskaidrot mācību materiālus, nekā paša bērna gudrības līmeni.
29.09.2016 14:15 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
uzskatu, ka ce ir pēdējais, ar ko mērīt cik gudri vai tieši pretēji ir bērni

Ir stingra korelācija starp akadēmiskajiem panākumiem un IQ testu rezultātiem.
Kas tad, Tavuprāt, ir "pirmais, ar ko mērīt, cik gudri vai tieši pretēji ir bērni"?
29.09.2016 14:12 |
 
Reitings 1816
Reģ: 10.04.2014
uzskatu, ka ce ir pēdējais, ar ko mērīt cik gudri vai tieši pretēji ir bērni
29.09.2016 14:09 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Domāju, ka katra jaunā paaudze aug arvien gudrāka.

Patiesi? Paskatoties 2016. gada matemātikas CE rezultātus, secinājumi rodas gluži pretēji.
29.09.2016 14:05 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
Man tieši šķiet, ka mūsdienās ir tik gudri, radoši, spriestpējīgi un par sevi pārliecināti bērni!

Par sevi parliecinati? Tagad ir laiks, kad gandriz katram tresajam jaunietim ir anxiety disorder un panikas lekmes
29.09.2016 12:30 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Galvenā brēka ir tāda, ka mūsdienu darbspējīgie ļaudis pērmet jauniešiem nespēju pelnīt naudu. Paradoks tāds, ka daudzi darbspējīkie čota neredz, ka viņu profesijas izmirst. Daudziem dzīvesveidiem nav nākotnes.
29.09.2016 12:16 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Piekrītu Salomē.
Domāju, ka katra jaunā paaudze aug arvien gudrāka. Tas, ko redzam citos, ir tas, kādi mēs paši. Vispārināt kaut kādus atsevišķus aizspriedumainus uskatus par mūsdienu jaunatni uz visiem jauniešiem, vispār ir muļķīgi
29.09.2016 10:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Starp citu, jau mana 2014. gada automašīna spēj neilgu laiku braukt autonomā režīmā - tas nav nekas īpašs.

Tur jau tā lieta! Es diezgan aktīvi sekoju pa BBC radio driverless car jaunumiem, cik saprotu, tas šobrīd jau vairāk ir likumdošanas jautājums. Stunda sastrēgumā ar labu grāmatu ir foršāk, nekā stunda sastrēgumā meklējot pa radio dziesmas, kurām dziedāt līdzi.
29.09.2016 05:44 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
un tēma nav tēmas vērta ! pa lielam.
borings, nonesense, un skatiens nekur.
29.09.2016 03:36 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
un ir tādas lietas, kā vajadzība ! un prioritātes...
dažreiz roka stiepjas pēc glāzes vīna, dažreiz pēc dzejoļu krājuma. dažreiz, kādās svešās biksītēs.
29.09.2016 03:35 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
Ja jūs rinājat par mazu bērnu aizraušanos ar telefoniem utt..
Tad tas nav apspriešanas vērts ! Ir tādas lietas, kā briedums ! Es nerunāju par dzimumlocekli !
Es runāju par spēju, sākt rīkoties pārdomāti, apzinīgi, spēt parūpēties par kādu utt ! Iesoļot pieaugušo dzīvē, un iederēties tur .. Un, ne uzreiz ! Saprast kas ir attiecības, kas ir darbs..
Tādas leitas. Un tas nāk pakāpeniski. Papildus tam, tas ir vecāku un izglītības iestāžu darbs ,cik sekmīgi jaunais cilvēks pieaug! Un arī viņa paša :D
29.09.2016 03:33 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
Un cilvēki nevis atsit numuru, vai savu vietu nepiemērotā darba vietā, lai iegūtu darba algu. Bet spēj pelnīt , attīstīties, un atrast laiku daudz kam citam !
Ja , piemēram, jauns cilvēks vēlas jaunu auto , viņam nav jābrauc uz UK, vai jāņem kredīts, vai jādara tas ar vecāku pelnītu naudu ! Tas pats ar dzīvesvietu !
Tīri ekonomiskie faktori jauniešiem sniedz iespējas attīstīties ātrāk , izglītoties utt.
29.09.2016 03:29 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Man jau arii neskjiet, ka velns ir tik melns, kaa to maalee.
Jaa, pahstiiksminaashanaas, rokaa ielipushais telefons u.t.t. ir 'jaunieshu' neatnjemama dziives sastaavdalja (te gan jaamin, ka ne tikai vinju), tomeer nebuut ne visa - neizpaliek nedz citas intereses, nedz ambiicijas.
Pievienojos viedokljiem par visos laikos esosho uzskatu par jaunaakaas paaudzes nejeedziibu un ieteikumiem 'paraudziities' plashaak - veidojot neviltotu komunikaaciju ar sho vecuma grupu. Viedoklis gan var atskjirties no taa, kaada rakstura attieciibas, a la, pasniedzeejs - skoleens vai kopaa praktizee kaadu hobiju u.t.t. Pirmajaa, protams, patiesaa aina neatspoguljojas.
29.09.2016 03:21 |
 
Reitings 407
Reģ: 29.09.2016
nepārlasīšu komentārus un rakstu.
Tīri virsraksta sakarā
Ja pamana tos jaunos cilvēkus, kuri tagad uzsāk dzīvi- t.i skola-augstskola-darbs, un tam visam klāt arī viņu sociālā dzīve-izklaides. Tad es tikai un vienīgi iegūstu labākos priekšstatus. Gan izglītības kvalitāte skolās, gan neformāla izglītība, tas viss ir tendēts uz attīstību. Arī Globalizācija, Eiropas globalizācija ir ļāvusi spert jauniešiem lielu soli uz priekšu !
Ir tik daudz talantīgu cilvēku ! Kuri izmanto iespējas, un kuri ir spējīgi konkurēt starptautiskā līmenī ar savām zināšanām, uzņemšanos un talantu !
Man ir lepnums par ļoti daudziem jauniem cilvēkiem, par Latvijas jaunatni kopumā !
Un kas ir lieliski, ka tas ir novērojams arī cilvēkos, kuri ir vecāki gados .
Rēķinot 15 gadu griezumā ! Ja vien es spēju to objektīvi izvērtēt. Tad šobrīd sastapt adekvātu, inteliģentu un sev interesantu cilvēku, kaut vai sarunām pie glāzes minerālūdens , es spēju satikt daudz, daudz biežāk ! Tas tiešā veidā attiecināms uz cilvēkiem, kuri pēdējos gados beidz augstskolas .
Un man tas tiešām uzlabo noskaņojumu, šāda pieredze un pārdomas ! Ka ne tikai vecāki cilvēki, vai vienaudži, vai cilvēki, ar kuriem ir kopīgas intereses spēj būt pamanāmas, brīžiem pat intriģējošas personības !
29.09.2016 03:16 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kur tie datori ar bioloģiskajiem procesoriem ir?

Par šo varētu padiskutēt, ja jautājuma uzdevējs nebūtu Zigfrīds.
taču es vismaz protu kaut nedaudz rakstīt latviešu valodā, mans interešu loks ir kripatu plašāks par sociālajiem tīkliem un Pokemon GO.

Ja pastrādāsi - jā, pastrādāsi (Brīvprātīgais darbs nav mīts. Arī tas, ka tas nenes peļņu nav mīts, toties no tā var daudz iegūt), ar jauniešiem - tieši tiem 15-25, redzēsi, ka tas, ka viņiem interesē tikai šis, gan ir mīts. Jā, protams, atsevišķi eksemplāri ir tieši tādi, taču tas nenozīmē, ka tas ir vienīgais, kas viņus interesē. Tas ir kā noiet pa Lienes ielu un pēc tam kladzināt, ka visas rīdzinieces ir prostitūtas.
Faktiski jau tas raksts nemaz nav tik tālu no patiesības. Es jau pirms pāris gadiem par šo šeit diskusiju taisīju, toreiz manu domu vienkārši neuztvēra. Kas notiks, ja pēkšņi pasaulē pazudīs elektrība? Štrunts ar troleibusu, tas, visticamāk, tāpat nekursēs. Mani vairāk satrauc tieši jauniešu praktiskās iemaņas - kā tikt pie silta ēdiena, kā kaut kur nokļūt, kā uzzināt jaunumus, kā sameklēt piederīgos? Ja nav elektrības, vairumam mūsdienu cilvēku, ne tikai jauniešiem, dzīve apstājas. Šodien pa telefonu pļāpāju ar mammu, kurai sakarā ar plānotiem remontdarbiem Latvenergo un 5h atslēdza elektrību. Kad viņa sadomāja padzert tēju un atdūrās pret faktu, ka nav elektrības un ūdeni uzsildīt nav iespējams, sāku par šo pašu aizdomāties. Cik cilvēkiem mājās ir tas gāzes balons mūsdienās vai centrālā gāze, ko izmantot silta ēdiena iegūšanai, ja nav elektrības? Man ir, bet tāpēc, ka tā te vienkārši bija, tas nav mans nopelns.
Prasme sasiet apavus man šķiet nebūtiska, tam nav nekādas nozīmes praktiskajā izdzīvošanā - jebkurš pieaudzis cilvēks kaut kā jau apavus aizšņorē, vai arī izvēlas apavus ar citām vai vispār bez aizdarēm.
Jautājums par rakstīšanu ar roku tomēr ir aktuāls. Situācijā, ja nav elektrības un pa pilsētu/valsti sāksies haoss, spēja kaut kur uzrakstīt savu vārdu un vēl dažus teikumus, izdzīvošanai tikai nāks par labu. Tāpat arī prasme lasīt ne vien drukātus burtus.
Slaukt govi, kurt uguni un tādas lietas... Protams, ir labi tās prast, taču, tur nu rakstam ir taisnība - ja ikdienā tās nelietos, tās piemirsīsies, kas ir dabīgi. Taču es uzskatu, ka izmēģināt lietas, kas ir izdzīvošanas pamatiem nepieciešamas, bērniem vajadzētu gan, lai pie kaut kādiem kariem vai kaut kā vēl (Jā, mēs visi ceram, ka tas nekad nenotiks, un labi, ja nekad arī nenotiks, bet tomēr) tam cilvēkam būtu vismaz kaut kādas atblāzmas atmiņās par to, ka uguni vieglāk ir sakurt, ja ir sauss papīrs, kūla, tāsis, jebkas tāds, ka pie silta ēdiena var tikt metot kartupeļus oglēs un tādā garā. Ja šīs zināšanas nekad nevajadzēs - nu ļoti labi, bet, kā būs, ja pienāks diena, kad vajadzēs un bērns būs kaut ko redzējis filmās, bet arī ne visai skaidri, nevis izmēģinājis pats?
29.09.2016 02:25 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man tieši šķiet, ka mūsdienās ir tik gudri, radoši, spriestpējīgi un par sevi pārliecināti bērni! (l)
29.09.2016 01:07 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Roberts.I tu esi liekulis! Ak tad tikai mūsdienu jaunieši ir slinki un izlitunāti un domā par matreālajām vērtībām? Kā ar tavu paaudzi, kā ar tevi pašu?

Nekad neesmu noliedzis, ka esmu ļoti materiāls cilvēks, izteikts karjerists un sociopāts attiecībās ar cilvēkiem, taču es vismaz protu kaut nedaudz rakstīt latviešu valodā, mans interešu loks ir kripatu plašāks par sociālajiem tīkliem un Pokemon GO. Ja runājam par narcismu - es viennozīmīgi esmu narciss -, taču neesmu manījis sevi, fotografējot selfijus, uzmācoties ar savas privātās dzīves peripetijām kādam; mani pašu priecē, ka protu paironizēt un pasmieties pats par sevi, kā arī nebaidos izmantot visus līdzekļus, ieskaitot smagu un neatlaidīgu darbu, savu ambīciju apmierināšanai.
29.09.2016 00:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits