"krievs"- lamuvārds?

 
Reitings 213
Reģ: 26.01.2013
Šodien, lasot forumu, aizdomājos: Vai vārds "krievs" ir kļuvis par sava veida lamuvārdu? Jo visur, kur pieminēti krievi, tiek lietotas formas "krievvalodīgie" vai "krievu tautības cilvēki". Mēs taču nesakam "latviešu tautības cilvēki", "zviedrvalodīgie" u.tml. Kāpēc latvieši tik ļoti baidās no vārda "krievs"?
21.09.2016 18:33 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Okei :D
23.09.2016 18:17 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Iesaku palasīt prof. A.Sprūda viedokli, viņš ir speciālists šajā jomā, un ļoti labi pauž par/pret argumentus, pat neņemot vērā viņa paša atzīto, ka viņš ir prorietumniecisks. :)
23.09.2016 18:21 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
"prorietumniecisks" - tas ir kā - atbalsta Eiropas vērtības vai amerikas absolūto kapitālismu? Šo vajadzētu sadalīt uz proeiropeisks un proamerikānisks, jo vērtību skalas Eiropā un amerikā atšķiras.
23.09.2016 18:24 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Nu tikpat labi varu ieteikt paklausīties ne vienu vien Krievu tautības Zinātņu doktoru, piemēram, politoloģijas doktorus, kuri apgalvo, ka Krievijas izjukšana ir teju vai neizbēgama.
23.09.2016 18:25 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man krievs ir tautība, ne lamuvārds. Ikdienā gan vārdu "krievs" praktiski nepielietoju, tāpat kā vārdus "latvietis", "polis" vai "zviedrs" utt., jo nevērtēju, nedalu cilvēkus pēc tautības.
23.09.2016 18:31 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Es labprāt palasītu, tiešām! Kuru tieši iesaki?
raven, es nevaru komentēt to, ko šis cilvēks domā vai nedomā, par absolūtu vai neabsolūtu kapitālismu, un nevaru aizstāvēt viņa idejas un viedokli, jo neesmu viņš un te pat nav ko diskutēt.
23.09.2016 18:37 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Nu nav tā Krievija nekāds pīļu dīķis, ko ātri likvidēt, un nepastāv arī pirmo dienu, lai tā vienkārši izbeigtos.

Vēsturi zini? Visas lielvalstis agrāk vai vēlāk sabrūk. It īpaši tādas kur tiek tauta apspiesta tā kā tas notiek Krievijā.
Vai tu zini kāpēc Putinam vajadzēja uzsākt karu ar Ukrainu? Tāpēc lai savai lētticīgai - nozombētajai tautai pasviestu kaulu. Krievijas ekonomika turas tikai uz dabasresursiem!
Vai tu zini kāpēc Putina laikā Krievija attīstījās? Tāpēc, ka viņa tirānija sakrita ar laika periodu, kad pacēlās naftas cenas. Šobrīd naftas cenas ir lejā, kā rezultātā Krievijas ekonomika ir šausmīgā stāvoklī. Un nekas neliecina, ka tuvākajos gados kaut kas mainīsies.
Tāpat zināms, ka Krievija sastāv no ļoti daudzu tautu okupētām zemēm. Un daļa ir diezgan separātiski (apsveicami) noskaņotas. Tas ir tikai laika jautājums līdz Kaukāza daļa, Čečenīja sāks rīkoties.
Tāpat Putins nav mūžīgs, pēc viņa diktatūras būs jukas par varu + ja vel tas sakritīs ar lielu krīzi...
...................................................
Tev varbūt tas nepatiks, bet valsts Krievija ir ļoti jauna valsts. Pirms tam bija kā PSRS un Cariskā Krievija. Iesaku pamācīties vēsturi tad tu zinātu, ka Krievija teritorijas ziņā ir ļoti mainījusies...relatīvi īsā laika periodā. Un kas interesanti - līdzīgos ekonomiskos apstākļos kā šobrīd :D Tā kā kaut kad tava mīļotā Krievija būs kaput(l)(l)(l)
Krievijas krievi ir daudz patīkamāki cilvēki. Latvijas krievi ir palikuši nedaudz līdzīgi latviešiem.

Pa radio vienreiz dzirdēju no vienas LV krievietes (laikam bija politoloģe), ka tieši Krievijas krievi ir tā teikt nepatīkamāki...ka LV krievi ar to atšķiroties, ka labāk audzināti, pieklājīgāki.
23.09.2016 21:13 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Nu krieviski " ja ruskij" arī neskan kā apvainojums. Tas pats kas " es esmu latvietis". Bet nu viss atkarīgs no intonācijas un attieksmes kā to vārdu pasniedz un latviešiem "krievs " un " Ušakovs" ir lamu vārds. :-D Pati gan nevienu tautībā nesaucu un nefiltrēju. Pati sevi par latvieti nesaucu - vienkārši saku - esmu no Latvijas. Un jā, piekrītu, krieviski runājošs nenozīmē tautību krievs.
23.09.2016 21:30 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Arī esmu dzirdējusi, ka Krievijas ekonomika ir briesmīgā stāvoklī. Cilvēkiem algas jau kavējas, jo nav ko maksāt. Daļai samazinātas, bet darba stundas tik liek klāt. Kad aptrūksies līdzekļu maksāt algas, uz ko, izskatās, ka arī velk, tad, cik saprotu, valsts kā tāda vairs nespēj eksistēt, un pievienotās valstis var stāties laukā no Krievijas, ja ir tāda vēlēšanās.
Ja meloju, lūdzu labojiet. Esmu tālu no politikas, stāstu,ko esmu dzirdējusi. varbūt, ka fufelis pēdējais, ko es te stāstu:D Bet par to, ka algas kavējas valsts sektoros, to gan esmu dzirdējusi no paziņām, kas tur dzīvo.
23.09.2016 21:35 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Tava aprakstītā situācija drīzāk piekrīt Ukrainai. Tur ar valdību ir pakaļā un iedzīvotāji izdzīvo. Bet ko tur par citiem, mums pašiem savs komikss te valstī . :-D
23.09.2016 21:42 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Krievija nav pakaļā un cilvēki nevelk galus? :D Maskavā jau jā. Tur cita valsts. :D Krievijā korupcija no Afrikas valstīm neatpaliek diži, tāpat kā no Ukrainas. Ukrainā ir tikai čuķ-čuķ čābīgāk.
23.09.2016 21:50 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Tava aprakstītā situācija drīzāk piekrīt Ukrainai. Tur ar valdību ir pakaļā un iedzīvotāji izdzīvo.

Savā ziņā Krievija izdarīja labu darbu iebrūkot Ukrainā...tagad ukraiņi ir saliedētāki nekā iepriekš jo ir ienaidnieks - Krievija. Viņi ir gatavi savilkt jostas uz šo brīdi.
A Krievijā iedzīvotāji pēdējos gadus aizvien vairāk sāk kurnēt, ne velti pļuteram jāķeras pie galējiem līdzekļiem. Piemēram politisko oponentu līderu slepkavībām vai mierīgo, labo krievu (domājošo) mešanu cietumā.
Tā kā drīz vien var sanākt Ukrainas revolūcijas variants, kad padzina tauta prokrievisko zagli. Un tādu situācija var nelaist garām apspiestās tautas, it īpaši čečeni.
23.09.2016 22:03 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Ak kungs, ko tur pļerksti. Paskaties kas notiek Ukrainā - kāda saliedētība. Tur kanāli, ziņas ir oligarhu nopirktas, ar savu karogu un ukraiņu pantiņiem viņi ķeksē visur kur nevajag un nedod diez tu kko ne tā pateiksi par viņiem vai viņu banderovciem, kaputt. Ne velti Eiropa viņus atšuva. Un jā - Krievijā ir slikti - ar to viņi baro savus iedzīvotājus un priecājās, kamēr paši grimst un valdība ar Parašenko priekšgalā tik bāž sev naudu kabatā.
23.09.2016 22:55 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
besame mazāk skaties Pļutera TV :-D
Ukrainā ir slikta ekonomiskā situācija, ir karš, ir arī korupcija, bet ukraiņi ir krietni saliedētāki nekā iepriekš. Ja iepriekš ukraiņi nebija pārāk nacionāli domājoši, tad tagad tas izmainās. Protams te neiet runa par prokrieviem/nodevējiem. Tādus pakārt!
Ukraiņi cīnās par savu valsti, atdod savas dzīvības. Atdzimst nacionāla ukraiņu nācija!
Te patās Latvijā arī to var novērot. Ja agrāk vietējie ukraiņi lielākā daļa klanījās ''lielā brāļa'' priekšā, tad tagad vairs nē.
.................................................................
Šī ir tēma par vārdu krievs kā lamuvārds. Te drīzāk jāpadomā kāpēc tad puspasaule krievus (te domāts sliktie) ienīst/necieš? Krievs nenes pasaulē mieru, krievs sēj postu. Kamēr Krievijā nenāks pie varas labie krievi (proeiropiskie) tikmēr Krievija turpinās savu agresora taktiku un citas tautas necietīs šo tautu (vispārinot).
..................................................................
Un maza piebilde...Zinu, ka vesela svīta cosmiešu svin 9. maiju. Jūs neesat labie krievi, bet gan sliktie. Starp latviešiem jūs nesauc par krieviem, ne pa krievvalodīgajām, bet gan par lenteņiem! Jūs svinat manas dzimtenes okupāciju, apkarināties ar Kolorādo lenteņu lentītēm, izkarat Krievijas karogu un tad brīnāties kāpēc jūs nabadziņus krievus neviens nemīl.
Kamēr labos krievus es uzskatu par savējiem, daudzus vērtēju augstāk par latviešiem. Un jā starp krieviem labie krievi tie saukti par nodevējiem...
..................................................................
P.S. Te viena jau šajā diskusijā pateica, ka esmu sliktais latvietis (nacionālpatriots). Tādiem krieviem kā viņa labie latvieši ir tādi kā Raimonds Pauls, nodevēji un prokrievi, bet tādi, kas mīl savu dzimteni un lepojas ar piederību pie kādas tautas ir sliktie.
Vienmēr gaišāk ap sirdi paliek, kad sastopu kādu labo, lojālo krievu. Kaut vairāk viņu būtu:-)
23.09.2016 23:31 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
23.09.2016 23:37 |
 
Reitings 751
Reģ: 02.12.2015
Wow, pirmā diskusija, kur piekrītu LV. :-);-)
24.09.2016 00:32 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
LV, bet tad jau tev vajadzētu būt ne tikai akli pretkrieviskam, bet arī pretamerikāniskam, jo būtu muļķīgi domāt, ka ameriku interesē Latvijas labklājība. Piemēram, tas pats TTIP, kas Latvijai galīgi nav izdevīgs.
amerika provocē krieviju, bet kas no tā cietīs - amerika? nē, pirmās tiks "uzlaistas gaisā" militārās bāzes, kas atrodas tuvāk robežai - ieskaitot Latviju. Un nebūs nekāda - krievi nāk. Būs tikai raķetes. Bet amerikai par to ir nospļauties. Toties pēc tam viņi varēs pārdot ģenētiski modificētu pārtiku, ko audzēs Ukrainas teritorijās, ko sapirkuši. Tas viņiem būs pat ļoti izdevīgi, jo nebūs pat jātērējas piegādei pāri okeānam.
Kā arī pret ES, jo, lai gan te man mēģinās ieskaidrot, ka naudu taču dod, bet līdzekļi tiek piešķirti tikai sīkumiem - maziem remontiem, kultūras pasākumiem - tie nedod labumu ekonomikai. Lai reāli palīdzētu Latvijai, vajadzētu celt rūpnīcas, bet tas ES nav izdevīgi, jo Latvija viņiem ir vajadzīga tikai kā patērētājs.
24.09.2016 12:09 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
KitijaK brīnumi notiek:-D
raven pareizi būtu teikt, ka es esmu pret Krieviju. Pret krieviem kā tautu man nekas nav. Daudzus krievus uzskatu par savējiem, labākiem par daļu latviešu. Bet protams liela daļa no krieviem man nesimpatizē. Kāpēc? Viņu darbi un vēlreiz darbi. Es nevaru palikt vienaldzīgs, kad viņi bradā par man svētām lietām.
Ne bez iemesla ir teiciens ''Krievi nāk'', ne bez iemesla saka krievs ar sliktu domu. Nepazīstu nevienu latvieti, kas krievus, kas nav ar fašistisku domāšanu (ironiski ne? ), kas ir lojāli savai mītnes zemei (tas nenozīmē savu sakņu aizmiršanu), ciena vietējos (tātad runā vietējo valodā) un tā tālāk. Tāpat Krievijas krievi, kas nav nozombēti, kas atzīst pagātnes grēkus un to nožēlo. Kas ir par brīvību, par demokrātiju nevis diktatūru. Tādus krievus es un citi saucam par labajiem. Bet interneta komentāros esmu lasījis, ka daļa krievi (sliktie) tādus sauc par nodevējiem. Kā viens Krievijas krievs vienreiz izteicās: Būt par Krievijas patriotu nozīmē ienīst savu valsti. Jāpiekrīt, kamēr nemainīsies Krievijas agresīvā politika pret citām valstīm un pašu tautu tikmēr nevar būt runa par to, ka Krievija un tās ''patrioti'' ir pieņemami.
.........................................................................
Neesmu amerikāņu nīdējs, bet neesmu arī viņu fans. Priekš Latvijas viņi nepieciešami, jo ja nebūsim ar viņiem draugos, tātad pusi no NATO spēka, tad var atgadīties Gruzijas un Ukrainas piemēri. Cik saprotu tu esi pret NATO spēku izvietošanu Baltijā un Polijā? Skumji...
..........................................................................
Un kur tu izrāvi, ka esmu par ES? Esmu pret! Esmu eiroskeptiķis! Biju arī pret eiro ieviešanu (paldies Jānim Dombravam kas arī bija pret!).
Bet kamēr mēs tur esam, tikmēr vajag maksimāli paņemt no ES līdzekļiem.
Lai reāli palīdzētu Latvijai, vajadzētu celt rūpnīcas, bet tas ES nav izdevīgi, jo Latvija viņiem ir vajadzīga tikai kā patērētājs.

Kas tas par murgu? Kam tad dod naudu priekš ražošanas? Neviens neliedz attīstīt ražošanu. Piemēram bija mums cukurfabrikas. Ne jau ES viņas slēdza, bet gan pašu bāleliņi. LT piemēram ražo cukuru.
Un ja pieskaramies ražošanas tēmai...tu zini, ka pirms II pasaules kara mēs bijām viena no augošākajām ekonomikām Eiropā? Kas notika? Atnāca krievi un visu izveda uz Krieviju.
Šobrīd mēs atpaliekam no Igaunijas ekonomikas. Kāpēc? Tāpēc, ka igauņu valstsvīri un uzņēmēji domā ar skatu Eiropas virzienā, ne Austrumu. Tāpat arī LT cenšas tikt projām no Lielā lāča ietekmes. Bet ko darām mēs? Ar skatu uz Eiropu, bet ar kājām Krievijā. Kamēr tas nemainīsies tikmēr nebūs nekā.
........................................................................
Es varbūt esmu sapņotājs, ideālists, bet es ticu, ka reiz pienāks diena, kad pasaulē valdīs miers starp tautām. Nav nozīmes tavai izcelsmei, tavai ādas krāsai, piederībai kādai reliģija, ja visus vieno vēlme dzīvot mierā. Kari un nesaskaņas posta ne tikai cilvēku pasauli, bet arī visu apkārt mums. Mēs neesam vieni uz Zemes. Un Zeme ir viena. Mēs esam atbildīgi par to lai citas dzīvas radības neizmirtu, tāpat lai pati Zeme neaiziet bojā.
Ticu, ka pēc gadu tūkstošiem valdīs miers...ja vienīgi cilvēki nebūs Zemi pārvērtuši par mirušu planētu.
24.09.2016 12:55 |
 
Reitings 1584
Reģ: 29.05.2016
Un kas attiecas uz tēmu, tad vienā teikumā: Jācīnās nevis ar sekām, bet gan cēloņiem!
24.09.2016 12:56 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
LV, vai tu nožēlo Latvijas koloniālismu Tobago?
24.09.2016 12:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!