nevajadzīga?

 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Profils neīsts, bet problēma patiesa...
Man ir 25. Nesen pabeidzu augstskolu, ir maģistra grāds filoloģijā, darbspējas vecums un vēlme strādāt. Problēma - jau gadu ik dienas aizsūtu 2-3 pieteikumus uz vakancēm, taču šī gada laikā esmu bijusi uz apmēram 5 pārrunām, pēc kurām man sola piezvanīt tuvāko dienu laikā, bet nu, kā izrādās - nekad. Un nav problēma manā CV vai manā attieksmē, izskatā. Es nemeklēju darbu, kas saistīts ar filoloģiju, vēlos atrast nu jau jebko, kur ir normāls darba laiks (8-17), jo man ir bērns, kuram vakaros nav kur palikt. Biroja administratore, lietvede, sekretāre, grāmatvedes palīdze... Šī ir tā sfēra, kurā man ir vairāku gadu darba pieredze, bet šobrīd darbu nevaru dabūt. Vakances ir, tām piesakos, bet šķietami tieku ignorēta. Parādi un kredīti tikai turpina augt, jo nauda dzīvošanai ir nepieciešama. Jā, ar savu maģistra grādu labprāt ietu strādāt par kasieri, pārdevēju, apkopēju... Bet atkal ir problēma - darba laiks. Nu tiešām man nav kur atstāt bērniņu brīvdienās un vakaros, lai varētu strādāt maiņu darbu. Kaut gan aizsūtīju uz netālu esošo Maximu savu CV, lai pieteiktos zāles darbinieka vakancei. Pēc pāris dienām saņēmu atbildi, ka konkurss ir noslēdzies, paldies par piedalīšanos, bet es neatbilstot prasībām.
Biju arī NVA, izsklāstīju savu problēmu. Saņēmu jauku atbildi, ka varu iegūt bezdarbnieka statusu, bet jēgas man no tā nekādas, jo kvalifikācijas celšanas kursus viņi drīkst man piedāvāt tikai nākamgad vasaras beigās - tad būs pagājuši tieši 12 mēneši no tā brīža, kad ieguvu savu izglītību. Tādi esot noteikumi.
Pārņem izmisums. Mācījos kopumā 18 gadus, lai tagad balansētu uz izdzīvošanas robežas. Lai par mani un manu izglītību paņirgātos veikalu tīkls. Lai pavadītu savas dienas pie datora, atkal un atkal atjaunojot ss.lv un tamlīdzīgas sludinājumu portālu lapas.
Labprāt brauktu lasīt zemenes, strādāt uz lauka, darīt dajebko, lai tik izbeigtu šo stagnāciju. Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Es pat nezinu, ko es no jums gribu. Izkratīt sirdi un pajautāt, varbūt kāda zina atbildi, kā rīkoties tālāk...
24.09.2016 18:21 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tie, kas iesaka braukt uz ārzemēm, vispār izlasīja, ka autorei ir mazs bērninš?

Bērnu jau arī var atstāt Latvijā, pie saviem vecākiem, tiesa, dažās valstīs ir pieejams sociālais atbalsts jaunajām māmiņām.
25.09.2016 23:44 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Tādā gadījumā bērnu jau tagad varētu atstāt pie vecākiem un neieciklēties uz darbu 8-17, bet laikam tā nav opcija autorei.
25.09.2016 23:46 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
Nu te vienīgais variants man nāk prata Online kazino. Masa strādāja euro live technologies, bet tur nevarēja izvēlēties mainas, bet vina tagad saka, ka tajā otrajā kompānija varēja! Aizsūti CV uz turieni. Ir rīta mainas, kas beidzas 15:00. Vari strādāt tas. Alga ari tur laba 700-1000. Lai gan ar augstāko izglītību tas nav daudz, bet labak nekā nekas un ja esi gatava strādāt par sekretāri, kuram algas 400€, tad šis nav tas sliktākais variants. Kompānija saucas Evolution gaming. Paskaties mājas lapu, varbut viņiem tagad ir vakances (lai gan masa saka, ka viņiem visu laiku ir, tapat ka elt :-D ) veiksmi!!!
26.09.2016 00:23 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Pārtaisi CV! Pārraksti visu info wordā, paskaties googlee CV izkārtojumus un uztaisi normālu CV! Kad meklēju darbiniekus, pat nelasīju europassa CV. Es nezinu kādēļ, bet es viņus nekad nelasīju. Varbūt tādēļ, ka viņi tik bezpersoniski, bez izdomas.... :-/
26.09.2016 00:36 |
 
Reitings 1542
Reģ: 14.07.2011
https://youtu.be/5n9LHJeNcKc
26.09.2016 00:44 |
 
Reitings 1000
Reģ: 06.08.2015
Par Human resources parasti strādā pastulbas simpātiska paskata kaziņas, kuras nemaz nejēdz neko no tiem profesionālajiem grādiem, tehnoloģijām, akronīmiem, ko profesionāļi raksta savās CV.
Lai izietu HR filtru jāraksta - mācījos Daugavpils Tommy Hilfiger. 23cm. Pārzinu Guchi, prada, BMW.
26.09.2016 06:17 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Ja CV norādi maģistra grādu filoloģijā, senās valodas neizņem no CV. Citādi arī ļoti aizdomīgi, ja klasiskās filol vai baltu utt maģistrs zina tikai LV/ENG/DE, piemēram...maģistrs nav bakalaurs...
Ja tiešām ir pieredze, kuru raksti, arī kāda no glaunajām firmām var paņemt par sekretāri. Daudzās ir maģistres par birojadminēm utt.
26.09.2016 07:12 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Maģistra grāds filoloģijā varētu teorētiski nozīmēt arī grādu angļu filoloģijā. Izmetot ārā kādu vienu no senajām valodām un uztjūnējot dažus C1 uz C2, varbūt būtu labāk.
26.09.2016 07:19 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
Man šī vairāk izskatās pēc sevis noskaņošanas un greiza pašvērtējuma. Kāda apkopēja ar maģistra grādu????? Ja tu gribēsi būt zemi kvalificēts darba spēks, tici man, tu to atradīsi. Maini savu domāšanu un vērtības apzināšanos, tas ir pirmais solis
26.09.2016 07:23 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
tici man, tu to atradīsi

Viņa jau gadu meklē.
Manuprāt, tieši jāmēģina mainīt stratēģija un jāsāk pieteikties uz cita tipa amatiem, citāda veida darbiem. Vai arī jāsāk brutāli melot CV. Grāmatvedības pieredzi var ierakstīt pāris gadus vēlāk (maģistratūras vietā) un varbūt izstiept uz 3 gadiem. Vai pārdēvēt par lietvede-grāmatveža palīgs. Sēdēt bez darba un slīgt parādos un kompleksos galu galā arī nav variants.
Desperate times call for desperate measures!
26.09.2016 07:37 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
vēl vieni maģistri? (pedagoģija? plus paralēli piestrādāt) vecākiem ar bērniem ir normālas stipendijas.
doktorantūra? arī ir nesliktas stipendijas.
26.09.2016 08:33 |
 
Reitings 228
Reģ: 29.12.2015
Es Tavā vietā meklētu darbu valsts iestādēs. Tur ik pa laikam ir vakances, kurās ir vajadzīga augstākā izglītība, bet nav svarīgi kāda, tāpat krievu valoda tur nav nepieciešama un darba laiks būs atbilstošs.
Jūtos pārsteigta, ka tik daudzi pievērš uzmanību vai ir europass CV un tos vai nu lasa vai tieši nelasa, nekad nebūtu iedomājusies, ka cilvēkus var šķirot pēc šāda kritērija.
26.09.2016 09:17 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Bloom variants ir neslikts - tagad drīkst studēt arī otru maģistru par budžetu. Stipendiju tad piešķirs sākumā pēc bakalaura sekmēm, vēlāk pēc semestra sekmēm. Ar maziem bērniem laikam vēl ko papildus var dabūt. Turklāt studentei vieglāk dabūt mazapmaksātu darbu nekā maģistram, kas vairs nestudē.
26.09.2016 09:31 |
 
Reitings 186
Reģ: 25.03.2014
57days, tas bija domāts tā, ka atrod to, ko meklē! Ja cilvēkam ir uzskats, ka ar maģistru grādu labākais, ko var atrast ir zāles darbinieks Maximā, tad viņš arī tur attapsies. Ja cilvēkam ir uzskats, ka daudz un smagi jāstrādā, tad viņš arī to saņems. Apkārtējos apstākļus veido mūsu priekšstati par lietām. Ja cilvēkam ir kaut kāds pašvērtējums, tad ar maģistra grādu nepieteiktos tādām vakancēm. (Visu cieņu cilvēkiem, kas to darbu dara, bet tomēr te ir runa par atbilstību sava līmeņa darbam) Zinu, ka realitāte ir skarba un apstākļi spiedīgi, ka izmisuma situācijā var arī tāda veida darbus izskatīt. Lai nu kā, palieku pie uzskata, ka autores problēmu cēlonis nav ārējie apstākļi - Latvijā nav darbs etc., bet viņas domas par to - izmisums, upura loma, zems, varētu pat teikt izkroplots skatījums uz sevi, savām spējām un vērtību
26.09.2016 09:58 |
 
Reitings 17
Reģ: 05.06.2016
Es tev varu piedāvāt darbu. Nosūtu tev vēstuli.
26.09.2016 10:00 |
 
Reitings 2043
Reģ: 21.02.2015
Tās, kas iesaka studēt maģistros, vispār zina, kādas ir stipendijas? Valsts stipendija ir ap 100 euro (kādreizējie 70 lati), kā ar mecenātu - tur atšķiras. Bet tās arī nav milzu summas. It kā ar to varētu iztikt, ja vēl jābrauc ir uz skolu (ceļa nauda) un jāēd pusdienas. Tiešām, ekonomiskais ieguvums to atsver. (t)
26.09.2016 10:31 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es tikai tagad izlasīju, ka gadu meklē. Nevaru vispār neko tādu iedomāties kā var neatrast gada laikā darbu, ja nav nekādas īpašas prasības :-O
Google, sociālajos portālos nav kāda kompromitejosa informācija? Un
26.09.2016 10:38 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Bordo, zinu, viņai visdrīzāk ir teicamas sekmes bakalaura programmā. Ar tādām var mēģināt mecenātu fondu vai uni stipendiju. Ar teicamām sekmēm maģistros, to pašu doktorantūrā. Plus maģistra studentei vieglāk atrast darbiņus.
26.09.2016 12:59 |
 
Reitings 241
Reģ: 24.08.2016
Pārlasīju vēlreiz visu - nu, nē, veikalos noteikti, ka varētu ātri vien tikt iekšā. Tie, kas runā par overqualified māniju - nav nekādu problēmu izņemt vispār to maģistru ārā un tā vietā ierakstīt vienalga ko, kaut kādu pieredzi kaut kādā kompānijā, ko nevar nemaz pārbaudīt. Un viņi arī nepārbaudīs. Maximās un tādās vietās tā rotācija ir tik milzīga, ka viņi paskatās - o, cilvēks kaut cik sakarīgs, ar divām rokām un kājām, uz priekšu - maucam!
Cita lieta, ka es vispār mudinātu cilvēkus maksimāli daudz ignorēt šādas iestādes un iet ar līkumu, bet ja galīgi apstākļi spiež, tad, protams, var arī tur pastrādāt. Ja vēl tiec sakarīgā nodaļā, tad vēl jo vairāk.
26.09.2016 19:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja tev VAJADZETU DARBU sen stradatu! Tagad darbu pakal met. Ja algas mazas butiba, bet labak kaut kas neka nekas.
26.09.2016 19:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits