Nevaru tagad piedot

 
Reitings 278
Reģ: 30.01.2014
Sveiki. Pirms pusotras nedēļas sunim atklāja balsenes audzēju, suņukam 13 gadi, jauktenis.. lieta tāda, ka suns bija NU NEŽĒLĪGS sargs un mūsu ģimenes sirds.
Mēs centāmies darīt pa šo nedēļu pusotru visu, potes, zāles, barošana no rokas, putriņas vārijām (suns nespēja beigās vairs ēst), pamazām smaka nost, sirds vienkārši plīsa redzot.. vetārsts deva maksimums mēnesi, bet mēs ticējām un cerējām, ka varbūt viņš uzveiks šo sasodīto slimību. Viņš centās būt aktīvs par spīti šai slimībai, turpināja sargāt.. un šodien mēs viņu nodevām. ;(((
Mēs pielikām punktu viņa ciešanām (vismaz mēs tā domājām). Izsaucām vetārstu, lai veic šo liktenīgo poti.. kad iepotēja, viņš tik ļoti cīnijās pretī, negāja čučēt.. mana sirds salūza un es sajutos kā nodevēja.. nespēju sev tagad piedot šo lēmumu un rīcību..
jūtos zaudējusi daļu sevis.. :'-(
Izklausos, kā maza meitene, bet tomēr mums tas nebija tikai mājdzivnieks. :'-(
Kā Jums liekas vai mēs izdarījām pareizi?
Kāda ir jūsu pieredze ar dzīvniekiem un nopietnām saslimšanām?
23.09.2016 19:38 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Kas vainas pansionātiem? Kas tie par aizspriedumiem, ka pansionātos ir slikti? Atsevišķos jā, bet es arī labāk gribētu dzivoties pa feinu pansionātu, nekā sēdēt radiem uz kakla sava vecuma dēļ. Diezvai ar lielāko prieku savu brīvo laiku pavadīs mani apkopjot.
24.09.2016 17:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu jā , labāk kā strausam, ja kas nepatīk, tad galva smiltīs ...
redzot , kā mirst cilvēks , es nevienā brīdī nejutos kā mocekle , bet , protams, ka katram ir tiesības izvēlēties kur un kā pavadīt savas vecumdienas ....
24.09.2016 17:14 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Kas vainas pansionātiem? Kas tie par aizspriedumiem, ka pansionātos ir slikti? A

es nesaku , ka tur ir slikti , bet man šķiet nepareizi būt ar ģimeni kopā tikai tad , kad visi veseli , tapēc jau mēs esam viens otram. Pie manis jau kādu laiku dzīvo mana 88 gadus vecā ome un es nevaru iedomāties , kā būtu , ja par viņu rūpētos sveša tante , tā taču ir mana mīļā omīte... Tas ir mūsu visu pienākums palīdzēt , aprūpēt un būt blakus .... bet es saprotu , ka nav vērts, es domāju daudz savādāk un tajā , ko daudzi no jums uzskata par apgrūtinājumu , es to vienkārši , nesaskatu , man šī velme būt blakus vājākajiem ģimenes locekļiem , nāk dabiski , tas nav ne pienākums, ne apgrūtinājums, tā tam vienkārši ir jābūt .... Drīzāk , man būtu kauns par sevi , ja es kādu radinieku nogrūstu pansionātā , es pati gribu un varu būt blakus .....
24.09.2016 17:19 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Un ja nav iespējas omi uzņemt pie sevis? Katru dienu pēc darba iet omi aprūpēt? Skan jau cēli, bet es noteikti negribētu, lai cēla mērķa labad, mani bērni un mazbērni katru brīvu brīdi nāk mani kopt. Pieļauju, ka viņiem ir arī savas lietas darāmas. Tajā, ka sveša tante man palīdzēs, nesaskatu neko briesmīgu. Ģimene var nākt apciemot un man palīdzēt zupu uzvārīt, kad būs brīvs brīdis tam. Jaunajiem arī sava dzīve ir. Nav mērķis vecumdienās kļūt par nastu ģimenei.
24.09.2016 17:28 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
Un ja nav iespējas omi uzņemt pie sevis? Katru dienu pēc darba iet omi aprūpēt? Skan jau cēli, bet es noteikti negribētu, lai cēla mērķa labad, mani bērni un mazbērni katru brīvu brīdi nāk mani kopt. Pieļauju, ka viņiem ir arī savas lietas darāmas. Tajā, ka sveša tante man palīdzēs, nesaskatu neko briesmīgu. Ģimene var nākt apciemot un man palīdzēt zupu uzvārīt, kad būs brīvs brīdis tam. Jaunajiem arī sava dzīve ir. Nav mērķis vecumdienās kļūt par nastu ģimenei.

Labi, ka Tavi vecāki nedomāja tāpat, kad Tu, maza būdama, traucēji saviem vecākiem, kad viņiem bija "arī savas lietas darāmas". Un zupu uzvārīt nemācēji, un naktīs vēders dažreiz sāpēja, un ..., un ..., un ..., bet, kad tie paši vecāki ir veci .... uz viņiem taču tas pats nav attiecināms, vai ne? :-D
24.09.2016 17:33 |
 
Reitings 747
Reģ: 21.09.2014
... ja tētuks nevar nopelnīt gana naudas, lai visa ģimene varētu varētu komfortabli izvietoties dzīvoklī atsevišķās istabās, tad pareizais risinājums ir ... aizsūtīt kādu no sīčiem uz bērnu namu. :-) Nu, vismaz uz laiku, kamēr problēma tiks atrisināta. :-)
24.09.2016 17:37 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Nu patroļļoji? Jūties labāk?
24.09.2016 17:39 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Es runāju par sevi, nevis saviem vecākiem. Kad viņi būs veci, tad arī redzēsim kas būs, bet mani bērni mani nekops, nē jau tāpēc dzemdēju, lai būtu kāds,kurš man pamperus mainīs, jo es, redz, jums savulaik mainīju.
24.09.2016 17:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Un ja nav iespējas omi uzņemt pie sevis?

В тесноте, да не в обиде !
Vot , godīgi, nekad nesapratīšu šādu varinatu, iespēams, tapēc , ka automātiski darot kaut ko , es rēķinos ar savu ģimeni , kā jau teicu , tā nav nasta , nu kāda starpība gatavot 3 cilvēkiem vai 4 , istabas tāpat jāslauka un to darīju neatkarīgi no tā pie manis dzīvo ome vai nē , ok viņa pati sevi izklaidē , tikai ārā , diemžēl , sen vairs neiet , bet man mēle , nekad negrieztos pat kaut uz sekundi padomāt , ka tā ir nasta ... Tad jau sanāk, ka rūpēties par zīdaini arī ir nasta ? Tā ir atgriezeniskā saite , es biju maza ome man lasīja pasakas , tagad es omei dzeju. Tapēc jau ir ģimene, visi pārējie nāk un iet , bet ģimene vienmēr, paliek !
24.09.2016 17:42 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ne jau visiem ir tik labas attiecības ar radiem! Ir jārēķinās ar to, kādas attiecības ir ģimenē. Man ir tādi radi, kam es netīru ūdens glāzi nepadošu pretīgās attieksmes dēļ pret sevi vairāku gadu garumā, nerunājot par ņemšanu pie sevis. Reāli vienīgais cilvēks, par kuru esmu gatava rūpēties, arī par guļošu esot, ir mans topošais vīrs, par pārējiem radiem runājot, varu teikt tā - ko sēsi, to pļausi.
24.09.2016 17:50 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Man ir tik traka, haotiska, skaļa un uz nerviem krītoša ome, lai arī dikti mīļa, bet es viņu savā dzīvoklī neizturētu. Tad man visa māja būtu pārkārtota pa viņas prātam un savākta pilna ar nevajadzīgiem štrumtiem. :D Nav visas omes tik superīgas, lai nesajuktu prātā zem viena jumta. Bet nelaimē neatstātu, tas vairāk kā skaidrs.
24.09.2016 17:51 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Savai mammai un vecvecākiem palīdzētu grūtā brīdī, bet - no attāluma.
Par pansionātu runājot, piemēram, ja es būtu guloša un nevarīga, es novērtētu to, ka mans vīrietis mani ievietoti pansionātā, strādātu un pelnītu naudu labam pansionātam ar profesionālu aprūpi, un bieži apciemotu, man galīgi nepatiktu, ja viņš pamestu darbu, lai aprūpētu mani mājās, un mums būtu jāēd cīsiņi un makaroni un jāpārtiek no pabalstiem.
24.09.2016 17:58 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Rūpes,rūpes tas protams ir ļoti skaisti,tomer ne vienmēr ir tādas iespējas rūpēties par sev tuvajiem,mīļajiem cilvēkiem. Ja cilvēks ir par sevi pārliecināts ,ka spēj uzņēmties rūpes,ļoti cēli. Taču ir jāsaprot un jāpieņem,ka ne vienmēr viss ir iespējams, nevar visiem palīdzēt, tas vienkārši nav iespējams. Katram tie iemesli būs atšķirīgi. Un ir muļķīgi strīdēties par šādām tēmām.:-)
24.09.2016 18:29 |
 
Reitings 3871
Reģ: 14.09.2015
Tie solijumi ruupeeties par saviem radiniem ir loti jauki ,miili,patiikami utt,bet reaalaa dziivee biezi ir taa,kad nepietiek ne pacietiibas,ne iemanas,ne speeka visam tam!Tas nav tikai fiziski apkopt to veco cilveeku!Klaat nak arii emocionalais laadins,kuru uznemam !Neskatoties uz to,ka tas ir muusu tuvinieks,loti biezi mums tiesi sis cilveks visvairaak kriit uz nerviem!
Es vienmeer domaaju,ka ir cilveeki ,kuri to var un ir cilveeki ,kuri to vienkaarsi nespeej,lai kaa censtos!Vecie cilveeki to loti juut...Tiesi taapeec esmu par pansionaatiem!Es nekad nevienu cilveeku savaa pusee neesmu nosodijusi par to,ka tas vecais ,slimais cilveeks ir ielikts pansionaataa,kur biezi vien sim cilveekam ir gan interesantaak gan vieglaak pavadiit savus peedeejos gadus,kaa maajaas,kur radinieki varbuut visu veic "sakostiem zobiem "!
24.09.2016 19:15 |
 
Reitings 3450
Reģ: 06.06.2015
Piebildīšu,ka reizēm tam slimajam ,vecajam cilvēkam ir vajadzīga arī medicīniskā palīdzība, kuru ne vienmēr spēj nodrošināt ģimenes locekļi.:-)
24.09.2016 19:31 |
 
Reitings 326
Reģ: 12.06.2016
Negribās lai sunīts protams cieš, ja var piemēram noņemt tās ciešanas ar medikamentu palīdzību.
Gan jau,ka mazais ķipars spurojās pretīm, jo negribēja pamest jūs, iespējams ka tā.
Žēl protams par šo situāciju.
24.09.2016 20:03 |
 
Reitings 1663
Reģ: 22.03.2015
Atkal te visādas pērles. :-D
Jā, es arī savu suni esmu iemidzinājusi. Pēdējos gados sunim bija problēmas:
- ar acīm- bija vairākas acus operācijas-
- radās audzēji - pa visu ķermeni. Operējām, radās jauni.
- bija problēmas ar ķepām, dzīvnieks nespēja vairs normāli nekur uzkāpt vai nokāpt. Ārā suni nesu uz rokām, atpakaļ tāpat. Gāja knapi.
Pēdējā stadijā visu laiku radās jauni audzēji, dzīvniekam bija problēmas ar elpošanu, bija pneimonija. Suns neko neēda. Tabletes nācās ar varu grūst rīklē, man visas rokas bija asinīs sakostas. Ēdienu tāpat, smalcināju un ar varu grūdu iekšā, bet cik daudz tā iedabūsi? Beigās vets teica, ka uz zālēm suns izdzīvotu varbūt vēl pāris nedēļas līdz nomirtu.
Nē, nu, protams, labāk ir atstāt suni, lai tas nomirst sāpju kombinācijā ar badu. Tas ir tā humāni. :-|
24.09.2016 20:04 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ikdienā, strādājot ar cilvēkiem, var ļoti labi redzēt un just, cik liels siltums valda starp tuviniekiem. Kuriem ir sirsnīgāks kontakts ar vecākiem/laulāto.. parasti jau cenšas maksimāli palīdzēt paši..
Protams, ir situācijas, kad, kā jau Sognare minēja, ir vajadzīga biežāka medicīniskā palīdzība, kurā tuvinieks var būt bezspēcīgāks.
Protams, no malas var izskatīties pēc šaušalīga apgrūtinājuma.. bet tam visam spēku var dot mīlestība :)
Man patika Zigfrida salīdzinājums ar maziem bērniem.. cilvēki ar vecumu jau sāk vairāk līdzināties mazuļiem.. kļūst bezspēcīgāki, atkarīgāki no tuvākajiem utt.
25.09.2016 13:48 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Esmu redzējusi kā tuvinieks mocās, pēdējiem spēkiem lūdz Dievu, lai ļauj viņam nomirt. Naktīs kliedz no sāpēm un izmisuma. Kad ārsti tikai noplāta rokas un saka, ka var jau vest uz slimnīcu, bet nekas vairs nepalīdzēs, arī pretsāpju injekcijas nepalīdz un cilvēks izmisīgi iekrampējas tavā rokā un izmisuma pilnās acis mēmi dveš "palīdzi", kad vairs nav spēka izdvest ne skaņas.
Tajā brīdī vienīgais, ko Tu spēj, ir lūgt Dievu, lai ļauj šim cilvēkam nomirt.
Ļoti grūti noskatīties kā otram sāp. Un, ja ir skaidri zināms,ka veļš ir tikai vienā virzienā un nav ne mazāko cerību uz izveseļošanso, tad uzskatu, ka ir pareizi un cilvēcīgi palīdzēt dzīvnieciņam izbeigt mocības.
25.09.2016 14:08 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Tas ir loti nepatikami ja majas milulis smagi saslimt bet tomer labak iemidzinat nekaa marinet vel menesi zinot ka dzivnieks mokas...:(
25.09.2016 14:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits