nevajadzīga?

 
Reitings 33
Reģ: 19.09.2009
Profils neīsts, bet problēma patiesa...
Man ir 25. Nesen pabeidzu augstskolu, ir maģistra grāds filoloģijā, darbspējas vecums un vēlme strādāt. Problēma - jau gadu ik dienas aizsūtu 2-3 pieteikumus uz vakancēm, taču šī gada laikā esmu bijusi uz apmēram 5 pārrunām, pēc kurām man sola piezvanīt tuvāko dienu laikā, bet nu, kā izrādās - nekad. Un nav problēma manā CV vai manā attieksmē, izskatā. Es nemeklēju darbu, kas saistīts ar filoloģiju, vēlos atrast nu jau jebko, kur ir normāls darba laiks (8-17), jo man ir bērns, kuram vakaros nav kur palikt. Biroja administratore, lietvede, sekretāre, grāmatvedes palīdze... Šī ir tā sfēra, kurā man ir vairāku gadu darba pieredze, bet šobrīd darbu nevaru dabūt. Vakances ir, tām piesakos, bet šķietami tieku ignorēta. Parādi un kredīti tikai turpina augt, jo nauda dzīvošanai ir nepieciešama. Jā, ar savu maģistra grādu labprāt ietu strādāt par kasieri, pārdevēju, apkopēju... Bet atkal ir problēma - darba laiks. Nu tiešām man nav kur atstāt bērniņu brīvdienās un vakaros, lai varētu strādāt maiņu darbu. Kaut gan aizsūtīju uz netālu esošo Maximu savu CV, lai pieteiktos zāles darbinieka vakancei. Pēc pāris dienām saņēmu atbildi, ka konkurss ir noslēdzies, paldies par piedalīšanos, bet es neatbilstot prasībām.
Biju arī NVA, izsklāstīju savu problēmu. Saņēmu jauku atbildi, ka varu iegūt bezdarbnieka statusu, bet jēgas man no tā nekādas, jo kvalifikācijas celšanas kursus viņi drīkst man piedāvāt tikai nākamgad vasaras beigās - tad būs pagājuši tieši 12 mēneši no tā brīža, kad ieguvu savu izglītību. Tādi esot noteikumi.
Pārņem izmisums. Mācījos kopumā 18 gadus, lai tagad balansētu uz izdzīvošanas robežas. Lai par mani un manu izglītību paņirgātos veikalu tīkls. Lai pavadītu savas dienas pie datora, atkal un atkal atjaunojot ss.lv un tamlīdzīgas sludinājumu portālu lapas.
Labprāt brauktu lasīt zemenes, strādāt uz lauka, darīt dajebko, lai tik izbeigtu šo stagnāciju. Bet nevaru, ir problēmas ar muguru un nevaru veikt ilgstošu fizisku darbu, arī kājās nostāvēt ilgāk par 2-3h ir ļoti grūti.
Es pat nezinu, ko es no jums gribu. Izkratīt sirdi un pajautāt, varbūt kāda zina atbildi, kā rīkoties tālāk...
24.09.2016 18:21 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Viņa jau uzrakstīja, kādus pienākumus pildījusi.
25.09.2016 22:20 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Es diez vai vēlētos pieņemt darbā grāmatvedi ar filologa izglītību...
25.09.2016 22:24 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Biroadminēm, sekretārēm, referentēm nereti ir filologa izgl.
Grāmatvedis - algas reāli ir rēķināt pat vidusskolniekam! Mater gr ved un bilances ir cits plauktiņš. Ne velti ir vec grāmatvedis un palīgi, uzskaitveži.
25.09.2016 22:30 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
uap, biroja administratoram bieži un sekretāriem bieži nepieciešamas arī citas prasmes, piemēram, lietvedības, ko filologiem nemāca. Savukārt referents būtībā ir iestādes hierarhijā zemākais amats. Ļoti šaubos, ka filologs varētu būt referents Tieslietu ministrijā.
Jā, ir arī grāmatvežu palīgi, taču kādēļ man pieņemt darbā filologu, ja varu izvēlēties cilvēku ar izglītību grāmatvedībā?
25.09.2016 22:37 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Es arī neizskatītu tādu CV, kurā ir vienkārši informācijas overloads. Katrai vakancei CV ir jāpielāgo un arī tām, kurās nav vajadzīga īpaša kvalifikācija! Kā tavas izredzes kā maxima pārdevējai uzlabos sengrieķu valodas zināšanas attiecībā pret citiem pretendentiem? Pilnīgi nekā. Var jau sākt filozofēt uz priekšu un atpakaļ, par kādām cilvēka īpašībām liecina spēja iemācīties kādu valodu, bet vai kāds to darīs? Nē. Jo īpaši, ja runājām par šāda veida vakancēm.
Turklāt man pirmā doma, ieraugot CV kaudzē uz pārdevējas amatu šādu maģistra grāda īpašnieka CV, nekas labs nenāktu prātā. Tikko pabeigta maģistrantūra un piesakās uz tādu darbu? Nav bijis darbs savā jomā? Kaut kur tas cilvēks greizi domā, varbūt.. Un tāpēc jāaizvāc no CV tas, kas nav tajā nepieciešams.
25.09.2016 22:48 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Un es lasu cy pieredzi ar pārrunām un pasaules labāko uzņēmumu, un tiešām man rodas sajūta, ka esam bijušas kolēģes, jo esmu bijusi gandrīz identiskā situācija..
25.09.2016 22:55 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Autorei varu ieteikt pagaidām meklēt kādu mazkvalificētu darbu, piemēram, kasieres, pārdevējas, klientu apkalpošanas operatores u.tml.
Vēl kāds risinājums: doties uz ārzemēm.
25.09.2016 22:55 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Nu Roberts I skaisti raksta.
Autore taču min, ka viņai Jau ir pieredze lietvedībā, grāmatveža palīga, birojadmines darbā!
Kad te rakstīs grāmatvedības studiju absolvente bez pieredzes, arī viņu sūtīs uz ārzemēm?
25.09.2016 23:09 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
meklēt kādu mazkvalificētu darbu, piemēram, kasieres, pārdevējas, klientu apkalpošanas operatores u.tml.

Un ko tad rakstīt iekš CV? Nu neņems uz tādiem amatiem cilvēku ar maģistra grādu. Savukārt, ja no CV izņem maģistrantūru un specifiskās valodas, tur vispār nekas pāri nepaliek. Un ko autore tad atbildēs intervijā uz jautājumu - ko darījāt kopš 2014. gada? Pilnveidoju sevi publiski nekomentējamā veidā? Absurds...
25.09.2016 23:13 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Jeb Roberts I uzskata, ka pieredze nekas nav, tikai papīrs?
Prasmes, kas vajadzīgas lietvedei un gr ved palīdzei var apgūt kursos vai pašmācībā. Pilns pieredzējušu lietvežu ar dažādiem citu nozaru grādiem;). Un...
25.09.2016 23:13 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Autore taču min, ka viņai Jau ir pieredze lietvedībā, grāmatveža palīga, birojadmines darbā!

Neesmu pēdējā gada laikā ne meklējis, ne piedāvājis minētā veida darbu, līdz ar to nepārzinu tirgu. Tak laikam tomēr pieprasījums ir pamazs, ja reiz pa gadu tikai 5 intervijas...
25.09.2016 23:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir ok. Manuprāt, CV ir jābūt informatīvam, pasausam.. Filozofiju un izteiktu pielāgošanos amatam labāk pietaupīt motivācijas vēstulei.
Domāju, ka nav nekas slikts norādīt arī reālās valodu zināšanas. Ja cilvēks ir poliglots, tas jau vairāk kā plusiņš.. nekā mīnuss :) Vizuāli..man personīgi tā tabula šķiet nedaudz kaitinoša, bet tā ir gaumes lieta.. jo cik zināms.. nav ar likumu noteikts, kā noformēt CV :)
Autorei vēlu veiksmi meklējumos :)
25.09.2016 23:17 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
uap, baidos, ka lietvežu, grāmatvežu palīgu un biroja administratoru amatiem brīvo vakanču skaits ir ievērojami mazāk par pretendentu daudzumu. Darba devēji to lieliski apzinās, tādēļ darbiniekus šajos amatos parasti nelutina ar pārāk dāsnu atalgojumu.
Manuprāt, labākais risinājums ir pamest Latviju un doties uz ārzemēm.
25.09.2016 23:17 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Ir pieprasījums...kur ļoti mazas algas. Un paņemtu pat tādu, kas 10 gadus sēdējusi mājās. Un kas slikts? Tikai algas tur priekš maģistra stingri par zemu, daudz kur domās ka ilgi nestrādās....
25.09.2016 23:19 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Domāju, ka nav nekas slikts norādīt arī reālās valodu zināšanas. Ja cilvēks ir poliglots, tas jau vairāk kā plusiņš.. nekā mīnuss

Ja neskaita to, ka tā ir automātiska uzprasīšanās uz nokļūšanu kategorijā overqualified.
25.09.2016 23:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Skumji, ka Latvijā, lai atrastu darbu un patiktu kaut kādam DD ir jāizņem no CV augstākā izglītība un papildus valodas, jo, redz, par "krutu" kādam amatam... :-/
25.09.2016 23:20 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Var nesanākt...ja var sagooglēt to maģistra esamību.
400-500€ vakancēs maģistru negribēs, jo ilgi tas tur nesēdēs.
Varbūt tiešām jābrauc projām...
25.09.2016 23:24 |
 
Reitings 1263
Reģ: 10.03.2015
Skumji, ka Latvijā, lai atrastu darbu un patiktu kaut kādam DD ir jāizņem no CV augstākā izglītība un papildus valodas, jo, redz, par "krutu" kādam amatam...

Ha, tas jau vēl ir sīkums. Zinu reālus gadījumus, kur cilvēks tika atzīts par nepiemērotu konkrētam amatam, jo nebija noslēpums, ka viņam ir hobijs, kurš saistīts ar vairāk vai mazāk regulāriem bezalgas atvaļinājumiem. Un vietā, kur lietām ir jānotiek neatkarīgi no tā, vai darbiniekam šobrīd ir akūta vajadzība būt stipri patālu no LV, tas negāja cauri.
25.09.2016 23:26 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Tā nav tikai LV, Neon. Ja DD meklē darbinieku ilgtermiña darbam, tad stipri augstākas kvalifikācijas palielina risku, ka DŃ uzskata piedavāto pozīciju kā pagaidu variantu.
P.S. Patīkami lasīt uap pozitīvi orientētos komentārus.
25.09.2016 23:33 |
 
Reitings 103
Reģ: 29.01.2009
Tie, kas iesaka braukt uz ārzemēm, vispār izlasīja, ka autorei ir mazs bērninš? Ko tad vina tajās ārzemēs darīs bez pieredzes? Droši vien melnos darbinus, kas nereti tāpat saistīti ar garām darba stundām/ mainu darbu, un tāpat jāpieskanojas bērnudārza darba laikam. Turklāt lai aizbrauktu, vajag sākuma kapitālu (ar mazu bērnu diez vai dzīvos vienā istabā ar vēl svešiem cilvēkiem, tāpēc vajag vismaz drošības naudu īrei), bet nekāda kapitāla autorei arī nav.
25.09.2016 23:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits