Nevaru tagad piedot

 
Reitings 278
Reģ: 30.01.2014
Sveiki. Pirms pusotras nedēļas sunim atklāja balsenes audzēju, suņukam 13 gadi, jauktenis.. lieta tāda, ka suns bija NU NEŽĒLĪGS sargs un mūsu ģimenes sirds.
Mēs centāmies darīt pa šo nedēļu pusotru visu, potes, zāles, barošana no rokas, putriņas vārijām (suns nespēja beigās vairs ēst), pamazām smaka nost, sirds vienkārši plīsa redzot.. vetārsts deva maksimums mēnesi, bet mēs ticējām un cerējām, ka varbūt viņš uzveiks šo sasodīto slimību. Viņš centās būt aktīvs par spīti šai slimībai, turpināja sargāt.. un šodien mēs viņu nodevām. ;(((
Mēs pielikām punktu viņa ciešanām (vismaz mēs tā domājām). Izsaucām vetārstu, lai veic šo liktenīgo poti.. kad iepotēja, viņš tik ļoti cīnijās pretī, negāja čučēt.. mana sirds salūza un es sajutos kā nodevēja.. nespēju sev tagad piedot šo lēmumu un rīcību..
jūtos zaudējusi daļu sevis.. :'-(
Izklausos, kā maza meitene, bet tomēr mums tas nebija tikai mājdzivnieks. :'-(
Kā Jums liekas vai mēs izdarījām pareizi?
Kāda ir jūsu pieredze ar dzīvniekiem un nopietnām saslimšanām?
23.09.2016 19:38 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Wee doma viegli iemidzinat to dzivnieku zinot ka varbut menesi mocisies vel?.tas nav viegli man mammas kakis loti mils kas ar mani bijis kopa gadiem ar vezi aizgaja . Domaa viegli bija..??? Kakis savadak 2 nedelas izmocitu partrauca est..utt
25.09.2016 14:15 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Par tuviniekiem un pansionātiem - esmu strādājusi jomā, kas saistīta ar aprúpi un noteikti varu teikt, ka esmu pieredzējusi łoooti daudz situāciju, kurā profesionāla aprūpe ir tieši no drošības viedokła nepieciešamais variants. Un šāda - łaunie, slinkie radinieki, kuriem cilvēks nerūp gadījumi, ja ir, tad nedomāju, ka vairākumā. Viens no spilgtākajiem atmiñā - vīrietis pēc smaga insulta, minimālas kustības, nevar piecelties vai apsēsties bez asistēšanas. Vienīgā meita studē un strādā divos darbos, lai varētu vēl atłauties papildus speciālistus. Tad uzrodas divas 'senās draudzenes', kuras pašas ne santīma neiegulda, bet pie vīrieša gultas tikai vāvuło par 'nekauñu, kura nogrūdusi tēvu aprūpei'. Lieki teikt, ka, kad vīrietis bija atpakał mājās, lielās błāvējas pat nepainteresējās, cik tas viss maksā un pašas jau vīrieti nestutēja (nezinu, cik daudzi te saprot, ko nozīmē reāla fiziska aprūpe un cik spēka tas prasa).
25.09.2016 14:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es nevienā brīdī neteicu , ka iemidzināt ir viegli , es tikai teicu , ka uzskatu , ka man tas nav pieņemami un , ka pati nekad tā nerīkotos.
Vispār , reti kura tēma šeit mani paķer tā , ka es par to domāju un pārrunāju ar kādu vairākas dienas. Es laikam līdz galam nevaru saprast , ko man cilvēks varētu TĀDU nodarīt , lai es viņam pat ūdens glāzi nepadotu. Es nekur arī neteicu , ka aprūpēt kādu ir viegli , drīzāk par attieksmi. Manī neviena sabiedrības grupa neraisa tādu līdzjūtību un tādas emocijas, kā veci, nevienam nevajadzīgi cilvēki un es te nedomāju par cilvēkiem , kuri ir slimi , kuriem vajadzīga rehabilitācija , bet drīzāk par tiem kuri vienkārši, ir veci , vāji , aizmāšīgi ar saviem untumiem, kuru bērniem un mazbērniem ir savas vajadzības un savas dzīves, kur šiem vacajiem nav vietas , jo viņi vienkārši neiederas... Bet līdz galam es šo nekad nesapratīšu , jo es savas ģimenes dēļ esmu gatava ziedot visu , bez jebkāda aprēķina nolikt savas ambīcijas malā un būt kaut vai tikai blakus ... Es nekad nesapratīšu , kā kaut kādu principu un aizvainojuma vadīts var nepalīdzēt savai ģimenei. Vienīgais , ko es varu darīt ir būt pateicīgai par to , ka man ir tāda ģimene kāda ir , varam strīdēties , varam sakašķēties , bet mīlestība ģimenes vidū nekur nepazūd un viens otram grūtā brīdī nekad neatteiksim ....
26.09.2016 09:32 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
wee, tu runā par vecu cilvēku ar ierastām vecuma kaitēm. Tas nav ne tuvu no vēža mirstošais, kurš mēnešiem sāpēs kliedz un lūdzas nāvi.
26.09.2016 10:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tas nav ne tuvu no vēža mirstošais, kurš mēnešiem sāpēs kliedz un lūdzas nāvi.

Tu lasi ko es rakstu ? Es esmu arī kopusi cilvēlu kurš vairāk kā mēnesi mocās sāpēs, atsakās no ēdiena un dzēriena , guļ un kliedz aiz sāpēm .... dzīvojusi kopā ar viņu , tīrījusi dzīvokli, devusi zāles, saukusi ātros , pierunājusi ātros atbraukt un kaut ko iešpricēt , pat ja viņi atsākās to darīt , jo jau 100x ir braukuši un beigu beigās arī zvanījusi policijai , lai atbrauc konstatēt nāvi un sagaidījusi morgmašīnu ....
Esmu 5 dienas nedēļā dzīvojusi kopā ar večiņu kurai bija smadzeņu audzējs , kurai medikamenti bija tādos daudzumos, ka vesalais saprāt , pastaigājās kaut kur ārā , kad cilvēks vai nu sāpēs kliedz , tā , ka blakus kāpnēs var dzirdēt caur plānajām blokmāju sienām , vai sarunājas ar enģeļiem , kas atlidojusi pie viņa .... Es jau minēju , ka arī dzemdības pašas zīdainim ir sāpīgs , bet absolūti normāls process , tāpat es attiecos arī pret slimībām , nāve var būt sāpīga un mokoša , bet , manuprāt, man nav tiesību izlemt kad un cikos kāds mirs tam nav sakara ar humānismu un ētiku , vienkārši MAN, tā nešķiet pareizi.
26.09.2016 10:58 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man patīk Wee uzskati :)
26.09.2016 21:10 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vismaz šajā jautājumā.. attiecībā uz cilvēkiem :)
26.09.2016 21:10 |
 
Reitings 1197
Reģ: 23.03.2012
man bija arī suns, 12 gadi, īsts sargsuns, neviens ārsts pat klāt nevarēja pieiet, jo bail. viņam jau bija visādas kaites, ausīs kaut kas sāka pūt, bet ārstēties viņš neļāvās. tad pēkšņi viņam sāka iet āda no muguras jau nost, viņš viss vienkārši puva, lai cik tas drausmīgi neizklausītos. zvanīju vetārstam, tas teica, ka iemidzināt tikai ar šauteni uzdrīkstoties, bet vecākiem tajā laikā nebija vēlmes ziedot tādus līdzekļus. izsauca onkulīti ar šauteni un gājām uz mežu. es neskatījos, bet dzirdēju, ka viņš ar pirmo šāvienu netrāpīja precīzi, dzirdēju suņa kaucienus. tik ar otro šāvienu pielika punktu. sirds salūza, joprojām nevaru tam tikt pilnībā pāri, tas bija draugs. draugus nepakļauj tādām mocībām.
26.09.2016 21:19 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Nannerle drausmas:'-(, lasot pat ,iedomājos visu to, asaras sariesās.:'-(
26.09.2016 21:55 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
wee, atšķirība starp sāpēm dzimstot ir tāda, ka pēc šīm sāpēm seko dzīve, nevis cilvēks sāpēs mokās, lai nonāktu kur - zarkā. Šādām sāpēm nav un nekad enbūs jēgas. Jēga just sāpēs ir tad, ja pēc šīm sāpēm seko turpinājums - dzīve, atveseļošanās. Mocīties, lai nomirtu ir idiotiski. Man būtu mēnesi jābļauj sāpēs, kaut pati galvu cilpā ieliktu un pakārtos labāk.
26.09.2016 23:59 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, atšķirība starp sāpēm dzimstot ir tāda, ka pēc šīm sāpēm seko dzīve, nevis cilvēks sāpēs mokās, lai nonāktu kur - zarkā. Šādām sāpēm nav un nekad enbūs jēgas. Jēga just sāpēs ir tad, ja pēc šīm sāpēm seko turpinājums - dzīve, atveseļošanās. Mocīties, lai nomirtu ir idiotiski. Man būtu mēnesi jābļauj sāpēs, kaut pati galvu cilpā ieliktu un pakārtos labāk.

ja tu izvēlies domāt , ka pēc tam nekā nav , arī tās ir tavas tiesības , es tur neesmu bijusi un nezinu nevienu , kurš būtu atgriezies , lai pastāstītu. Man labpatīk domāt , ka mēs no kaut kurienes ienākam šajā pasaulē un kaut kur aizejam.... Un tas ko tu pati personīgi izvēlies darīt ar savu dzīvību ir tikai tava darīšana un tava izvēle... Bet viena lieta ir ko tu domā vesela būdama un pavisam cita , kad esi neārstējami slima, mainās ne tikai attieksme , bet dzīves uztvere principā... Bet ko nu tur ... es tavu nostāju saprotu un uzskatu , ka tā var būt , bet var būt arī savādāk .....
27.09.2016 09:29 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
nu es nekad , nemaz , nebaidos no šī vārda , neiemidzinātu nevienu savu dzīvnieku , ja tas būtu saslimis ... un dzīvnieku man ir pietiekoši daudz , lai es zinātu ko runāju
ka vienmer fakti liecina ka neko nezini! Tikai ta klaja melosana ka vienmer.
Protams, ka vieglāk ir iemidzināt ..... , bet es nekad negribētu , lai mani vai kādu manu radinieku iemidzina - nopietni. Es pat nevarētu savus radiniekus atdot pasionātam - manuprāt, tas ir pretīgi .... ,
tu esi pretiga mele
06.11.2016 11:48 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
es nevienā brīdī neteicu , ka iemidzināt ir viegli , es tikai teicu , ka uzskatu , ka man tas nav pieņemami un , ka pati nekad tā nerīkotos.
WEE REDZI KA RIKOJIES GAN PRETEJI SAVIEM UZSKATIEM. ZINATAJA ATRADUSIES CITIEM PARMETI BET PATI NEATBILDI PAR SAVIEM VARDIEM KA VIENMERV MELE
06.11.2016 12:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Atbildu gan , jo tur suns varēja staigāt , manam sunim atteica pakaļkājas , tā , ka pat līdz bļodai nevarēja aiziet... es nemaz nerunāju par wc, kauca aiz sāpēm pa naktīm , lai gan pirms tam nekad pat nerēja .... labprāt uzklausīšu tavus variantus par to kā rīkoties , ja suns būtu varējis piecelties , es viņu neiemidzinātu .... Pat runa nav par to , ka es nevarētu viņu iznēsāt ārā , bet par to , ka suns nevar pat uz sekundi apsēsties ... respektīvi arī kakā un čurā zem sevis ......
Bet tu taču esi eksperte visu un visā .... lošara !
06.11.2016 12:12 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Autorei suns neēda un smaka nost, bet tu tāpat teici, ka iemidzināt nevajag, tas nav pareizi. Kas tad tev tāds par izņēmumu? Varēji staipīt ārā un vākt aiz viņa!
Un tavi vārdi par to, ka nekad mūžā, nevienā situācijā tā nedarītu.. cirks.
06.11.2016 12:18 |
 
10 gadi
Reitings 3055
Reģ: 09.10.2009
Dace, tas ir labākais,ko tu varēji izdarītu suņa labā! Dod iespēju nemocīties!
Paziņai bija vecs runcis, slimoja ar vēzi. Kā viņa viņu mocīja atlikušos 3 mēnešus! Darīja tieši to pašu - deva putriņas (caur caurulīti) utt. Nabags nevis dzīvoja, bet mocījās! Nu,kam tas ir vajadzīgs? Protams, palicējiem ir grūti to pieņemt, bet atsāpināt ir labākais,ko vari izdarīt.
06.11.2016 12:19 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Un tavi vārdi par to, ka nekad mūžā, nevienā situācijā tā nedarītu.. cirks.
06.11.2016 12:18 | nosūd
weee loti biezi melo ka te daudzas nesen ar faktiem komstateja un galigi neatbild par vardiem. divkose un mele prasta izradas
06.11.2016 13:36 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Atbildu gan , jo tur suns varēja staigāt , manam sunim atteica pakaļkājas , tā , ka pat līdz bļodai nevarēja aiziet... es nemaz nerunāju par wc, kauca aiz sāpēm pa naktīm , lai gan pirms tam nekad pat nerēja .... labprāt uzklausīšu tavus variantus par to kā rīkoties , ja suns būtu varējis piecelties , es viņu neiemidzinātu .... Pat runa nav par to , ka es nevarētu viņu iznēsāt ārā , bet par to , ka suns nevar pat uz sekundi apsēsties ... respektīvi arī kakā un čurā zem sevis ......
Bet tu taču esi eksperte visu un visā .... lošara !
Pati teici,ka ne jau tev lemt,kad kāds aizies no šīs pasaules. Vajadzēja tomēr turēties pie savas šajā diskusijā izteiktās pārliecības par kuru tā cīnījies un suni arī iznēsāt ārā,vākt zem viņa,bet tas taču būtu tev par grūtu vai ne,labāk meklēt kļūdas savos apgalvojumos uz kuriem censties izbraukt tagad. ;-)
06.11.2016 13:44 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Wee tak nekad nav aiz sava suna vakusi, ne potejusi ne nodokli maksajusi. Vinai tak uz visu po, lai setniece var ja vians suns piekaka pagalmaa, berac pa ielam bez teisibam jo nav spejiga nolikt. Bezatbildiga un izradas prasta mele vien ir...
06.11.2016 13:46 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Cik ļoti cilvēkam var nebūt savas dzīves, lai atcerētos kārtējās vecās diskusijas, atrastu tās un uzsāktu jaunus kašķus.
06.11.2016 13:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits