Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Domas par Māsinībām

 
Reitings 17
Reģ: 09.08.2016
Čau, meitenes!
Vēlējos uzzināt, kādas ir Jūsu domas par cilvēku, kad uzziniet ka viņš studē māszinības vai arī strādā par māsu?
Pati mācos par māsu, tas ļoti patīk. Zinu, ka nebūs nekāds apmaksātais darbs un tā, bet lieta tāda, kad kāds jautā ko mācos/ ar ko nodarbojos, ir vienkārši kauns atzīties ka mācos par māsu jo liekas, ka visi domā ka tas ir bez maz vai tas pats, kas kasieris maximā..
13.09.2016 18:52 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Tā vīpsnāšana pasaka vairāk par vīpsnātājiem, nevis par māsiņām vai kasieriem.
15.09.2016 13:21 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Manās acīs pacietīgie aprūpes personāli ir varoņi, jo īpaši, māsas

+++ :)
15.09.2016 13:05 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Jā, respekts visiem, kas to dara.
Es to nespētu. Tad būtu cilvēciski man pašai jākāpj pāri. Es jau sveicinoties nelabprāt dodu roku svešiniekiem, un svešu cilvēku aprūpēt es nevarētu.
Alga man paliek otrajā plānā. Galvenais, ka patīk tas, ko dari.
15.09.2016 10:02 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Dziļa cieņa pret šo profesiju. Līdz izlasīju šo tēmu, pat ne reizi nebija prātā ienācis, ka kāds var nievājoši par šo profesiju izteikties, vīpsnāt, vai uzskata to par kauna lietu. Nopietni? Tik tālu mūsdienu sabiedrība ir degradējusi? Mediķiem un skolotājiem jābūt sabiedrības elitei. Tie ir cēli darbi.
Ne par tēmu, bet vispār par jebkādu darbu runājot - nu nav nekādu apkaunjošu profesiju vispār. Viss ir atkarīgs no paša indivīda, kas šo darbu veic. Не место красит человека, а человек место. Viss pārējais ir tikai mūsu stereotipi. Personīgi pazīstu cilvēku ar vairākām augstākām, kurš vienkārši nebija spējīgs adoptēties mūsdienu sabiedrībā un šobrīd strādā par sētnieku. Ne viņš dzer, ne nolaidies, brīvajā laikā lasa grāmatas un aizraujās ar lilliju audzēšanu. ļoti patīkams cilvēks.
15.09.2016 09:45 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Varu un salīdzinu ar Maxima kasieres darbu, jo tāda ir valsts un sabiedrības attieksme. Pat šīs diskusijas komentāri to ļoti labi pierāda.
15.09.2016 09:17 |
 
Reitings 10
Reģ: 14.09.2016
Es arī uzskatu, ka nevajadzētu kaunēties. Ne visi uz tādu darbu parakstās, tieši tāpēc es tādus cilvēkus uzskatu par īpaši drosmīgiem, jo darbs nav no vieglajiem. :-)
Svarīgi, lai ar savu uzvedību parādi, ka tu to ar godu dari, lai arī citiem ir skaidrs, ka tas nav tas pats, kas maximā par kasieri strādāt. ;-)
15.09.2016 09:14 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Nekaunies par savu izveli, macies un, ja velies, brauc uz arzemem. Tur ir labas algas.
15.09.2016 09:11 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Tas ir cels darbs. Tu palidzi/dzesi cilvekiem. Ja, nav un nebus viegls, atalgojums...ari liek veleties labaku, bet..pae to nav jakaunas !
To ar maksimas kasierem i salidzinat nevar ! Manuprat pardevejs, tas ir pagaidu darbs studentam vai ari tiem, kam nav citas izveles. Vai nu izglitibas zina, vai regionala zina. Citur but par pardeveju ir viena no retajam iespejam nopelnit. Piemeram mazpilseta tas jau ir daudz, ja ir pastavigs darbs un kada alga.
15.09.2016 09:11 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Līdzīgi kā ar Maxima kasieres amatu - kurš tad strādās šajā profesijā, ja neviens to nevēlēsies sliktā atalgojuma un profesijas prestiža dēļ? Tikai atšķirība tāda, ka medmāsu darbs ir diezgan atbildīgs un smags, jo jāapejas ar cilvēku veselību nevis rīsu pakām.
Allaž izturos ar cieņu pret māsām, jo šķiet, ka daudzām sievietēm tas ir sirdsdarbs, ņemot vērā sirsnību, ko tās izstaro.
Mūsu pilsētas slimnīcā jau katastrofāli trūkst darbinieku tajā skaitā medmāsas. Kurš strādās? Sūtīs medicīnas studentus vai bezdarbniekus?
15.09.2016 08:36 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Beibe.Marta., pamēģini iztēloties sevi pacienta vietā, iedomājies, ka tev ir slikti, ka nevari pakustēties, emocionāli tu brūc kopā, jo pats nespēj neko un iedomājies, ka tā vietā, lai kāds tev palīdzētu sakopties, nokārtot dabiskās vajadzības, uzlikt sistēmu, pagriezties uz otriem sāniem, lai nerastos izgulējumi un pārējo - tevi atstātu gultā un viss, cik daudz ciešanu tev kā pacientam būtu, gan iekšēji, gan fiziski - un tagad vēl pasaki, kā tā nav cienījama profesija. (?)
15.09.2016 03:03 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Beibe.Marta. , kā tu vari tā teikt?? Tu iedomāties nevari, cik daudz cilvēku slimnīcās guļ, kuri paši nevar pat uz tualeti aiziet, tev liekas, kā viss tik vienkārši?? Varbūt, tad uzreiz šaujam nost tos, kuri ir nespējīgi?? Kurš, tad vēl viņus aprūpēs, kurš palīdzēs?? Tu droši vien neesi bijusi tajā bezpalīdzības situācijā, ka uzdrošinies tā runāt. Viss nav tik vienkārši. Un protams, ka sākumā mācīs pavisam vienkāršas lietas, gan kā nomazgāt, gan kā nomainīt pamperus pacientam.
Skumji, ka cilvēki nevar saprast tik vienkāršas lietas. Es esmu pateicīga katrai māsiņai, kas labi pret mani attiekusies, kas palīdzējusi un tas darbs ir svarīgs un atbildīgs un bez tā neiztikt - es abrīnoju tās, kuras strādā šajā jomā.
Šobrīd pati esmu slimnīcā, rīt no rīta atkal operācija un es jau saku paldies visiem par palīdzību, labajiem vārdiem, iedrošināšanu u.tml. es ļoti novērtēju visus, kas savu dzīvi velta šajai profesijas. :) :)
15.09.2016 02:55 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Tas ka aprūpe un slimnīcas vajadzīgas tikai veciem cilvēkiem, ir mīts. Ticēt manam apgalvojumam nevajag itin nemaz, vajag apmeklēt slimnīcu uzņemšanas un paliatīvās aprūpes nodaļas. Apskatīt, kāda vecuma klienti tur patiesībā atrodas visvairāk...
15.09.2016 00:19 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Medmāsas ir visnotaļ vajadzīga profesija, un civilizētā sabiedrībā cilvēku aprūpi novērtē kā vērtīgu ieguldījumu, kā tam arī vajadzētu būt...bet neizliksimies, ka lielākā daļa cilvēku patiešām savās personīgajās domās uzskata šo par ļoti cienījamu, kritisku profesiju. No vienas puses, jā, vecāku cilvēku īpatsvars nākotnē tikai pieaugs, pieprasījums būs stabils, alga ļauj dzīvot, bet nekāda dižā noteikti nav. 21k gbp uzreiz pēc absolvēšanas ir stipri viduvēji, daudzu cilvēku acīs pat slikti. Pat ja darbs ir ļoti nogurdinošs cilvēki tik un tā zemapziņā padomās, ka vienkārši nespēji pavilkt vairāk bioloģijas, ķīmijas un konkrētu specializāciju, racionalizēs kā vieglā ceļa izvēli (mentāli smags < fiziski smags). Tu kā subjekts pēc brīvā tirgus likumiem, esi aizstājamāks, jo nav svarīgi cik kritisks var būs tavs darbs no individuālā skatpunkta, to nosaka kādu vērtību sabiedrība kopumā tam piešķir un no tā izrietošā prestižs.
15.09.2016 00:13 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Nu nevajag jau arii iet galeejiibaas un medmaasaam pieminekljus celt un tik slavinaat! Jaa, jaamacaas daudz, nu un? Ir simtiem citu profesiju, kur jaamaacas tikpat daudz, ja ne vairaak! Pie tam ne jau medmaasa tev uzstaadiis diagnozi un nepiecieshamaas zaales, bet aarsts ;)
14.09.2016 23:26 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Robert, visugudrais, un kam piedāvā veikt aprūpes darbus?
Lūdzies jau laicīgi, lai vecumdienās esi žirgts un sprigans. Ar šādiem tekstiem var mētāties cilvēks, kurš ir stipri strauts no šīs sfēras realitātes. Pacienti ir dzīvi cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība.
Manās acīs pacietīgie aprūpes personāli ir varoņi, jo īpaši, māsas :)
14.09.2016 22:55 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Kaut gan, cik zinu no paziņām un draugiem, pret ārsta palīgiem līdzīgi attiecās..sajūta, ka cilvēki vispar nav informēti cik daudz ir jāapgūst lai iegūtu šīs profesijas.. /viegli sacepos/
14.09.2016 22:40 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Manuprāt, ČāčA 9 lieliski raksturoja medmāsas profesiju. Ieteiktu ikvienam vēlreiz apdomāt, vai vērts mācīties šo jomu. Ja patiešām saista medicīna, varbūt labāk kļūt par ārstu?
14.09.2016 22:40 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Pabeidzu, bet nestrādāju šajā profesijā. Esmu pārāk emocionāla šim darbam. Bet tiešām, cilvēki ir pilnīgi neinformēti par māsu darba pienākumiem, kas savā ziņā lika justies pazemotai, kad vel studēju, jo tad to tiešām dariju no sirds un pilnvērtīgi ar 100% atdevi.
Nezinu - pirmajā kuršā mums nevienu dibenu nedeva mazgāt un tas nav māsas darba pienākums vispār!!!! Tas, ka māsas ņem klāt arī māsu palīga darbus lai gūtu lielāku peļņu ir pilnīgi cita tēma!
Bet pilnībā piekrītu, ka māsām ir radīts pilnīgi nesaprotams tels - es tikai nesaprotu, kāpēc tā.. lieliski sapratu ko ČačA9 raksta :( studējot jau jutu tādu attieksmi :(
14.09.2016 22:36 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Turklāt %, cik pareizi jāatbild, lai dabūtu 4 ir līdzīgi 6 niekam soc zinātnēs.
Visiem mediķiem daudzos pārbaudījumos jāzina vispār viss, ko prasa, citādi neieskaita vispār. Nekas viegls tas nav.
14.09.2016 12:38 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Attieksme pret viņām, nu reālos darbos, ne vārdos, visbiežāk ir sliktāka kā pret iestādes remontstrādnieku. Eks psrsijā. Tik grūti jāmācās un iznākums - snobiska necieņa.
Māsa nav māsas palīgs, māsai ir jāapgūst reizes 80 vairāk informācijas kā māsas palīgam, lai iegūtu diplomu.
14.09.2016 12:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits