Domas par Māsinībām

 
Reitings 17
Reģ: 09.08.2016
Čau, meitenes!
Vēlējos uzzināt, kādas ir Jūsu domas par cilvēku, kad uzziniet ka viņš studē māszinības vai arī strādā par māsu?
Pati mācos par māsu, tas ļoti patīk. Zinu, ka nebūs nekāds apmaksātais darbs un tā, bet lieta tāda, kad kāds jautā ko mācos/ ar ko nodarbojos, ir vienkārši kauns atzīties ka mācos par māsu jo liekas, ka visi domā ka tas ir bez maz vai tas pats, kas kasieris maximā..
13.09.2016 18:52 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
* ..., protams, ir stulbi, bet ... (dators apēda burtus, es neesmu vainīga)
13.09.2016 21:48 |
 
Reitings 582
Reģ: 24.01.2016
Darbs kā darbs , un Māsa ir diezgan labs darbs , un ja tas vēl patīk vispār super :-)
13.09.2016 22:28 |
 
Reitings 733
Reģ: 25.02.2016
Vai tad maasas privaatpraksees nesanjem vairaak kaa valsts slimniicaas? Ja taa, tad pec studiju beigshanas tavaa vietaa temeetu uz turieni.
13.09.2016 22:32 |
 
Reitings 692
Reģ: 25.07.2016
Uzskatu, ka laba profesija, tiešaam atbildiiga. Noderiiga, vienmeer vajadziiga.
Bet.... Zinu cilveeku, kas aizgaaja straadaat par apkopeeju, jo tur vinai maksaa vaairaak nekaa tad, ja viņa straadaa par medmaasu, visi vinu tajaa darbaa miileeja, ielika par vecaako maasu, visi slimnieki, kolēģi uzskatiija viņu par ideaalu māsu, slaveeja - tacu vinai naacaas aiziet, jo vienkarsi nebija speejiga par to naudu dzivot.
Tas ir tiesaam skumji, vinu pat vairaakas reizes sauca atpakal, bet kur tad iesi, ja gimeni nevari uztureet
13.09.2016 22:42 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Priv prakses labākos darbos ņem ar ...pieredzi, ne zaļus gurķus. Ja pat no tām viņas braucot uz ārzemēm, tad nekādas lielās algas laikam tomēr tur nav.
13.09.2016 23:14 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Jā, visdrīzāk laba veikala vecākā saņem vairāk + tai nevajag koledžu vai bakalauru. Pazīstu veikala vadītāju ar...arodskolas diplomu. Uzkalpojās, tiesa, nav lielveikals, apģērbu bode Centrā.
13.09.2016 23:17 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nekad tā neesmu domājusi. Man pret mediķiem ir liela cieņa :)
13.09.2016 23:24 |
 
Reitings 568
Reģ: 20.04.2009
kauns atzīties ka mācos par māsu jo liekas, ka visi domā ka tas ir bez maz vai tas pats, kas kasieris maximā

Tas ir tikai tavā galvā kaut kāds pašizdomāts stereotips. Lielākā daļa cilvēku vispār neko nedomā par profesijām kas nav ar viņiem pašiem saistītas.
13.09.2016 23:35 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
jo liekas, ka visi domā ka tas ir bez maz vai tas pats, kas kasieris maximā..

Tas Tev tikai tā šķiet. Protams, cilvēki pabrīnās, ka mūsu ekonomiskajos apstākļos kāds izvēlas šādu profesiju, jo ir taču skaidrs, ka atalgojums būs mazs un darbs ļoti grūts, taču tas nebūt nenozīmē, ka kāds par Tevi smiesies vai vēl kaut ko. Ja Tev tas patīk, vienkārši turpini :)
14.09.2016 00:51 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Laikam atskirsos jo man tas darbs tiesam liekas meeehh. Ka jau te mineja, pakalu mazgasana pensiem un pamperu maina. Nemaz nezinu kadel uzreiz tada asociacija, ka nespeju so profesiju uztvert nopietni.
14.09.2016 09:30 |
 
Reitings 420
Reģ: 06.03.2016
Laikam atskirsos jo man tas darbs tiesam liekas meeehh. Ka jau te mineja, pakalu mazgasana pensiem un pamperu maina. Nemaz nezinu kadel uzreiz tada asociacija, ka nespeju so profesiju uztvert nopietni.

šādas frāzes laikam daudz saka par rakstītāju pašu. Palūko medicīnas māsas pamatpienākumu sarakstu. Medicīnas māsas ir būtiska va sistēmas sastāvdaļa; kurām visā rietumu pasaulē uztic aizvien vairāk darba un būtiskāku pienākumu. Latvijā māsas ir pierasts noniecināt, jo par grašiem ārsts ir pieejams; šādos apstākļos pierasts ir no augšas uz māsām skatīties, kas būtībā ir aplami.
497. Māsas (medicīnas māsas) kompetencē ir:
497.1. aprūpes plānošana un sniegšana pacientiem un viņu ģimenēm;
497.2. pacientu aprūpes rezultātu izvērtēšana;
497.3. stacionēto un ambulatoro pacientu uzraudzība;
497.4. medikamentu saņemšanas nodrošināšana;
497.5. noteikto diagnostisko un ārstniecisko procedūru veikšana;
497.6. noteikto ķirurģisko procedūru izpilde;
497.7. bērnu, geriatrisko pacientu, pacientu ar garīgiem traucējumiem specifiskā aprūpe un ārstniecisko procedūru nodrošināšana;
497.8. sievietes specifiskā aprūpe un ārstniecisko procedūru nodrošināšana grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā;
497.9. neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana;
497.10. profilaktisko pasākumu veikšana;
497.11. drošas darba vides uzturēšana;
497.12. aprūpes komandas darba vadīšana un izglītošana;
497.13. pacientu, viņu ģimenes locekļu, sabiedrības izglītošana par veselības uzturēšanu, veicināšanu un saglabāšanu.
14.09.2016 09:46 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Visi, kas darbojas medicīnā un ja viņiem tas patīk, tas ir apbrīnojami.
Es nekad nevarētu darīt tādu darbu, jo man automātiski paliek slikti, ja kādam tā ir.
Bet nu jā, tas, ka algas ir nekādas šeit LV, par to gan nav komentāru.
14.09.2016 09:50 |
 
Reitings 7682
Reģ: 31.01.2013
Adaa
Vari nepuleties, masele azigaja macities uz maasaam lidz ar to esmu lieliski inforeta. Tad kad pirma kursa jau pasa sakuma lika darit to ko jau mineju, saprata, ka ta nav vinai. Tas darbs ir loti specifisks un nav nekada medus maize. Ja kadam patik, sminu, bet lai ju darbojas, kadam ari tas jadara.
14.09.2016 09:56 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Ko tad Tava māšele gribēja, lai piemajā kursā viņai ļauj darīt ko atbildīgāku? :D
Arī topošie ārsti parasti slimnīcās sāk ar sanitāru pienākumiem, nevis uzreiz tiek laisti operāciju zālē.
Un smīnēšana te patiesi ir nevietā.
14.09.2016 10:17 |
 
Reitings 3665
Reģ: 23.06.2016
Vienmēr būs kāds, kuram būs kaut kas negatīvs ko teikt par izvēlēto profesiju - piem., notārs - spiež tikai zīmogus par 'uzskrūvētu' maksu, ārsts - droši vien, ka kukułnēmējs, ja pelna labi, ja nē - slikts ārsts, kasieris (pārsvarā nabaga Maximā) ir kaut kāds ārprāts (nekad netiek īsti paskaidrots, kāpēc), utt. Es ieteiktu neñemt galvā un paanalizēt pašai savu attieksmi pret citām profesijām, jo sanāk tādi dubultie standarti - mana profesija taču ir OK, bet tie kasieri...
Beibe.Marta - māsa mazliet pastudēja un Tu jau visu zini? Nevajag aizmirst, ka sanitārs (jo tie parasti apmazgā pacientus) ir cilvēks, kurš iespējams nākotnē rūpēsies par Tevi vai kādu no Taviem mīłajiem. Ja šis cilvēks būs neprofesionāls, ir liela iespējamība, ka tas ir strādnieku trūkuma dēł, kas, savukārt, var dałēji rasties smīkñājošas attieksmes dēł (kāpēc, lai "normāls" cilvēks izvēlētos tādu "zemu" darbu?).
14.09.2016 10:56 |
 
Reitings 803
Reģ: 21.09.2015
Man arī pret visu medicīnas personālu ir liela cieņa. Nav svarīgi vai tas ir galvenais ārsts vai māsiņa, kas man lika katetrus un sistēmas. Ne visu vajag mērīt naudā. Tad es arī nestrādātu savā darba vietā, ja skatītos tikai uz algas lielumu. Bet mans darbs man sniedz neaizvietojamu pieredzi, kuru nevarētu iegūt citā profesijā. Un pieredzi ne par kādu naudu nenopirksi.
14.09.2016 12:26 |
 
Reitings 85
Reģ: 09.02.2015
Pati esmu māsa!
Ļoti bieži saskaros ar nievājošo attieksmi par manu profesiju. Kāds jautā, ko esi pabeigusi. Es:Māszinības. Kas tā par profesiju?! Šada attieksme ir gan no veciem cilvēkiem, gan jauniem. Daudz pat ir teikuši, izmācies kaut ko citu.Tas ir tik skumīgi. Jo mana patika un entuziasms noplaka.. Tagad pat iestājas trauksmes, kad kāds jautā, par ko strādā. Vispār negribas par to runāt.. Mazvērtības sajūta :-(
Latvijā ļotiii nenovērtēta profesija. Gan algas ziņā, attieksmes u.t.t. Vienīgi lai tu varētu normāli izdzīvot darbojas- privātais sektors.
Ja būtu vēlreiz iespēja, noteikti neietu mācīties par māsu. Mācītos kādu citu profesiju saistītu ar medicīnu.Medicīna patīk. Skumīgi, ļoti, ļoti. To sapratīs tikai tās māsas, kuras reāli strādā un izjūt to visu.
Jā tu vari nevienu neklausīties, iet uz priekšu. Bet agri vai vēlu ši attieksme tevi ietekmē.
14.09.2016 12:27 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Attieksme pret viņām, nu reālos darbos, ne vārdos, visbiežāk ir sliktāka kā pret iestādes remontstrādnieku. Eks psrsijā. Tik grūti jāmācās un iznākums - snobiska necieņa.
Māsa nav māsas palīgs, māsai ir jāapgūst reizes 80 vairāk informācijas kā māsas palīgam, lai iegūtu diplomu.
14.09.2016 12:35 |
 
Reitings 569
Reģ: 01.08.2016
Turklāt %, cik pareizi jāatbild, lai dabūtu 4 ir līdzīgi 6 niekam soc zinātnēs.
Visiem mediķiem daudzos pārbaudījumos jāzina vispār viss, ko prasa, citādi neieskaita vispār. Nekas viegls tas nav.
14.09.2016 12:38 |
 
Reitings 1274
Reģ: 23.09.2012
Pabeidzu, bet nestrādāju šajā profesijā. Esmu pārāk emocionāla šim darbam. Bet tiešām, cilvēki ir pilnīgi neinformēti par māsu darba pienākumiem, kas savā ziņā lika justies pazemotai, kad vel studēju, jo tad to tiešām dariju no sirds un pilnvērtīgi ar 100% atdevi.
Nezinu - pirmajā kuršā mums nevienu dibenu nedeva mazgāt un tas nav māsas darba pienākums vispār!!!! Tas, ka māsas ņem klāt arī māsu palīga darbus lai gūtu lielāku peļņu ir pilnīgi cita tēma!
Bet pilnībā piekrītu, ka māsām ir radīts pilnīgi nesaprotams tels - es tikai nesaprotu, kāpēc tā.. lieliski sapratu ko ČačA9 raksta :( studējot jau jutu tādu attieksmi :(
14.09.2016 22:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits